Jump to content

Moto Zajednica

Desni stap pusta ulje zbog pukotine

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ovih dana se odjednom desilo da desni stap pusta ulje, narucio sam semeringe da zamenim, ali na tom stapu stoji ris hrom popustio ne znam kako i iz kog razloga, sad kad zamenim semering ne znam kolko ce da tera dok opet ne propisa, postoji li mogucnost da se taj hrom obnovi ili mora vila da se menja.3d3569211afccca9464c85278ba537f4.jpg

 

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ko radi reparaciju, zvao sam jedan servis bdada sto mi je dao broj, rece da se ne isplati, kasnije cu da uzmem semeringe, pa se razmisljam da sve lepo ocistim i namazem tanak sloj tecnog metala da popunim rupicu, mislim da ce da drzi vodu.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Potrazi na netu radionice koje rade tvrdo hromiranje pa im posaljes samo taj jedan stap kada ih rastavis,nista drugi ne vredi pokusavati.

Zasto rece da se ne isplati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, brdy je napisao:

Evo bolje slikee4722040cc16c55f7f7f987276806c63.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

Drugar mi je pricao da je te stvari rjesavao kalajem. Nakalajise te sitne supljine, obradi finim vodobrusnim papirom ispolira i stapovi ko novi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zanimljivo to sa kalajisanjem, nekad se taj postupak koristio za gitovanje auto karoserija umesto gita, predhodno dobro odmasti i probaj. Inače, može štap da se inovira, obrusi se samo deo po kome kliza semering, radi  još bolje na mestu gde se hvata u trougao, nanese tvrdi hrom i potom opet prebrusi i vrati na potrebnu meru, otprilike pedesetak €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovde se samo skinuo sloj hroma koji je jaaako tanak, tako da nikakvo kalajisanje i tecni metali ne dolaze u obzir, samo bi napravio mnogo gore. Ja bi to samo ispolirao finom smirglom i to je to. Preko tog dela prolazi semering kad stap radi tako da je mala verovatnoca da se uhvati rdja, a ako ipak primetis da rdja pravi problem uvek mozes da ga odneses na hromiranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tečni metal neće da prihvati na plitko a ni na glatko, jako teško se obrađuje i hoće tad i da otpadne, on je za reletivno duboka i oštra oštećenja, za riseve nije, oko kalajisanja znam vrlo malo. Ne vidi se na slici dobro ali po bakarnoj boji i obliku je došlo do ljuspanja nikla i hroma što znači da su prisutne oštre ivice, može da se proba sa šmirglanjem i poliranjem, napravi se što blaži prelaz ili ulegnuće, znači relativno velike površine  naokolo bez stepepenica ili pregiba da bi elastičnost semeringa to pokrivila. Na slici se vidi da je brisač ispucao, on čuva štap i kroz svaki zarez je sigurno nečistoća prodrla i porisovala i štap i zaptivni semering koji zato i propusti, a nepisano i pogrešno uvreženo je da se manja samo kompresioni zaptivač. Semeringa ima krutih i mekih, originali su po pravilu mekši i bolje zaptivaju jer se bolje upašu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako dobro odmasti i malo povrsinu napravi grubu nekom krupnijom smirglom moze kalaj bas dobro da uhvati. Pravio sam od kalaja kuglice na krajevima sajli za gas i drze bez problema, krpio sam i neke metalne posude, drzi bez priblema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 3 sati, bocca_bastard je napisao:

Na jednoj malo zescoj voznji tog kalaja vise nece biti tu. Ne dobra ideja bas

 

Posto kupio po to prodao...Samo znam da je drugar krpio rupice-udubljenja, tj. sitnija ostecenja na stapovima Delima 125 koji vozi njegova  cerka i da poslije tog zahvata semerinzi nisu pustali ulje. ;) A sto rece @đunta  znam da su nekad majstori kod ostecenja karoserije-lima na autima navlacili kalaj i da je to bilo mnogo bolje i cvrsce od gita. Naravno ne moze se kalajisati amaterskom lemilicom posto se kalajisana povrsina mora dobro zagrijati da bi kalaj prihvatio kako treba, a pogotovo dugacak stap koji odvlaci toplotu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Kakvu ce temperaturu da dobije kalaj na stapu viljuske, pa da otpadne? Medjutim neka @brdy radi kao misli da je najbolje, a ja sma samo prenjeo iskustvo mog kolege. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ocisticu fino ko sto mi predlazu vodenom smirglom ostecenje, koje je nastalo tako sto je moj mali se igrao majstora cekicem pa cuknulo dete malo i vile.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja