Jump to content

Moto Zajednica

Pražnjenje akumulatora

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Možda nekome može i da koristi. :neznam:

Imao sam dobar akumulator, ali mi se dešavalo da ujutru moja zver neće da "pali", posle par dana neupotrebe. Prvo smo mislili da je alarm, pa smo ga neutralisali. Međutim, prošle godine sam stao zbog kiše, da se malo zaklonim, dok ne prođe-i cvrc. Nema ni za kontakt.A pre toga, palio kao blesav.  Klinac došao kolima, upalili na kablove, dovezao kući. Akumulator je upropastio regler (ili obrnuto, bolji poznavaoci će već znati) - i utvrdimo da regler (takođe) nije dobar.  Stavim nov akumulator, ostavim par dana u garaži-ni da čuje, a zamenjen regler. Joška ne radi taj tip reglera, snalazi se kako znaš. Majstor koji pravi (jeftino) reglere u KG, utvrdi da su neke diode na novom regleru izgorele i zameni ih, jer nije znao neke mere, odnosno "snagu" tih dioda. Pođem sa skvo za Grčku, 10 dana pali kao lud, stavim kofere, popakujemo se za povratak-opet cvrc.

E, kada ga nisam upalio, ali stvarno.

Nema snage ni da zavergla. A drugar stavio nov litijum-jonski akumulator, za svaki slučaj. Upalim na gurku i posle 80-tak kilometara izbacim na ler, da probam da upalim-pali bez greške. Palio je sve do KG-a, bez problema. Posle par dana-ni da čuje.  Ja već dobrano poludeo, jer me zelenko fenomenalno služi (osim "malog" problema oko struje) i odvezem ga kod drugara (majstora koji mi održava motore, i to zaista dobrog i poštenog), da bi na kraju bilo ustanovljeno da nosač navigacije (koji je stalno priključen) "vuče" struju (valjda 0,5Ah). Stavili prekidač za navigaciju i sada fercera sve u šesnaest.

Možda nekome olakša muke, u svakom slučaju ne može da škodi.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ajd da se prikljucim savetu,ista stvar i marka motocikla :)

Takodje neki od potrosaca vuce malo struje a mozda i neki relei posto sam ih stavio na svetla,sVirenu,grejace rucica,punjac,dnevna svetla.

Izvukao sam plus na rednu klemu ispod maske zbog nepristupacnosi kumulatora (i sve gore navedeno tu spojio) a na taj plus stavio (proveren) relei tako da kada oduzmem kontakt nista od budzevina ne dobija struju.

Isto se znao isprazniti akomulator posle par dana stajanja,sada nema toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cisto sumljam da je do nosaca navigacije... On pri opterecenju mozda trosi 500mA struje ili nesto vise, kako god struja je negde odlazila vecom snagom.. "Curenje" iste kontrolisite redno vezanim ampermetrom...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Cisto sumljam da je do nosaca navigacije... On pri opterecenju mozda trosi 500mA struje ili nesto vise, kako god struja je negde odlazila vecom snagom.. "Curenje" iste kontrolisite redno vezanim ampermetrom...

 

Pozdrav Nenad.

Nenade, ne znam ništa oko mehanike i elektrike, niti me interesuje. Svako radi ono što najbolje zna, ne mešam se u tuđi posao. Činjenica je da nemam više problema,od kada je stavljen prekidač. A zbog posla, nisam palio motor 4-5 dana. Posle tog vremena, upalio bez greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pola ampera (500mA) nije uopste malo. Za 24H to izvuce 12AH sto je kapacitet prosecnog akumulatora za motor. Svakako 500mA ne vuce u standby modu najverovatnije, ali i da vuce 100mA sto je moguce, opet je gotov akumulator za 4-5 dana bas kao sto covek kaze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada je sve u redu a punjac na leru sto se kaze praznjenja ne sme biti, u suprotnom prekidac bi bio fabricki ugradjen, mozda ne rucni, vec diskretni, elektronski koji gasi stampu kada je bez opterecenja... Tom logikom svaki motor sa alarmom ili punjacem je ne upotrebljiv posle odredjenog vremena.

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja po malo znam pa komentarisem :D, 

Bitno da je problem resen! 

Nenade, znam da mnogo znaš oko motora (ja ne znam ništa, jer me ne interesuje). Svako radi svoj posao. Izneo sam problem koji sam imao i kako sam ga rešio, u nameri da se drugi ne muče. 

Ako nisam u pravu, brzo će se pokazati :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I ja se javih da pomognem koliko mogu, da ukazem na potencijalni problem koji se mozda potkrao... Ili je resen "uz put" ne svesno...

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Sve zavisi kako je punjac napravljen. Ima onih koji imaju LED koja stalno sija (20-30mA), ima onih sa liearnim regulatorima koji rasipaju energiju itd... Ne verujte dodatnoj opremi. Ili izmerite pa vidite kako se ponasa u stand by rezimu ili iskljucite. 

 

Moj kineski punjac neopterecen vuce oko 50mA. Ima LED koja stalno sija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 2 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Sve zavisi kako je punjac napravljen. Ima onih koji imaju LED koja stalno sija (20-30mA), ima onih sa liearnim regulatorima koji rasipaju energiju itd... Ne verujte dodatnoj opremi. Ili izmerite pa vidite kako se ponasa u stand by rezimu ili iskljucite. 

 

Moj kineski punjac neopterecen vuce oko 50mA. Ima LED koja stalno sija.

Marjan, kolega iz KG, koga Nenad sigurno zna, rešio je problem na isti način, kao i ja. Mada, on vozi propali BMW. :lol: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Defektni nosaci, nema druge... A namenski moto program za akumulatore malog kapaciteta... Da, poznajem Marjana i Silvanu... Pozdrav Nenad

 

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 16. 7. 2017 at 18:19, N.F.S. je napisao:

Kada je sve u redu a punjac na leru sto se kaze praznjenja ne sme biti, u suprotnom prekidac bi bio fabricki ugradjen, mozda ne rucni, vec diskretni, elektronski koji gasi stampu kada je bez opterecenja... Tom logikom svaki motor sa alarmom ili punjacem je ne upotrebljiv posle odredjenog vremena.

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk
 

i da ne poveruješ koliko si u pravu.....moto alarmi obično imaju "sleep mode", što znači da posle određenog vremena "zaspe" u smislu potrošnje (padne na neka 2-3mA). Ugradnja auto alarma na motor obično rezultira praznim akumulatorom posle 4-5 dana, jer auto alarm nema taj "sleep mod", pa obično vuče alarm u "ARM" modu 20-40mA. I punjači "na leru" obično vuku struju, pogotovu ako su "step-down" moduli (iz 12V na 5V koliko nam obično treba za napajanje navigacije,mobitela,itd....)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

51IZLTPeVaL._SX425_.jpg

 

Ja imam neki ovakav punjac  i mogu samo da potvrdim tu pricu. Kad ostavim ugasen motor i bez potrosaca zakacenog, isprazni mi akumulator za odprilike dan. To mi se desilo 2x.

Posle toga ugradio prekidac i vise nema problma :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni na motoru i na skuteru stoje namenski moto usb punjaci, dve snage izlaza, konstantno svetli plava led dioda... Nikada problema sa akumulatorima ni posle visemesecnog stajanja.

Posto imam i van motora bateriju i punjac evo svezih slika koliko vuce ispravan punjac bez i sa opterecenjem (ukljucih mobilni kkojim slikam kao opterecenje

Podrav Nenad

 

IMG_20170718_081216.jpg

IMG_20170718_081246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da dodam, koliko se secam a mozda i gresim, nosac blueberry 2go navigacije na sebi nosi samo kontakte punjenja, upravljanje punjenjem i kontrolerska logika je u samom uredjaju, tako da "otvoreni kontakti" su vec u prekidu i ne zahtevaju dodatni prekidac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam punjač za navigaciju vezao za stop svetlo koje dobija struju tek po datom kontaktu. Sam punjač vuče nešto struje i bez navigacije tako da nije preporučljivo da bude pod naponom kada se motor ne koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Da dodam, koliko se secam a mozda i gresim, nosac blueberry 2go navigacije na sebi nosi samo kontakte punjenja, upravljanje punjenjem i kontrolerska logika je u samom uredjaju, tako da "otvoreni kontakti" su vec u prekidu i ne zahtevaju dodatni prekidac...

druže, prvo promeni  instrument za merenje struje  ili radni opseg merenja na instrumentu....šta misliš zbog čega svetli ta diodica na punjaču iako ne puni? Ta dioda ti vuče 20-30mA, a tebi instrument pokazuje koliko......? Na punjaču ti lepo piše 2,1A, a tebi pokazuje koliko? Something is wrong with this picture.....

Navigacije obično "rade" na 5V a ne na 12V, zato imaju između pretvarač iz 12V na 5V koji je stalno uključen i vuče struju.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Potrosnja je van mernog opsega ovog kineskog unimera, necu se nastavljati dalje, punjac sa slike ne izvuce struju ni posle mesec dana mirovanja.

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A LED ti svetli i kada kontakt nije dat? Ja imam isti ovakav USB, isto dva porta, jedan na 2,1A i drugi na 1A. Povezao sam to tako da nema struje kada kontakt nije dat, pa ovog problema nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uvek je pod naponom, uredjaje koje punim zakljucam pod sedistem, dok supruga i ja razgledamo neki novi grad, prirodu... Mmmmm odoh da se provozam!

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, N.F.S. je napisao:

Potrosnja je van mernog opsega ovog kineskog unimera, necu se nastavljati dalje, punjac sa slike ne izvuce struju ni posle mesec dana mirovanja.

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk
 

Nije van mernog opsega nego nisi pravilno merio potrosnju USB uticnice.

Kad smo vec kod izmerenog, uredjaj ili ti unimer, podesen je na A (20A) i na displeju je prikazana potrosnja od 03.0A ili ti 3.000mA kad je nakacen mobilni telefon. 

Slika iznad nje, gde ti prikazuje 00.0 tj da nema potrosnje je "lazna slika" jer je potrosnja ispod 1A ili ti potrosnju moras meriti u mA tako sto ces crveni kabal prebaciti sa polja 20A na polje desno gde pise mA i tockic ces zakrenuti na mA pa onda merenje.

Probaj tako i javi koja je potrosnja USB uticnice ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhhhh, zahvaljujem se na edukovanju,znam cemu koji port sluzi... Laiku je dovoljno ovo sto napisah i slikah da shvati da uredjaj namenjen koriscenju na motoru ne sme bez opterecenja trositi struju i tako dovesti do ne mogucnosti startovanja a u kratkom vremenskom periodu...

Naravno da dioda koja konstantno svetli "vuce nesto" struje ali da isprazni akumulator ne ide...

Stampa koja ostaje aktivna i izigrava opterecenje, trazi fizicki prekid struje a prekidac nije ugradjen po meni je felericna.

Nije mi jasan trud da se to prikaze kao normalno radno stanje... 

P.S. Uredjaj nije podesen na 20A, vec je pipaljka u portu 20A max gde je tolerancija greske veca nego na portu do...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja ne znam gde si ti pročitao da sam napisao da je uredjaj podesen na 20A.....čitaj pazljivije, napisao sam da je uredjaj podesen na A (20A) i tako se ne meri potrosnja.
Ako vec hoces da objasnis laiku sa prilozenim slikama, onda to radi kako treba jer ce i on posegnuti pogresnom metodom.

Kao što rekoh, izmeri potrosnju u mA pa onda iznesi cifre i da, takav il tome slican USB uredjaj i te kako zna isprazniti aku.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Povlacim se...

Izvinjavam se ako sam nekoga doveo u zabludu prilikom pokusaja da objasnim abnormalnu potrosnju "na prazno".  

 

 

Pozdrav Nenad.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja