Jump to content

Moto Zajednica

Mesta za kampovanje - Srbija i Ex-YU

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Zanima me gde sve moze da se kampuje po Srbiji i Ex-YU? Mozete da pisete gde ste vi kampovali u kojim kampovima. Voleo bih da imam neki "spisak" proverenih kamp mesta, gde bih mogao da dodjem za vikend i razvucem sator. Ove godine nisam ni jednom kampovao, a jako me privlaci. Zao mi je sto nema neko da to organizuje, neka vikend kampovanja. Bukvalno, sator, vatra, kobasice na vatri ili neke konzerve. Fali mi boravak u prirodi, pa bih se mozda spakovao sada za vikend ili neki drugi i otisao makar subota na nedelju. Skoro sam bio u Zasavici kod S. MItrovice i video sam da ima tamo lep i uredjen kamp, cak sam video da ima puno Kampera (kombi) sa Holandskim i Belgiskim tablicama. Ima na internetu par informacija, ali ja bih samo neka proverena mesta gde ste vi bili, da mozete da nesto preporucite. Naravno da je negde gde ne moram da idem kros motorom ;) Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Volim da svratm u kamp Toma na Dunavu, izmedju Brnjice i Dobre. Jedno vreme je bio malo bezobrazan sa cenama, ne znam kako je sad.

 

Kamp koji zaista obozavam je na Borskom jezeru. Ima neku specificnu atmosferu, sjajno je uredjen, kupatilo i wc besprekorno cisti, a ima i malu prodavnicu na recepciji.

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Dobra tema. I ja sam zainteresovan. Mislim da bi dobro bilo da napravimo share-ovanu mapu na Google My Maps gde bismo svi mi upisivali mesta na kojima smo kampovali i dali kraci opis. Mislim da je tako najpreglednije, najtacnije i najbolje. Cak mislim da bi takva tema trebala da bude sticky u podgrupi "Predlozi za izlete i putovanja".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

@Lalajko

Vidim druze da si se i ti pripremao preko zime sa kamp opremom, prodavao nesto svoje i trazio neku drugu opremu. Verujem da si isto ljubitelj kampovanja i prirode. Evo npr. sad u subotu i nedelju, ja slobodan, rekli lepo vreme, pa bih se tako rado spakovao i otisao negde u prirodu. Poneo neke rostilj kobasice ili neke konzerve, razvukao sator i uzivao u prirodi :) Ako cujete da neko nesto organizuje, ja bih i platio, ako treba, da bude fino neko opustanje i odmor. I bitna stavka je gde moze da se pali vatra, a gde ne. Jer nije svugde dozvoljeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nikola, da li si mislio samo na zvanicne kampove ili mogu da dodju u obzir i lepa mesta u prirodi, izletista i slicno na kojima je uobicajeno kampovanje, ali nisu kampovi?

Kampujem godinama, skupovi, kampovi, priroda, more...bilo gde...Prosle godine smo nas trojica, poveli svoju i decu od prijatelja na kampovanje na Goč...u prirodu/šumu, bez civilizacije na par km. Dozivljaj-neprocenjivo i za nas i za decu! 

PS. na Goču ima par tih mesta za kampovanje pored rečice, deluju potpuno idilično.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Nikola, da li si mislio samo na zvanicne kampove ili mogu da dodju u obzir i lepa mesta u prirodi, izletista i slicno na kojima je uobicajeno kampovanje, ali nisu kampovi?

 

 

Mogu Darko druze i neka lepa mesta u prirodi, ali da je provereno i sigurno. Da ima neki put dotle, a da ne moram da dolazim dzipom ili kros motorom. 

Mogu da se upisu i koordinate ili da se pokaze na mapi. Cisto da znamo gde se nalazi. Moze i neka fotografija, ako ima, sa nekim opisom, tipa blizina reka, suma, trava itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ako ima neka fotka od prethodnog druženje na toj lokaciji.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Verujem da je mnogo prakticnije da uradimo to organizovano u startu, jer bi jednim klikom pristupili celoj bazi umesto da citamo temu od mnogo stranica trazeci po njoj mesto koje nam odgovara.
Napravio sam primer mape kojoj mozemo svi pristupiti i unositi nase lokacije sa slikama i opisom. Postoji mogucnost zloupotrebe, da neko moze sve na svoju volju da prepravi ili obrise, pa je na adminu da odluci da li ce omoguciti svim ljudima da mogu editovati ili samo proverenim clanovima, dok ostali mogu samo pregledati mapu.
Ja sam naveo za primer mesto sa kog imam slike. Sa leve strane postoje grupe koje se mogu on/off po potrebi. Na padajucem meniju "Base map" se moze menjati vrsta mape. Mogu se dodavati slike, opis, boja, ikonica.
Predlazem da slicnu stvar napravi admin, kako bi imao kontrolu nad mapom.
Evo primera:
https://drive.google.com/open?id=1aSDnF_wTKYEDORi1QbRireF9LD0&usp=sharing

P.S.: Slaninica je fantasticna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Slazem se da se jedan admin zauzme za ovo, napravi sticky temu i da polako pocnemo popunjavati. Bilo bi ovo jedna od korisnijih stvari na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Upravo sam kupio neke jos stvari za kuvanje sto mi fale za kampovanje, kamp opremu imam komplet i odlucio sam da krenem motorom u subotu ujutru u Belu Crkvu na jezera. Sad sam zvao tamo, Kamp Oaza. Cena je 420din po osobi. 360din - smestaj, 10din - osiguranje i 50din boravisna taxa. Petak uvece pakovanje i u subotu ujutru polazak, vracam se u nedelju. Prenecu ovde utiske i slike. Idem sam, pa ako neko zeli, moze samnom. +38162770001 Nikola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 minutes ago, K_A_W_A said:

Upravo sam kupio neke jos stvari za kuvanje sto mi fale za kampovanje, kamp opremu imam komplet i odlucio sam da krenem motorom u subotu ujutru u Belu Crkvu na jezera. Sad sam zvao tamo, Kamp Oaza. Cena je 420din po osobi. 360din - smestaj, 10din - osiguranje i 50din boravisna taxa. Petak uvece pakovanje i u subotu ujutru polazak, vracam se u nedelju. Prenecu ovde utiske i slike. Idem sam, pa ako neko zeli, moze samnom. +38162770001 Nikola.

Slikaj detaljno itd. znacice nam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Odlična ideja. :takoje:

I po meni ne treba temu ograničiti samo na organizovane kampove jer,

u krajnjem slučaju za organizovani kamp neke info i mogu da se nađu na netu.

A za neka lepa i neobeležena mesta u divljini teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Super tema! :jee1:

 

Ja sam obilazio srednju i malo juznu Dalmaciju, backpack, nisam motorom, uglavnom trazio kampove normalne cene i vise za satore nego kampere i prikolice, sa sto vise prirode. Posto smo bili bez prevoza, cesto mi je logistika bila vazna pa sam analizirao i dostupnost radnji, daljinu od luke i slicno...

 

Kad padne dogovor kako i gde unosimo info, ja cu upuniti moje favorite, a do tada ako nekok zanima neka vice, pa cu napisati... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Davnih dana sam kampovao u Pržno u crnoj gori. To mi je nezaboravno iskustvo, odlična lokacija, lepe plaže, restoran u sklopu.. nažalost su to komercijalizovali i postavili su milion lezaljki a čini mi se da nema više kampa.
To je bilo odmah ispod hotela plavi horizonti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Na mapi ima mogucnost da se naprave dve grupe "Uredjena izletista" i "Neuredjena izletista", i da korisnik bira koje ce ukljuciti ili iskljuciti.
Obzirom da radim u IT firmi, znam da lako moze doci do toga da neko greskom obrise sve i ceo trud padne u vodu, mislim da se treba dogovoriti kako je uredjivati. Moj predlog je da clanovi naprave mapu kao sto sam ja uradio, sa svojim mestima, opisima i slikama, te da tu mapu proslede adminima koji ce te podatke iskopirati u njihovoj glavnoj mapi kojoj samo oni mogu da edituju dok clanovi mogu samo da imaju pregled.
Takvu mapu mogu integrisati u temi/forumu. Na taj nacin imamo preglednost, jednostavnost i nece nam oduzimati mnogo vremena trazeci dobar predlog za kampovanje. Naravno, u ostatku teme clanovi mogu pisati o svojim detaljnijim utiscima sa raznih mesta.
Jako bih voleo da ideja uspe jer bi to bila jedna od najkorisnijih stvari na forumu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jezero Provala, mesto Vajska. Odrzava se i motoskup ovde u julu vec dugi niz godina. Po meni jedna od najboljih lokacija. Ne placa se kamp , uvek ima nekoga od kampera. Pored je i totalno renovirani motel u kome je moguce nocenje.


18451514_1495439577140898_26057880552389
https://www.facebook.com/jezero.provala/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hajde ovako, ako se slazete:

 

Saljite ovde sve POUZDANE podatke o kampovima koje imate, bez obzira da li su u Srbiji ili dalje. Naziv kampa, tacan opis lokacije, pogodnosti koje kamp nudi, trenutni cenovnik, brojeve telefona, email i web adrese ukoliko ima, poneku sliku i druge relevantne podatke. Ja cu to skupljati, obraditi i postaviti u jednu lepljivu temu u Predlozima za putovanja i izlete.

 

Za pocetak: http://www.avtokampi.si/kampi.asp?vrsta=&izbor=1&drzava=5

 

Izvadicemo odavde sta se moze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hajde ovako, ako se slazete:
 
Saljite ovde sve POUZDANE podatke o kampovima koje imate, bez obzira da li su u Srbiji ili dalje. Naziv kampa, tacan opis lokacije, pogodnosti koje kamp nudi, trenutni cenovnik, brojeve telefona, email i web adrese ukoliko ima, poneku sliku i druge relevantne podatke. Ja cu to skupljati, obraditi i postaviti u jednu lepljivu temu u Predlozima za putovanja i izlete.
 
Za pocetak: http://www.avtokampi.si/kampi.asp?vrsta=&izbor=1&drzava=5
 
Izvadicemo odavde sta se moze


Davnih dana sam kampovao u Pržno u crnoj gori. To mi je nezaboravno iskustvo, odlična lokacija, lepe plaže, restoran u sklopu.. nažalost su to komercijalizovali i postavili su milion lezaljki a čini mi se da nema više kampa.
To je bilo odmah ispod hotela plavi horizonti.




POUZDANO znam da sam zaista bio i gde je to bilo :D znam i kad je to bilo :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Meni je kamp tamo gde zabodem šator :)

 

Ako putujem motorom, uglavnom na odredište dolazim popodne/predveče, nađem zgodno mesto da nisam baš izložen pogledima i tu se raspakujem. Ujutru pakovanje i idemo dalje. Svakih X dana nađem pristojan smeštaj da se istuširam ukoliko vremenski uslovi ne dozvoljavaju kupanje u jezerima ili moru. Naravno, da kampujem duže od jedne noći na određenom mestu sigurno bih tražio pravi kamp gde preko dana može da se ostavi šator i da ne razmišljaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

43.557740,20.687526 - lokacija na Google Maps

 

Divlje kamp izletište na 20-ak minuta od Kraljeva, na Goču.

Prelepo, mada nekad zna da bude gužva od dnevnih izletnika, Kraljevčana.

Red šume (hladovina za šator) red poljane, rečica sa borovima uz obalu. Jedan veliki drveni sto sa 2 klupe i par divljih ložišta. Siđe se desno sa asfalta i vrati 100-tinak metara nazad kamenim putem, pa preko mosta. Na asfaltu stoji mali drveni putokaz na kome piše "Pogrešno skretanje".

Uživo to izgleda kao u bajci. Za vikend roštiljanje dušu dalo.

 

 

 

Pozz!

20170401_134753.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja