Jump to content

Moto Zajednica

Autokomanda, 30.06.2017. godine - posledice jednog nepropisnog prestrojavanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Slicna situacija kao sto sam ja imao pre dve godine.Iskocio majmun iz desne u levu traku,bez najave,ja zabo kocnice i pobegla prednja guma.Kacigom udario u ivicnjak a magarac pobegao,ako je uopste i video sta je uradio jer nije bilo kontakta.

Stao je na sledecem semaforu na kom je stajao i policajac,otisao preko Slavije dalje,ja nisam video reg broj a svedoci su zapamtili isto ovako polovicno.

Policiju nisam zvao iako sam bio povredjen (krvave sake i prsti) jer bih verovatno ja popio neku kaznu ni kriv ni duzan.

Kamere na Slaviji,u Nemanjinoj,verovatno i na zel stanici odakle smo dosli...kako naterati organe reda da to iskoriste u ovakvim situacijama ?

Snimci sa kamere (gradske,ne znam za nase privatne)su jedini nacin da isteras pravdu jer da sam pokusao da prijavim ladno bi mene okrivili i osudili posto po njima nema drugog ucesnika u udesu.Dva svedoka su verovatno resenje(zaostavstina iz NOB-a) ali ko da natera prolaznike da dolaze u sud da svedoce.

Obraticu paznju na takvog Klia sa tom registracijom(Coca Cola ih ima) posto stanujem u blizini Autokomande i posto nisam uspeo da nadjem mog junaka u braon autu pa barem nekoga da vaspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

1. Ja bi to prijavio policiji

2. Ne znam za privatne, al nadzorne kamere mogu da pomognu. 

3. Drugar imao udes - udario ga auto, isto tako slomio neku malu kost u stopalu - gipsana čizma na 6 nedelja, pa rehabilitacija i još ne hoda kako treba. Još dok je nosio gips, osiguranje od kola mu je ponudilo 170.000 odštete. Drugar ima dobrog advokata, pa su odbili tu ponudu jer mogu da dobiju i mnogo više . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Osnovna stvar kod komunikacije sa bilo kojim organom je da za svaki slučaj treba uraditi pisanim putem.

Znam da mi je moja devojka pričala kako je neki njen komšija ustao u pola 4 ujutru i krenuo da lupa auto drugog komšije.

Ovaj je zvao policiju, ali oni nisu hteli da dođu pošto se to delo ne goni po službenoj dužnosti=tako im je bilo lakše.

Da je otišao u stanicu i pisanim putem tražio, druga bi se pesma pevala. Čak bi mogao i državu da tuži za naknadu štete.

 

LM, kamerica bi ovde bila od velike koristi da Flojd prvo spase svoju kožu ako bude bio okrivljen pred Prekršajnim sudom.

Ja bi se usredsredio na to, da dalje smanji štetu, pošto je to realna stvar koja može da se desi.

 

Pa posle toga da se ulovi ovaj koji je napravio ovu glupost.

Šumadinac je lepo stavio da ovo može i da se okarakteriše kao krivično delo jer je njegov postpupak doveo do pada sa telesnim povredama, a on nije pružio pomoć unesrećenima. Jeste da treba malo da se pogura, ali može i država da se zainteresuje za to. U svakom slučaju, ako se ne proba, neće se ni znati.

 

Inače, taj Klio 4 je izgleda baš popularan među firmama pošto ga voze i ovi iz SokoŠtarka, i to isto crvenog.

Firma će lakše da se dogovori oko isplate neke štete, jer em imaju nekog pismenog ko radi na tome, em im se ne isplati da se bakću po sudovima. Jasno je da su kao vlasnici opasne stvari odgovorni za štetu koju ona pričini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A zar u Urgentnom nisu obavezni da obaveste policiju u slučaju povrede u saobraćaju? Ako nisu zvali policiju šta si im rekao, kako se devojka povredila? Za svaki lom se uzima izjava, pa oni sami zovu il ne zovu policiju. I u hitnoj pomoći u manjim mestima, i u Urgentnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja