Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Elystar 125 EFI (Problem pri startovanju motora)

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Peugeot Elystar 125

Cao svima :) 

Vlasnik sam jednog od Lavovih (pežoovih) motocikala u pitanju je model Elystar 125 EFI 2002 Godiste koji je presao blizu 21.000km ja sam treci vlasnik. Skuter je u lepom i dobrom stanju za svoje godine i presao sam sa njim blizu 2500Km i radio je kao sat totalno bez greske je bio do pre mesec dana dok nisam morao da mu menjam regulator visokog pritiska jer nije pravio pritisak 2.4-2.5 vec 1.7-.2.0 i motor nie imao sanse da radi lepo...obesio sam se jureci taj deo i na kraju sam nekako nasao u jedan Moto-salon gde stize deo po nardzbini i platio sam ga 45e..Nabacim ja to na svoje mesto i povezem na baromer pokazuje mi pritisak 2.4 Bar..Vratio sam maske i sve na svoje mesto i kada sam hteo da startujem masinu meni se uopste kompijuter nije upalio..upali se na kratko ali nije to to sto treba da bude (ono digitalno gde pise koliko je km presao,koliko ima sati,koliko ima goriva u rezervoar bla bla bla..) Probao ja bez toga da upalim on ni da cuje,vergla i cujem pumpu da radi znaci motor da iskida ali nece da upali... skino ja svecicu taman da vidim u kakvom je stanju,zaverglam ja i vidim da motor ne baca varnicu na svecicu(vece je bilo) sutradan ajde da probam opet medjutim ajde da vidim da nisam negde zakacio da napravio poj da nesto izgorelo i vidim da nema ni svetla ni migavci ni svirena nista nista totalno mrtav kao da nema kontakt uopste samo hoce da vergla i to je to..men jao sam sve osigurace na njemu ali nista nije pomoglo ...Ako neko zna u cemu je problem molim da mi pomogne, jer mi je neophodan motor preko leta..Hvala Vam unapred ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

125-ce u france obliku ( Satelis, Geopolis, Elystar, JetForce) su za daleko izbegavanje, agregati traju jako kratko (krece raspadanje izmedju 20-30K), cesto se kvari i papreno skupi za popravku, snabdevenost delovima bilo polovnim ili novim su = 0.

 

Kod tebe moze biti problem kompjuter, polovan tesko da ces naci, nov kosta preko 200e pa na to ti treba imobilajzer, kljucevi i brave ali pre svega toga, motor mora da ode na dijagnostiku radi ocitavanja gresaka......usrecio si se sa njim pa nemas pojma koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Čak je i sama firma proznala da je 125ica promašaj ! Moj bratanac ga je imao, takođe su se pojavili kojekakvi problemi...Dao ga je u Verano, i pukao 350e...odmah ga je prodao ! Što rekao Satelis, baš si se "usrećio "...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Peugeot Elystar 125
Pre 17 sati, Satelis je napisao:

 

Jutros sam se zezao oko njega i upalio sam ga..pravio je kratak spoj i non stopizgorevao osigurac...e sad sledeci problemi ... motor pali na pola dugmeta i u  ler gasu radi odlicno ali kad treba da krenem u voznju on gubi gas iako je rucica potegnuta do kraja (brbori onako kao da nema dovoljno goriva i secka cas oce da krene pa stane pa nece ) a nekad na pun gas proguta gorivo i krene da otkine glavu i posle 7 metara stane i opet zeza :rolleyes:  sta tu da mu uradim? Pumpa radi na 2.4  bara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pritisak pumpe goriva od 2.4b je dobar (opseg variranja je od 2.2 - 2.5b), tako da ne moze nikako biti tipican znak lose pumpe.

Opet zavisi i gde si merio pritisak, da li kod same pumpe ili posle filtera tj kod dizne?

 Ako ti je zaprljan f. goriva neces imati dovoljan pritisak do dizne i eto problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Pretpostavljao sam da je pumpa ista kao i kod Diteka-purejeta, gde je opseg pumpe 3-3,5 bara...verovatno je neki drugi model pumpe...

pumpe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Peugeot Elystar 125
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Pritisak pumpe goriva od 2.4b je dobar (opseg variranja je od 2.2 - 2.5b), tako da ne moze nikako biti tipican znak lose pumpe.

Opet zavisi i gde si merio pritisak, da li kod same pumpe ili posle filtera tj kod dizne?

 Ako ti je zaprljan f. goriva neces imati dovoljan pritisak do dizne i eto problema.

 

 Pritisak sam merio kod dizne..Hvala Vam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 
...........motor mora da ode na dijagnostiku radi ocitavanja gresaka.....


Kao što ti već rekoh, ti vidi šta ti je činiti.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Peugeot Elystar 125
Pre 2 sati, Lenko je napisao:

Preko ručice gasa, trebao bi da možeš da odradiš dijagnostiku...

Kako to druze ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja