Jump to content

Moto Zajednica

[Pomoc] Koji majstor za Kawasaki ZZR600 '97

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Kog majstora/servisera mi u Beogradu preporucujete da odvezem motor da ga pregleda komplet? Skoro sam ga kupio, nov sam vozac i nisam iz Beograda pa ne znam bas majstore ovde..

 

Motor je Kawasaki ZZR600 E5 1997.god i vec sam ga vozio kod jednih, da ne imenujem.. Ali nisu mi bili bas zainteresovani i sve sto sam ih pitao kao "nije problem", ali ispada da jeste, pa ne bih vise da se igram s njima i sa svojom glavom.. Kao sto rekoh, nov sam vozac, ne bih bas da se ucim na losoj masini i treba mi neko par stvari da mi pogleda i razjasni da znam za ubuduce :)

 

U principu, problemi za koje bih pitao iz prve su:

1. Mislim da mi je potrosnja malo veca, pa mislim da mi trebalo da se pogledaju karburatori

2. Mislim da mi se motor malo vise greje pa da se pogleda nivo i stanje tecnosti

3. Prednji branik mi je dosta nisko, svaki kamencic zvizdi, pa bih da se digne malo, a i bio je varen pa bih i da pitam oko farbanja kako bi islo

4. Posto mi je pao motor u mestu jednom, otisla mi je malo rucica kvacila i fuzaster pa bih trebao da ih zamenim, i malo mi je zakacena jedna plastika pa da vidim da li to moze da se sredi

5. Uopsteno da se proba motor i proveri ako ima jos nekih skrivenih mana koje ja naravno ne umem primetiti :)

 

Eto, uglavnom gluposti, ali ja nit znam nesto oko toga, nit imam alat da sam cackam, pa mi je potrebna mala pomoc za pocetak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

da probam da ti pomognem, meni je ZZR600 '93će god. Počeo je da troši možda i preko 10l.

Karburatore sredio doktor Bokilić, Nova Pazova, sada ne prelazi 6l po gradu, na otvorenom nemam pojma, dva puta vozio do Obrenovca inazad, pomeri se kazaljka milimetar. Pored servisdsa karbova, promenio sam ceo set za reparaciju, jbga to je da se kupi u Nemačkoj oko 80e, doneo Bera (isporučio Bokiliću) Svaka preporuka.

GPZ mi se grejao sumanuto,počelo odjednom, i povećala mi se potrošnja, opet su bili karburatori, Bokilić sredio. (motor pre ZZR-a).

 

Ako ti je plastika pukla i fali deo, to daj Brki (Varplast), Mladenovac, ima sve kalupe za ZZR i nalije samo taj deo. Cena simbolična.

 

 

Gde si u BG?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Zivim u Zemunu u Prvomajskoj, tako da bih mogao do dr.Bokilica da se provozam, samo hoce li on moci sve ovo sto me muci da mi proveri i da mi kaze da li treba taj set i sta vec, ili trebam i do jos nekog posle? I kako da stignem do Bokilica, neki kontakt?

 

A sto se plastike tice, ti predhodni majstori su vec nosili nekom i ubacio mi je deo i zavario sve sto treba, nego mi nekako mnogo nisko lezi, pa cak i najmanji kamencic kad udje cuje se da grebe odozdo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Evo ja da ti malo pomognem oko ovoga što nisi dobio odgovore, imaš na AliExpressu razne fuzastere za 5-6 dolara, ja naručio prošle godine skroz su ok. I zameniš ih za 2 minuta. Ručice kvačila takođe imaš tamo, pa pogledaj da li ima nešto zanimljivo i što ti odgovara. 

 

Naručivao sam isto sa Aliexpressa vizir za ZZR600 94god, a naručivao sam i za mene za CBR-a, mislim da su oko 18e bili, odličan kvalitet, već par godina bez ikakvih tragova i ogrebotina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
22 hours ago, bokilic said:

063697094

Javljam se za neki minut da se dogovorimo :)

 

3 hours ago, AndjeoPakla said:

Evo ja da ti malo pomognem oko ovoga što nisi dobio odgovore, imaš na AliExpressu razne fuzastere za 5-6 dolara, ja naručio prošle godine skroz su ok. I zameniš ih za 2 minuta. Ručice kvačila takođe imaš tamo, pa pogledaj da li ima nešto zanimljivo i što ti odgovara. 

 

Naručivao sam isto sa Aliexpressa vizir za ZZR600 94god, a naručivao sam i za mene za CBR-a, mislim da su oko 18e bili, odličan kvalitet, već par godina bez ikakvih tragova i ogrebotina.

Bas sam i razmisljao o aliju, posto dosta stvari odatle narucujem, nego nit znam kako se ove stvarcice kao tipa "fuzaster" zovu na srpskom, a kamoli na engleskom :D 

Ako ti nije problem i ako imas odredjenog prodavca na aliju za kog znas da prodaje dobre stvari, pusti mi link da bacim pogled :) i Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Fuzaster ti je "foot rest" ili "foot pegs", pogledao sam ali nisam nešto ne videh baš za tvoj model, za hondu ima mnogo veći izbor, potraži ti još jednom. 

 

Ručice kočnice i kvačila ćeš naći kao "brake clutch levers", ovako nešto npr za tvoj motor

https://www.aliexpress.com/premium/kawasaki-zzr-600-brake-clutch-levers.html?spm=2114.01020208.0.0.hu2eAg&site=glo&groupsort=1&SearchText=kawasaki+zzr+600+brake+clutch+levers&g=y&SortType=price_asc&tc=ppc&initiative_id=SB_20170621221851&filterCat=200000429

 

Ne sećam se kod kog sam prodavca naručivao pošto sam to sa nekog drugog naloga, u suštini svi manje više valjaju istu robu tako da čim vidiš da otprilike svejedno, ja nikad nisam imao problema, tj. jednom samo da neki senzori nisu radili baš kako treba i kad sam prijavio prodavcu on je istog dana poslao druge ponovo i sve je bilo ok.

 

Jedna napomena, mada verovatno već znaš pošto kažeš da kupuješ često na Aliju, pazi da te se negde ne prevariš da je cena niža u odnosu na ostale a troškovi dostave enormni, ima i tih fora dosta..

 

Srećna kupovina ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600
9 hours ago, AndjeoPakla said:

Fuzaster ti je "foot rest" ili "foot pegs", pogledao sam ali nisam nešto ne videh baš za tvoj model, za hondu ima mnogo veći izbor, potraži ti još jednom. 

 

Ručice kočnice i kvačila ćeš naći kao "brake clutch levers", ovako nešto npr za tvoj motor

https://www.aliexpress.com/premium/kawasaki-zzr-600-brake-clutch-levers.html?spm=2114.01020208.0.0.hu2eAg&site=glo&groupsort=1&SearchText=kawasaki+zzr+600+brake+clutch+levers&g=y&SortType=price_asc&tc=ppc&initiative_id=SB_20170621221851&filterCat=200000429

 

Ne sećam se kod kog sam prodavca naručivao pošto sam to sa nekog drugog naloga, u suštini svi manje više valjaju istu robu tako da čim vidiš da otprilike svejedno, ja nikad nisam imao problema, tj. jednom samo da neki senzori nisu radili baš kako treba i kad sam prijavio prodavcu on je istog dana poslao druge ponovo i sve je bilo ok.

 

Jedna napomena, mada verovatno već znaš pošto kažeš da kupuješ često na Aliju, pazi da te se negde ne prevariš da je cena niža u odnosu na ostale a troškovi dostave enormni, ima i tih fora dosta..

 

Srećna kupovina ;)

 

Hvala, pretrazicu ja jos malo pa saljem neke slike kad izmenjam sve :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja