Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi svemocna mudrost foruma-plastike

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Posto sam onomad polu uspesno gitom i topljenjem tiplova lemilicom opravip neke stvari na plastici odlucih da batalim majstore. Zabice za spajanje stranice i ralice su nacisto nestale. Osim nekih patrljaka. Uzeh srafova i spojki ali mi je najidealnije delovala varijanta koju sam stavio za pocetak. Nosac daske za ivericu od plastike l profil...

 

Za sada je obe na ralici drzi  samo dosta super lepka.  Pitanje je da li da koknem i po dve pop nitne na svaku, koje ce plasticna dva dela ucvrstiti  dodatno, ali ce se videti i spolja. Da li da lemilicom probam da spojim sa ralicom plasticne delove pa kolko traje. Da li da se h dodatno namazem gitom. Ili da koknem po dva srafa i spojnicu i obezbedim  ljudski ali opet , srafovi ce se videti spolja......

IMG_1940.JPG

IMG_1941.JPG

IMG_1942.JPG

IMG_1943.JPG

IMG_1944.JPG

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Aj samo malo detaljnije definisi to zaliješ...

 

znam da je epoksi kruta, nisam nikada sa njom radio. stranice su abs, ovaj L profil verovatno neka šklj plastika....jel mislis da treba vlakna, mrezica, ili samo epoksi lepak? Svud preko ili samo po ivicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nesto slicno sam ja radio na mom cbr1000f ..... ovde se zove zavarivanje plastike. PREzadovoljan sam ishodom, tako da probaj/proveri to tamo kod tebe. 

Da objasnim ...... meni falilo takvo nesto na prednju masku, gde se kaci na nosac maske. Nemam sliku da zakacim, ali ako ima potrebe, rasklopicu ga i slikacu da bi ti bilo jasnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma samo objasni sta je tacno radjeno, nemoj se muciti da rasklapas. :)

 

(Ako mislih na varenje elektrodom i trakama abs plastike oke. .... srafovi i metalni profil na zadnjij slidzi ili pop nitne  u L profilu bi svakako resile problem medostatka zabica... i to dosta trajno... samo je pitanje estetike. Jer ce se u oba slucaja videti spolja...)

 

Omatorio sam, pocela Vaga da mi radi, tesko presecem :)

 

pa citao sam na nekim Forumima da abs plastiku lepi i aceton...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Posto nisam gledao kako radi, samo krajni rad znam

Ovako, meni falilo mnogo slicno ko to tvoje oker boje na prvoj slici. covek je stavio parce plastike, vario pomocu temperature i ko zna sta ..... hmmmm, ..... aj ovako ...... kada imas dva dela neke plastke, polomljene, .... ti ih sastavis i u normalnim uslovima ti bi iskoristio lepak. e ovde covek koristi dodatnu plastiku i temperaturu i to se spoji, malo ismirgla i ko novo ne primeti se taj rub. 

Posto tebi je od unutrasnje strane, nije ni vazno oce li ismirglati ili ne. 

i nije skupo, najvise bi bilo 15eura da se to uradi .... bar ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene se uspesno pokazalo "zatapanje" metalne mrezice u plastiku koju krpim, jakom lemilicom polako guram istu u plastiku dok ne "nestane"...

Armiras tako bar po 2cm oko pukotine...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. Metalna mrezica drzaca za olovke iz merto-a je kao stvorena za krpljenje! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Armiranje je u kucnoj radinosti jedina trajna opcija, uz dodavanje, zatapanje plastike istog tipa... U svemu treba biti umeren, ne treba gurati metal da "progleda" sa druge strane, takodje, ne koristiti mrezu od 3mm ukiliko je plastika4...

Lepljenje nije zavarivanje, vibracije ce odvojiti delove vrlo brzo...

Uvek pisem iz iskustva, ne prenosim znanje steceno citanjem koje kuda, u mom slucaju ni lepljenje namenskim sredstvima nije duze od par 1000km drzalo.

Za sitnije popravke koristim bison plastic adhesiv, jednokomponentni, hemijskom reakcijom rastopi elemente i susenjem bude kao sjedinjeno... Aceton ga rastvara...

Pozdrav Nenad.

IMG_20170622_103410[1].jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala NFS, to je i mene zanimalo. Da ojačam plastiku oko ušica sa unutrašnje strane, da mi se opet ne desi da otpadne ušica sa panela.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Drzi ko zmaj. Mislim da ce ovo proci i bez topljenja lemilicom ili gitovanja ili varenja koje sam sad ne mogu, jer ne trpi veliki pritisak;) hvala. Ps epoksi smolu (2500 din) za sad nisam nasao, a epoksi bisonov dvokomponentni lepak da (600din). Uzeo sam ovaj Bison jednokomponentni lepak-plastic adhesive (370 din) po savetu Nfs za lepljenje male usice koja bocnu plastiku ispod sedista vezuje bez srafova sa predvidjenim mestom plastike repa... da prostite, ulazi u rupu iliti zljeb.

IMG_1948.JPG

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Pa honda.☺

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ako neko prolzi pored pastisa u strahinjica bana 52 nek svrne na pice ja se sad parkirao. 0637716465...

takoreci na sred ulice;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja