Jump to content

Moto Zajednica

14 dana po Srbiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sve je počelo ovako:

 

2017-06-30_145820.jpg

 

A bilo je ovako:

 

 

 

Posle Ribarske banje je bilo 10 puta zanimljivije ali se napunila kartica i nisam ništa snimio sa te etape.

 

5 kampova, 1000 kilometara krivina i šodera i mnogo novih prijatelja  :D

 

Hvala Darku na organizaciji za Zaječar, tast ti je legenda :sampion:
Hvala Enduro klubu Lomnica i našem domaćinu Srđanu Frizeru na servisu mog amortizera i kutije filtera i Miloševog retrovizora :moto3:
Hvala Goranu na gostoprimstvu i druženju, pozdravi Zorana i Đošu :takoje:

 

 

I jedna za kraj:


20170712_210614.jpg

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
On ‎15‎.‎7‎.‎2017 at 19:10, lord_oblivion je napisao:

 

 

Hvala Darku na organizaciji za Zaječar, tast ti je legenda :sampion:
 


 

nema problema , nadam se da vam je bilo udobno...

ko god zagine dole u moje rodne krajeve - dobrodosao je na prenocistu i klopi ..tu je i garaza za motore  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kao što sam već gore napisao, crvenom linijom smo krenuli da 'prekratimo' do Zaječara. Poslednje veče 51. Gitarijade.
Put do tamo, izuzev Bg-Smederevo i Brestovačka Banja-Zaječar, zaista uživanje. Za enduro i za one kojima nije žao felni i amortizera.

Prva pauza je po planu bila u Žagubici. Tamo nas je zatekla opšta gungula, policija i zatvorena baš ulica kroz koju smo trebali da prođemo da bi došli do Vrela Mlave.
Ne, nisu nas jurili. Taj dan su Dani Homolja 2017.
Nađosmo drugi put, prva desno, desno i još jednom desno.

20170701_103401.jpg

I ovde gužva. I vrućina, koja nas je sustigla još na smederevskoj obilaznici. Sedosmo da popijemo kafu, konobara nema 5 minuta.
Vrućina.
Ajmo mi odavde. Uskoro ćemo u klanac, tamo je svežije.

Ne treba da napominjem one prelepe krivine preko Crnog Vrha. Mislim da malo ko sa foruma nije išao tuda. Od Žagubice pa pored Borskog jezera dole do Banje. Odatle se ide za Bor i Zaječar.
Negde oko vrha ima jedno desno odvajanje, dobar šoder, koje bi trebalo da nas odvede do Slobinog nikad završenog kompleksa.
Tu smo se slikali prošle godine, kad smo išli na Staru i na Midžor. Sad nismo, vrućina je.
Čekam debelog oko 3 minuta, pržim se. Ladim motor. Eto ga. Nećka se da se popnemo iako je to bio njegov predlog pre puta.
Nailazi jedan bemve (auto, ne motor) i zapuca gore švaler gasom. Ja mu kažem - ako može ovaj možeš i ti.
I tako se popesmo uz taj veoma zahtevan i opasan nasuti put od čak 300 metara. Pravo pred namrčenog čuvara sa kerom koji, rekao bih nešto i ne voli motore. Ker. Čuvar ne voli posetioce. Ni slikanje.
Kaže, imate ovim putićem meteo-stanicu, ima i asvalta, oko 900 metara vam je. Provozajte se do gore.
I njemu vrućina, samo da nas otera, posmatraju ga iz satelita pa da mu ne orežu od plate što dopušta civilima da se muvaju oko nekretnina milionske vrednosti. Da se što pre vrati pod klimu, rešavanju ukrštenice.
A i ker da zaćuti. Valjda je i njemu vruće pa je malko nervozan.
Odlučno (kako ko) dajemo gas i puni istraživačkog elana (opet kako ko) istrčavamo tih 900 metara i upadamo pravo u merne instrumente, neke čudne antene i kojekakve bele kutije na kočićima.
Valjda je to ta meteo stanica, nema dalje puta.
I ovde je vrućina. GPS meri 1000 i neki metar.
Iz kućice ispada neki dečko, kez oko glave. Pozdravlja nas domaćinski, kafa, rakica, ladna voda.
I on vozi motore. Studira meteorologiju, ovde radi od završetka srednje.
Teško će tu da se oženi, letnje smene su im po nedelju dana pa nedelju dana voljno.
Zimi malo duže.
Odjedared on mene prepozna, nik sa foruma. Valjda sklavirio registraciju sa markom i bojom motora.
Samo mi nije jasno kako ja nisam povezao ko je on. Iz Bora, radi kao meteorolog i vozi Apola 250. Pa, Meteorolog :)

 

20170701_123006.jpg

 

Zimi vozi ovo:

 

20170701_112924.jpg

 

Litra, 140 konja. Ide 'nako ;D Sreća pa ne mora da se registruje.

 

Vreme je da krenemo dalje. Vrućina sve više pritiska.
Kako smo prošli jezero, neko je uključio kalorifer u facu. Na najjače.
I tako sve do Zaječara. Put zdrav, prav i brz. Da se ubijem. A nigde 'lada. Može da se tera 200 al' ja ne mogu, potrošiću sve čepove a neću stići u Strmosten. Zato moram polako. A i zbog skraćenog prenosa :) Dan pred put sam stavio nov lanac i nisam imao vremena da ga razradim (oteglim) da bih mogao da stavim 16z napred pa sam nevoljno krenuo na put sa 14 zuba.
Nema veze, bar sam na dugim i oštrim usponima mogao da održim brzinu iznad 60 :jee:

Čika Sale je još jutros stavio pivo da se ladi. I toliko je bio nestrpljiv da nam je krenuo u sustret biciklom iako nas je GPS tačno navodio. Po onolikoj vrućinčini.
Smestili smo se u garažu. Bez šatora, samo podloge i vreće. Posle piva. A bilo je piva i posle.
Mnogo pomaže nekoliko ledenih piva na kraju dana punog akcije. Malo spere prašinu, malo ohladi.
Večeras idemo na Gitarijadu, Sale će da nas odvede da ne lutamo po gradu  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hvala klincu da si konačno počeo da pišeš :D Hajd' sad, dok te elan drži nemoj da posustaješ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Od cele večeri (i noći) imam samo ove dve slike sa svirke. Ostale su slikane saksijom ili ne prikazuju ništa vredno deljenja :P

 

Gitarski Anđeo na kapijama raja  :Sloper:

 

20170701_221444.jpg

 

I bend večeri

 

20170701_225549.jpg

 

Ne sećam se ko je sve nastupao, sem Nazareth-a. Za njih znam jer sam video na slikama sutradan dok smo pregledali fotke sa telefona.
Na kraju su proglašavali i pobednika, sa sve uručivanjem nagrade. Sve čestitke pobednicima 51. Gitarijade :sampion:
Samo znam da smo sutradan prekasno krenuli. Opet po vrućini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Odličan put, kratak prenos, mekani čepovi (AC10) i vrućina. Levo osvežavajući pogled na neosvojivi vrh legendarne piramide. Još levo, van kadra :)
Mora se priznati, uliva strahopoštovanje. Uz sve one lovačke i ribolovačke priče o njegovom osvajanju. I mnogim neuspešnim i polu-uspešnim pokušajima.
Čast izuzecima, za sada se ne usuđujem ni da razmišljam o tome. Jer bez alata nema ni zanata.
Pravo pogled doseže u...nigde. Tamo idemo. Ka Despotovcu, gde ćemo da se točimo i pazarimo hranu za narednih nekoliko dana. Takav je plan.
Ah da, kalorifer je na pola.

 

20170702_150012.jpg

 

Negde oko Krivog Vira počinje kišica. Ništa opasno, čak brže ispari nego što padne. Ali dovoljno da nasluti šta može da nas čeka napred. Zla prognoza se slaže, biće kiše.
Ja odlučujem da stanem i nabacim plastiku na sebe. Znam da ću se skuvati ali bolje mokar od znoja nego od kiše. Ili ne?
Debeli nastavlja dalje bez oblačenja kišnjaka, smorio sam ga mojim tempom pa da malo 'ladne motor. Čekamo se na ulazu u Paraćin.

Valjda me čekao 10ak minuta, jer vidim da je sad kompletno obučen. A i ja sam prvo smotao jedan duvan pa navlačio kišnjak :D
Kiša lije. Ona dosadna, što nume da stane po tri dana. Bar je svežije. Čak i prijatno. Stajemo kod neke radnje da vidimo šta imaju od 'rane i da Raci kupimo neki poklončić. Red je.
Cigara, sokić, čokoladica i palimo oprezno dalje. Obojici klizuckaju gume, valjda što je masan put.
Prolazimo Ćupriju. Jedva nalazimo put ka Despotovcu. Iz prve malo mašimo i penjemo se na neki most. Dok smo shvatili da to nije taj put, odma' smo skapirali da moramo još jednom da pređemo Moravu.
Sa ostatkom puta, to bi bilo nekih desetak puta da smo je prešli. Mostom. Kroz reku ne bismo mogli, nismo poneli šnorkle.
Ćuprija-Despotovac... Ja sam ostao prijatno zatečen pejzažom i geografijom predela. Dodatno se poradovah kad sam shvatio da se put svo vreme penje i prepun je za mene veoma pogodnih krivina. A i nije 'pista' asvalt  :D
Ponovo ostavljam debelog u oblaku prašine  :D

Kiša prestaje ispred Despotovca. Točimo se i pitamo za put. Senjski rudnici-Strmosten. Put postaje sve nepregledniji, sve uži. Krivine - fun faktor 7, na skali 1 - 10. Jbg, mokro je i natovareni smo. + eto meni prilike da upoznam ove gume po mokrom  ;D
U jednoj, ni po čemu posebnoj krivini (sem što je brza, uska, nepregledna, na nizbrdo i 100 kamiona dnevno tuda omazuju ulje i naftu) vozilo Gorske slušbe sa rotacijom, vade neki auto iz jarka. Video ja na vreme, brzina bila prilagođena uslovima (nemoj neko da je rekao drugačije, nije bio prisutan i ne može da zna), pipnem prednju i osetim kako prednji po inerciji hvata tangentu van krivine. To znači da je blokirao, što dalje dovodi do zaključka da guma (AC10) ne voli masno i mokro u isto vreme :D A i onolike stvari pozadi malo gurkaju motor unapred...masa je zakon  :D 
Dobro, vreme je za 'brzina prilagođena uslovima na putu / 2' režim vožnje. Iliti, od sad pa dokle mora, vozim k'o baba.
Pred Strmosten sve suvo. Ulazimo u selo, jedna glavna ulica. Kao oslobodioci '45te, švaler gas i merkamo prodavnice. Svi nas gledaju.
Prva radnja, druga radnja, treća radnja, vojni most. Rekoše nam, prvi šoder desno posle mosta vodi u Racinu kolibu.
To je onaj KGSP. Nema tačnije. Jednom prilikom kad sam istraživao po Crnom Vrhu između Kragujevca i Jagodine (da, da. i tu ima jedan Crni vrh), rekoše mi tim i tim putem (šoder) može ali ima pola sata vožnje. Pola sata?? Da, al' traktorom  :D

Konačno stižemo na tu legendarnu kafu, kod sad već širom moto Srbije poznatog Čika Race :

 

20170703_094057.jpg

 

Saznajemo da u selu ipak ima da se kupi benzin (95, 170 dinara) i odlučujemo da nam ovo bude baza svo vreme Kučajske ofanzive. Samo će neko od nas (Miloš :D ) morati najviše jednom da trkne do Despotovca po hranu koje nema u selu u prodavnicama, ostalo sve imamo.
Inače je prvobitni plan bio da tri dana budemo ovde i obiđemo neposredni deo planine a druga tri dana da se preselimo u neku od lovačkih kuća dublje u planini i da po komoru idemo kroz planinu u Zlot, Žagubicu ili Krepoljin, u zavisnosti od lokacije drugog kampa.

Postavljamo šatore po kiši/ci. Sutradan nije padala ali 'ladnobre. 'Sušimo' sve što je mokro, prikupljamo energiju i volju za naredne dane i kujemo plan za prvi krug po planini.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Plan je bio da prvo obiđemo Lisine, vidimo vodopad Veliki Buk i onda kanjonom Resave lagano prošetamo krampone do Vinatovače pa odatle da u hodu vidimo kuda i kako nazad.
Značajnu pomoć smo imali u vidu Orux maps aplikacije i predefinisane mape cele oblasti sa definisanim ključnim tačkama.

 

20170704_104657.jpg

 

20170704_110001.jpg

 

20170704_110035.jpg

 

20170704_110118.jpg

 

Voda je ledena, nije za kupanje. A i zabranjeno je :D Kafica, sok (prohibicija je na snazi do povratka u kamp, svaki dan off-a) i idemo dalje.

 

20170704_172244.jpg

 

Karta na tabli prilično lepo pokazuje sve što nas zanima. A tu su i dopunska obaveštenja

 

20170704_172419.jpg

 

20170704_172503.jpg

 

pa kako kome volja :)


'Ladovina negde u kanjonu:

 

20170704_135240.jpg

 

U jednom trenutku ugledasmo odvajanje u levo sa glavnog puta, dobar betonski mostić, lepo održavan makadam, oćemol? oćemo. Da vidimo dokle, možda naletimo na mečku, možda nas pojure vuci a možda se i zaglavimo u nekom blatu.
Instinkt mi kaže da treba da idemo samo uzbrdo, mapa pokazuje da se bližimo Beljanici. Skoro sat ipo smo se pentrali solidnim šumskim putem dok nismo došli u...nigde :na_glavi:
Beljanica na manje od kilometar ali kroz divlju šumu, dalje nema puta. Prevelik zalogaj i za mene čak i odlučujemo da se vratimo na glavni put.
To je sad lako, samo se držimo skretanja koja vode nizbrdo.
Ništa, Beljanicu smo ionako planirali za sutradan, šoderom. Sad bar znamo kako izgleda put kojim ne treba krenuti  :)

 

Šumarsko gazdinstvo Vinatovača. Na žalost, nije bilo nikog:

 

20170704_140258.jpg

 

Parsto metara dalje 'kod Krsta', kako zovu lokalci. Vidljivi ostaci proslave Sremušijade ( ? ). Inače divno mesto za roštiljanje preko dana. Noću vukovi patroliraju, tu im je jedan od glavnih prolaza.

 

20170704_141413.jpg

 

20170704_141449.jpg

 

20170704_141356.jpg

 

Odmah preko puta reke, od leve obale počinje strogo zaštićena oblast, prašuma Vinatovača. Prava prašuma.

Idemo dalje. Put je sve lepši, naravno za mene :moto3:
Na svakoj raskrsnici čekam debelog, da ga ne zagubim negde :dobar:

Umanjena verzija trase Velika Brezovica-Pasuljane. Ali podjednako spuki, kad staneš, ugasiš motor i eksplodira tišina. Kroz šumu s desne strane ne vidi se dalje od tri metra.

 

20170704_150455.jpg

 

Znam neke koji bi ovuda ošinuli po gasu kol'ko god motor ima snage. A isto tako znam neke kojima je svaka od ovih barica dubine 10ak cm, dupadne ceo točak :hej:

17km pred civilizaciju, planina nosi jedan poen i ručka desni retrovizor na Jamahi :D

Od planiranih 60ak km, kao prvi dan zagrevanje i to, obišli smo blizu 110. Krenuli smo levim putem:

 

20170704_172228.jpg

 

A vratili se desnim, klisurom Kločanice:

 

20170704_172257.jpg


Milošu je to bilo malko previše pa smo za sutra napravili kompromisni plan, Strmosten-Sladaja asvaltom i 32km lakog šodera do Beljanice i istim putem nazad.

Ati se ponosno kočopere na još jednom osvojenom vrhu:

 

20170705_114626.jpg

 

Malo levo, malo desno:

 

20170705_114650.jpg

 

20170705_114709.jpg

 

Pošto sunce sija sunce sija niđe 'ladovine, taktički se povukosmo na obližnji proplanak, ispod najveće krošnje. Pogled je melem za nas gradsku decu, tišina leči:

 

20170705_123040.jpg

 

20170705_123049.jpg

 

U povratku, na Beljaničkom platou sretosmo kolegu po točkovima, iz Beograda i jaše LC4. Nisam siguran da li je na forumu ali ako pročita, pozdravljam ga :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 24.7.2017. at 6:41 PM, lord_oblivion said:

Parsto metara dalje 'kod Krsta', kako zovu lokalci. Vidljivi ostaci proslave Sremušijade ( ? ). Inače divno mesto za roštiljanje preko dana. Noću vukovi patroliraju, tu im je jedan od glavnih prolaza.

 

20170704_141413.jpg

 

20170704_141449.jpg

 

20170704_141356.jpg

 

 :takoje:

 

 

Akhm... Vukovi? Ovde?! Ja nisam ništa čuo ni vido! :D

 

IMG_4496.thumb.JPG.2efa87a03d1b8178191002ed10ed6a8b.JPG

 

Samo znam da je Seve nestao... ;)

Tj. kada smo legli ja sam nešto pričao i kada sam završio iz njegovog šatora tišina... :D 

Ali na svu sreću ujutro je bio tu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Izvinjavam se na povećoj pauzi u pisanju, muke pritisle pa se nije imalo vremena.

Nastavak sledi...

 

Sutradan kretosmo malo ranije, da bismo stigli da ispunimo plan da prođemo ceo kanjon Resave do Dubašnice, da se spustimo na jug i prođemo Veliku Brezovicu, vodopad Prskalo i odatle pronađemo put nazad za Strmosten.

Sve je krenulo po planu, sve je bilo kako treba, našli smo dobar zajednički tempo kad negde na 15-16 km od sela, začuh jedno TAK i KRRCCC. Motor pobeže ispod mene, krete da usporava, stade i ugasi se. Nisam imao pojma šta se dešava, ja stojim na zemlji a motor ispod mene uspravan :na_glavi::staa2:

 

Posle par sekundi dođoh sebi i shvatih da se nešto polomilo i izgubio sam zadnji amortizer, motor legao na zadnji točak, trljao o podrep i tako stao.

 

20170707_091021.jpg

 

Sreća u nesreći je da sam išao relativno sporo, oko 35-40 i da se to desilo na ravnom pravcu ;)

 

Nakon brzog pregleda ustanovljeno je šta se desilo

 

20170707_091041.jpg

 

Gornji nosač se odvrnuo i spao sa klipa a klip je završio u kutiji filtera vazduha čija je lomljava proizvela onaj krckavi milozvuk :grr:

 

2:0 za planinu :D

 

Posle jedne, ne, dve cigare dogovorili smo se da se Miloš vrati nazad u selo po pomoć (nekakvo vozilo da može da se natovari motor) a ja da čekam i vidim šta ću i kako dalje. Beše oko 10 prepodne.

 

Da guram nema šanse, legao je na točak i koči. Da ga pridignem, ne mogu dugo. Pogled pade na sikirče, lampica se upali :)

 

20170707_095939.jpg

 

Žice, hvala Bogu uvek imam 2-3 metra, gume dodatno ispustim, upalim motor i lagano u drugoj na pipanje kvačila, stojeći na fuzasterima i volšebno izbegavajući i najmanju neravninu na makadamskom putu, vratih se živ i zdrav nazad u Strmosten. Uz put sam za tih 15km morao nekoliko puta da gasim motor da se ohladi, za svaki slučaj jer sad dobija previše vazduha kroz slomljenu kutiju, idem jedva 15 na sat jer sad vozim hard-tail i da ne bih dizao prašinu da ne završi u cilindru.

 

Na jednoj od stanki primetim izvor pored koga smo propičili to jutro kao i predhodni dan, ne primetivši ga.

Voda ledena i bistra kao kristal. Kažu u selu da valja umiti oči malo, zdrava je za vid.

 

20170707_101407.jpg

 

20170707_101430.jpg

 

Nazad u selu, kod domaćina u dvorištu, rasturanje 'do gole kože'. Da sam imao cevasti 14, ne bih morao da rasturam ni pola da bih izvadio gornju polovinu amortizera. Da bi se izvadila kutija filtera, mora da se skloni izduvna grana. A da bi se ona uklonila, mora da se odvoji od lonca. E, tu je bio najveći sex jer, naravno da je solidno zapeklo. Tu u pomoć uskače čika Raca i iz radionice iznosi čarobno sredstvo za razbijanje rđe i slične gamadi, naravno nemačke proizvodnje :D

Posle 10 minuta kišeljenja i fizički i mentalno zahtevnog odvrtanja šrafa na spoju, konačno je popustilo i lonac se veselo odvojio od grane.

 

20170707_142251.jpg

 

Do 6 popodne sve sklopljeno, pali radi ide :jee1:

 

20170707_180635.jpg

 

Pošto nismo imali načina da stegnemo klip u nosač kako treba, rešismo da je to to, što se tiče Kučajske ofanzive. Ekipa u Kruševcu ima radionicu, alat i sve ostalo što je potrebno da se amortizer završi i kutija sklopi kako treba. Dotle armirana traka i asvaltom lagano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kruševac, Lomnica. Atv Enduro Jastrebac, ekipa koju je Miloš upoznao prošle godine na endurijadi Kopaonik-Raška.

Središe nam motore dok si rek'o piksla. Ili keks. Ili brm-brm :D Meni osiguran amortizer i sastavljena kutija filtera, Milošu desni retrovizor. Kao novi.

Odlični domaćini i enduraši. Sutradan nas povedoše u 'kraću' vožnju po Jastrebcu. Kružni put (ne znam koji, ima ih nekoliko :) ), vrh Bela stena (1256mnv), Ribarska banja i nazad u Lomnicu.

 

20170709_125426.jpg

 

20170709_130119.jpg

 

20170709_130843.jpg

 

20170709_141825.jpg

 

20170709_141849.jpg

 

Klinke ('02) rasturaju kako voze. A kako i ne bi, kad svakog vikenda imaju savršene terene 'odmah iza kuće' i odlične učitelje.

Miloš sa svojom bedevijom, naravno nije mogao da se popne na Belu stenu ali je zato po svom starom običaju popeo peške :takoje: Ostatak posle Ribarske banje, koji je bio zanimljiviji i zahtevniji je junački preskočio asvaltnom 'prečicom' preko Kruševca za Lomnicu i tamo nas čekao sa 'ladnim pivom.

Dok ne bude prilika da se kupi jedna kozica od 100 kila.

 

Pošto smo prvi gosti nakon osnivanja i jedini van Kruševca, dobismo i po jednu

 

20170710_183750.jpg

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Od Kruševca smo počeli da se vraćamo ka Beograkdu, kružnom putanjom. Sledeći kamp smo planirali u selu Vojska, kod Jagodine. U šumarku pored Morave.

 

20170710_172739.jpg

 

20170710_172851.jpg

 

Standardno dobro mesto. Reka za brčkanje, ladovina koja je jedva zadržavala upornu zvezdu, stolovi i klupe, žica za roštilj na poslugu, prodavnica na kilometar šoderom i izvor pijaće vode. Uz dobro društvo i ispravne motore, šta se još poželeti može :)

Posle tri dana, poče zov divljine i rešismo da se preselimo na sledeću lokaciju, Garaško jezero.Dan dva tri tu i to je to, gas kući.

 

Moja postavka na Garaškom jezeru

 

20170713_080529.jpg

 

I jedan pokušaj prenosa doživljaja od uveče

 

20170712_210614.jpg

 

Još jedna zanimljiva situacija se desila jutro kad smo krenuli za Beograd. Moj motor nije imao snage da zavergla.

Upalili smo ga na pola metra ali sam znao šta me čeka kad siđemo u Aranđelovac.

Krenuo sam na put svestan da regler koji sam montirao kao zamenski kad je fabrički crkao u junu, malo prepunjava i očekivao sam da voda isparava. Dan pred put sam proverio i dolio destilovane ali nisam očekivao bukvalno suve ćelije nakon samo 10 dana :staa2:

Ništa, pravac pumpa (poželjno na nizbrdici), pazari kilo vode i guaranu, skidaj sve stvari i rasturaj i vadi akumulator.

 

20170713_140314.jpg

 

20170713_140413.jpg

 

Dolio, sklopio, popakovao nazad i zatrk nizbrdo dupalim na gurku. I nema gašenja do Beograda, da se baterija dopuni i dođe sebi. Do Kosmaja je već verglao punom snagom :takoje:

 

Pauza na starom mestu, pored spomen-česme u Raniloviću

 

20170714_131853.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

:takoje:

Postoji i 'nezvanični' nastavak, gde sam ja solo krajem avgusta obišao veći deo neostvarenog julskog plana.

Biće u ovoj temi jer faktički spada u prvobitni plan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja