Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize

Predlazem ti da na severu Francuske produzis i obidjes Le mont saint Michel. Prelepo mesto, pogotovo ako mozes da gledas plimu ili oseku.

Inace, srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam sta ti je prioritet da posetis i vidis, ali po ovoj tvojoj mapi ispada da preskaces sva zanimljiva mesta za voznju. Preskaces Italijanske Alpe, Francuske Alpe, Pirineje, Spaniju bi da sam na tvom mestu prospartao kroz sredinu a ne uz obalu, itd... Francusku obalu, Belgiju i Holandiju kao i penjanje do Berlina bih izbacio, moze tu mnogo lepsa ruta da se napravi. Vozices puno ravnih deonica, gore na severu imas velike sanse da te tuce vetar i kisa a nemas ama bas nista pametno za videti. Izvini sto sam ovako direktan ali je to moje misljenje. Sta god odlucio, zelim ti srecan put i pratim:sampion:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Jovan Dašić, 108 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda VF750 CafeRacer
Pre 21 sati, zuty13 je napisao:

Samo napred bravo za poduhvat sa cafe rejserom, ja sam se pre nedelju dana vratio sa priblizno istog puta po Evropi 9500km za 24dana(od kojih samo 3 dana bez vozhnje, Porto, Lisabon i Zaragoza.) Nisam zalazio kroz Nemachku ali sam posvetio mnogo vishe vremena za Francuske Alpe( Cime la Bonette, Col de L'iseran, Combe Laval itd) i Pirineje (Picos de Europa-putevi N625(N621-N634) 15 dana sam bio sa saputnicom ostatak solo.

Shto vishe para u dzhep i shto manje garderobe za shetnju je moj savet, navekji troshkovi su gorivo i drumarine 50% celosnog budzheta, smeshtaj zavisi od 25-60E a ide i navishe po velikim gradovima..  Hrana ti je kao kod nas na Balkanu(Makedonija-Srbija) po vekjim supermarketima Spar, Lidl, SuperMarcado ...itd. za nas dvoje buzdhet-potroshen 2300eura(ukljuchena avionska karta(wizzair) za saputnicu Skoplje -Barcelona i nazad)

Ako imash nekih pitanja pitaj, pozdrav i samo napred.

1ab.jpg

2ab.jpg

3ab.jpg

Buraz svaka cast... ja sam racunao vise para, i ako spavam u Hostelima i kod prijatelja... ali sada si me prijatno obradovao :D imam pitanje u vezi putarina... posto u Bugarskoj su mi rekli da mi ne treba vinjeta, ja nisam platio i niko me nije dirao??? Dobro to su Bugari :D kako je u JEVROPI :D kazi mi cene... gde su vinjete a gde putarine... ako mozes da me malo uputis u tu pricu... HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Jovan Dašić, 108 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda VF750 CafeRacer
Pre 11 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Ne znam sta ti je prioritet da posetis i vidis, ali po ovoj tvojoj mapi ispada da preskaces sva zanimljiva mesta za voznju. Preskaces Italijanske Alpe, Francuske Alpe, Pirineje, Spaniju bi da sam na tvom mestu prospartao kroz sredinu a ne uz obalu, itd... Francusku obalu, Belgiju i Holandiju kao i penjanje do Berlina bih izbacio, moze tu mnogo lepsa ruta da se napravi. Vozices puno ravnih deonica, gore na severu imas velike sanse da te tuce vetar i kisa a nemas ama bas nista pametno za videti. Izvini sto sam ovako direktan ali je to moje misljenje. Sta god odlucio, zelim ti srecan put i pratim:sampion:

Hvala na savetu... ja sam planirao ovu rutu kao letnju avanturu, zato biram da vozim blizu mora... da mogu da stanem i okupam se :D:D:D Tako da vise vucem ka moru nego ka krivinama... znam bice malo monotono za voznju ali mislim da cu imati perfektne kadrove :D a da i cilj mi je Barselona, Amsterdam, Pariz... Hvala ti puno na predlogu... ali Alpi cekaju sledecu godinu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Drugar i ja smo odvozali u junu mesecu Jadransku magistralu, putarine za autoput placas u Hrvatskoj (skupi su) i Italiji, u Sloveniji kupujes vinjetu za motor, najjeftinija je od 7 dana i kosta 7.5 evra.

Toliko ti mogu pomoci, srecan put ti zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: GPZ1100B2, TDM900A

Slovenija,Austrija -vinjete

Italija putarina  od ulaza do izlaz sa autoputa oko 50eura ako ne skrecesh na druge puteve sa putarinama sem severnog autoputa. na lokalce izlazi kolko ti volja to je u principu 1-2eura...

Francuska putarina, prilichno skupa.

Shpanija- putarina

Portugal-putarina

Savet nosi sitno u evrima monete i plus banknote 5,10,20e   kad ubacish vekju banknotu da platish 3.95eura ..a ono vrati automat u sitnom da nemozhesh da se pokupish a red pozadi tebe 10 automobila ;)

evo ti link pa samo izaberesh sa desne strane zemlju http://www.tolls.eu/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Jovan Dašić, 108 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda VF750 CafeRacer
On 7/19/2017 at 12:18, zuty13 je napisao:

Slovenija,Austrija -vinjete

Italija putarina  od ulaza do izlaz sa autoputa oko 50eura ako ne skrecesh na druge puteve sa putarinama sem severnog autoputa. na lokalce izlazi kolko ti volja to je u principu 1-2eura...

Francuska putarina, prilichno skupa.

Shpanija- putarina

Portugal-putarina

Savet nosi sitno u evrima monete i plus banknote 5,10,20e   kad ubacish vekju banknotu da platish 3.95eura ..a ono vrati automat u sitnom da nemozhesh da se pokupish a red pozadi tebe 10 automobila ;)

evo ti link pa samo izaberesh sa desne strane zemlju http://www.tolls.eu/

Hvala ti :D:D:D Puno mi znace ove informacije :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Moj savet bi bio da ides sto vise preko planinskog dela ali ako budes mogao da izbegnes izmedju italike i francuske onaj frezuz. Za auto kosta 50e u jednom pravcu. A tamo i nazad 55 u 7 dana. Ja sam prosao tu francusku obalu kolima ukljucujuci monako i kao sto rece gaja sevojno nista specijalno.
Ja bih vise terao po brdima i gorama. Lepse je i vece uzivanje.
Sto se tice kilometraze teraces po 500km prva tri dana i onda ces da riknes. Ne znam tvoje fizicke sposobnoati ali znam neke koji su krenuli na jos dalji put pa se vratili brzo kuci. Psihicki ubija. Doduse njih je malo i nehebica zeznula. Salim se.
Treba izdrzati svaki dan po suncu i pod odelom 500km. Onaj ko nije vozio i kome se muda nisu ojela od vrucine moze da prica kako ni 1000 nije nista.
Idto tako prepusti sve slucaju i situaciji i nemoj da planiras danas cu ovoliko ili onoliko.
Vozis pa koliko mozes. Nemoj da dovodis sebe u situaciju da ides protiv samog sebe
Ides da uzivas i taj put treba da ti ostane u lepom secanju.
Ja nisam ali su mi neke kolege pricale kako su mnogo puta pisali po lokalnim forumima i da su ih tamo primali u goste lokalni bajkeri. Jedno lepo iskustvo i napravi se novo prijateljstvo.
Ko kaze da ne kosta, kosta itekako svaki dan na motoru. U najboljem slucaju po nekoj matematici 60-70e.
Oni sugavi francuzi deru sa putarinom i gorivom, zabari isto.
U italiji imaju one njihove rampe po regijama. Negde ide sitan novac, negde kartice, ko ce vise da ih pohvata. Ja im nisam platio oko milana pre 3-4godine neku putarinu kolima i nikad mi nista nije stiglo.
U francuskoj mi je onaj oprostio 20 i nesto eura putarine jer nisam mogao da platim. Od 5 kartica koje sam imao, oni ne primaju ni jednu. Tipa bilo je ono master nije radio, americki discover, ameriken express, kes nije smeo da primi i na kraju mi je ponistio.
Cigarete ako pusis u francuskoj je 7e malboro pakla tako da se obezbedis na vreme.
Nica kan nista wow. Imaju onu njihovu azurnu kaljugu u koju se ni svinje nebi kupale.
Na tebi je sta ces i gde ces. Hrana im nije nista wow. Ima onaj kazino i veliki marketi u kojima je bolja hrana nego u restoranima. Ako nista drugo imas one njihove sireve koji su vrhunski. Ne leti na one skupe jer i za 1.20e mozes da kupis veoma ukusan.
Ako prolazis genovu ima ona kuca marka pola i tu je jedna uska ulica,tipa kao neki stari grad. Tu sam jeo najlepsu picu ikad u nekoj neuglednoj piceriji koja je imala dostavu i ono pica sa nogu.
U italiji oprezno jer su oni nenormalni za voznju. Tera ko kako stigne. Mozda bi mogao da se manes autostrade i vozis lolalnim putevima.
Ja ti zelim svu srecu i mani se muzeja i spomenika. Ubodi nesto onako muski vise se racuna :-).


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Jovan Dašić, 108 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda VF750 CafeRacer
Pre sat vremena, SHeLLe je napisao:

Moj savet bi bio da ides sto vise preko planinskog dela ali ako budes mogao da izbegnes izmedju italike i francuske onaj frezuz. Za auto kosta 50e u jednom pravcu. A tamo i nazad 55 u 7 dana. Ja sam prosao tu francusku obalu kolima ukljucujuci monako i kao sto rece gaja sevojno nista specijalno.
Ja bih vise terao po brdima i gorama. Lepse je i vece uzivanje.
Sto se tice kilometraze teraces po 500km prva tri dana i onda ces da riknes. Ne znam tvoje fizicke sposobnoati ali znam neke koji su krenuli na jos dalji put pa se vratili brzo kuci. Psihicki ubija. Doduse njih je malo i nehebica zeznula. Salim se.
Treba izdrzati svaki dan po suncu i pod odelom 500km. Onaj ko nije vozio i kome se muda nisu ojela od vrucine moze da prica kako ni 1000 nije nista.
Idto tako prepusti sve slucaju i situaciji i nemoj da planiras danas cu ovoliko ili onoliko.
Vozis pa koliko mozes. Nemoj da dovodis sebe u situaciju da ides protiv samog sebe
Ides da uzivas i taj put treba da ti ostane u lepom secanju.
Ja nisam ali su mi neke kolege pricale kako su mnogo puta pisali po lokalnim forumima i da su ih tamo primali u goste lokalni bajkeri. Jedno lepo iskustvo i napravi se novo prijateljstvo.
Ko kaze da ne kosta, kosta itekako svaki dan na motoru. U najboljem slucaju po nekoj matematici 60-70e.
Oni sugavi francuzi deru sa putarinom i gorivom, zabari isto.
U italiji imaju one njihove rampe po regijama. Negde ide sitan novac, negde kartice, ko ce vise da ih pohvata. Ja im nisam platio oko milana pre 3-4godine neku putarinu kolima i nikad mi nista nije stiglo.
U francuskoj mi je onaj oprostio 20 i nesto eura putarine jer nisam mogao da platim. Od 5 kartica koje sam imao, oni ne primaju ni jednu. Tipa bilo je ono master nije radio, americki discover, ameriken express, kes nije smeo da primi i na kraju mi je ponistio.
Cigarete ako pusis u francuskoj je 7e malboro pakla tako da se obezbedis na vreme.
Nica kan nista wow. Imaju onu njihovu azurnu kaljugu u koju se ni svinje nebi kupale.
Na tebi je sta ces i gde ces. Hrana im nije nista wow. Ima onaj kazino i veliki marketi u kojima je bolja hrana nego u restoranima. Ako nista drugo imas one njihove sireve koji su vrhunski. Ne leti na one skupe jer i za 1.20e mozes da kupis veoma ukusan.
Ako prolazis genovu ima ona kuca marka pola i tu je jedna uska ulica,tipa kao neki stari grad. Tu sam jeo najlepsu picu ikad u nekoj neuglednoj piceriji koja je imala dostavu i ono pica sa nogu.
U italiji oprezno jer su oni nenormalni za voznju. Tera ko kako stigne. Mozda bi mogao da se manes autostrade i vozis lolalnim putevima.
Ja ti zelim svu srecu i mani se muzeja i spomenika. Ubodi nesto onako muski vise se racuna :-).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hhahaha :D Hvala na svakom savetu znaci mi to :D:D:D Sve sam razumeo za Italiju i Spaniju :D mani se autoputa :D i onako razmisljam da vozim pored mora :D tako da stedim na putarinama :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Drag Star 650 classic

Pozdrav Mr. J.

 

Pre dan dva sam se vratio sa jedne krace ture, o cemu cu napraviti pokusaj putopisa. Ona jednim stvarno zanemarljivim delom poklapa sa tvojim planom... Konktetno cu ti reci za severnu Italiju... Putevi su dobri ali cesto budu ogranicenja na 50 iako izgleda ili jeste autoput posebno oko Trsta... Kamere nisam stigao da vidim, sto ne znaci da ih nije bilo... ali sto se same brzine tice... uvek kada vozim pokusavam da vozim brzinom lokalaca... ako mi ta brzina odgovara (npr. nije prebrzo) jer idem logikom da oni znaju gde ,,sme" i gde ,,moze". Na vise mesta (ne mogu da kazem bas na svim) gde je bilo ogranicenje na 50km zaista se krivina najlakse prosla.

 

Dodao bih jos sto se tice Italijana i njihove voznje... na zeleno polecu... kao jedan... Ovde u NS na zeleno uproseku se tek pritisne kvacilo i ubaci u prvu... :D Zatim... sa skuterima prolecu oko tebe sa svih strana... pa da obratis paznju na to jer nekada ces skretati npr deseno ne bas na vreme ali po pravilima pa da te ne iznenadi neki. Moj ,,stil" voznje je da najcesce vozim po sredini trake. U par navrata sam vozio blize desno, sasvim bez razloga i desilo mi se da su se provracili kolima kroz istu traku u kojom sam i ja. Odnosno obilazeme bez prelaska u traku iz suprotnog smera.

 

Za Italiju ti mogu jos reci sledece. Obrati paznju na benzinke pumpe. Uglavnom su bez zaposlenih. Najmanje mozes da sipas za 5e. Prvo platis pa onda sipas :D:( Zatim, automati ne vracaju kusur. Alternativa ti je kartica. Zatim, neke benzinske imaju u elektronsku naplatu ali i klasicnu... stim da ta klasicna, sa ljudima radi dvokratno, pa moras da ubodes kada je otvorena. Na autoputevima su klasicne benzinske, barem na kojima sam stao.

 

Ovo je napisano nabrzaka... ako se neceg setis da pitas, a znam... dopunicu...

 

p.s.

Tura je hvatala i Hr i Slo, ali tu je vec receno sve ;)

 

Poz.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Jovan Dašić, 108 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda VF750 CafeRacer
On 8/3/2017 at 9:56, Nesha_cruiser je napisao:

Pozdrav Mr. J.

 

Pre dan dva sam se vratio sa jedne krace ture, o cemu cu napraviti pokusaj putopisa. Ona jednim stvarno zanemarljivim delom poklapa sa tvojim planom... Konktetno cu ti reci za severnu Italiju... Putevi su dobri ali cesto budu ogranicenja na 50 iako izgleda ili jeste autoput posebno oko Trsta... Kamere nisam stigao da vidim, sto ne znaci da ih nije bilo... ali sto se same brzine tice... uvek kada vozim pokusavam da vozim brzinom lokalaca... ako mi ta brzina odgovara (npr. nije prebrzo) jer idem logikom da oni znaju gde ,,sme" i gde ,,moze". Na vise mesta (ne mogu da kazem bas na svim) gde je bilo ogranicenje na 50km zaista se krivina najlakse prosla.

 

Dodao bih jos sto se tice Italijana i njihove voznje... na zeleno polecu... kao jedan... Ovde u NS na zeleno uproseku se tek pritisne kvacilo i ubaci u prvu... :D Zatim... sa skuterima prolecu oko tebe sa svih strana... pa da obratis paznju na to jer nekada ces skretati npr deseno ne bas na vreme ali po pravilima pa da te ne iznenadi neki. Moj ,,stil" voznje je da najcesce vozim po sredini trake. U par navrata sam vozio blize desno, sasvim bez razloga i desilo mi se da su se provracili kolima kroz istu traku u kojom sam i ja. Odnosno obilazeme bez prelaska u traku iz suprotnog smera.

 

Za Italiju ti mogu jos reci sledece. Obrati paznju na benzinke pumpe. Uglavnom su bez zaposlenih. Najmanje mozes da sipas za 5e. Prvo platis pa onda sipas :D:( Zatim, automati ne vracaju kusur. Alternativa ti je kartica. Zatim, neke benzinske imaju u elektronsku naplatu ali i klasicnu... stim da ta klasicna, sa ljudima radi dvokratno, pa moras da ubodes kada je otvorena. Na autoputevima su klasicne benzinske, barem na kojima sam stao.

 

Ovo je napisano nabrzaka... ako se neceg setis da pitas, a znam... dopunicu...

 

p.s.

Tura je hvatala i Hr i Slo, ali tu je vec receno sve ;)

 

Poz.

 

Odlicno HVALA PUNO NA savetima... znace mi :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 27-7-2017 at 19:57, SHeLLe je napisao:

Moj savet bi bio da ides sto vise preko planinskog dela ali ako budes mogao da izbegnes izmedju italike i francuske onaj frezuz. Za auto kosta 50e u jednom pravcu. A tamo i nazad 55 u 7 dana. Ja sam prosao tu francusku obalu kolima ukljucujuci monako i kao sto rece gaja sevojno nista specijalno.
Ja bih vise terao po brdima i gorama. Lepse je i vece uzivanje.
Sto se tice kilometraze teraces po 500km prva tri dana i onda ces da riknes. Ne znam tvoje fizicke sposobnoati ali znam neke koji su krenuli na jos dalji put pa se vratili brzo kuci. Psihicki ubija. Doduse njih je malo i nehebica zeznula. Salim se.
Treba izdrzati svaki dan po suncu i pod odelom 500km. Onaj ko nije vozio i kome se muda nisu ojela od vrucine moze da prica kako ni 1000 nije nista.
Idto tako prepusti sve slucaju i situaciji i nemoj da planiras danas cu ovoliko ili onoliko.
Vozis pa koliko mozes. Nemoj da dovodis sebe u situaciju da ides protiv samog sebe
Ides da uzivas i taj put treba da ti ostane u lepom secanju.
Ja nisam ali su mi neke kolege pricale kako su mnogo puta pisali po lokalnim forumima i da su ih tamo primali u goste lokalni bajkeri. Jedno lepo iskustvo i napravi se novo prijateljstvo.
Ko kaze da ne kosta, kosta itekako svaki dan na motoru. U najboljem slucaju po nekoj matematici 60-70e.
Oni sugavi francuzi deru sa putarinom i gorivom, zabari isto.
U italiji imaju one njihove rampe po regijama. Negde ide sitan novac, negde kartice, ko ce vise da ih pohvata. Ja im nisam platio oko milana pre 3-4godine neku putarinu kolima i nikad mi nista nije stiglo.
U francuskoj mi je onaj oprostio 20 i nesto eura putarine jer nisam mogao da platim. Od 5 kartica koje sam imao, oni ne primaju ni jednu. Tipa bilo je ono master nije radio, americki discover, ameriken express, kes nije smeo da primi i na kraju mi je ponistio.
Cigarete ako pusis u francuskoj je 7e malboro pakla tako da se obezbedis na vreme.
Nica kan nista wow. Imaju onu njihovu azurnu kaljugu u koju se ni svinje nebi kupale.
Na tebi je sta ces i gde ces. Hrana im nije nista wow. Ima onaj kazino i veliki marketi u kojima je bolja hrana nego u restoranima. Ako nista drugo imas one njihove sireve koji su vrhunski. Ne leti na one skupe jer i za 1.20e mozes da kupis veoma ukusan.
Ako prolazis genovu ima ona kuca marka pola i tu je jedna uska ulica,tipa kao neki stari grad. Tu sam jeo najlepsu picu ikad u nekoj neuglednoj piceriji koja je imala dostavu i ono pica sa nogu.
U italiji oprezno jer su oni nenormalni za voznju. Tera ko kako stigne. Mozda bi mogao da se manes autostrade i vozis lolalnim putevima.
Ja ti zelim svu srecu i mani se muzeja i spomenika. Ubodi nesto onako muski vise se racuna :-).


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Auu brate ja i ti ko da smo braca blizanci, apsolutno isto misljenje :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki 636

Odlicna ideja, obavezno pratim celo putovanje.

E sad sto se tice samog puta. Ja licno ne bi iso do Berlina i Praga. Nista zanimljivo. Berlin je ogorman i nekako po meni megalomanski gradjen sa dugim bulevarima gde obilazaka pesaka nikako ne odgovara.  Prag po meni zanimljiv, ali svuda gledaju da te predju i da ukradu nesto. Kod zamene novca obavezno gledati sta potpisujes, jer su meni ponudili da dobijem 50% manje od onog kursa koj je pisao na tabli,  ista fora kao i u Bugarskoj... Mozda je bolje otici do Frankfurta, Minhena (po meni Bavarska je najlepsi deo Nemacke, putevi perfektni i to vazi za svaku magistrali ne samo za autoput) i dalje Svajcerska pa Austrija i onda Madjarska i dalje Srbija. 

U svakom slucaju, puno srece na putu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kao prvo želim ti srećan put.

Zanima me kako ćeš da poneseš i smestiš neophodne stvari na ovaj tvoj "kafićtrkač", koji uzgred rečeno ekstra izgleda, a da ne ispadne "kafićtourer";). Dalek je ovo put, treba misliti na sto stvari i biti spreman na sve. Neki pošli sa neadekvatnim motorom na dalek put pa se na pola puta vraćaju jer "bez alata nema zanata", e sad može i ona o Mandušiću Vuku i puškama...

Kao drugo želim ti da te motor nasmejanog vrati kući.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja