Jump to content

Moto Zajednica

Exo510 ili N87 sta uzeti

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Uskoro uzimam kacigu.

Nekako sam odluku sveo na scorpion exo510 ili nolan n87. 

Ako neko ima iskustva sa jednom ili drugom neka podeli sa mnom,po pitanju izrade,udubnosti,buke. 

 Cena im je slicna i karakteristike,cak su i po stranim sajtovima misljenja manje vise ista,samo mozda da je n87 pretezno tisa. 

Ako ima neko ideju neke druge dobre kacige za koju zna ,nek kaze. Ono sto zelim da ima su integrisane naocare,pinlok da ide uz kacigu i cena do 35000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mozda HJC FG ST, ima i Schuberth C3 u Louisu za otprilike taj novac ali bez "Pinlock"-a.

 

Kod Scorpa mi se ne svidja sto se unutrasnjost brzo pohaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja sam nosio Scorpion,pre par godina sam presao na N104 Evo flip up...Scorpion mi je bio bas bucan,to je bio razlog zbog kog sam presao na Nolan...Kad sam uzimao tog Nolana,prodavac iz Motoringa mi je dao jos nekoliko modela na probu (test voznju)...izmedju ostalog probao sam i N86 (prethodnik 87ice),i bio sam odusevljen...unutrasnji suncani vizir,udobna,ventilacija super,manje vise kao i Scorpion...ali bas bas bas mnogo tisa...uzeo sam 104 jer sam bas hteo flip up....

 

Elem,ove godine smo na sajmu uzimali kacigu za najboljeg ortaka...uzeo je 87icu...Imas ih od 25000 jednobojne,pa do 35000 za razlicite grafike...Momci iz Motoringa su super (kao i Stefan i Mikele) , i dace ti kacigu na test voznju uz neki manji avans...Probaj,vidi sta te greje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Imam Exo 510.

U nekoj od tema prije postavljenih u podforumu kacige ćeš da nađeš sve šta sam napisao... 

Po meni je Scorpion daleko ispred Nolana u toj priči... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja imam EXO-510, nosim je tek oko 5000km. Za sada sam izuzetno zadovoljan kacigom, dobio sam tačno ono što sam i tražio.

Dobre osobine ove kacige po meni su:

-Vizir koji odlično dihtuje (mehanizam ga povlači u nazad pri zatvaranju), brzo se skida, sa pinlock-om u osnovnoj opremi

-Odlična ventilacija

-Dobar sunčani vizir 

-Chin curtain, breath guard

-Uzak otvor kacige, tako da postava lepo prati liniju vrata

-Atraktivan dizajn

-Pumpica može biti zanimljiva ako ćeš je koristiti, ja iskreno nemam potrebe pošto mi kaciga savršeno leži.

 

Mane ove kacige po mom mišljenju su:
-Previše nepravilan oblik uslovljen modernim dizajnom, pa još nisam našao adekvatno mesto za stiker za kamericu :D

-Nizak "prvi zub" vizira, koji se uzgred otvara polugicom sa leve strane mehanizma vizira (Ista polugica služi i za zaključavanje vizira u zatvorenom položaju)

-Možda je malo bučnija, ali je za nijansu tiša od jeftinijih kaciga koje sam imao ranije (IXS, Duchinni)

-Postava desnog obraza je od prvog dana po default-u izvučena iz kacige 2-3mm. Gurao sam je 100 puta u kacigu ali uvek se vrati u isti položaj. Leva strana dobro stoji. Realno ovo ne smeta ničemu, ali meni bode oči.. :D 

Nolan-ku nisam imao nikada pa ne mogu praviti poređenje između brendova. Samo sam na sajmu probao jedan jeftiniji model (ne sećam se koji), ali nije odgovarao mom obliku glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Hvala svima na savetima. Svakako kacigu zelim obavezno da je full face. Moram da probam i jednu i drugu da uporedim zbog oblike i velicine, pa cu videti i cene kad odlucim da li cu ovde ili u louisu. Ako mogu da probam da vozim kacigu ,to je onda fantazija. Sa prethodnom kacigom nisam bio zadovoljan jer je bila jako bucna na autoputu 120-150kmh. To bih voleo da izbegnem sada. Exo510 ima mnogo lepsu grafiku,ali mi to nije presudno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

bio sam u istoj dilemi pre dva-tri meseca. probao i jednu i drugu (doduse ne u voznji) i cini mi se da je scorpion nekako kompletniji. po mom misljenju, kompaktnija je na glavi dok mi nolan deluje nekako plitko. jos jedan plus za scorpion sto je u louisu mogao da se kupi za nekih 60-ak euro dengi jeftinije nego kod nas. i tako kupih scorpion...

u principu, ne verujem da ces pogresiti kupovinom bilo koje od ove dve kacige, samo vidi sta ti vise odgovara. i uzivaj u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Kupio sam novu Scorpion Exo-510 Air Fujin vel.L,i steze me u gornjem delu sa strane,pre ove sam imao Scorpion Exo Air 500 vel. M i bila mi je taman,izgleda je za one sa duguljastom glavom,moja tikva je malo sira sa strane i tu me steze,inace kaciga je vrhunskog kvaliteta i sigurno je da za cenu od 140 eu koliko sam je ja platio pruza najvise od svih,tako da ako neko planira da kupi ovakvu kacigu,moja je na prodaju,znaci potpuno nova i nikada koristena ,cena je koliko sam je i ja platio 140 eu,ako nekoga interesuje postavicu i slike

Promenio član gixxer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Sad sam video da Barel ima ozbiljan popust na Shark Speed-R. Jel ima neko iskustva sa tim?

Da napomenem da mi je polozaj sedenja nagnut (yamaha thundercat)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Vidim da niko ne pominje HJC FG-15??? Ona je u cenovnom rangu sa gore pomenutim, a mislim da je i u klasi.... Ima li neko iskustvo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Kazu iz moto prodavnice da je FG-17 osima malo redizajna i color shema nista bolja od FG-15... A FG-15 ima jos da se nadje nova po ceni od 14-16 000 din... Vidim da se ne pominje, a znam da je HJC dosta ozbiljna marka (bar po meni :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

E ovako da vam prenesem iskustva,mozda ce nekome znaciti...

 

1. Otisao sam prvo u Guevaru na Dusanovcu.

Oni su mi ponudili kacigu RPHA kao vrhunski model i kosta 50i nesto hiljada.

-Na moje pitanje: ok, sta imate jos .......paaaa trenutno nemamo nista ,imamo samo XS i XL velicine.

-Oce li stizati jos nesto od velicina? Nece ove sezone.... OK,prijatno 

 

Tada je HJC otpala,jer ne zelim da porucim nesto iz inostranstva napamet dok ne vidim i ne probam.

 

2. Sedam na motor i odlazim do grada u Motoring.

Tamo me docekuje neki ljubazan covek. Kaze mi da on ne radi bas sa kacigama,a da kolega koji radi trenutno nije tu i da ce sve da ucini da mi pomogne. Tako je i bilo,sa njegove strane sve super.

Sto se tice kacige N87,unutrasnja postava deluje kvalitetno odradjeno,mehanizam za naocare lepo radi,ugao gledanja je dobar. Tezina prosecna za tu kategoriju. Ono sto mi se nikako NIJE svidelo kada sabijam kacigu sa strane,skoljka skripi. Dok je stavljam na glavu ,cujem to skripanje. Pretpostavljam da bi me to nerviralo. Uzimam drugu sa police da probam ,ista situacija. Sto se tice PRINT-a na kacigama ,izbor je slabasan. Nije da bas nema nista ,ali daleko je od ponude.Mislim ukupno 4 u velicini M. Kazu mi da mogu da izaberem sve iz  ponude da oni probaju da poruce pa ce MOZDA stici za 3nedelje,do tada da cekam. Ok ,idem dalje da probam i svakako da razmislim o porucivanju od preko.

 

3. Nastavljam dalje i dolazim u Maxmoment.

Kao sto vecina zna,kadar ljudi tamo odlican,spremni na sve dogovore ,savete itd. 

Sto se tice izbora imaju najveci izbor,mogucnost da prebace unutrasnjost sa M na L i obrnuto jer je ista skoljka i sve sto mogu da urade.

Sama kaciga jako atraktivnog izgleda,integrisane naocare bistrije od nolanovih ,nema skripanja skoljke. Cini mi se za nijansu teza na glavi od Nolana. Ostaje mi jos da pogledam Shark i da smislim sta cu.

 

4. U yamahi barel za razliku od ranijih odlazaka ,radi neki mladji covek,isto onako ljubazan kao i stariji cikica koji je stalno u Sava Centru.

Trazim da vidim kacigu Speed-R (koja je na dobrom popustu kod njih) u M velicini. (u toj ceni ima i model Skwal sa kojim imam iskustva i nisam zadovoljan).

Prvi utisak mi je da je kod te kacige najbolja zavrsna obrada,nekako izgleda najkvalitetnije,ali...imam problem sa velicinom.

Obrazi mi stoje odlicno ali na celu i gornjem delu glave ima lufta. Trazim da probam S,nekako uspem da je navucem na glavu onako bas jedva... obrazi pritiskaju i pocinju da gore kao da me neko nasamarao,a gornji deo glave taman kako treba. Uspem nekako da se izvucem iz nje i vec sam skroz odbijen. Pitam jos samo sta imaju od boja u toj velicini kazu ima skroz bela i skroz crna. Ok ,svakako nista ne bi uzeo.

 

Na kraju kad su mi se slegli svi utisci,odlucio sam se za EXO510.

Gledao po netu cene i odlucim se da je kupim iz Spanije.Imam tamo nekoga pa nije problem da se kupi i da dodje alternativnim putevima.

Cena tamo je bila 199e,sto je znacajno nize nego kod nas. Izbor boja nije bio sjajan, ali sam zadovoljan sa izgledom porucene i same cene koja je odlicna.

Kada mi bude stigla kaciga i kad je budem probao ,prenecu vam iskustva sa voznje.:takoje:

Nadam se da vas nisam puno smorio ,bar one koji su procitali sve:lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Cestitam na kupovini. Ja samo moju EXO-510 solid black na zimskom popustu uzeo za 20k mislim da je onda kaciga sa printom bila oko 25k sto je oko 200e. U sezoni su bas naduvane cene... Inace pridruzujem se pohvalama za ljude iz MaxMomenta, ekstra ekipa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nevezano za konkretne kacige iz naslova, meni domaci distributeri nikako nisu jasni. Ok sto u sezoni naduvaju cene, ali zasto pobogu imaju takav izbor kaciga koje imaju. Skoro svaka kaciga koju sam uzeo u razmatranje ne postoji kod nasih distija niti ce ju uvoziti. Ok, te kacige mogu da se naruce od spolja ali kupovati kacigu koju nikad nisi stavio na glavu je ludost. I onda si ogranicen na kacige koje imaju u ponudi a kao po pravilu njih nema u mojoj velicini jer ima je lager komican. Ne znam kako je vama ali meni je to veliki problem.

I najjace mi je kad dodjem u radnju da kupim neku kacigu dobijem info tipa: jaao nemamo bas tu u bes toj boji, ali vidi ovu sto je lepa!

Mene ne zanima ta sto je lepa nego bih da narucim ovu ruznu.

Ma de ces da narucis tu, ne mozemo mi to iako smo distributer nego aj kupi ti ovu sto ti se ne svidja...

Jezim se od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Moj sin je takodje uzeo Scorpion Exo 510 Solid black znaci crna sjajna,velicina S ,imao je pre toga Shark  S 900 u istoj velicini pa je poveden time i Scorpion uzeo u S velicini,uzeta je preko Ebaya nova,kada je stigla,ista prica kao i sa mojom steze glavu u gornjem delu sa strane,probana je kratko na jednoj kratkoj voznji,da se vidi da li ce ipak da sto kazu legne ali i dalje neprijatno steze.Prodao bi je za 120 eu, mislim da je cena vise nego korektna,ako ima neko zainteresovan neka mi se javi ovde,na PP ili na 063-177-05-08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Sta treba da se vidi sa slike?

Gledao sam ja vec u louisu i uporedjivao cene. Sa te slike skoro da nista nema u svim brojevima. :(

Ja sam uzeo ovu CROSS-ista sara samo druga boja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mislim da treba da nađeš šoping liniju preko nekoga u inostranstvu i da sebi poručiš onu koju želiš u veličini kojoj želiš.
Skoro je nemoguće da baš nema te boje u toj veličini u stotinjak prodavnica u evropi... 

Ako nešto nema u Minhenu a ima u Štutgartu oni mogu da ti je donesu u šop u kojem kupuješ... čisto da znaš da je opcija dostupna... 

I moje nije bilo u Scale bojama kada sam kupovao, pa se pojavila za 3 dana jer je negdje bilo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

E pa ovako,kaciga je stigla i nosena na jednu voznju ,pa da podelim iskustva :)

Prvi utisak same kacige je da izgleda jako kvalitetno ,print je bas dobar,vizir je masivan ,cak i dzak izgleda lepo.

Kaciga sa prednje strane ispod vizira ima jedan lufter i sa gornje strane ima 1veliki na sredini i 2mala sa strane. Ventilaciija je prilicno dobra. Kada se otvore svi lufteri i na brzinama preko 100kmh ,oseti se lepo strujanje vazduha. Vizir ima pinlock koji je tipski za kacigu i kada je montiran izgleda kao i da ga nema. Mehanizam za vizir mi se jako dopao. Kada treba da se spusti do kraja ima oprugu koja ga nateze i dovoljno je samo da se pipne i sam se zatvori do kraja da ne pusta vazduh. Sa leve strane ima "osigurac"koji moze vizir da podigne za par milimetara  i omoguci vece strujanje vazduha a da ne ulete musice i ima polozaj da zakljuca vizir da ne moze da se podigne. 

Mehanizam od naocara mi se takodje jako dopao,lepo se podize i spusta bez otpora nekog. Sto se buke tice,dao bih joj neku srednju ocenu bar na mom motoru je takav utisak. Ono sto mi se jako dopalo je stabilnost kacige pri vecim brzinama(150+kmh) ,nema nekog otpora i guranja glave u neku stranu.

 

Sad negativne strane(sve moj subjektivni osecaj):

kaciga mi se cini prilicno teska na glavi iako je 1500gr kao vecina kaciga te klase. Naocare bi mogle da budu malo nize. Na sport motoru je ok jer je glava nagnuta ali na turingu bi donji deo bio otvoren pa im fali malo jos. Osigurac za vizir sa leve strane je prilicno krut,kada hocu da otvorim vizir onih par mm,mislim da ce da pukne jer se tesko podize. Unutrasnji deo gde su sundjeri i ispod njih mi nekako deluje jeftino odradjeno. Pumpica za naduvavanje obraza kada se naduva pritiska mi samo deo ispod usiju i donji deo vilice. Trenutno mi to ne treba jer je kaciga nova ,ali da napomenem.

E sad ono sto meni licno najvise smeta i zbog cega imam problem da nosim kacigu je potpora glave na potiljku tj ispod potljka. Meni je glava tu specificnog oblika(malo isturenija) i posle nekog vremena krece tu da me zulja poprilicno. Kada bih vozio turing motor ne bih imao problema ali zbog pognute glave ,nekako se namesti da mi bas smeta. Mislim da je to samo situacija kod mene ,jer citajuci po stranim sajtovima niko nema taj problem. Ovaj deo mi smeta.

20170731_183719sa.jpg

 

 

Zbog tog problema bih kacigu menjao sad dok je nova. Ne zelim da se forsiram,da je nosim dok razgazim i svaki put da se nerviram kad je nosim.  Ako je neko voljan da je kupi cena za forum bi bila 190e kao poslednja. Velicina je M. Uz zamenu unutrasnjosti moze da bude i L(ista skoljka).Postavicu i oglas posebno. 

 

20170731_183630.jpg

 

20170731_183645.jpg

 

20170731_183655.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Druže odmah da ti kažem da sam stekao osjećaj da kacigu pogrešno stavljaš na glavu... 

Naime, EXO510 ima jedne od NAJDUBLJIH sunčanih naočala (sunčanog vizira) i nigdje nisam pročitao da je neko napisao da mu je sunčani vizir kratak/plitak nego sada od tebe...

Ja imam i Nolan N90 u kući, probao sam i još neke kacige i EXO510 me kupio dubinom sunčanog vizira...
Pogledaj na bočnoj strani da li ti je šarafić koji reguliše visinu postavljen u najniži položaj... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja