Jump to content

Moto Zajednica

Mesta za kampovanje - Srbija i Ex-YU

Recommended Posts

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

20170629_215604.thumb.png.c48c571f1173774c0ce76f840f8666ae.pngCG, Djurdjevica Tara, kad iz pravca Pljevlje naidjete na most, skrenete levo i dole u rupi je rafting centar... Imaju veliku poljanu, na koju mozete da razvucete sator. Cena za dan im je simbolicna, 2e mislim, a uz to imaju i wc i tuseve sa toplom vodom...

43.148794,19.300343 po google maps-u

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 29.6.2017. at 21:06, Singularitet je napisao:

43.557740,20.687526 - lokacija na Google Maps

 

Divlje kamp izletište na 20-ak minuta od Kraljeva, na Goču.

Prelepo, mada nekad zna da bude gužva od dnevnih izletnika, Kraljevčana.

Red šume (hladovina za šator) red poljane, rečica sa borovima uz obalu. Jedan veliki drveni sto sa 2 klupe i par divljih ložišta. Siđe se desno sa asfalta i vrati 100-tinak metara nazad kamenim putem, pa preko mosta. Na asfaltu stoji mali drveni putokaz na kome piše "Pogrešno skretanje".

Uživo to izgleda kao u bajci. Za vikend roštiljanje dušu dalo.

 

Osim tog, uzvodno uz reku ima još nekoliko uređenih mesta za izlet i kampovanje, sa ili bez drvenih klupica i stolova.  Šuma od tog mesta pa uzvodno je neverovatna, gusta šuma, čista planinska rečica i osetno niža temperatura nego samo 1km pre tog mesta (prevoj u Brezni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E, pa ovako. Vratio sam se sa kampovanja u Beloj Crkvi, pa da prenesem utiske i slike. Kamp se zove OAZA. Cena za jedan dan 420din. Kamp poseduje, komplet toalete i tuseve. Ima wi-fi, biciklove, kanu za voznju po jezeru, kante za djubre, deo gde se rostilja, kamp je uvece osvetljen, na svakih 20m slavina sa pitkom vodom, ima svoju plazu za kupanje, struja na svakih 30m, ima frizidere, kompet kuhinjsko posudje, uvece je mirno i tiho. Sve je uredjeno i cisto. Na nekih 2-3km ima na ulazu u Belu Crkvu ima i velika prodavnica i benzinska pumpa. Ima dosta stranaca, koji tu kampuju u prolazu. Vlasnik kampa, jako prijatan i fin. Moje sve preporuke. Ako ima neko pitanje, tu sam da pomognem. Slike:

 

viber_image.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Jedan selfi sa vlasnikom :) 

image.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Izgleda odlično. Kakva je voda u jezeru?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 47 minuta, Savan je napisao:

Izgleda odlično. Kakva je voda u jezeru?
 

 

Voda je mlaka i skoro skroz cista. Ima po neka trava ili alge, ali nista strasno. Ja sam se kupao u jezeru i bas sam uzivao. Pored jezera imaju i tusevi. Vlasnik kampa mi kaze da se voda u jezeru redovno kontrolise i da je skroz ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Kako se tretira kampovanje u NP, konkretno negde duž Đerdapa, pošto planiram jednu dvodnevnu turicu tamo?

Uvukao bih se ja negde malo dalje od magistrale, ali da li baš kontrolišu i jure kampere tokom noći i kolike su uopšte kazne?

 

Pretpostavljam da je u Srbiji van NP dozvoljeno kampovanje i van uređenih kampova, da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
2 hours ago, .milke. said:

Kako se tretira kampovanje u NP, konkretno negde duž Đerdapa, pošto planiram jednu dvodnevnu turicu tamo?

Uvukao bih se ja negde malo dalje od magistrale, ali da li baš kontrolišu i jure kampere tokom noći i kolike su uopšte kazne?

 

Pretpostavljam da je u Srbiji van NP dozvoljeno kampovanje i van uređenih kampova, da?

Ja bio preprošlog vikenda u vožnju tamo, isto dva dana. Prenoćio sam u etno kompleksu Kapetan Mišin breg. Noćenje sa doručkom je ~1800 dinara, i sam kompleks je zaista prelep. Imaju veliko dvorište, i načuo sam da primaju i kampere, pa bi ti to možda odgovaralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Odlična tema, oduvek sam imao želju da kampujem što se dešavalo uglavnom za 1. maj. Definitvno kupujem opremu i pratim temu da bih znao gde da skrenem sa puta

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 7/3/2017 at 16:11, .milke. je napisao:

Kako se tretira kampovanje u NP, konkretno negde duž Đerdapa, pošto planiram jednu dvodnevnu turicu tamo?

Uvukao bih se ja negde malo dalje od magistrale, ali da li baš kontrolišu i jure kampere tokom noći i kolike su uopšte kazne?

 

Pretpostavljam da je u Srbiji van NP dozvoljeno kampovanje i van uređenih kampova, da?

Pricali smo vec o Djerdapu. Kolege kazu da je odlicno mesto plaza u Tekiji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imam u planu voznju do CG,ali pošto bi krenuo poslepodne odgovaralo bi mi da prepolovim put negde na Tari ili Zlatiboru. .. Mokroj Gori... Kakva su iskustva sa kampovanjem u tom delu Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Svuda u Srbiji ti je ista priča. Nema službi koje jure kampere. Divlje kampovanje je moguće svuda na isti način. Skloni se od glavnog puta da te ne proveravaju začuđeni drotovi, lokalni alkosi i tome slično. Gledaj da izbegavaš tuđa kultivisana imanja, posebno ograđena (osim ako imaš koga da pitaš), i nemaš problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ok, pod pretnjom direktora da zbog firme ne smem da rizikujem da mi se nešto desi ( :ups: ), rešio sam da kampujem u uređenom kampu, i izabrao kamp Toma, oko 18km nakon Golupca.

Kamp je zaista lep, zalazak sunca iza rumunskih vetroturbina je epski, ali mi se čini da je cena za kamp malo viša.  Mesto za šator je 400 dinara, što je još i ok, boravišna taksa je 75 dinara (pritom nema nikakve priznanice, niti uzima ikakve podatke), i upotreba (ne baš čistih) toaleta je 300 dinara.  Sve u svemu, za te novce može da se nađe i soba u nekom selu.

U kampu postoji i kuhinja, i ima neki cenovnik mada se ne bih usudio da od Rumuna koji gazduje naručim nešto od hrane.  Moguće je koristiti restoran za pripremu sopstvene hrane.

Lokacija: 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R
On 7/12/2017 at 15:18, stari roker je napisao:

Imam u planu voznju do CG,ali pošto bi krenuo poslepodne odgovaralo bi mi da prepolovim put negde na Tari ili Zlatiboru. .. Mokroj Gori... Kakva su iskustva sa kampovanjem u tom delu Srbije?

Ako ti odgovara Raška za usputnu dremku...pzd Ceperko 

064 6657872

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 12 sati, Ceperko je napisao:

Ako ti odgovara Raška za usputnu dremku...pzd Ceperko 

064 6657872

Hvala na ponudi. Ipak,Raska mi nije usput na spustanju iz Vojvodine u CG.

   Spustam se uglavnom pored Drine ka Trebinju ili preko Zlatibora. Zato mi je taj deo najprihvatljiviji da prespavam,da ne vozim nocu. Mada ima jos dosta do skupa u HN. Smislicu vec nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 7/12/2017 at 5:19 PM, Singularitet said:

Svuda u Srbiji ti je ista priča. Nema službi koje jure kampere. Divlje kampovanje je moguće svuda na isti način. Skloni se od glavnog puta da te ne proveravaju začuđeni drotovi, lokalni alkosi i tome slično. Gledaj da izbegavaš tuđa kultivisana imanja, posebno ograđena (osim ako imaš koga da pitaš), i nemaš problema.

Osim na Tari, od Predovog krsta naviše.

Takođe u tom pravcu nije preporučljivo divlje kampovanje zbog prisustva medveda. Relativno su mirni preko sezone jer se hrane na 4 hranilišta ali su i radoznali pa noću mogu da priđu da se upoznaju sa novim komšijama.

Zabranjeno je paljenje vatre.

Na Kučaju, dublje u planini, takođe nije preporučljivo ali zbog vukova. Lokalno stanovništvo pouzdano zna u kojim oblastima ih ima a u kojim nema, tokom sezone. Voda može da se pije direktno iz reke/potoka.

Neko je pomenuo kampovanje u NC Đerdap. U oktobru 2016 sam kampovao sa prijateljem u okolini Majdanpeka, kad se krene preko Omana ka Dunavu, našli smo malu zavučenu livadicu:  44°27'22.86"N  21°59'29.38"E.

Takođe, gde god po Miročkom platou da zabodete šator, nećete pogrešiti.

Ko voli da se vozi po Staroj, u selu Dojkinci ima jeftinog privatnog smeštaja, struja, kupatilo, grejanje, radnja, ima i planinski dom na obali Dojkinačke reke sa česmom.

Na Vlasinskom jezeru, na zapadnoj strani ima 'uređenih' kampova, apartmana i prodavnica ali je neuporedivo lepše na istočnoj strani, gde su mahale. Gde god se nađe mesto, prelepo je.
 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na Valjevskim planinama ista priča, gde god se zadesite odlično je.

Zapadno, uz Drinu ima kampova i apartmana celim putem.

Kamp izletište Skakavci, Između Kosjerića i Divčibara:  44° 3'11.74"N  19°58'4.41"E. Česma, reka, ložišta, nema struje.

Kamp Uvac  43°20'18.15"N  19°59'20.61"E, nisam bio ali kažu da je ok. Nema hladovine.

Auto kamp na Radoinjskom jezeru,  43°31'26.92"N  19°44'38.79"E, uglavnom stalni kamperi iz okoline, druželjubivi, relativno mirno, prodavnica na oko 1.5 km.

Planinski dom Čika Duško Jovanović, na Rajcu:  44° 8'33.67"N,  20°14'44.64"E. Ima sve.

Planinski dom Žarko Žarić, na Jastrepcu:  43°25'42.34"N,  21°22'34.08"E. Takođe ima sve, cene jako povoljne.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pravim mapu na google, svi zainteresovani da pomognu neka mi posalju pp sa kamp lokacijama za koje znaju a nisu napisane na temi.

 

Nebitno je neuredjene ili uredjene. Sto vise informacija to bolje.

 

Posaljite i koordinate sa google maps.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ostao sam dužan da napišem koje slovo u ovoj temi. Ranije sam uvek išao za CG bez noćenja ,a ove godine smo spavali na Tari. Izabrali smo Kaludjerske bare jer su nam na samom putu i nije bilo potrebe okretati mnogo sa putanje. Na tari je dozvoljeno kampovanje bilo gde,ako ne ugrozavate nečiju privatnost i ne pravite štetu,a mesta,hvala Bogu koliko srce iste. Prva zamisao je bila da kampujemo iza pumpe preko puta Kurtina kafane,ali kad smo stigli to nam mesto baš i nije leglo. Već je pala noć i izbor je bio dosta sužen. Seli smo na motore i posle par krivina naišli na odličnu lokaciju. Mesto je dosta mirno,niste u divljini,a opet niko vam ne smeta. Na fotografiji google mapa vidi se lokacija drveta ispod kojeg nam je bio kamp.

Screenshot_20191020-194647_Maps.jpg

20190830_061718.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja