Jump to content

Moto Zajednica

Held Travel-champ, flip-up kaciga

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Rezime: kaciga je previše bučna, jako šuštanje vetra već na 50-60 km/h; naočare protiv sunca su mogle biti malo tamnije.

 

E ovako, na hvale prijatelja za navedenu flip-up kacigu, kupim novuHeld Travel-champ. 

Nisam imao ranije flip up kacige i ova mi se svidela prvo što mi krajnje knap leže na glavu (uz minimalnu korekciju na malom mestu iznad ušiju gde me svaka žulja, ali se pritiskom na zaštitnu penu napravi da bude super - ovo je zasluga moje glave, ne kacige), jednostavan način podizanja brade, dobra ventilacija, jednostavan oblik, ima podbradak i sunčane naočare.

 

Sve u svemu, nisam je probao u vožnji već samo u mestu.

 

Stajala je neko vreme i kako je počelo toplo vreme, rešim da operem full face IXS kacigu i krenem na posao sa novom.

 

Sve je bilo savršeno do sajma kada sam zavrnuo gas i posle toga nisam čuo ništa osim šuštanja vazduha tačno uz uši. I to izuzetno jakog, potpuno me zbunilo.

 

Ispostavlja se da već na 50 kreće šuštanje a na 60 je baš jako, bez obzira što je potpuno zatvorena. (drugar je očigledno mislio da tako treba jer dugo nije vozio motor, a i tada je vozio vespu uglavnom bez kacige, beše to davno).

Takođe, kaciga izuzetni utišava spoljašnje zvuke, jedva čujete saobraćaj i rad motora.

 

Provalio sam da kad stavim prst uz deo kacige kod uva, šuštanje potpuno prestane. Ovih dana ću probati da izadjem van grada i uz pomoć selotejpa i vate napravim dodatke sa strane, pa kad utvrdim da li postoji oblik i mesto gde nalepljivanjem mogu dobiti takvo strujanje vazduha da nema buke a i da vazduh ne baca glavu na sve strane, možda uspem.

 

Moj zaključak je da je ovo dobra kaciga, ali za one koji ne prelaze 50 km/h. U suprotnom, savetujem da je izbegnete.

20170527_174523_resized-1.jpg

20170527_174546_resized.jpg

20170527_174506_resized.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja