Jump to content

Moto Zajednica

SVAJCARAC ne postoji mogucnost reg u srb

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio nrg power

Pozdrav drustvo, epa ovako... Kupio sam uvezen i ocarinjen skuter iz ch (piaggio nrg 49cc)

Juce sam hteo da idem da radim homologaciju na masinskom fakultetu u Nisu i nastao je problem. U saobracajnom mi pise da skuter razvija max brzinu 78km iako je 49cc. Vratili su me nazad i rekli su mi da ne postoji mogucnost da se reg skuter u srb, sem da izvadim od prvog vlasnika iz ch drugu saobracajnu gde u njoj ne bih pisalo u napomeni da skuter ide 78km. Molim za pomoc o resenje ako zna neko. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A što smeta to što piše da ide 78 km/h ?  Imali smo i Tomose, koji su bili po 49 ccm, al neki registrovani kao bicikl sa motorom ( Automatik, APN ), a neki kao motocikli jer su postizali 80 - m85 km/ h  ( T-14, T - 15, sprint, Kros Junior ) .  Ne vidim razlog da ga registruješ na A kategoriju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pretpostavljam da je problem u neslaganju podataka iz njihovog sistema za taj "skuter" i sa pratecom dokumentacijom (saobracajnom), da u sistemu pise max brzina 78, oni ga prekategorisu iz mopeda u motocikl za A1 kategoriju i kraj price.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, hard_rock je napisao:

Nikako da se naucite pameti sa tim motorima iz uvoza... Kupujes ga samo kada je vec sve zavrseno u AMSS

 A najbolje ni onda, nego SAMO ako je vec registrovan sa nasom tablicom, sve osim toga preskaci.
Kakvih sve lepih oglasa ima, lepe slike, sve lepo napisano, motor super ovakav onakav.... samo zaborave goveda da napomenu da motor ne moze da se registruje kod nas, i onda se upeca neko ko nije upoznat sa materijom, kao nas kolega gore :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Da li si kontaktirao prodavca u vezi tog problema?? Verovatno ti on moze pomoci, ako se bavi uvozom i prodajom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prodavac je verovatno ranije uvideo isti problem pa je zato kontaktirao agenciju za oglasavanje... pomogli su mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ne moze da se registrujer jer ti je i prodaono nesto sto se znalo unapred da ne moze da se registruje, znaci u pitanju prevara.

 

Prevara postoji kada neko u nameri da sebi ili nekome drugom pribavi protivpravnu korist dovede lice u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj nešto učini ili ne učini na štetu tuđe imovine. Radnja krivičnog dela prevare jeste u tome što učinilac dovede jedno lice u zabludu ili ga održava zabludi sa namerom da to lice ošteti svoju imovinu ili imovinu nekog drugog lica. Ovde treba pojasniti pojam zablude. Zabluda postoji kada imamo pogrešnu predstavu o stvarnosi, npr. Zabluda o nekom licu, kada mislimo da je to jedna osoba u stvari je u pitanju neko treće lice ili kada znamo da je baš to lice u pitanju, ali smo verovali da je on lekar, a kasnije se uspostavi da to lice nikada nije diplomiralo.Sredstvo kojim se neko lice dovodi u zabludu jeste obmana, a obmana bi postojala kada neko nam lažno prikazuje neke činnjenice, (situaciju, svojstva nekog predmeta ili osobine ličnosti itd.) ili prikriva neke bitne činjenice od nas

 
Advokata i prvo pretnja tuzbom, pristace da vrati novac i bez tuzbe.
 
Štampa
 
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio nrg power

Ne verujem da cu ista postici sa advokatom (tuzbama) jer ce prodavac reci jel sam ti rekao da gledas papire (pogledao si i kupio motor) ja vise nemam nista sa tim. E samo to moze da mi kaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ne preostaje nista drugo, nego registracija kao motocikl, A kategorija i vozis ko covek, jos jedna povoljnost ove solucije je sto mozes da imas saputnika. Po poslednjem pravilniku o motornim vozilima bicikl sa motorom NESME da razvija brzinu vecu od 45 km/h ! Pozz i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne moze se registrovati ni kao motocikli,podaci iz saobracajne se moraju slagati sa fabrickim.

Imali smo identican slucaj i nista od homologacije osim povratka vozila u maticnu zemlju i upisivanja fabrickih podataka uz skidanje kita (pretpostavljam da je "pojacan" pa je tako dobio vecu brzinu koja je uredno upisana).

ABS priznaje jedino i iskljucivo fabricke podatke. Jos ce mnogo vode proteci Dunavom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nije spomenuo neslaganje podataka kako sam ja shvatio, a vidim da skuter ima oznaku POWER, sto pokazuje da je to fabricka verzija. Nisam dovoljno upucen u problematiku sa papirima, pa mozda i gresim. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Prodaj ga u R. Srpsku , Bosnu,  Crnu Goru ili pak u djelove ili juri slomljeni kao tvoj pa pakuj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vidi druže...

U gabuli si i jedina tvoja mogućnost je to, saobraćajnu nekome u CH da ti riješi problem ili da se obratiš advokatu da si u zabludi platio 700€ za nešto što u Srbiji ne vrijedi ni jedan euro jer ne može da se upotrijebi... (tj. da te je prodavac doveo u zabludu)

Sada možemo do Božića da naglabamo o tome šta i kako ali realno to su ti opcije... 

Ili što reče kolega prodaj ga u Srpsku, FBiH ili negdje gdje ne drkaju toliko, stisni zube, izgubi 100-200€ i dobro... naučio si za ubuduće i još si dobro i prošao kako ljudi najebu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja