Jump to content

Moto Zajednica

Autokomanda, 30.06.2017. godine - posledice jednog nepropisnog prestrojavanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Petak ujutru, oko pola 8, devojka i ja na Beverliju. Nalazimo se na Autokomandi, u Bulevaru oslobođenja preko puta restorana ''Franš'' u skroz levoj traci u kojoj nema vozila i idemo 30-ak na sat ka Slaviji. Iz srednje trake, iz kolone automobila koja je stajala se odjednom, bez najave, bez migavca, naglo prestrojava debil u crvenom brendiranom Kliu najnovije serije, reg. oznaka BG 1086 ?? (nisam video dva zadnja slova)  i smešta se na metar od mog prednjeg točka!

Sva sreća pa sam istog momenta uspeo da krvnički stisnem i prednju i zadnju kočnicu tako da zaustavljam skuter tik uz moronov zadnji branik. On produžava dalje kao da se ništa nije dogodilo, radi polukružno kod Veterinarskog faksa i beži a meni skuter od siline kočenja gubi ravnotežu i, praktično iz mesta, pada na desnu stranu. Naravno, i nas dvoje omašćujemo asfalt. U padu skuter je prignječio stopalo devojci. Stopalo joj plavi i otiče, mi odmah skuterom odlazimo u Urgentni i eto ishoda: fraktura jedne od bezbroj koščica stopala. Gips mesec dana, mirovanje, bolovanje mesec dana, štake... Prilično nezanemarljive posledice iz situacije koja nije bila čak ni najbenigniji udes!

 

Meni ništa, skuter nije ni ogreban. Rukavice i kacige su odradile svoje, nikakve druge povrede nismo zadobili.

Da zovem policiju nije bilo svrhe jer kontakta vozila nije ni bilo niti sam ostao na mestu događaja jer sam morao što pre da pomognem devojci. Debil je ostao nesankcionisan. Ko vidi majmuna neka mu prenese moje tople pozdrave.

 

Priča ima bar dve pouke:

1. Rukavice ne zaboravljajte da navučete čak ni za vožnju po gradu, ma koliko blizu bilo vaše odredište. Kaciga se, naravno, podrazumeva.

2. Računajte na stalno prisustvo nepažljivih i samoživih idiota u saobraćaju kojih su pune ulice!   

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ti si bio srecnik i hvala Bogu da ti nije nista. A tih brendiranih nemoj tako, oni su skolovani , cak sam cuo da sada idu i na neki fakultet za komercijalistu. Tako da ipak tako nesto zasluzuje postovanje. Oni su skolovani retardi. Ne mogu da shvatim dokle je to doslo u srbiji da za jednog jebenog komercijalistu treba fakultet. Svasta ce nesto da izmisle kako bi uzeli budalama pare. A i nas narod , svi su postali neka gospoda, tasna masna, sve neki prodavci i preprodavci, bizMismeni, naucnici , strucnjaci a nemaju da napune rezervoar pun goriva i da plate pice u kaficu. To sve govori. Tako da nemoj da te cudi sto tamo neki te nije video. Sledeci put takvima kad te iseku, stignes, odvalis vrata nogom, retrovizor i onda ce da razmislja i da gleda. Jer kad te on slomi jebo ti i policiju i sud i osiguranja. Svaki pad nosi svoje posledice u daljem zivotu. I makar malo kad tad zaboli pri promeni vremena. A jesi li ti duzan da vuces to sa sobom zato sto retard ne koristi volan kako treba, pise po viberu, lajkuje po instagramu, popunjava naloge i ugovara porudzbine.
Najvise zaboli kad ga tresnes po dzepu


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Trebao si da pozoves policiju. Pogresio si. Sacine zapisnik i od osiguranja naplatis stetu i povrede. A pritom imas i broj tablice. Postoji osiguravajuci fond za takve slucajeve.

We are born naked, wet, and hungry, then things get worse!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Na taj fond bi te uputili ovi iz tvog osiguranja kada bi im se obratio. Da znas za u buduce.

We are born naked, wet, and hungry, then things get worse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Hmmmm ti mislis da ce to da funkcionise ? U srbiji ubiju coveka pa ne moze da se dokaze po 10 godina ili se razvlaci po sudovima, udje ti u kucu lopurda a ti po zakonu ne smes mu nista vec mozes da mu ponudis jos da mu popusis i da mu spremis nesto da zamezi a ce da radi tako nesto i da bude efektno. Ipak smo mi daleko od civilizacije.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Астрал је потпуно у праву, да си сачекао полицију, која би направила записник, девојка би могла од Гарантног фонда Удружења Осигуравача Србије да наплатни обештећење нематеријалне штете. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da, nakon policije, ode se u urgentni gde se konstantuju\saniraju povrede,dobije papir sa pregleda. Sa zapisnikom i izvestajem lekara se ostvaruje kasnije pravo da od Garantnog fonda naplatis svoju stetu o povrede.

We are born naked, wet, and hungry, then things get worse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Kad je neko povređen ne moraš ostati na licu mesta do dolaska policije, već povređenog voziš do bolnice ako možeš.

Trebao si da prijaviš policiji, napravili bi zapisnik i to bi bilo dovoljno da se vidi da nije tvoja krivica što si imao udes, već NN lica. Možda postoji i neka kamerica koja snima taj deo, što bi policija lako našla.

Na kraju krajeva, probaj sada naknadno, raspitaj se, reci da nisi znao, imaš i bolnički list devojke sa utvrđenom povredom i načinom kako je do nje došlo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Probaj svakako,mozda nije kasno,mada znam da postoji rok,ne znam koliki period.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Sad vidim da ste vi ipak povredjeni. Meni nije izasao ceo tekst. Ne znam da li samo meni zeza Tapatalk ili i svim ostalima


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ako nemaš registarski broj kola, ništa od toga. To sa "fale zadnja dva slova" ne pije vodu. Ako si video naziv firme, pa da tako iščeprkaš kompletan broj tablice - onda možeš da juriš naknadu štete. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepi saveti, samo to ne ide baš tako.

 

Policija lako može da nađe bilo koje vozilo, pogotovo ako  znaš marku i model i te 4 cifre, to je i više nego dovoljno.

To što nije bilo kontakta nema apsolutno nikakve veze, policajci malo kake, lakše im je tako.

 

Od garantnog fonda se naplaćuje samo ako je vozilo koje je skrivilo udes nepoznato ili nije registrovano uopšte, a ovde to nije slučaj.

Ovako može lako da ti se desi da dobiješ poziv iz prekršajnog suda gde će tebe da okrive za tu saobraćajnu nezgodu, pogotovo što ovde ima povreda.

 

Tako da moj savet ti je da odeš u policiju, da tražiš da zavedu tvoju prijavu, pa možda i kao dopunu prijave koju si dao telefonom, pa da vidiš šta dalje.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja bih poslusao "nebeskog trkaca" , covek je od struke :care: da znas. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@nebeski,  jel kod nas na sudu priznaju snimak sa kamere,recimo u ovom slucaju da je imao akcionu kameru na motoru pa se vidi da ga je neko isekao itd.  da li bi sudija uvazio taj snimak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Skyrunner said:

 

Policija lako može da nađe bilo koje vozilo, pogotovo ako  znaš marku i model i te 4 cifre, to je i više nego dovoljno.

 

Naravno da može, ako hoće (i ako vozilo nije mini countryman :ups:), nego je pitanje kako u se u praksi izboriti sa njihovim odbijanjem da to urade. Na koje naše pravo/njihovu obavezu se treba pozvati ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
6 minutes ago, Rale-Ča said:

Mene interesuje zbog cega neko u skroz levoj traci vozi 30 na sat?

Možda je bilo crveno na semaforu? Reče čovek da je kolona stajala, a na tom mestu se leva traka uliva u desnu tj. srednju, jer postoji još jedna za gradski prevoz. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koliko je trebao da vozi ako kolona pored njega stoji ili mili?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, Rale-Ča je napisao:

Mene interesuje zbog cega neko u skroz levoj traci vozi 30 na sat?

I mene to interesuje, ali ne znamo sve okolnosti. U svakom slučaju:

http://upravusi.rs/bezbednost-kat/krivicna-dela-koja-ukljucuju-nasilje/krivicna-dela-protiv-bezbednosti-javnog-saobracaja/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma tu je sada toliki haos da voznja brzinom od 30kmh jednaka voznji brzinom svetlosti je su tu radovi u bulevaru pa su te trake bas kod kraja ograde prebacuju u suprotan smer ,regulisano saobracajnom signalizacijom.. Mada je i pre toga bilo uvek bezobraznog polukruznog okretanja bas tu na kraju ograde izmedju traka jer gospoda koja oce u "Frens" restoran moraju da ga zavrnu preko duple pune.. Ne daj Boze da odu do Slavije da se okrenu i vrate,lakse je preko duple pune.. Samo pun gas! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
4 hours ago, Rale-Ča said:

Mene interesuje zbog cega neko u skroz levoj traci vozi 30 na sat?

 

2 hours ago, Šumadinac said:

Vi se, kanda, slabo vozite Beogradom pa ne poznajete dotičnu lokaciju - kada vas muči to pitanje. I sad ja, pored sile posla moram i to da objašnjavam :) eee živote. Al ajde, nije mi teško i to ne zbog vas dvojice nego zbog kolege floyda, koji pored sve muke mora i ne-beograđanima da objašnjava zašto je "kilavio" u levoj traci :lol2:

 

 

S'tim da je ovo aktuelna situacija u toj ulici, a Street View je od 2013.

 

1216825_slavija_ls-s.jpg

 

Frans.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja