Jump to content

Moto Zajednica

MZ ES 175/1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Sticajem vrlo cudnih okolnosti postadoh vlasnik jednog orginalnog produkta  realnog socijalizma iz 60 tih godina proslog veka. Pozvao me jedan prijatelj sa juga (nije sa LADU) Srbije, kaze : ima jedan MZ iz 60 tih u garazi kod komsije, da li me zanima? Pitam , da li je ispravan, ima li papire itd. Kaze : nije vozen pola veka a paire (ima i nema). MZ je imao samo jednog vlasnika  kupljen NOV 11000 km ali papiri "ko zna gde",,,,, itd.... posalje mi par fotki ..... i ja se ko mlad majmun odma UPECAM....))) Vlasnik mi da svoje podatke , br.motora i rama...... i ja ga kupim na nevidjeno,,,,,(na fotku). A onda se desi chudo.....okrenem MUP u malom gradicu..... sluzbenica neverovatno ljubazna, objasnim problem,,,, obeca da ce pogledati,,,, i posle 10 tak dana mi javi da je nasla podatke o Mzu...))) ... 

 

image-0-02-05-4d7595879bb41a6077c946ff0cfd58a969213c055a14fc98d4b6ca7a2c3b1bd6-V.jpg

image-0-02-05-35bfb4e740aa06b9526f0242cd07f1db18b4aec51187fb8f43ff1d5de5594582-V.jpg

image-0-02-05-010934614373b4acf571a5e0f12796e133f6173d9708c422b4174aa47b019e3a-V.jpg

image-0-02-05-cc60a3542555d9f9e8bd2f0b9d02554bd789c078b2f079d40a3b52e770b37a74-V.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Hvala Stampar, kurblu pomera . Ljubazna sluzbenica MUPa, o boze kako to glupo i neralno zvuci, al istina ,,,,,, nasla je neki dosije (jako sam glup za tu administraciju) pa sad vlasnik da izjavu u MUPu da je izgubio dokumenta,,,,a onda mu oni daju kao nesto,,,,pa onda kao ja i on sklopipo ugovor kod notara o kupoprodaji ,,,,,, itd,,,,,

NA PIVO VODIM SVE ZAINTERESOVANE

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep bas, skoro kao etz :D

Sa srećom da je kupovina i lepo da te služi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Sigurno je samo da ce biti 100% ispravan i uputrebljiv..... Moji drugari me ubedjuju da ostane u ovoj orginalnoj boji da se vidi PATINA epohe , nisam siguran ....... znajuci sebe ,,,,,,, krenuce restauracija ,,,,po malo,,,,,,a onda u sraf,,,,,,,peskarenje , hromiranje, farbanje ,,,,, 

Normalno,,,, odmah sam porucio nove rucice , retrovizor i zmigavce....... ozbiljna je to bolest.... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovaj put moram da se složim sa tvojim drugarima da malo šta može da popravi elokventni izgled ovakve mašine. Sto se više bude sijao gubice na šarmu. Možda poneka sitnica, tipa auspuh, rucica i tako to.

Ovo je samo moje mišljenje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Михо, можда да га покренеш и натераш да све ради како треба, а онда да га глацнеш колико можеш, да остане колико може, како кажу, "survivor bike", онај на коме су се оригинални делови и изглед преживели до сада, па чак и та женска на налепници на десном боку.

 

Ако не будеш задовољан, увек касније можеш да се дохватиш пуне рестаурације.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako ti šta zafali od delova - javi , imam dva u delovima, doduše dosta je ozišlo, ali dosta je i ostalo .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ona nalepnica zenske da ostane na njemu obavezno...divan motor ,sto rece PEVAC COLA ja tu nebi nista diro...pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Sta reci ! 

UZIVAJ , "PUN GAS" ! 

Srecno sa novim ljubimcem 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Ljudi, hvala na podrsci u reinkarnaciji MZ a koji je bio dugo zaboravljen u nekoj shupi. Opro sam ga danas i povratio mu malo nekadashnjeg izgleda i prezadovoljan sam stanjem posle uklanjanja godinama talozhene masnoce koja ga je sacuvala. Prednji amortizeri su tu samo fizichki.... potpuno su procureli...tako da federira i skache i pri guranju po garazi. Potreban mi je neki savet za prvo paljenje posle mnogo godina. Normalno...ocisticu prvo rezervoar...slavina ..karburator....kupiti novi akumulator 6 volti..svecica.... Da

li ima neki savet sta bi jos trebalo prekontrolisat pre pokusaja paljenja. ??? Evo i par fotki delimicno opanog ESa

IMG-d57c4332b026ce045da0ba9d91bcce4c-V.jpg

20170709_142106.jpg

20170709_142044.jpg

20170709_142149.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja bih mu skinuo auspuh i pogledao unutra. Pipneš karike nečime da vidiš jesu li blokirale u klipu. Naprskao bih WD bogato sa strane usisa, pa onda kurbla bez svećice. Ako je sve u redu motor će ga "prevrnuti" gore i ubaciti pod karike. Može onda malo kompresor kroz otvor svećice da izduva sadržaj kroz izduv....a ako ga ostane izgoreće pri paljenju.

Srećno....i da se pridružim mišljenju da se spoljašnjost ne dira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kod MZ -a je skoro pravilo da kad se hladan pali - prvo dve - tri kurble sa saugom, a onda vratiš saug, daš kontakt i pališ. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Dobro ga operi i onda dobro ispoliraj farbu, auspuh sa krivom i felne, ostalo ne diraj nista. ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Семеринзи радилице? Mislim da su OK.

Definitivno cu zadrzati sadasnji izgled MZa. Kако кажe Zorge , "survivor bike".

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Danas sam upalio ,,,,,, MZa (ja sam samo asistirao u dodavanju alata i piva a dva moja drugara su izvrsila reanimaciju). Sve je trajalo 20 minuta. Koliko ja znam nije paljen minimum 10 i vise godina. Slavina za gorivo 100% zacepljena (necim sto najvise lici na blato). Karburator zaceplen necim sto najvise lici na pekmez. Sve samo DELIMICNO ocisceno. Nova mesavina i brmmmmm. Nije bas bilo na prvu kurblu al iz 10-15 puta je upalio. Zvuk sasvim zdrav i ujednacen. Bez krljanja i lupanja. Potpuno me odusevio. Nisam jos zavrsio prenos i administraciju (predhodni vlasnik je u Numackoj i dolazi u aprilu 2018). Nadam se da cu vec od sutra krenuti sa radovima da se sve dovede u potpuno ispravno i funkcionalno stanje. Nadam se da ce do proleca sve biti zavrseno od radova. 

 

 

20171217_165118.jpg

20171215_162404.jpg

20171217_165107.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam baš siguran da ćeš uspeti da očistiš slavinicu a da nakon čišćenja protok bude koliki treba. Pogledaj stanje rezervoara iznutra i ako je mnogo korodirao zapušiće bilo koju slavinicu, staru ili novu svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Rezervoar je  godinama bio bez kapi mesavine ...... i sigurno je prilicno korodirao. Juce smo ga pre prvog paljenja malo isprali benzinom, nije bilo krupnih ljuspica rdje.  Bice dedtaljno ociscen i zasticen...... ..........   ............ bice igranke to je sigurno  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

mnogo lep motor.

u stvari nema lepšeg motora od orignilanog/fabrićkog. ako ima potrebe za zamenom nekog dela, samo isti takav.

mnogo lepih kilometara ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Vec skoro dve godine bijem bitku sa administracijom u vezi papira . Imam potvrdu da je motor odjavljen 1978...vracene tablice i  izvrsio sam prenos ...uradjen ugovor.... ali nedovoljno.... mz es 175/1 bio zaveden u registar bicikala sa motorom....itd....

U medjuvremenu sam ga vratio u 100% ispravno stanje....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Samo na foru. Kao što je i pre registrovan. U Srbiji ne možeš ni da umreš bez veze.

Ja isto jurim za jedan T12...ali neću da počnem sa radovima dok to ne rešim.

Jebo ti zakon i državu...ko se pravi finac ovde, najeb'o je i startu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja