Jump to content

Moto Zajednica

Oni su rekli NE vecoj kubikazi

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam čuo da slabo koji narkoman smanji dozu ili ostavi.

uglavnom hoće još.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pre oko 5 godina, vozio sam 10 dana ovaj motor KL250 , od tada je proslo jako puno vremena,proslo je jako puno motora,mislim da sam promenio 4 svoja ALI i dalje razmisljam o njemu , o ruznom malom KL 250 na kom mi je guzica trnula za 4 min posto mu je sediste ko na metlu da si seo,jos ja deb'o , jebo te mogao sam ga nositi ko tange.. svi motori su mi bili brzi ,lepsi ,bolji u svakom smislu od ove rugobe.. Zaista ne znam zasto ga se i dalje secam,zasto ga i dalje zelim ?
Mislim da je problem u onome sto Ameri zovu "fun factor" jer ova naprava je fabrika radosti ! Moracu da ga kupim, nema druge ! I onda neka mi neko kaze da ovo nije boles' nije,nije ku..c ! Cista bolest zavisnosti ! Rugoba... Prelepa rugoba !f90fcda0b174cfaafc2cfb29920eda9a.jpg

We are born naked, wet, and hungry, then things get worse!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A da,zaboravio sam i da se sranjce trese konstantno, nonstop se trese.. Ko sta , on se trese .. I samo braaaappp,braaaapp ! Uzas!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam pre 2 godine bi prezadovoljan sa 50ccm koji je isao 80kmh. Kao ala ide,ma leti.
Posle 200ccm pa sad 250ccm... Definitivno je da prohtevi rastu.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
pre 23 minuta, mradomir je napisao:

Mali motor - velika zabava.

Ako si dobar tehničar :P

 

šala, zabava, komika :moto3::oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, srdjan1987 je napisao:

Ocigledno ce me banovati iz ove teme :D

Zato sto vozis 1200?Po meni u tome i jeste poenta price,kupujes motor zato sto je lep,velik,jak ili prvo presaberes svoje potrebe i mogucnosti kako finansijske tako i vozacke pa tek onda biras motor i obredjujes kubikazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pri pametnom biranju motora sve se racuna. Sto se tice mog licnog izbora, prvo sam htjeo poci na EICMA da sjednem i vidim svaki motor uzivo, kada vec dajem tolike pare (koje nisu sa neba pale) :)

Ali su troskovi odrzavanja ovolike krstarice veeeeliki da se odmah razumijemo :) jede sve brzo... znam se ponekad i pocesati. Ali tu je uvjek i osmjeh sto je poenta svega na kraju krajeva ;) bilo koji motor da je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Nisu kompleksi. Bar kod mene. Ja sam veliki i sve volim veliko. Osim zena. Zena mora biti sitna

У великој већини случајева јесу.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Nije bas sve ni u ccm3. Sve zavisi kakav je celokupni paket i prvenstveno sta želiš sa njima.

Želiš ih samo i iskljucivo da se zove da imaš ih na papiru, onda je verovatno to nešto u tvojoj glavi sto trebaš da zadovoljiš.

Ja sam imao tj još uvek imam oficijelno 1400 naked sa nekih 100 konja. Nije mi bilo stalo do tih 1400 koliko do izgleda motora. A kad sam ga provozao oduševio me je i sa obrtnim tako da uzeo sam veću kubikazu zato sto se tako potrwfilo.

Sad sam ga zamenio sa R gde sam birao izmedju litre i 750. Litra je više na papiru i na stazi u rukama nekog ko ume to da iskoristi. U mojim uslovima je litra samo manje svega pa sam lepo i uzeo 750.

A ti sa xt660, na koji motor si bacio oko? Ako je u istom segmentu, pitaj se šta ćeš dobiti i jel ti to treba.
Lepo je alexdelarže napisao da je gs500 odličan motor i zadovoljava sve uslove za osnovnu vožnju. Sad ako ćeš da skitas po sumama ili da juriš po stazama ili da praviš gomilu km po autoputu tu već postoje malo specificniji motori i onda shodno tome i tvojim potrebama možeš da odredjujes tj smanjujes/povećavao kubikazu/snagu/gabarite.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Iskoristio bih ovu temu da te postavim jedno pitanje. Ako sam dobro primetio ti si golem čovek.

Ja bih da predjem na veći motocikl prevashodno zbog gabarita, tj udobnosti za putovanja udvoje. Koliko gabariti motora utiču na tvoj konfor, naravno ako bi mogli da ignorišemo namenu i polożaj sedenja kod tvoja 2 Suzukija.

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iskoristio bih ovu temu da te postavim jedno pitanje. Ako sam dobro primetio ti si golem čovek.

Ja bih da predjem na veći motocikl prevashodno zbog gabarita, tj udobnosti za putovanja udvoje. Koliko gabariti motora utiču na tvoj konfor, naravno ako bi mogli da ignorišemo namenu i polożaj sedenja kod tvoja 2 Suzukija.

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk



Pa ovako, na gsxr se supruga još nije vozila mada nije ni na 1.4.

Ona je se vozila na Daytoni 955 koja je isto R ali jedan od najkrupnijih R po gabaritima. Sve u svemu i na njemu je isto polozaj sedenja i kao takav mi smo se vozikali i po 100 150km u jednom pravcu bez problema. I bez prtljaga. Naravno kad se na R voziš udvoje onda si kao vozač u sendvicu izmedju motora i suvozača i svako malo jače kocenje ili naglo puštanje gasa na većim obrtajima te ubiše sise otpozadi. Prvih par puta deluje zanimljivo ali posle smanjiš gas :D

Na 1.4 toga nema(u toj meri) jer je sedište skoro pa horizontalno i iz jednog dela. Svakako to je nešto nevezano za ccm3 već više za tip motora. Suzuki ima čini mi se i bandita od 1200 ako se ne varam i on je iako manji 200ccm nije ništa manje udoban od ovog 1.4. Kao sto ni gsxr 1000 nije udobniji od 750.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300


Pa ovako, na gsxr se supruga još nije vozila mada nije ni na 1.4.

Ona je se vozila na Daytoni 955 koja je isto R ali jedan od najkrupnijih R po gabaritima. Sve u svemu i na njemu je isto polozaj sedenja i kao takav mi smo se vozikali i po 100 150km u jednom pravcu bez problema. I bez prtljaga. Naravno kad se na R voziš udvoje onda si kao vozač u sendvicu izmedju motora i suvozača i svako malo jače kocenje ili naglo puštanje gasa na većim obrtajima te ubiše sise otpozadi. Prvih par puta deluje zanimljivo ali posle smanjiš gas

Na 1.4 toga nema(u toj meri) jer je sedište skoro pa horizontalno i iz jednog dela. Svakako to je nešto nevezano za ccm3 već više za tip motora. Suzuki ima čini mi se i bandita od 1200 ako se ne varam i on je iako manji 200ccm nije ništa manje udoban od ovog 1.4. Kao sto ni gsxr 1000 nije udobniji od 750.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro


Blagodarim :)

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja vec godinama jasem 650 i putovao sam po 3000 km za 10ak dana. I nije mi falilo snage. Nekad malo zafali mase motocikla zarad udobnosti, ali je to defekt u velikim gradovima i guzvama. A da finansije dozvoljavaju sigurno bih imao ponovo neku 2T masinu, 125 ili jos bolje 250 i to bi mi bio fun bike! 

P.S. sa 50 ccm sam napravio preko 100.000 km, ali je nebezbedna na otvorenom jer su cesto kamioni brzi pa kad me preticu ostavljaju mi traume, ali za razbibrigu i svrcke je bio idealan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 10/07/2017 at 3:28 AM, M79 said:

Zanimaju nas ljudi koji su potajno ili strasno zeleli veci i snazniji motor, od onog kojeg poseduju ili su posedovali, ali su ipak odustali.

Koliko godina ima bajker, koji motor, koliki staz, koji motor zeleo, zasto odustao. Znaci bio u mogucnosti da kupi,pa odustao. I ako ima stogod zanimljivo, neka se ne stidi, nego nek udara slova

Jos uvek se niko nije javio da isprica tu pricu gde je imao mogucnosti, strasno zeleo, ali odustao. No ima vremena, tek je druga strana. :) - pardon treca s mojim postom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 16 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Jos uvek se niko nije javio da isprica tu pricu gde je imao mogucnosti, strasno zeleo, ali odustao. No ima vremena, tek je druga strana. :) - pardon treca s mojim postom

Kako nije? Javio se drug Savan. Mogao je da kupi litricu, ali je odustao i kupio 750. 

Iskreno, (osim druga Savana koji je imao svoje racionalne razloge), ne vidim ko bi, a da je mogao, odustao od kupovine jačeg, zarad slabijeg motora.

I tu se ne radi o pukoj snazi, radi foliranja. Kad supruga i ja krenemo na put, to ne možemo sa 250 ili 500 kubika. Može, ali nije bezbedno. Ovako, natovarimo magare, i ne razmišljam da li ću moći da preteknem neki kamion, da li će me neki ludak kamionom ili kombijem sustići i zalepiti mi se na rep, ni uz uspon niko od pomenutih nema šta da traži. Supruga ni jednom nije sela na Fazera 600, jer joj deluje "anemično" i nema poverenja u njega.

Da ovoliko ne volim i ne poštujem mog zelenka, kupio bih nešto od 1200 kubika ( a da nije GS:P).

Drugo, ne može svako na sokoćalo  malih gabarita.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Po čemu slabiji? O tome i pričamo, nije ništa slabije, sem obrtnog gde gsxr ima nekih 80 i kusur na 11k rpm a 1.4 ima 126nm na 5k rpm. I težine gde je gsxr za 40kg lakši. Ali zbog te razlike imaju i drugačije mušterije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Pre 3 sati, Alex DeLarge je napisao:

Ja prodao 650, hteo većeg pa odustao i kupio 500.

Ali da se ne ponavljam.

Postovi služe ionako da se ne čitaju.

Mislim da bas dosta ljudi cita sta se ovde pise. Nisam nikada ucestvovao ni u jednom raspredanju, ali ima vise od godinu dana kako posecujem ovu zajednicu i ima sta da se procita. Beskorisno u temi lako preskocim, ali ima ljudi koji stvarno umeju da budu od koristi. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja