Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FJR 1300 lupkanje prednjih plocica.

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova

Pitanje za strucnije ako neko moze da pripomogne: Promenio plocice pre izvesnog vremena na mojoj FJR. Koci super, nema skripanja. Hteo nissin ali nisam nasao pa uzeo brembo. Jedini problem je kad idem polako preko malo losijeg puta lupkaju plocice. Cim blago stisnem kocnicu prednju sve prestaje. Cilindri pregledani, ne blokiraju. Da li neko ima kakav predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Probaj staviti bakarnu mast izmedju plocica i klipova. Pretpostavljam da imas one limice sto pritiscu plocice odozgo u kljestima? Mozda su se oni krajevi sto idu ispod osovina-drzaca plocica pokrivili pa ne vrse funkciju pritiskanja plocica kako treba? Krajeve tih limica povuci-pokriviti malo na gore tako da kad stavis drzace plocica taj lim vrsi pritisak na plocice. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Limici izmedju plocice i klesta nije bilo ni na originalnim plocicama. One druge limčiće sam malo krivio da bi bile jaci ali slabo je pomoglo. Nisam probao doduse bakarnu mast al mislio sam da je ona samo za skripanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Mozda Dzmaha hoce originalne plocice da ne bi imao te probleme sto se moze veoma lako desiti, jer zamjenska ( bilo koja stvar-dio ) je zamjenska i moze praviti tako glupe probleme. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kao sto rece kolega @Utjerivac i u potpunosti se slazem sa njim, na Spirit-u 1100 sam imao isti problem, aftermarket plocice to nisu imale pa smo budzili originalne, napinjali, a izmedju ostalog stavili i bakarnu mast, mnogo dobra stvar, zadrzava prasinu i vodu  da ne prodire do prasinara.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako se javlja ciklicno(sa povecanjem brzine) malo ti je kriv disk. Ako je samo zveckanje na neravnom putu, onda su plocice za koji deseti, recimo 0,5mm krace i lupkaju po telu klesta. Pokusaj malo prepraviti limove, mast je dobra stvar, ali mislim da nece resiti ovaj problem. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ma bas samo zveckanje po neravnom putu. Tipa kaldrma ili tako slicno. Pokusacu da vidim jos jednom limove al mislim da je to jednostavno tako. Istina merio sam sa org plocicama i postoji toliko mala razlika ali eto ocito dovoljna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 10 sati, mikamoto je napisao:

Ako se javlja ciklicno(sa povecanjem brzine) malo ti je kriv disk. Ako je samo zveckanje na neravnom putu, onda su plocice za koji deseti, recimo 0,5mm krace i lupkaju po telu klesta. Pokusaj malo prepraviti limove, mast je dobra stvar, ali mislim da nece resiti ovaj problem. Pozz

mislim da je  mikamoto u pravu,ja sam to resio jednostavno na mom kinezu skuteru 50ccm.Ima valda na skuter cafeu.Nema nikakve veze sa kubikazom i pricom da je ovo masina koja ide brzo a skuter kinez ne.Znaci moze bilo gde,a ako nesto krene na lose jedino sto moze da se desi da silikon ispadne napolje ili upadne izmedju plocice i diska i da se apsolutno nista ne desi.Nainme napravio sam tzv  silent blok od obicnog silikona zalepio oko metalnog dela plocice levi i desni uzi deo, gore i dole nije  trebalo  i to oko milimetar sa sveke strane.Jedino treba paziti da se ne npravi predebelo pa da plocica tesko ulazi ili glavi u celjusti-nece da se vrati.Plocica mi je taman usla i vise nista ne lupa,a  lupalo je jedno mesec dana tolko da su se videli tragovi kako jede celjust.Znaci nije dobra velicina plocice  ili celjusti  ili oboje i zato ti lupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja