Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa ksuterom

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

Evo ovako imam skuter pezo speedfight 2 nece da se upali gasi se u voznji evo ovako kad hocu da se vozim moram da skinem svecicu i uznem spric i spricnem mu gorivo  i onda verglam,verglam,verglam i upali se se nekako odem do prodavnice 500m mozda i manje i on se ugasi u voznji i neda se upaliti nikako da li neko zna da mi kaze sta je u pitanju da ne vozim kod majstora ima da me odere..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ma cistio sam karburator ustelovan je fes sto bi se reklo rasklapao sam ga rolnice sam mu gledao ,kais.. sve je ok neznam sta mu je vise mi se i neseda na njega neznam hoce li me ostaviti na putu a radi to vrlo cesto .. hvala na savetu pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Nešto mi se javlja...smeši ti se generalka...i nemoj da ga voziš gde su semafori...i nemoj da ideš od kuće daleko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ne mora da znaci da ce te odrati majstor.Zavisi kod koga odneses motor ali bar sredjivanje jednog karburatora nije skupo.Deluje kao da je do njega,obicno tako bude,mada moze da bude problem i do motora,potrocene karike itd.Ja radim motore pa me nazovi slobodno.Ako ne resis proble mozes da dodjes ili da ja navratim kad ne budem u guzvi jedan dan.Jovan 066-070-610

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ma skupi su delovi za njega mnogo ali bas sam se preso kad sam ga kupio precenjen motor skroz ... I da druze hvala ti sto hoces da pomognes ali daleko sam ja od tebe hvala u svakom slucaju evo malopre sam ga upalio otiso do burazera on sve normalno rasturali smo nesto nebitno i kad smo zavrsili motor nece da upali ni kad mu spricnem gorivo direkno nikako i bila je gurka evo ga u garazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Nadji negde da vidis IMA li kompresije, mada ti je lakse skinuti cilindar I videti sta je unutra. Svecicu skines I 4 matice sa glave. Ali prvo proveri struju, da Ne rrstavljas rzabe

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

To ti je mala kutija crne boje u glavnom, plasticna, vise zica ulazi u nju, prvo zameni svecicu. I vidi sa novom da li IMA varnicu, tu kapocu plasticnu sto ide na svecicu samo odsrafi I vidi da li zice imaju fin kontakt sa srafom. Ako Ne bude bolje, sad Ne znam tacno na tvom skuteru Ali dosta tih dvotaktnih ako rasturas karburator imaju 2 iglice vodilje za onaj plasticni deo sa kojim ti je sppjena iglica iarburatora, pa ga ljudi stave za 180 stepni pogresno. Slikaj karburator I posalji

Sent from my F5 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Svecica neznam koja je baca varnicu ali promenicu je jer je dugo imam a za karburator rastavio sam ga juce sve ga ocistio itd stavim ga ja verglam nece nije doslo gorivo nego uznem stari trik i spricnem mu direkno i verglaj nakon 7,8s upali i to je to evo i danas je upalio ali ista prica to sam radio jedno x puta i opet se gasi u voznji i nece da se upali ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Radio sam ove godine skuter 50ccm 2T koji je tesko palio .Ocistim karburator,svecicu drugu stavim ali opet tesko pali.Isao je ne tako lose.Hladan palio tesko,zagrejan onako.Merim kompresiju 5 bara,jeste cvaja ali opet mi nekako malo.Obicno pokaze vise na tim skuterima.Skinem cilindrar a prva karika polomljena,fali 1/4 a druga je bila cela ali potrosena.Posto je cilindar bio dobar,zamenim samo klip sa karikama i dihtunge.Posle toga pali i hladan i zagrejan na prvu kurblu,eventualno na drugu,moze lepo da se nasteluje,ma radi ko sat.Kad je motor razradjen merio sam ponovo kompresiju i imao je 7 bara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

obrati paznju kako vratis taj plvak sa igl. Sto Sam ti rekao. Svi komentari ovde suvti odlicni I od pomoci. Da motor ide treba ti struja kompresija I gorivo. ,pred.,postavimo da 1 imas her I.as iskru, drugo ostavimo. Za kraj I testiraj trece. Ako, je svec Suva nakon verglanja nema goriva, nest je zacepljeno...

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja