Jump to content

Moto Zajednica

Oni su rekli NE vecoj kubikazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Kao sto neko spomenu, narkoman bas i ne smanjuje dozu.. Vozim sv650, najcesce sam, sasvim mi je dovoljan i uzivam u njemu, ne znam zasto potajno mjerkam sv1000 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vozio bi i ja ZZR1400, ali kuda? :D

U nedostatku puteva, a shodno mojim svakodnevnim potrebama, mjerkam neki skuter od 250-300 kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

U glavnom sam vozio 600/650cc motore i nekako mi je uvek falilo to malo. Bolje suspenzije malo vise snage kada se voze dvoje, iks puta  saltam u sedmu brzinu sto me je izludjivalo. Sticajem okolnosti  uzeo sam 1000cc. Vise nemam problem... Jeste da su troskovi malo veci ali vrede svaku paru. I nije istina da se veca kubikaza vozi brze cak naprotiv vozim sporije. Sve te 600-tke sam uvek zatezao do maximuma a ovde vozim na pola gasa.

Istina je da vece kubikaze vise trose gorivo i jedu gume  u to sam se uverio. Sve zavisi od stila voznje, i prvenstveno potrebe vozaca. Zna se sta je za grad sta za autoput i putovanja a sta za offroad. Budimo realni nema idealnog motora  i jedan je malo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi ne znam. Imam 150 kubika, dosta kilometra imam i na vecim motorima, pricam da mi vise od 500 ne treba, jurim nesto od 600( vise snage nije na odmet) do 750. Sve preko 750 bi mi stajalo kuci neregistrovano. Motor mi po gradu sluzi da se odvezem od tacke A do tacke B. Uglavnom sluzi van grada. Inace Jurim nakede ili oklopljene nakede, enduro volim al mi ne treba, R-ove ne volim a chopere i kruzere volim da vidim a da vozim mozda nekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 10.7.2017. at 3:28, M79 je napisao:

Verujem da u ovoj zajednici postoji onih motociklista koji su, iako vec godinama na dva tocka ( sa mnogo kilometara), ostali verni manjoj snazi motocikla. Naravno, sta za nekoga predstavlja mala snaga, to neka ostane individualno. Znate ono kad pocnu eksperti o podelama motocikala u svakoj temi. Zanimaju nas ljudi koji su potajno ili strasno zeleli veci i snazniji motor, od onog kojeg poseduju ili su posedovali, ali su ipak odustali.

Koliko godina ima bajker, koji motor, koliki staz, koji motor zeleo, zasto odustao. Znaci bio u mogucnosti da kupi,pa odustao. I ako ima stogod zanimljivo, neka se ne stidi, nego nek udara slova

 

   Gledam ovu temu od kad je postavljena i mislim da joj naslov nikako ne odgovara. Mislim da bi se teško našao neko ko bi rekao " Ne većoj kubikaži " .  Možda neko ko je ostario, pa izgubio snagu i ne može da vlada sa velikim i teškim motociklom , ili neko ko se razboleo od neke bolesti pa mu ona predstavlja problem, a tek takav ti se neće javiti jer se na ovim prostorima bolest krije ko što zmija krije noge. 

  Što se ovih ostalih pet pitanja tiče " Koliko godina ima bajker, koji motor, koliki staz, koji motor zeleo, zasto odustao. Znaci bio u mogucnosti da kupi,pa odustao "  i njih si nabacao onako - zbrda - zdola jer je skoro nemoguće odgovoriti na njih. Al ajd da probam

1.  Koliko godina ima bajker?  Imam 54.

2.  Koji motor?  Šta koji motor ?  ( koji motor imam il koji bi da kupim, ono što imam mi piše na avataru, a trenutno mi se ništa više ne kupuje )

3.  Koliki staž ? Zvanično 38 godina ( od kad sam sa 16 položio za A kategoriju, a vozio sam i pre dozvole )

4.   Koji motor želeo ?  Nema nekog određenog motora, za ovih 38 godina, sve fabrike motocikala su 38 puta izbacile nove modele i svaki put sam poželeo po neki il nekoliko motora - ko će sve da popamti.

5.  Zašto odustao? Nikad nisam odustao, al problem je bio novac il je počeo rat, pa bile sankcije i svašta nešto. Jedini put kad sam odustao ( al ne od motora ) je bio 89 godine kad sam sa društvom trebao da idem motorima na letovanje u Španiju ( ja sa ČZ 350 ) i nedelju dana pre polaska naletim po povoljnoj ceni na Hondu pa je kupim, al potrošim sav novac koji sam spremio za španiju. 

6.  I ako ima štogod zanimljivo ? Pa za mojih 38 godina vožnje je bilo puno toga zanimljivo, al to bi već bila druga tema. 

  I na kraju gledajući ovu tvoju temu i pitanja koja si postavio, možda bi joj više odgovarao naziv " Napišite svoj životopis od kad vozite motor "  il nešto u tom stilu. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znam nekoliko njih koji su sa motora od 1200 i više kubika, prešli na skutere od 400-500. Kad počneš da se lomiš je li ti lakše proći kroz grad autom ili motociklom shvatiš da ti tolika krmača ne treba jer nemaš đe da je voziš. Poslje je samo pitanje je li ti jača sujetna ili praktična strana ličnosti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam par njih koji posle R-ova u garazi imaju samo skuter. Razlozi su verovatno zasicenost, racionalnost... I to su vozaci od 50-ak leta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Napisat ču izjavu mog poznanika, koji je zamenio R1200GS-a (običnog, ne adventure) za F650GS-a......"brate, nije problem u kubikaži ili snazi, več u težini, jer kada treči put dižeš motor sa poda, itekako se poznaje tih 30 kila razlike"....

Naime čovek je par godina zaredom odlazio po Rusiji,Mongoliji i tim nedolijama, tako da je več prvu godinu zamenio 1200Gs-a za "manjeg brata", jer mu se desilo, da ga više nije mogao dignuti sa poda kada je pao.  Ovog kaže da puno lakše diže sa poda..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

 ***  Gledam ovu temu od kad je postavljena i mislim da joj naslov nikako ne odgovara. Mislim da bi se teško našao neko ko bi rekao " Ne većoj kubikaži " . ***


Ja sam Banditu 600 rekao ne iz vise razloga.
Prvi glavni je jer ja to ne umem da vozim, ne umem da se kontrolisem, sto puta sam citao za kocnicu u glavi ali nema toga, kad krenu obrtaji i onaj zvuk cetvorocilindrasa niko ne ostaje na 6000 obrtaja.
Poceo sam da se navikavam na brzinu i resio da se vratim na skuter.
Drugi je ekonomska neisplativost, pa to trosi goriva prilicno, registracija je skuplja duplo.
Odrzavanje takodje.
Treci razlog zasto ne veca kubikaza, jer je nepotrebno, uzmimo hiljadarku neku sa nekih 150ks, gde to u Srbiji da vozis, gde?????Zasto da placas registraciju i gorivo motoru kojim ne mozes da iskoristis ni 50% mogucnosti.



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 41 minuta, Darko SB je napisao:

 ***  Gledam ovu temu od kad je postavljena i mislim da joj naslov nikako ne odgovara. Mislim da bi se teško našao neko ko bi rekao " Ne većoj kubikaži " . ***


Ja sam Banditu 600 rekao ne iz vise razloga.
Prvi glavni je jer ja to ne umem da vozim, ne umem da se kontrolisem, sto puta sam citao za kocnicu u glavi ali nema toga, kad krenu obrtaji i onaj zvuk cetvorocilindrasa niko ne ostaje na 6000 obrtaja.
Poceo sam da se navikavam na brzinu i resio da se vratim na skuter.
Drugi je ekonomska neisplativost, pa to trosi goriva prilicno, registracija je skuplja duplo.
Odrzavanje takodje.
Treci razlog zasto ne veca kubikaza, jer je nepotrebno, uzmimo hiljadarku neku sa nekih 150ks, gde to u Srbiji da vozis, gde?????Zasto da placas registraciju i gorivo motoru kojim ne mozes da iskoristis ni 50% mogucnosti.



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Rekao ne 600 i uzeo 500!? :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam rekao ne TDM-u od 850 i prešao na VFR od 750 jer mi je TDM poprilično iskidao živce, a posle sam skontao da je i registracija za 750 manja za nekih 5000 dinara... ;) Na ispod 600 kubika se ne bih vraćao, radije ne bih ni vozio motor. Skuter mi ne treba ni na slici, a kamoli da ga vozim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja bih rado rekao da jednom traceru 09 al nema se za sad :D

Za sad picanim i odrzavam ovu 500ku jer je mogu odrzavati kao covek. Kad bude bilo mogucnosti za vise, uzece se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Dobra tema...

Evo ovako... Nakon nekih prvih zarađenih para koje su stojale nakon kupovine auta odlučili smo da kupimo i motorče...
E sada... pitanja je milion a odgovora nema...

Koja vrsta?
Kubikaža?
Snaga?
Koferi ili ne? 

bla bla bla...

Jedina je jasna stvar bila da ne prelazimo cijenu od 4000 franaka jer eto, još se nismo ustabilili do kraja pa ne možemo da potrošimo sve jednu paru koju imamo u kući... 

Za 4000 franaka možeš da kupiš (što bi se reklo) šta god hoćeš... 
Od R-ova, 600, 900, 1000, preko GS-ova, mlađih i starijih, preko bjesnih nejkeda, Fejzera, kao što rekoh, šta poželiš... 

Posle dugog vjećanja odlučih se da kupim Hondu Silver Wing 600 za daleko manju cifru od gornje linije budzeta... 

Mislio sam ovako, manja registracija i osiguranje (tačno), troši manje (ovo je diskutabilno), mjesta koliko ti Bog hoće (potpuno tačno), dovoljno jak za dvoje gdje god želiš (takođe tačno) i na kraju svih krajeva, sa koferom i visokim vizirom si zaštićen i možeš da se natovariš do bola...

Sve je tačno tako bilo i evo sada, nepunu godinu kasnije mjerim novi motor. Ne jer želim jači već noviji tako da time želim reći da moja kita ne treba produžetak u smislu daj mi CBR 1100 XX koji takođe može da se kupi za manje od spomenute 4 hiljade već sam poželio da sebi priuštim, ako mognem, jedan noviji (ili nov ako Bog da) motor.
 


Tražim nešto slične ili iste kubikaže i slične snage... samo eto, noviji ili nov, da ne kažem pouzdaniji (diskutabilno) za neke duže relacije... 



I na kraju

-Zašto ne većoj kubikaži? 
-Ne vidim smisla ni razloga.

Ako se ikada u životu odlučim da idem na put oko svijeta, možda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@GuMi5 mislim da ti post nije na mestu sto se tice poduzetka tvog polnog organa.

Ima nas nekih koji bi rado vozili taj XX samo zbog njegovih performansi,estetike,tehnoloskih resenja itd. Ne treba bas generalizovati.

Licno bih  rado udomio jedan komad, iako zadovoljan duzinom organa. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja ne razumem čemu rasprava, zato se i proizvode različiti motori pošto ne može jedan da zadovolji svačiji ukus, potrebe i finansijske mogućnosti.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Зато што свако сматра да је сасвим нормално да трпа свој нос тамо где му није место.

Мислим, какве човек бесмислице може да прочита, чудо једно.

Тема је сасвим ОК у смислу дељења страсти према путовањима малим кубикажама(а има страсти у томе итекако). Али када неко вози мању кубикажу јер му је "скуп бензин", "нема кочнице у глави", " скупа рега" , "скупо одржавање" и онда налази да је вожња већих кубикажа "бесмислена" онда стварно човек да се смеје :)

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sta tu nije jasno?
Ako mislis da nema razlike u voznji snazi odrzavanju i potrosnji izmedju motora od 80ks i skutera od 36ks onda da ne objasnjavam. Razlika od 100 kubika nije poenta price. :)


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

***Зато што свако сматра да је сасвим нормално да трпа свој нос тамо где му није место.
***

Bez namere da se raspravljam i svadjam ali me zanima na koga se misli ovde.



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od moje kuce do centra ima nekih 4km. Jednom prilikom na izlazu iz centra u guzvi vozim uporedno sa nekim covekom na kvalitetnijem biciklu.

Do kuce imam 4 semafora, 5 lezecih policijaca, cim predjem poslednjeg, ulazim u zonu skole pokrivenu kamerama i tu moram da vozim 30km/h, 300 metra posle skrecem kuci. Ja na TDM900 i covek sa bajsom smo stigli bukvalno istovremeno.

Ako gledamo sa stanovista bicikliste, ja sam idiot. Platio sam registraciju, amortizaciju vozila, benzin i stigao sam isto kao i on, za dzabe.

 

Za svakodnevne potrebne, sasvim je dovoljan skuter od 50cc.

 

Ja naravno volim velike kubikaze, motore tipa XJR1200/1300, Bandit 1200, Tenere 1200, itd. Full oprema, tri kofera, tank torba, sa devojkom putujes komforno, bez da smeta brdo, da planiras preticanja i sl. Vozikanje okolo naokolo je bacanje para.



 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
3 hours ago, Astral said:

@GuMi5 mislim da ti post nije na mestu sto se tice poduzetka tvog polnog organa.

Ima nas nekih koji bi rado vozili taj XX samo zbog njegovih performansi,estetike,tehnoloskih resenja itd. Ne treba bas generalizovati.

Licno bih  rado udomio jedan komad, iako zadovoljan duzinom organa. 

Nisi shvatio... Nisam mislio ništa loše sa time...

Da mu ja vidim primjenu i sam bih ga kupio ali ne vidim... mogao sam napisati R1150GS pa bih navukao bijes pola foruma za vrat... 

Svejedno je šta sam napisao tj. koji model... ako si shvatio suštinu... 

 

Ne osjećam se ni po čemu superiorniji da sam kupio već spomenuti motor u odnosu na onaj koji sada vozim... samo bi me na ulici pozdravljalo više "bajkera"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sta tu ima lose, GS je izmedju ostalog statusni simbol.

 

Razumem u potpunosti, neko ko moze da priusti takav motor znaci da je neke stvari u zivotu dobro odradio i ima pravo da bude arogantniji od mene koji vozim Yamahu npr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja