Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva Raptor 650 ie

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Fazera 600 kog sam lepo spremio sebi za naredne dve sezone sam iznenada prodao, apsolutno bez jasne predstave sta bi sledece kupio a da moze dostojno da ga zameni. U svakom slucaju to je trebala da bude neka Touring/Enduro masina. Lutao sam tako po Beogradu i Srbiji gledajuci razne Fazere novije generacije, Transalpove 650, sve vise shvatajuci da sa se zesce zjbo. Noviji Fazer se ni izbliza ne vozi kao moj stari, TA 650 onako, nije mi gotivan, vise mi se svidja stariji ali nema dobar da se nadje za razumnu cifru. 

I tako, lagano padajuci u ocaj ugledah pre neki dan motor koji do tad prvi put vidim na oglasima a mislim da sam ih sve vec naucio napamet. U pitanju je Cagiva Raptor 650 ie 2007.

Uopste nije ono sto sam trazio, klasican naked bez zastite od vetra i mogucnosti da nosi prtljag. Bio mi je u komsiluku maltene i ja resih da ga pogledam, ne gubim nista..

Da li je to bila ljubav na prvi pogled ili sta vec ali srce je zaigralo. Prvi put od kako sam poceo trazim motor.

Dizajn,boja, a najvise stanje samog motora koje je besprekorno, presudise da joj otvorim vrata svoje garaze.

Malo sam je vozio taj dan i mogu reci da je opasno motorce. Citao sam i ovde i vidim da je nekoliko ljudi imalo i da su komentari pretezno pozitivni. Verujem da ce i mene lepo da sluzi. Evo koja slika

 

image-0-02-05-edbbbe1e30a69939a66bf150df328c249550aec6142bc2215c1a6b534fadd436-V.jpg

image-0-02-05-bd2894525d883bdee5a520f3db578b11cf71c9f64bc30bac207e7e4beddfeb08-V.jpg

image-0-02-04-58de19381911e6d0840c3e0297861b17618dd6e1f9e05c1d9ef5f11c2c1e5800-V.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Odličan motor. SV mašina obučena u dosta kvalitetnije odelo.

Imao sam isti. Rastali smo se jer svojevremeno nisam mogao naći nosač kofera za njega, a meni motor bez kofera nema svrhu.

To je bilo doba pre Sebe :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, jasminko VIR je napisao:

Odličan motor. SV mašina obučena u dosta kvalitetnije odelo.

Imao sam isti. Rastali smo se jer svojevremeno nisam mogao naći nosač kofera za njega, a meni motor bez kofera nema svrhu.

To je bilo doba pre Sebe :) .

Jasminko naisao sam i na tvoj oglas kada si je prodavao,mada davno to bese. I meni motor bez kofera nema nesto smisla a buduci da mi je Seba prakticno u komsiluku nece biti problema nadam se. Jedino sto onda ovaj koncept motora gubi onaj smek koji svakako poseduje. No nesto se mora zrtvovati zarad udobnosti. Jedan diskretan nosac kofera i vislji vizir koji je prethodni vlasnik sebi pravio a obecao je da ce ga dati samo da ga nadje. Tank torba je takodje dobra stvar pogotovo sa tank lock sistemom kacenja na cep od rezervoara. Imao sam je na Fazeru a moracu i na Cagivi je ona ima plasticni tank. 

Polako, sad malo da se uvozamo ona i ja, da vidim kako nam ide, pa ako je to to, pravac Seba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lep motor, nek je sa srecom. 

Da li je to potpuno ista masina sa SV-a? 

Ako jeste odlicna kupovina. Znaci dobijes bolje viljuske, kocnice itd+sv agregat za mnogo manje pare nego da kupujes sv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Teško je biti zamena-naslednik onom Fazera :) .

Ovo je neki drugi šmek. Ima dosta više šarma od Fazera, ali je Fazer nekako upotrebljiviji.

Kako god, draž je u promeni. Uvek probati nešto novo i drugačije.

Nekad ispadne bolje nekad lošije, nije važno.

Važno je da smo bogatiji za jedno novo iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hm,pa ne znam bas. Nailazio sam na komentare da je sve isto uz minimalne razlike, a sad koje ne znam?. Cagiva je kao jaca od SV-a za 2ks. Hadrver je verujem isti, mozda je tunirana elektronika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, malitomic said:

Hm,pa ne znam bas. Nailazio sam na komentare da je sve isto uz minimalne razlike, a sad koje ne znam?. Cagiva je kao jaca od SV-a za 2ks. Hadrver je verujem isti, mozda je tunirana elektronika

Mislim da je dovod goriva poboljsan tako da jos mirnije radi. To je sve sto znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, jasminko VIR je napisao:

Teško je biti zamena-naslednik onom Fazera :) .

Ovo je neki drugi šmek. Ima dosta više šarma od Fazera, ali je Fazer nekako upotrebljiviji.

Kako god, draž je u promeni. Uvek probati nešto novo i drugačije.

Nekad ispadne bolje nekad lošije, nije važno.

Važno je da smo bogatiji za jedno novo iskustvo.

Da,da. Na tom Fazeru sam se nasao 1/1. Kad sam shvatio sta sqm uradio prioritet je bilo naci motor u besprekornom stanju, sto na kraju i jesam. Suzuki SV 650 sam vozio nekoliko puta i svideo mi se fazon V masine. Jedino sto sebe nisam mogao da zamislim na njemu posle Yamahe. Kada sam video Cagivu znao sam da ima Sv agregat, ali ram, ogibljenje, kocnice Suzukija pobedjuju ubedljivo tako da sam je stavio u razmatranje. Kad sam je video i CUO uzivo,odlucio sam da probam pa sta nam Bog da. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije V agregat, vec L, suzuki je sve, i agregat i u ubrzgavanje, pumpa i elektronika. Razlika u snazi dolazi iz LA FRANCONI izduva. Odlican motor, vrhunski ram, dobre kocnice i solidno ogibljenje. Vozio nekoliko godina, prezadovoljan bio...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 3.8.2017. at 16:00, rboban je napisao:

Nije V agregat, vec L, suzuki je sve, i agregat i u ubrzgavanje, pumpa i elektronika. Razlika u snazi dolazi iz LA FRANCONI izduva. Odlican motor, vrhunski ram, dobre kocnice i solidno ogibljenje. Vozio nekoliko godina, prezadovoljan bio...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Tako je, kad su cilindri pod uglom od 90 stepeni onda se kaze L a ne V. Znam to a opet govorim suprotno. Hvala na ispravci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da kazem koju, posto sam svojevremeno posedovao SV-a, a posle sam hteo da uzmem Cagivu. Uzeo sam je na probu za jedan vikend. Sasija i lezanje Cagive su nebo i zemlja u odnosu na SV-a. Ja volim tvrdje sportsko vesanje i valjda mi je prijalo to bolje lezanje, kada vozite motor ostrije. Prosto znate sta vam radi prednji tocak u svakom trenutku, a ne da pumpa kao SV. Medjutim za one koji vole komfor, motor je tvrdji i vise se oseti losa putna podloga (skakuce na neravninama) nego na SV-u. Druga stvar koja mi se svidela (mozda lazni osecaj) je da ima bolji odziv gasa, tj. brzi, direktniji. Na kraju balade je uzimanje Cagive palo u vodu, jer sam u medjuvremenu probao Triumph Street Triple, koji je jedan neverovatan motor u toj kategoriji i koji me je vise nego odusevio. Uzeo sam bio Street Triple i druzio se srecno s njim 4 godine. Inace, za mene, naked je naked,  i cilj je da osetis vetar na licu i da se izduvas s motorom krivinareci. Presao sam svojevremeno sa sportskih na nakede (da bih sporije vozio) i svaka zastita mi je sad strana, osim na Multistradi, koju cu mozda da uzmem jednog dana. Sto se tice kofera na naked-u, to mi je "svetogrdje" i sve sto sebi dozvoljavam pri putovanjima je rol torba.  Kofer mi prosto narusava tu liniju zbog koje kupujem nakede i koja im daje taj smek "ogoljenih" zveri.  Svaki naked koji sam kupio sa koferom, prvu stvar koju sam uradio je da sam skinuo nosac i kofer pozadi. No posto su neki od tih vlasnika pravili touring motore od njih, svako radi sta mu volja i sta misli da mu treba. Da rezimiram, ko voli SV-a, i hoce isti zivahan motorcic, ali koji se ponasa kako treba (predvidljivo) kada ga nagazite pri sportskoj voznji, bice zadovoljan sa Cagivom (dok jednog dana ne dodje i Street triple u Srbiju). :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa dobro mogu soft torbe da se nakace, roll torba i tank torba i pici ;)

Ja sam uvek gledao cagivu kao unapredjeni SV. Ne znam kako se ram ponasa nasprav njega ali kocnice su verovatno bolje cim su brembo. Ogibljenje napred sigurno. Za skakutanje, nazad se vesanje mose stelovati kljucem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Pozdrav svima,
Da se nadovezem na pricu, kupio sam motor od kolege malitomic-a pre 15ak dana. Ovo mi je prakticno prvi motor, iako sam vozio kratko vreme Beverly 250 ovog leta. Kad sam polagao za A kategoriju vozio sam SV-a i mogu da kazem da mi je lepo legao. Sto se Cagive tice motor mi se izuzetno dopada estetski i veoma je upravljiv sto mi je kao pocetniku bitno. Uzeo sam ga bez kofera i Mivv auspuha. Na njemu su sada fabricki, dosta su tisi ali se lepo cuju (imaju Arrow nalepnicu koju cu skinuti prvom prilikom). Za sad se odlicno ponasa, koristim ove neocekivano lepe dane da se sto vise vozim.
Evo i par slika:
IMG_5439.JPG
IMG_5441.JPG
IMG_5410.JPG
IMG_5449.JPG



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 12/27/2017 at 11:44 AM, Stefan Kovačević said:

Pozdrav svima,
Da se nadovezem na pricu, kupio sam motor od kolege malitomic-a pre 15ak dana. Ovo mi je prakticno prvi motor, iako sam vozio kratko vreme Beverly 250 ovog leta. Kad sam polagao za A kategoriju vozio sam SV-a i mogu da kazem da mi je lepo legao. Sto se Cagive tice motor mi se izuzetno dopada estetski i veoma je upravljiv sto mi je kao pocetniku bitno. Uzeo sam ga bez kofera i Mivv auspuha. Na njemu su sada fabricki, dosta su tisi ali se lepo cuju (imaju Arrow nalepnicu koju cu skinuti prvom prilikom). Za sad se odlicno ponasa, koristim ove neocekivano lepe dane da se sto vise vozim.
Evo i par slika:
IMG_5439.JPG
IMG_5441.JPG
IMG_5410.JPG
IMG_5449.JPG



Sent from my iPhone using Tapatalk

Posto si vozio i SV, mozes li reci da li je primetna razlika izmedju ova dva motora? Ogibljenje, kocnice...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Posto si vozio i SV, mozes li reci da li je primetna razlika izmedju ova dva motora? Ogibljenje, kocnice...?
S obzirom da sam SV-a vozio samo tokom tokom casova voznje ne bih znao da ti odgovorim na pitanje. Nisam prelazio 40-50 km/h, niti sam imao neka nagla kocenja. :)
Moj neki opsti utisak je da su u voznji veoma slicni...

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Odradjen i servis kod Joce sa Karaburme, prekontrolisani ventili, ociscene dizne i sistem ubrizgavanja, zamenjene svecice i antifriz. Sad prede. :)24dc4e96b50e78b4e4cd8400147c0ba5.jpg

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja