Jump to content

Moto Zajednica

Sajle

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pukla mi sajla brzinometra za hondu cb 450. Na forumu sam citao o iskustvima,mislim da je vrlo poznat Boban iz Beograda. Taman sam mislio da ga kontaktiram pa posaljem original sajlu da po meri izradi itd kad saznam da u Temerinu ima isto firma za sajle. Puno lakse za nas iz Novog Sada i okoline,odem,zavrse na licu mesta-300 din. Pa rekoh da podelim informacije :)

http://www.tehnoflex.co.rs/

 

 

IMG_0178.PNG

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ti u NSu kod najlona nikad mi nisu od renoa od podizaca stakla znali napraviti,uvek je pretegnu i nesto popusti posle par dana ili 2,3 meseca. E da i od jednog audia sam nosio isto pretegli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Jbg meni pravili ti kod najlona za bezbroj motora sajle i za gas i za kvačilo i za km satove i uvek sve ok. Na par motora sam montirao njihova opletena creva i isto su bila ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jedno iskustvo sa metalproizvodom: kada mi je pukla sajla brzinomera, odem kod njih i ponesem staru sajlu kao uzorak. nova je bila gotova za manje od dva sata, a kostala je tipa 300-400rsd. dodjem kuci, pokusam da namontiram ali ne ide, deo koji ide u pinjon je siri od pinjona i ne moze da udje. popizdim, pozovem ih i reklamiram sajlu. kazu: nije problem, donesite resicemo. spakujem se, odem do njih, dam novu sajlu da poprave i dajem i staru uz nju. lik koji tamo radi me gleda i pita sta je to. kazem mu: stara sajla, za uzorak. majstor me pogleda i kaze da nema potrebe da uzima tu staru jer ce napraviti kako treba. mislim se, sigurno ce biti napravljena kada sa uzorkom nije bila kako treba. zvali su me posle sat vremena, sajla gotova, uzeo istu i montirao na motor bez problema, radi i danas. eto, resio sam sajlu za malo para, malo se rekreirao i danas se nasmejem kad se setim rada po uzorku i bez njega. na kraju, ja zadovoljan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja na motoru isto imam njihova pancirna creva, za sada dobro rade. JevtaNs isto dugo vozi njihova creva i zadovoljan je, preko njega sam i uradio. Inace svidjaju mi se creva zato sto su oblozena providnom plastikom pa ne grebu u dodiru sa delovima motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Gugl mi pomogao da "dignem" malo ovu temu...

Treba mi izrada sajle električne ručne kočnice, za auto (nije motor, sorry :)). I to bi valjalo sutra da napravim, negde u Bgd. Boban sajle ne radi do ponedeljka, ostaje mi Žika sajla Stevčević, i vidim ima u Ugrinovcima.

Poenta priče je, sajla mora u mm biti iste dužine ! Stara je pukla,  fizičko oštećenje, bužir je ceo.

Neka preporuka ?

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Gugl mi pomogao da "dignem" malo ovu temu...
Treba mi izrada sajle električne ručne kočnice, za auto (nije motor, sorry ). I to bi valjalo sutra da napravim, negde u Bgd. Boban sajle ne radi do ponedeljka, ostaje mi Žika sajla Stevčević, i vidim ima u Ugrinovcima.
Poenta priče je, sajla mora u mm biti iste dužine ! Stara je pukla,  fizičko oštećenje, bužir je ceo.
Neka preporuka ?
Žika sajla!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Mislim da Žika ne redi već par godina, sveža informacija je svakako dobrodošla.

A ako radi i dalje, Žika je najbolji u BG

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mislim da Žika ne redi već par godina, sveža informacija je svakako dobrodošla.

A ako radi i dalje, Žika je najbolji u BG

Sent from my 2107113SG using Tapatalk




Žika je umro, ali firma i dalje radi i posluje najnormalnije.
Kod Bobana je problem i on je umro a naslednici zapustili firmu i više ne rade nego što rade.
Ne znam da li uopšte rade i dalje, nisam bio ne pamtim.
A Stevčević (Žika sajla) radi kao i pre.
Sve pohvale i cene normalne.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, Blaza said:

Gugl mi pomogao da "dignem" malo ovu temu...

Treba mi izrada sajle električne ručne kočnice, za auto (nije motor, sorry :)). I to bi valjalo sutra da napravim, negde u Bgd. Boban sajle ne radi do ponedeljka, ostaje mi Žika sajla Stevčević, i vidim ima u Ugrinovcima.

Poenta priče je, sajla mora u mm biti iste dužine ! Stara je pukla,  fizičko oštećenje, bužir je ceo.

Neka preporuka ?

To oko duzine moras deset puta da naglasis. Iz iskustva sa sajlama gasa i kvacila pravili su sve duze i duze.

 

Majstori su cudo. Sve moze i sve su razumeli ,a zajebu. Skoro mi je iz Veternika covek pravio sobna vrata sirine po meri. Precizno sam mu objasnio da cu za pola cm vise imati problem. Pitam ga kad je doneo vrata, jel bas toliko. Kaze on, bas ja sam licno radio. Odneo vrata u selo, kad ona nece u otvor. Pola cm sira.

Ne pitajte zasto sam tako precizno hteo.

 

Savet. Ponesi svoj metar i na licu mesta proveri. Da ne prodjes kao ja.

Promenio član slave74
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Retrospektiva današnjeg dana, do sad....

Odem jutros do Stevčevića. Glavni majstor, sa vrata, kaže ništa od toga. "To ne može niko da ti napravi, i bužir je prelomljen, samo novo, u kompletu, a polovno nemoj da uzimaš, brzo crkne".

Novo, sa kutijom 130.000 din...

Rekoh, prijatelju, da je tvoj auto, šta bi radio ? Samo je slegnuo ramenima...

Izađem napolje, sinoć islikao još neke telefone, pozovem Tehnomehanika, Nbgd, objasnim da je i bužir pukao, kaže čovek, "donesi, da vidim".

Odneo, kaže može, slično kao na Reno klio, radio sam već. Ako stigne za danas, mada teško, ali u ponedeljak sigurno. Cena ? Nov bužir, nova sajla, 3.000 din...

Videćemo kako će ispasti, javljam utiske...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Evo ja da dodam moje iskustvo, pukla mi prekljuce sajla gasa na RS-u, i pozalim se komšiji i kaže mi idi pitaj ove što rade podizače (ispred zgrade), ja ih pitam, on mi kaže donesi, ja donesem, on kaže može, dodji za pola sata.

Suma sumaru imao sam i drugi deo do rucice gde je sajla pukla, pa je mogao uzeti dužinu, napravio, namontirao na motor, mera dobra, ne izgleda neki umetnički rad, oni valjčići nisu idealni, ali ulaze u predviđeno mesto, tako da ja namontirah juce, jutros seo, ubio 120km u jednom pravcu, sve radi kako treba za sad. 

Radio sam podizač na kolima pre 6 meseci kod njih, cene ok, kvalitet za sad bez problema, ako se neko zadesi u zemunu da mu treba sajla može kod njih rešiti problem. 

Cena pristojnih 1.000din.

Servis podizača Jovanović, Prvomajska, Zemun. 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja