Jump to content

Moto Zajednica

Problem oko karburatora (Aprilia AF1)

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Pozdrav. Potrebna mi je pomoc oko stelovanja karburatora na Apriliji Af1 125, Upitanju je Rotax 123 motor. Imam problem sa motorom da cim ga upalim on drzi obrtaje na 5000-6000rpm i kada dodam gas do kraja on se ugusi, A kada vratim malo gas nazad od krene da puni do 8000 9000 i tu stane.
Skinem filter za vazduh i rukom sapusim otvor malo vise od pola i kad nabijem gas on ode do 13000rpm cim sklonim ruku on krene da se gusi ako nastavim da drzim gas ona se ugasi.
Promenio sam i usisten leptire i gumu koja drzi karburator misleci da leptiri ne zatvaraju lepo ili da je gume negde pukla pa vuce fals vazduh
Sraf za ler gas je otpusten dokraja, pomerao sam iglu na sve moguce zareze, sto se tice srafa za smesu probao sam sve moguce kombinacije: 0.5,1,1.5,2,2.5,3 kruga i skoro svude mi se ponasa isto.
kada ga ostavim u leru da radi na 6000rpm i zapusim otvor za vazduh on radi jos nekih 6 7 sekundi i ugasi se. Jedino kada povucem sauh do kraja on radi od 1500-4000rpm varira. Vec 5 dana pokusavam da namestim ali mi ne ide od ruke :(
Pa me zanima da li je neko ima ovakvog iskustva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ti imas masivan upad vazduha kroz neki ostecen semering ili dihtung. Mogu da budu i druge jos komplikovanije problematike o kojima necemo. Ne insistiraj na paljenju i prčkanju stradaće ti motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Da bio je problem u semerinugu na radilici na strani menjaca. Resio sam to sada lepo radi u leru ali kada sednem da ga vozim i kada odjednom nabijem gas on krene da se gusi a kada postepeno dajem gas on vuce ide, e sad ne znam do cega bi mogao biti taj problem Upitanju je dellorto 30 BS. pilot dizna je 70, dizna koja napaja glavnu diznu je 145 e sad za glavnu nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

UE sad kad si resio glavni problem mozes da stelujes...pod pretpostavkom da je karb i komponenete u ispravnom stanju. Otprilike deluje da imas viska goriva na nizim obrtajima, a za to moze da bude vise uzroka. Od ociglednih...dizna, pozicija iglice u siberu, visina plovka i dr.....moguce je da ima problema u protoku vazduha kroz motor. Igranje sa filterom vazduha i auspuhom cesto dovede do simptoma koji upucuju na karb, a u stvari to je sve deo jedne iste price. Preporucujem da pogledas u izduv da vidis ima li naslaga na zidovima, da ocistis prigusivac auspuha i da napravis jedan kratki krug bez filtera vazduha. To bi trebalo da ti da smernice za dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Iz auspuha je izvadjen katalizator pre 3 dana i auspuh je nov iznutra, proterao sam ga malo a za sada je na niskim obrtajima oke dok mi se pojavljaje novi problem da nece da vuce preko 7,5-8000 rpm. A pritom radi mi power veltil sve uredno. cini mi se kad da nema goriva. Ali ako stavim iglicu da uvlaci vise gorva onda se gusi na manjim obrtajim :'( 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vadjenjem katalizatora si poremetio protok vazduha, pa ce po svemu sudeci biti potrebno da se dizne zamene. Ocigledno vise nije dovoljan dijapazon stelovanja koji dozvoljava trenutno stanje. Nije lako to ovako "na slepo" reci koje bi vrednosti trebalo da budu. Najbolje je imati kutijicu pa probati...nema druge. Teorija je jedno, a praksa presudjuje. Ovako na nevidjeno, par brojeva manji "pilot" i 5 do 7 + na glavnoj.

To vec sada moze da se nadje, pa ti preporucujem da ne budzis postojece dizne (cest slucaj ) vec da uzmes nove. Ove da ostavis na stranu, mozda zatrebaju kad zahladi ;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Njemu fabricki ide dellorto 28 BD ma da nije teo lepo ni tada da ide pa sam stavio 30. Ide malo bolje ali mi glavi na 8000, glavio je i na dellorto 28 pa ja reko mali karb. Stavio veci i isto se desava. Igla na karburatoru je X3. DO 7000rpm dodje lagano e onda kada predje 7000 nekako promeni zvuk u trokirajuci i gubi snagu bas se oseti razlika u gubitku pogotovo na ravnom kada ga zaletim. Sto se tice zime imam ATV :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Onda je potrebno krenuti od početka. Bukvalno. Koji je cilindar? Original, zamenski, kit, poliran...drkan, srbovan, hilznovan. Pa onda redom, merenja razna, proba paljenja stroboskopom...Da ne pametujem, cvaje su tako komplikovane u svojoj jednostavnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Cilindar je original hilznovan, nije poliran, klip je neki zamenski od 30e sa 2 karike, auspuh fabricki, paljenje takodje fabricko samo megnet promenjen, na radilici zamenjena klipnjaca stavljena(Wossner),promenjen power ventil kao i motoric, zamenjene lamele i korpa, alnaser i bendiks zamenjeni svi komplet lezajevi i semerinzi (koyo), Trosi Ipone ulje za smesu kao i 75w-90 mobile 1 za menjac . kupio sam i original KN filter misleci da ga fabricki gusi pa ispade jos gore pa sam vratio na fabricki probao sam i razne svecice i isto se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Da bio je problem u hilzni cilindra portovi su bili mnogo manji nego sto treba lose uradjena hilzna, zamenio sam cilindar jos malo stelovanja i ide kao znam sad ovako rastelovan puni do 10k obrtaja tako da mislim da je resen problem :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja