Jump to content

Moto Zajednica

Vrućine i vožnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Obzirom da se par dana piše samo u dve teme, a da su u međuvremenu došli vreli dani, da pokrenem temu vožnje po vrelcu.

Danas sa posla prolazim pored sajma, vreo fen efekat, praktično mi zafalila jakna da me štiti od vrućeg vazduha.

Konačno brdo, ali dok stadoh pred zgradu kaciga mokra. 

Puno takvih sitnica koje vožnju čine zanimljivom, ponekad malo težom, a uvek prelepom.

Kako se najbolje rashladiti, stalno piti tečnost jer je gubite preko kože, manje zaštitne opreme se nosi uglavnom, razni slatki izazovi, mi što vozimo vazduhom hlađene mašine jedva čekamo da se upali zeleno...

Ne znam da li je neko već patentirao kacigu sa vodenim hlađenjem, ukoliko nije, bacam se na prototip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jedino sto skidam od opreme leti je pojas. Ostalo je sve na meni kao i obicno. Nemam problem sa pregrevanjem osim kad prolazim kroz grad pa krenu semafori...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Што каже стари коме је вруће тај не треба да вози... А што се тиче семафора, немам тих проблема. Носим јакну и лети. Рукавице обавезно. Чак и визир спустим. Пре пар недеља кроз вентилацију ми је ушла оса у кацигу, а пре пар дана ме ујела и то у току вожње...  Ни мало пријатне чари лета...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, Doktorski said:

Што каже стари коме је вруће тај не треба да вози... А што се тиче семафора, немам тих проблема. Носим јакну и лети. Рукавице обавезно. Чак и визир спустим. Пре пар недеље кроз вентилацију ми је ушла оса у кацигу, а пре пар дана ме ујела и то све у току вожње...  Ни мало пријатне чари лета...

To se i meni desi u 9 od 10 voznji kad podignem vizir i stavim cvikere. Znaci mora da uleti svaki put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
5 minutes ago, hard_rock said:

To se i meni desi u 9 od 10 voznji kad podignem vizir i stavim cvikere. Znaci mora da uleti svaki put...

Много лоша прича да ти игра нешто под кацигом, успаничи се шта год да је :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sto se tice ovih vrelih dana za putovanje ili obavljanje nekog posla voznjom motora koristim jutarnje sate u zavisnosti od daljine. Juce ujutro imao posla u Brckom i lagano oko 08h otisao i isti zavrsio do 10h. Na glavi jet kaciga sa suncanim naocarima, tekstilna kratka ( ljetnja ) jakna i farmerke. Predjeno jedno 120km po ugodno toplom vremenu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Meni se puno znoji čelo sa novom kacigom Nolan N104. Imam utisak i da je loša ventilacija, iako je bije drugačiji glas.

Jakna je Fastway sa lufterima napred i pozadi, ali razmišljam i o nekoj čisto letnjoj. Ispod nje nikako kratko rukavi jer je još gore kad je ona podstava direktno u kontaktu sa kožom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja danas odustadoh od voznje.36-40c nije za motocikl,barem ne za mene.Samo auto...klima...inace postoji letnja oprema koju svi imamo,i to se oblaci obavezno.Stanes na semafor,malko se oznojis,pa kad krenes mash jakna te lepo rashladi.Vizir odskrinut,sve ventilacije otvorene.Nije problem biti znojav,vec odran.:takoje:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Danas nisam obukao jaknu, inače minimum kaciga, rukavice i jakna.

Bez rukavica sam kao go, isto i kada nosim jet kacigu. Kod flip-up je dobro što ako uleti neko čudo u nju kad ti vizir dignut (kao meni danas) lako otvoriš bradu da ista živuljka izleti napolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 1 sat, Doktorski je napisao:

Што каже стари коме је вруће тај не треба да вози... А што се тиче семафора, немам тих проблема. Носим јакну и лети. Рукавице обавезно. Чак и визир спустим. Пре пар недеља кроз вентилацију ми је ушла оса у кацигу, а пре пар дана ме ујела и то у случаја у току вожње...  Ни мало пријатне чари лета...

Uh jbt...ja alergičan...pravo u hitnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Najbolje rešenje za letnje vrućine je mir u srcu i mir u duši.

 

Samo polako, bez naglog gasa, bez naglog kočenja, bez uletanja, proletanja, psovanja, mahanja... bez nervoze.

 

Leti sve obavljam lagano, smireno, manje se nerviram i manje se znojim. :happy:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja juce u voznji, jakna pantalone cizme, od opreme jedino letnje sto je su rukavice heheh,  sa istom opremom prodjoh temperature od jutarnjih 14 do dnevnih 36 i vise po tabli.  Na koferu imam onu mrezicu, pa kako koju majcu skinem da promenit tako je kacim nazad na kofer, posle pola sata voznje  osusi se, i tako promenih ko zna koliko puta heheh

Moram da kupim letnju opremu, mada nije tako strasno bilo, podnosljivo, jedina muka su grad i semafori, ali tu retko zalazim :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Sa jučerašnje (ranojutarnje) vožnje. Ipak je lepše u hladu kafane, nego na vrelom suncu.

Kako ja to posmatram, vožnja bi trebalo da predstavlja zadovoljstvo, a ne mučenje. Po visokim temperaturama ne vozim (osim ako nije deo neke duže ture, pa je to neophodno). Isto važi i za kišu. 

WP_20170625_08_29_36_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja se vozio juče i prekjuče malo duže. Od opreme sve što imam i nosim i inače - jakna, pojas, pantalone, čizme, rukavice i potkapa. Jakna ima velike luftere na grudima, leđima i rukavima, ali mi je pomalo neprijatno kada mi na duže staze duva kroz jaknu (čak i kad nosim pojas), pa obično otvaram samo luftere na rukavima. Juče je bilo baaš toplo, i baš kada je bilo najtoplije ja sam vozio. Jeste bilo toplo, ali sve do ulaska u grad je bilo podnošljivo, iako su mu očekivanja bila drugačija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
+1
 
 

Tako je, treba izbegavati kompromise za neoblačenje opreme.
Jutros sam se dvoumio da li da obučem full opremu da bi se odvezao do posla - 4km od kuće do kancelarije. Kaobejagi ubedim sebe da cu polako i ekstra oprezno voziti pa odustanem od pantalona i čizama(teško mi se saginjati da zakopcan čizme) već krenem u farmericama i patikama.

Šta se dešava..krenem kući a ono tako lep dan, rekoh Ajde idem malo veći krug da napravim ali ću i dalje oprezno i polako. I tako krenem, 2 semafora dalje naletim na kolegu i on mu da po gasu sa semafora a ja za njim.. i onda kažu djavo ne sedi miran..
Ne samo da ne sedi mira već samo gleda kako da te zezne..sutra i ako idem motorom oblačim full opremu!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

 

17 hours ago, Savan said:


Tako je, treba izbegavati kompromise za neoblačenje opreme.
Jutros sam se dvoumio da li da obučem full opremu da bi se odvezao do posla - 4km od kuće do kancelarije.

У таквом тренутку скоро без опреме, мало пре него што даш гас, стиснеш квачило и убациш у вишу питаш се шта те дели од асфалта... 'Ди ћеш - ку*ац тражиш?  хехе Ђаво не бира време и место... Срање буде углавном када се најмање надаш :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

 

11 minutes ago, bocca_bastard said:

Ako se plasis guljenja, obuci se. Ja se plasim da me nesto pogodi u oko ili ruke, pa uvek imam neke naocare i rukavice. Svakom svoje.

Ја се плашим да ми не излети (пијана) будала која би да изведе неку (''изненадну'') гимнастику исто колико и инсекта који ће да ме цаби где год и кад год одврнем гас а онда нема назад. Све ти преседне... 

 

Да, слажемо се. Свако има своје...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Nema ništa od dva načina vožnje (sa jaknom ili bez nje), uvek je to isti način, naravno da se čovek čuva i kad je maksimalno pod opremom.

Za varijantu kuća-posao-kuća nosim kacigu i rukavice, kad je malo prijatnije vreme i jaknu obavezno. Za vožnju van grada - jakna uvek i pantalone.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Na relaciji kuća-posao-kuća (oko 7km po centru), standardno košulja / majica, pantalone i cipele... Jedino rukavice i kaciga od zaštitne opreme.  :ups:

Međutim, sad su mi ruke tako crne do granice kratkih rukava da ću početi da nosim jaknu samo da bih sprečio dalje tamnjenje.  :jee:

Kada idem van grada, obavezno oprema.

 

Inače mi se danas desilo da sam neplanirano morao na karting kod aerodroma.  Vožnja po autoputu u majici je nešto što nikad više ne želim da doživim...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Primetio sam da se osećam opustenije kad sam u full opremi. Lepše vozim po krivinama.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Takodje kada sam u opremi osecam se opustenije i sigurnije bez obzira na vrucinu,po gradu kada idem nesto da obavim jakna,rukavice,pojas naravno kaciga ali nije to to,kao penzioner vozim.

Neki dan sam isao u voznjicu malo dalje na 30+ i kod Valjeva skrenem sa puta u neki sumarak da se rashladim i pauziram,put uz brdo,uzan i kada sam okretao motor klizne cizma,motor cimnem i krene u stranu (nizu) uhvatim ga,saberem se sekund i polako uhvatim ravnotezu,da nisam bio u komplet opremi sigurno bih ga pustio da padne ne pokusavajuci nista,opet taj podsvesni osecaj sigunosti,iako sam posle bio mokar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Juče sam vozio po šumi i u roku od pola sata malo težeg Harda bio sam mokar do gole kože, a motor je bio vreo... Hteo ne hteo moram da nosim opremu, a najteže mi padaju čizmetine... Više sam ja litara vode potrošio u toku vožnje nego motor goriva, definitivno nije vreme za Hard, kako za vozača, tako i za motor...

07f43f60efc7d7ee0b5c25bf6f184d5b.jpg

ddeb334e34892d67a2a8d8325a2fdcca.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I leti i zimi full oprema, sa tim nema kompromisa... Posao mi je na 10 km od kuće (drugo naselje) pa imam i otvorenog puta da mogu da se rashladim. Za znoj sa glave koristim podkapu pa kaciga nije mokra. Podkapa se pere i osuši za sat vremena. Imam i letnje i zimske čizme, kao i rukavice, čak i pojas imam letnju i zimsku varijantu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja