Jump to content

Moto Zajednica

Oni su rekli NE vecoj kubikazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

 

Za svakodnevne potrebne, sasvim je dovoljan skuter od 50cc.

 

Ja naravno volim velike kubikaze, motore tipa XJR1200/1300, Bandit 1200, Tenere 1200, itd. Full oprema, tri kofera, tank torba, sa devojkom putujes komforno, bez da smeta brdo, da planiras preticanja i sl. Vozikanje okolo naokolo je bacanje para.

 

 

Slazem se sa ovim , donekle ...

 

Dok sam ziveo u Londonu imao sam skuter , doduse 125 kubika , 50 je za veci grad nedovoljno ... po meni , a pored toga imao sam tada GS-a i mislim da nisam vise od nekoliko puta BMW om otisao na posao , lakse i lepse skuterom ...

 

Ali pricati o tome sta je bolje ili pametnije , ovde u Srbiji dobija potpuno drugu dimenziju , t.j. cena samog vozila i registracije ...

 

Nisam siguran sta je postavljac teme originalno hteo da kaze , ali uvek postoje ogranicavajuci razlozi , samo sto je ovde kod nas to najcesce ipak nazalost to koliko ko ima para . Kod mene je jos gore - postavlja se pitanje sta ce ko da kaze ako ja kupim motor >:(

 

Da je situacija bolja , mnogi bi imali manji motor ili skuter , plus jedan veci za putovanja ili prosto za izduvavanje stresa ;)

 

Jer i kad imas dovoljno para , postoje drugi faktori koji uticu na odluku , a nemaju veze sa cenama registracije itd...

 

Pricati o tome pa nema smisla jer sto ljudi - stojedno misljenje .... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Moj doprinos temi iz licnog iskustva;

 - grad i fun faktor > 125-250cc 2T

- ostalo > od 250cc pa na gore

- ostalo_02 > uglavnom ne protebno, bitan je odnos tezine i snage motora. mada i za neke ljude i show-off faktor isto tako takodje ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Hmmm... moj motor je 250 cm3, planiram da uzmem nešto oko 600 cm3, isključivo zbog nosivosti.
250 neću prodavati jer je zakon za sve osim putovanja u dvoje na 100+ km.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

vozio sam dnevne ture na 200cc (i dvoje) po 200km. jedino sto boli guza zbog enduro sedista.

 

sa 350cc obishao 1/3 evrope. sa po 1000km u danu.

 

sa 600cc 1/6 evrope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 28.7.2017. at 12:29, thepainkiller je napisao:

Ja sam rekao ne TDM-u od 850 i prešao na VFR od 750 jer mi je TDM poprilično iskidao živce, a posle sam skontao da je i registracija za 750 manja za nekih 5000 dinara... ;) Na ispod 600 kubika se ne bih vraćao, radije ne bih ni vozio motor. Skuter mi ne treba ni na slici, a kamoli da ga vozim...

Sta fali maxi skuteru honda silver wing 600 ccm/3 :care: eventualno suzuki burgman 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 28.7.2017. at 12:56, GuMi5 je napisao:

Dobra tema...

Evo ovako... Nakon nekih prvih zarađenih para koje su stojale nakon kupovine auta odlučili smo da kupimo i motorče...
E sada... pitanja je milion a odgovora nema...

Koja vrsta?
Kubikaža?
Snaga?
Koferi ili ne? 

bla bla bla...

Jedina je jasna stvar bila da ne prelazimo cijenu od 4000 franaka jer eto, još se nismo ustabilili do kraja pa ne možemo da potrošimo sve jednu paru koju imamo u kući... 

Za 4000 franaka možeš da kupiš (što bi se reklo) šta god hoćeš... 
Od R-ova, 600, 900, 1000, preko GS-ova, mlađih i starijih, preko bjesnih nejkeda, Fejzera, kao što rekoh, šta poželiš... 

Posle dugog vjećanja odlučih se da kupim Hondu Silver Wing 600 za daleko manju cifru od gornje linije budzeta... 

Mislio sam ovako, manja registracija i osiguranje (tačno), troši manje (ovo je diskutabilno), mjesta koliko ti Bog hoće (potpuno tačno), dovoljno jak za dvoje gdje god želiš (takođe tačno) i na kraju svih krajeva, sa koferom i visokim vizirom si zaštićen i možeš da se natovariš do bola...

Sve je tačno tako bilo i evo sada, nepunu godinu kasnije mjerim novi motor. Ne jer želim jači već noviji tako da time želim reći da moja kita ne treba produžetak u smislu daj mi CBR 1100 XX koji takođe može da se kupi za manje od spomenute 4 hiljade već sam poželio da sebi priuštim, ako mognem, jedan noviji (ili nov ako Bog da) motor.
 


Tražim nešto slične ili iste kubikaže i slične snage... samo eto, noviji ili nov, da ne kažem pouzdaniji (diskutabilno) za neke duže relacije... 



I na kraju

-Zašto ne većoj kubikaži? 
-Ne vidim smisla ni razloga.

Ako se ikada u životu odlučim da idem na put oko svijeta, možda...

Ja vozim Hondu Silver Wing 600ccm/3.Sve gore navedeno je potpuno tacno 100%,zaljubljen sam u SW... JEDINA mana je  u malim tockovima,prednji 120/80-14c i zadnji 150/70-13c,koji osecaju svaku i najmanju rupu na putu..prosli mesec sam vozio 530 km u 'cugu' samo sa  jednom pauzom da dosipam gorivo i izklaberisem na pumpu uz kafu i sendvic :gurman:.Gumi bar ti znas koliku udobnost pruza,bez da se umoris od voznje.Ja preferiram laganu voznju kruziranje  od 90-110km/h.ali moze brzo  da potegne i do 180km/h :care: ne zurim sa zamenom,ali ako slucajno ispadne i AKO resim da menjam,jedini motor koji dolazi u obzir je Honda Africa Twin,eventualno Aprilia Caponord...do tada :jee2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Hm, na manju kubikazu bih presao samo ako se ne zaposlim u narednih godinu i po-dve, a mozda ni tad. Jbg, iskreno, mom stilu voznje bi bolje legao veci bandit ili jos bolje onaj gsx1250f, ne zato sto prebrzo vozim, vec sto volim snagu i potezanje iz niskih obrtaja, sto me nekad smori saltanje i sto bi, mojim stilom voznje, razlika u potrosnji goriva bila neznatno veca na 1200/1250 ccm, a uzivanje mnogo vece. Sta je sad problem, motor i nije toliko skuplji od ove 600-ke, ali 1200 pojede gumu 3x brze, sjebe i lanac brze, a registracija je duplo veca 150:300 evra. Inace, nista ispod 100 konja vise ne bih uzimao, jes da ovaj ima 80, ali mi je to na granici.

 

Sto se tice odrzavanja skuter-motor, dok sam ziveo u bgu, vozio sam piaggio x9 (180 kubika)i njegovo odrzavanje, u odnosu na broj predjenih kilometara mi je bilo mozda i skuplje nego na banditu, kais nije jeftin, a menja se na oko 15 000 km, dok na motoru menjas lanac i lancanike na oko 30 000 km, pa imas ona govanca u prenosu, ulje 1l ide i kosta 1300 din, ali se menja na 3000 km, za suzuki mi je kantica 4l 2800 din i menja se ne 7 000 km, filteri su tu negde iste cene. Jedino jeftinije je potrosnja koja je smesna na x9 (oko 3 l, u odnosu na 5 l kod suzukija) i registracija koja je oko 8 000, a za bandita mi je 10 000 vise i gume. 

 

Sve u svemu, ispod 600 ccm se ne bih vracao, a ako bi bila frka za pare i moranje, dosli bi u obzir honda cb 500 i suzuki gs 500. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja