Jump to content

Moto Zajednica

Kladovo i okolina

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja i kolega thepainkiller smo odlucili za vikend da se provozamo djerdapom. Krecemo iz Kule verovatno ujutro i dunav prelazimo kod Rama u 10 verovatno. I onda idemo do Novog Sipa (selo kod hidroelekrane). Tamo i spavamo i u nedelju se vracamo.

E sad, posto imamo ceo dan a put ipak nije bas toliko dugacak ostaje nam vise sati koje mozemo iskoristiti na bolji nacin :) (sem kupanja na bazenu/dunavu)

 

Ako je neko iz Kladova ili okoline voljan da se nadjemo u subotu posle podne ili rano predvece da odemo na pice ili da nam pokaze neki lep pravac za voznju.. malo da se druzimo i upoznamo :) javite se pa ako zainteresovanih da roknemo nekog pivkana zajedno :)

Ili ako je neko zainteresovan za voznju celim putem (ostaje pitanje smestaja jer mi idemo privatno gde nema vise slobodnog mesta).

 

Mozda i do Majdanpeka svratimo ako budemo imali zivaca :)

Putujemo neobavezno niti imamo zacrtane satnice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zdravlje Bože, i ja u subotu izjutra krećem ka Đerdapu. Društvo nisam našao (ako bi neko sa juga, izvolte), a već nekoliko vikenda unazad zbog kiše otkazujem to, pa više nema mesta otkazivanju. :) Planirao sam da prenoćim u Kapetan Mišinom bregu - to je etno kompleks u Donjem Milanovcu, i prenoćište sa doručkom je ~1800 dinara. Mada, ako budem raspoložen za vožnju, možda teram i sve iz jednog daha, što bi mi bilo ~600km. :) Dakle, nemam konačan plan, ali ako sam tu u subotu, javiću se verovatno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

kad si planirao da budes kod tvrdjave recimo?

KMB je na pola puta.greota stati tu. propustas dobar deo djerdapse klisure

ako ides auto putem do golupca brze stizes i krace ti je nego nama iz Kule preko vojvodine.

ili si mislio direktno od nisa preko zajecara do donjeg milanovca.

 

mi verovatno svratimo na pice tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

I ja idem u subotu pored Dunava. Planirao preko KL pa do NG gde spavam. Možemo kaficu kod Golubačke tvrđave.. Ako idete i u NG najbolja klopa je u 202-ci u centru ( bivši Obilić).

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma ne stajem tu, tu sam mislio samo da prenoćim, pa sutradan izjutra da nastavim do Srebrnog jezera, pa onda već nekim putem nazad - ili istim, ili autoput, ili nešto treće. Moram da razradim taj deo plana. :) A idem preko Zaječara, zatim Negotin i tako redom. :)

 

Pre par nedelja sam imao sve detalje, ali sad je neka gužva na poslu i oko faksa, pa nisam mnogo razmišljao. Kako god, bilo bi mi drago da se sretnem i upoznam sa nekim sa foruma, pa ću da težim tome. Gledaću da večeras isplaniram to malo, pa se javljam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Evo, pogledao sam ponovo malo detaljnije plan puta. Generalno, najviše bi mi odgovaralo da se sretnemo negde između Kladova i Golupca. Iskreno, Golubačka tvrđava deluje kao odlično mesto za druženje, ali da bih stigao u neko dogledno vreme morao bih ili da krenem dosta rano, ili da jurim. Ovo prvo bi i moglo da bude opcija, mada opet ne mogu da procenim koliko bi mi trebalo do tamo (koliko bih se zadržavao usput). :) Otprilike mi je ovo planirana ruta: https://ridewithgps.com/routes/20994331 Mada je drugi dan (plava ruta) promenljiva, a i sve više vuče na to da ipak prenoćim u Golupcu... Ali online nisam našao smeštaj, pa ostaje KMB kao prenoćište.

 

Možemo da razmenimo telefone, pa da se čujemo u subotu i vidimo gde bismo mogli da se sretnemo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

U Kladovu, Don Pepe Bar, prvi kafić sa desne strane kad se udje u pešačku zonu iz pravca kružnog toka, tu možete dobiti servisne informacije, tu nas možete sresti!! Neko od nas motorista će verovatno biti tu a ako nas nema, potražite Pepea, vlasnika lokala, koji će vam dati potrebne informacije i kontakt o nama.

 

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Prosle godine smo @draki i ja odvozali Transfaragasan i Transalpinu, isli smo preko Srpske Crnje a vratili se preko Djerdapa.
Dunavska magistrala je prelepa, u vecem delu je nov asfalt, jedina mana je sto su tad bili lose obelezeni radovi na putu ( ogranicenje 60km a ispod dopunska tabla radovi na putu ) pa smo se iza krivine obradovali, skinut asfalt za nekih 30cm i nasuto krupnim sljunkom i tucanikom...tako da povedite samo racuna oko toga, dok sve ostalo je super!

U Kladovu smo sreli kolegu bajkera koji nas je uputio u Restoran 82, svaka preporuka, fina bastica, hladno pivo ko tastin pogled a klopa vrh!!!

Srecan put i lepo se provedite!
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 44 minuta, Throttle Addict je napisao:

Prosle godine smo @draki i ja odvozali Transfaragasan i Transalpinu, isli smo preko Srpske Crnje a vratili se preko Djerdapa.
Dunavska magistrala je prelepa, u vecem delu je nov asfalt, jedina mana je sto su tad bili lose obelezeni radovi na putu ( ogranicenje 60km a ispod dopunska tabla radovi na putu ) pa smo se iza krivine obradovali, skinut asfalt za nekih 30cm i nasuto krupnim sljunkom i tucanikom...tako da povedite samo racuna oko toga, dok sve ostalo je super!

U Kladovu smo sreli kolegu bajkera koji nas je uputio u Restoran 82, svaka preporuka, fina bastica, hladno pivo ko tastin pogled a klopa vrh!!!

Srecan put i lepo se provedite!
 

O da, odlican put :) Taj dio je sad sredjen kao i sama tvrdjava :) Obavezno Lepenski vir i tvrdjavu da obidjete :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Sam put do HE djerdap mi je poznat jer idem svake godine barem 2 puta tuda motorom :)

Zanima me koji je sledeci ok put za voznju...recimo nekih 50-100km tamo i nazad. pocetna stanica neka bude Kladovo..

Znaci recimo stignemo u Kladovo u 4 sata...i imamo jos 4 sata za voznju.ima li neki dobar put u okolini koji treba proci?

 

U rumuniju ne mozemo jer kolega nema gotovou saobracajnu.

restorani nas ne zanimaju. ide se budzet varijanta..nose se sendvici a pare se trose na gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Možete trošiti "pare" na gorivo a možete potrošiti "vreme" na prelepoj plaži!!
Na vama je da odlučite!!!
Neki posebno zanimljiv put u okolini i nemate sem Djerdapske magistrale!!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Drugari, gde ste! Plaćam pivo!!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja