Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fazer 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova

Pozdrav svima na forumu,

 

S'obzirom da sam se pre kupovine prvog motora preko 500cm3 savetovao ovde na forumu, red je i da se sada predstavim.

Moj novi ljubimac je yamaha fazer 600 2002 g.

Kupljen u veoma lepom stanju. Presao cca 50.000km.

Za sada prezadovoljan.

Evo i jedna dve slikice za pocetakf41db3e392d662e37e6df4ec728c7f14.jpg62f2cf9bf40105a30b35a8a03770561d.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja, brže-bolje da vidim to čudo od pola litre :) Lepa freza, da te dobro služi i da se sit navozaš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Jedino sto bih mu zamenio jesu sijalice na farovima...dosta mu je slabo osvetljenje.....a to sam citao i pre kupovine kao jednu od zamerki na frezu....planiram do nekog elektricara da vidim sta se tu moze....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Neka je sa srecom.

 

Motor je ki bombona, samo je meni smetalo malo vise savijena koljena, pa su duze ture bile malo patnja, ali sve ostalo  snaga, kocnice, zvuk, cista desetka.

 

Taman posao da ispravim, ali u drugom smjeru. Ne na 600ccm, nego na 400 ccm. Da, postoji Fazer 400, vozili ga burazer i ja vise od nekoliko godina. To im valjda standardna kubikaza za Japan, a nesto su izvozili za Englesku.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ako si u finansijskoj mogucnosti kupi xenone sa sa sve projektorima ugradi. 

 

Fazer ne da ima lose farove nego tuga u boga. Ako mi verujes da sam prvi put kad sam vozio nocu ugasio svetla i vozio po mesecini, eto tolko su losa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Ako si u finansijskoj mogucnosti kupi xenone sa sa sve projektorima ugradi. 
 
Fazer ne da ima lose farove nego tuga u boga. Ako mi verujes da sam prvi put kad sam vozio nocu ugasio svetla i vozio po mesecini, eto tolko su losa. 
Jesu katastrofalna. Jel si ti ugradjivao? Ako jesi, gde si nabavio xenone? Koje? Koliko te ispalo?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Planiram kompletiranje opreme ovih dana. Kraj prosle sezone sam se prosvercovao sa kacigom, rukavicama i koznom jaknom. Kupljena moto jakna (tekstilna) ovih dana, sa svim protektorima. Ostale u planu jos pantalone i neke duboke moto patike. Znacili bi mi saveti iskusnijih bajkera u pogledu pantalona. Da li u smislu bezbednosti vrede pantalone - jeans ojacane aramidom i sa protektorima na kolenima ili je to neozbiljna varijanta i da ipak uzmem "klasicne" moto pantalone....s'tim da ne bih svakako uzimao kozu, vec tekstilne. Planiram da se malo vise vozim ovo prolece po Srbiji uzduz i popreko, pa bih voleo da uzmem bezbednosno kvalitetnu opremu i ucinim sve sto je do mene na polju bezbednosti. Hvala na savetima i pozdrav.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teško da bilo šta može da zameni prave pravcate kožne pantalone.

 

Moto patike su glupost najveća i bačene pare. Obuća je izuzetno bitna i bez razloga komad opreme o kojem se najmanje govori i ulaže.

 

Ja nosim ovo:
https://www.haix.co.uk/haix-fire-flash

50300254e49bdb83ee5_600x600.jpg

 

Neka ih tumači kako hoće, prva vožnja ove godine, u Sopotu mi naleti haski koga sam udario sa oko 50km-h. Pogodio me direktno u nogu u skočni zglob. Da sam nosio moto patike ja bih sada bio sa sjebanim zglobom i bar 2 meseca na bolovanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Hvala na savetu. Za jeans sam tako i mislio ali sam zeleo da cujem ipak savet iskusnijih. Sto se patika tice, tu sam nekako cenio da bi duboka patika vrsila posao, ali se slazem da tu nema kompromisa...vracam se na ideju moto cizmi.
Sto se tice pantalona, gledam i nesto kao na slici nize. U prodavnicama opreme tvrde da ovakve pantalone ispunjavaju trazene standarde bezbednosti, pa me interesuje misljenje o njima. Imaju ce protektore na kolenima i unutrasnju termo postavu koja se skida. Hvala jos jednom na odgovoru. Pozzea8c56dea5a2a2f828ab351cb2b40344.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja