Jump to content

Moto Zajednica

Nema divljanja po gradu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova

Baš to nema divljanja po gradu, nekako svi to zaboravimo, pa i ja i danas. Zamalo da se obièan odlazak na pijacu pretvori u preradu cbr u streetfighter, zbog èega, pa samo zato što je jedan gospodin jednostavno izašao sa parkinga, video me, ali je ipak odluèio da mi uleti, ko veli, zakoèiæe on. Ni sam ne znam kako sam ga izbego, asfalt hladan, klizi sve, uh uh uh, bilo je jako blizu. Pa ništa zato oprez po gradu zato što ljudi jednostavno ne kapiraju da motor nije auto...ili šta veæ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pfff... meni se skoro ista stvar desila juèe, nije bilo toliko blizu ali ipak napeto... Lepo sam ga zamolio da pazi ubuduæe, èisto da ne ispadnem nadrkani motorista koji lomi retrovizore, vilice, haube...

 

Nego, sad mi pade na pamet... da napravimo "crnu listu" reg. tablica :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Vrlo cesto automobilisti "iseku" motorase, bez svake sumnje... ipak istine radi, trebalo bi da priznamo da je u velikoj meri odgovornost takodje i na nasoj strani - kako si i sam rekao, nema divljanja po gradu. Ovo narocito vazi za prometne ulice, kao i za delove grada gde je preglednost losa (puno bocnih ulicica, parkinga, gust saobracaj i pesaci)

 

Hvala Bogu da se sve srecno zavrsilo :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pored nedivljanja bitno je i oznaciti se, upaljeni farovi bi trebali biti uobicajeni standard radi licne sigurnosti recimo. Neretko ne postoji namera vec cisto neuocavanje motoriste koji je sa svojom malenom siluetom ocas posla prosao kroz neki od mrtvih ili polumrtvih uglova i uslovi za nesrecu su tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Apsolutno se slazem sa Lanciom, upaljena svetla mogu da poboljsaju uocljivost, a mrtvih uglova se svakako treba kloniti...

 

Jeste istina da motoristi cesto 'divljaju', tj. preplase vozace automobila svojim 'akcijama' prolaska izmedju automobila, ali mislim da smo ipak mi ti koji su ugrozeni, ako ne drugacije ono bar time sto smo ranjiviji i na 2 tocka.

 

Zato u neku ruku i postoji opravdanje za brzu voznju od ostalih ucesnika u saobracaju (cetiri i + tockasa) cisto jer tad motorista ima vecu kontrolu nad ostalima. A sad, dal je to divljanje, to je pitanje i stvar ugla posmatranja... Mislim da je divljanje i kad mi automobilista skrene u levo bez ukljucenog migavca. :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pozdravljam sve gore navedeno...

Ipak,evo jeddnog jucherasheg iskustva:

 

Smederevo,grad u kome smo,manje vishe, juce svi bili...I sad,ima ona glupa raskrsnica gde "glavna"ulica savija na gore desno....e sad,ta ulica takodje produzzava i pravo ali je akcenat dat tom desnom pravcu(i znakom,naravno)..i ja sam to prevideo i krenuo napred sa idejom da ce vozac(inache mali rom sa kevom u ford eskortu) da stane i da me propusti...KAKVO JE TO KOCHENJE BILO..!!!!

Naravno,pri chistoj svesti i tada pa i sada kada ovo pishem,jedva sam zakochio(bila je to mala brzina,naravno) i sprechio da nas obori(imao sam suvozachicu) ali ne mogu da se otmem utisku da je hteo da mi On pokazze kako zna da On ima pravo i prvenstvo prolaza!!!

Ovo i pishem da priznam da sam pogreshio ali siledzisko ponashanje nisam istrpeo pa sam okrenuo bike i krenuo u poteru....Svashta sam rekao i chudi me da nije puklo ono vozachevo staklo kad sam ga udario...I Eto..A sirota majka je morala cutke da podnese kad sam je nekoliko puta pominjao! :?

Dakle,chuvajte se ljudi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Eto' date=' i posle se busamo kad nas nazivaju siledzijama... Ovo gore napisano je cist primer :roll:[/quote']

Nisi razumeo,brate moj...

Svako ko me poznaje,zna da nisam "siledziski raspolozzen".....

Ja jesam pogreshio,ali decko je imao nameru da me zgazi da bi isterao "svoju pravdu",razumesh? Siguran sam ,ako dovoljno dugo vozish, da si ti nailazio na slichne situacije...I zato nemoj da :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

dodao bih ja par licnih iskustava iz gradske voznje. Sve je vise-manje to ujednaceno, razlikuju nam se iskustva uglavnom spram uslova saobracaja, ja sam svojevremeno vozio i enduro i trkalice, sve u svoje vreme naravno, i imao sam poprilicno ovakvih ili onakvih iskustava ali u uslovima daleko manje intenzivnog saobracaja negoli danas. Uglavnom sam ziveo na moru i tamo vozio a cak ni letnje guzve nisu bile nalik danasnjim beogradskim guzvama tako da uslovi jesu izmenjeni u odnosu na tadasnje doba.

 

Danas imamo i velik broj skutera koji razvijaju sasvim solidne brzine za gradske uslove ali i ubrzanja, okretni su i njihovi vlasnici uglavnom imaju zelju za "promuvavanjem" ka semaforu sto je ipak najvise karakteristika danasnjih u odnosu na nekadasnje dane. Kako me posao vezuje za automobile u jednom delu, tako imam poprilicno susreta sa vozacima najrazlicitijih drustvenih kategorija i mentalnih sklopova, iz respekta prema valjda mojim bajkerskim sklonostima, njihove price su redovno ublazene ali se iz njih moze svasta zakljuciti. Ono sto sam uspeo da izvucem kao najcesce |zamerke" (neki su skloni i oboriti motoristu da bi iskazali svoju zamerku) otprilike sadrzi sledece:

 

- probijanje skuterima na semaforu, prikaz koji vozac automobila vidi u retrovizoru je daleko manje realan od onog stto motordzija vidi pred sobom i redovno mu izgleda da ce ga ovaj ocesati.

 

- preticanje, odnosno ubacivanje po desnoj vozacevoj strani na koju malo vozaca intenzivno obraca paznju a dobar deo vozila i nema desni spoljni retrovizor.

 

- preticanje.ubacivanje sa bilo koje strane velikom brzinom.

 

Ovo bi bili, po meni, poprilicno realni aspekti averzije koja se radja prema motoristima u saobracaju, ostali momenti zvuce manje objektivno ali ne smatram ih manje realnim ili iskrenim:

 

- godine vozaca skutera

- odokativna cena samih skutera (kupila mu mama a ja ne mogu ni auspuh da zavarim itd.)

- vozi bez kacige (a mene maltretira za pojas policajac)

- vozi zutom trakom i niko mu nista nece (a mene odrase od kazni)

- ja se kuvam ovde u guzvi i kreni-stani (a on uziva na motoru i jos bi da se probija, e pa nece)

 

 

...kao i mnogo drugih uskopoglednih i sitnodusackih reakcija koje izazove prosecan dvotockas kada prodje pored prosecnog cetvorotockasa. Mene licno je zaista dosta puta dosad prijatno iznenadio stav vozaca koji mi se sami sklanjaju u guzvama, cak ponekad i pokusavajuci da manevrisu u mestu da bi me propustili, ja sa njima lepo komuniciram, zahvalim se itd. ali me uopste takvi gestovi u guzvi redovno prijatno iznenadjuju. Ovo pripisujem mozda nekim svojim godinama kojima je primeren i motor koji vozim (svi su customi) a mozda i nekoj svojoj laganoj voznji, kacigi na glavi ili ko zna cemu sve vec. Naravno, bilo je par situacija i onih ruznijih, bilo je kojecega ali zaista u daleko manjem broju od ovih prijatnijih. Koliko obican motociklista moze da adaptira na ovakve uslove saobracajne kulture kakva kod nas vlada, individualna je stvar ali znam da zasigurno svako to moze, onaj ko ne moze sebe da disciplinuje u saobracaju gde na skoro svaka dva kilometra u proseku postoji potencijalna opasnost od saobracajke sa tezim posledicama po motociklistu, zaista ne treba da seda na motor.

 

Cesca je kategorija onih koji nece a pricaju da ne mogu da se prilagode uslovima saobracaja kakvi vladaju kod nas ali svaki takav treba da ima na umu da u saobracaju svi ucesnici polazu otprilike jednaka prava i smatraju da su ista i neprikosnovena, dakle, i mi sa svoje strane moramo ponekad da imamo to u vidu, ponajvise radi licne sigurnosti. Volim da se oznacim svetlima dok vozim, probijam se na semaforu samo tamo gde postoje super uslovi za tako nesto (a i gde bih sa chopperom bas da se probijam, nije najzgodnije zamisljeno resenje), nastojim da svojom voznjom ne iritiram ostale ucesnike i za sada sve ove godine sasvim dobro prolazim. Mozda i neko u ovim iskustvima pronadje i ponesto za sebe, ako ne, uvek je lako ignorisati ovo sto sam napisao pa terati dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Juce vozim iza mini vena kroz veliki poluprazan parking. On iznenada stane i ja stanem iza njega. Tip ladno u rikverc i prema meni. Da nije bilo sviranja udario bi me, a gledao sam ga i nije cak ni glavu okrenuo krenuvsi unazad. Jednostavno se ponasao kao da je jedini na svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
decko je imao nameru da me zgazi da bi isterao "svoju pravdu"' date='razumesh?[/quote']

Ako je mogao da ukoci a namerno nije hteo nego je iso na vas mozda je tvoja reakcija opravdana, nisi se najbolje izrazio u prvom postu... Ok sorry sto sam te nazvao siledzijom :D

desavale su mi se slicne situacije(mada mozda ne tako kriticne) ali nikada nisam i ne bih krenuo u "poteru" da se razracunavam, zato mi je tvoj potez bio malo nasilnicki, ali dobro u takvoj situaciji svako reaguje na svoj nacin, nismo svi isti. :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kad god mi neko pomene divljanje motorista po gradu, meni Solun padne na pamet...

 

Tamo ima mnogo vise motora nego ovde i svi, ali svi voze agresivno. I dal ih automobili obaraju i guraju? Ne, tamo se jos sklanjaju da prodjes. :shock: Ko je bio, video je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Ok sorry sto sam te nazvao siledzijom :D

 

Sve u redu ' date='Drugar :D

 

....ali nikada nisam i ne bih krenuo u "poteru" da se razracunavam, zato mi je tvoj potez bio malo nasilnicki, ali dobro u takvoj situaciji svako reaguje na svoj nacin, nismo svi isti

Slazzem se, mada sam i ja bio shokiran svojom rakcijom koja je bila izazvana ochiglednim bezobrazlukom...a moram da priznam da sam se malo i uplashio,s'obzirom da nisam bio sam...A da, nisam rekao da je brzina bila 20-30 kmh :shock:

Nema veze...Novo iskustvo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
decko je imao nameru da me zgazi da bi isterao "svoju pravdu"' date='razumesh?[/quote']

Ako je mogao da ukoci a namerno nije hteo nego je iso na vas mozda je tvoja reakcija opravdana, nisi se najbolje izrazio u prvom postu... Ok sorry sto sam te nazvao siledzijom :D

desavale su mi se slicne situacije(mada mozda ne tako kriticne) ali nikada nisam i ne bih krenuo u "poteru" da se razracunavam, zato mi je tvoj potez bio malo nasilnicki, ali dobro u takvoj situaciji svako reaguje na svoj nacin, nismo svi isti. :kul:

 

Verovatno zato sto nemas cm i kg kao Yoman. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Verovatno zato sto nemas cm i kg kao Yoman. :wink:

Sto? Ja sam bash chuo da su ovi kraci "zajebaniji".

Odosmo u off!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja