Jump to content

Moto Zajednica

Pukao karter po navoju

Recommended Posts

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Krenem malopre da promenim ulje , ispustim , zamenim filter ulja i kad da vratim sraf na karteru desi se ovo  --->


IMG_2390.jpg

Sta sad ? Moze neka pomoc ,savet ,  ili da odmah krenem da trazim polovan ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

vidjao sam svakakve ludosti i radio sam ih i ja,al da ovako pukne navoj nikad nisam video...

 

nemam predstavu koje su ti varijante,ali mislim da ovo nemoze da se sredi...

 

sacekaj nekog strucnog...jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ma ovaj motor je kod mene vec trecu sezonu , ja mu menjao ulje bar 4,5 puta do sada ... nisam ni pretezao ni cukao ...jebem li gaq sta se desilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Imao sam skoro identičan slučaj na TDM-u

Nema leka, juri drugi karter.

Dovoljno je da je samo jedan put ta drenaža bila pretegnuta i da se na aluminijumu jave mikropukotine. Posle toga svako pritezanje (čak i u propisanim granicama) ih samo širi dok u jednom trenutku ne dođe do ovoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Možda neko ko ima iskustva sa varenjem aluminijuma može da zalije ceo otvor i oko njega i onda da se probuši nešto manja rupa, stavi drugi čep i platna i problem rešen.. Ovo je samo predlog ideje ukoliko ne nađeš neko rešenje, nisam ekpsert u poznavanju svojstva aluminijuma, ali na osnovu raznih budževina koje sam video deluje mi kao da je moguće odraditi i to uz ne puno posla, neki strugar/zavarivač će znati da li bi moglo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ma nasao sam karter za 1500 din .. nego sad , treba preterati motor do majstora a ne znam kako , moram dihtung da nadjem ...

 

jaooo , roknucu se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
27 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

ma nasao sam karter za 1500 din .. nego sad , treba preterati motor do majstora a ne znam kako , moram dihtung da nadjem ...

 

jaooo , roknucu se

 

Da se nebi roknuo i stigao do majstora dobro odmasti, pa namaži crvenom diht masom - držaće toliko.

Može da posluži i epoksi, tečni metal, super lepak, žvaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

064 1525188 - Varenje Aluminijuma

Meni je ovaj lik vario nesto slicno. Bitno je samo da dobro ocistis\odmastis deo koji se vari. Odneses i on ti kaze moze,ne moze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, Alex DeLarge je napisao:

Ona teflon bela traka vodovodna što ide na navoje. Ja je stavljao na mnoga cureća mesta i luda stvar. Nabubri i zadihta. Mislim da će držati do majstora. 

 

Aj mi samo objasni kako ce teflon traka nabubriti pa da se ubijem ko siroce! Teflon traka nije za dihtovanje vodovodnih cijevi vec za grijanje posto teflon trpi visoke temperature, a sto nas svijet ( baba imala masla pa i po dupetu mazala ) svuda svasta stavlja nije nista novo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sad si napisao nesto sto odgovar pravoj namjeni Teflon trake,a to je zaptivanje navoja. Namotaj obicni najlon na bilo koji navoj i zvrni on ce drzati da ne curi bilo koja tecnost  ( sem benzina ) dok nema velikog pritiska. Ali teflon ne moze "nabubriti" posto se radi o materijalu koji  je vsta  "plasticne " mase, a plastika ne prima vodu ili bilo koju tekucinu i ne moze nabubriti. Znaci poenta sve price je da Teflon ne moze da nabubri kako si napisao! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 6 minuta, Alex DeLarge je napisao:

Eto, ja je stavljam na sve vodovodne spojeve u domaćinstvu... Ono bojler, slavine, sve.

A stavljao sam i na slavinu od goriva, radi. Ne znam za babu i njeno dupe.

Sad dal nabubri ili je to naš neki trip nije baš bitno.

Evo, pola-pola, ja sam frljio da nabubri a ti da nije za vodu iako jeste...

 

Nemoj vise, da se ne nadjes u cudu kad ti procuri to sto si udihtovo teflon trakom i naptavi ti stetu u kuci. Za vodovodne instalacije koristi "kudelju" koja bas nabubri kad primi vlagu i jos bolje zadihtuje sve vodovodne spojeve. Dosta sam vidio spojeva dihtovanih teflon trakom koj isu procurili i napravili steteu u kuci, poslovnim i drugim prostorima, vjeruj mi posto mi je to profesija. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

kupio sam karter za 1500 dingera ...

dihtung ostao ceo lagano ... samo mazanje sa obe strane i cao... skinuo grane , skinuo karter , sad cekam da stigne drugi i od nedelje sam u sedlu opet
IMG_2392.jpg

onda da zavrsim zapoceto i cao

IMG_2388.jpg

 

 

kakva igranka danas , jebem li ti zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

U ovoj temi je problem koji se rjesava kod strucnog majstora koji zna variti aluminijum i umjesto starog navoja urezati novi. Znaci nema privremenih rjesenja na tako ozbiljnim

mjestima kao sto je karter motora. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Na ovo je odgovor bio.  
 
Darko svaka čast za trud i rešenje. 
Iz najbolje namere da se pomogne dođem do toga da se objašnjavam unedogled.  

Koliko ja tu kuzim a čini mi se da još uvek dobro vidim, on traži dihtung za karter a ne za čep od kartera.
Za čep svakako ide podliska jer ne navoj tog tipa. Ali ako je radi pukotine onda može bilo koja masa koja će smanjiti (trenutno) novonastali zazor. Garancija za dihtanje je svakako odsutna ali velike šanse da može da se minimalizuje i da posluzi za narednih par km do majstora.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemam pojma, možda si i u pravu. A možda i nisi :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 19 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

ma ovaj motor je kod mene vec trecu sezonu , ja mu menjao ulje bar 4,5 puta do sada ... nisam ni pretezao ni cukao ...jebem li gaq sta se desilo

Nije puko pri stezanju već kod odvijanja verovatno, gvožđe i Al legure su skolne slepljivanju i tad je potrebna znatno veća sila za ošrafljivanje, još ako se koristi duga poluga i kosi ključ, krak sile ode može da ode na naj slabije mesto koje pukne nekad uz prasak, nije to ništa neuobičajeno za aluminijumske kartere, ne steži previše ubuduće čep i nastoj da podlošku uvek menjaš ili bar ne okrećeš stranu, imaš nove dijagonalno od Dolćino kafea. I dobro si učinio kupivši drugi karter, varenje i zezanje bi te koštalo više, plus rizik da popusti var, ne znaju svi varioci da prepoznaju vrstu legure nit imaju svi adekvatne alektrode i samo lepe a to nije preterano dugotrajno. Novi karter je jeftino plaćen čini mi se, prekontroliši da li je ravna naležuća površina, možeš da skokneš i do mene, imam namensku podlogu za to, a i bio bi red inače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja se bas bojim zatezanja tog srafa jer nemam osecaj pa pokidam. Prerezivao sam navoje, pravio olovne podloske posle i uvek sa strahom taj sraf zatezem. Sada uvek na svakom vozilu nova bakarna podloska koju zakacim za parce zice pa je na plinskom sporetu zagrejem do usijanja i onda ne stezem puno jer bakar bude bas mekan iako se ohladi. Mislim ga su dobre i one bakarne podloske kao O ring, spola bakar a ispunjena nekom gumom, ta se ne zagreva naravno. Ma bitno da si resio jer vreme za voznju je pravo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja