Jump to content

Moto Zajednica

Uradi sam držač za navigaciju / telefon od GoPro delova

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Pošto koristim stari telefon kao navigaciju, a nisam našao univerzalni držač za motor rešio sam da napravim sam. 

U dosadašnjim vožnjama telefon sam stavljao u tank torbu i tako pratio navigaciju, međutim problem se javljao kad torba nije puna(seta telefon po torbici) i kad jako sunce udara u torbu(ne može se nista videti na telefonu).

 

Na pamet mi padne da iskoristim GoPro dodatke i to: 1.thumb.jpg.39cad0db07b299084cfff2de5c0d2303.jpg

 

Pošto vozim thundercat-a, imam korman kao svi današnji R-ovi pa sam izabrao ovaj nastavak za zglob. Ideja je da njega pričvrstim za korman, na njega stavim ovaj produženi nastavak (gornji levi ćošak sa slike) i to sve ukopčam u ovo "brzoskidajuće postolje" nastavak koji bi trebao da bude zalepljen na telefon. Kako bi bio siguran uzeo sam ove "osigurače" dodatke(donje levo na slici).

 

Odma sam naišao na par problema:

1. Zadnja maskica na telefonu lako spada pa je otpala opcija da se za nju lepi "brzoskidajuće postolje".

    Rešenje je da "brzoskidajuće postolje" zalepim na silikonsku fotrolu. Jaka ja, telefon se teško vadi iz nje i daje mi pogodnos da ne moram skidati ceo nosač, već samo izvaditi telefon kad stajem negde.

IMG_20170619_201104.thumb.jpg.75b86c92feae37fdc2ccd6fb76160dc1.jpg

 

2.  Nastavak za zglob sa donje strane ima kao sunđerčič, koji je mali pa nosač šeta po kormanu. 
     Rešenje je bilo da se zalepi parče sunđera (stari sunđer za pranje sudova).

IMG_20170619_203407.thumb.jpg.8c26cec366ca97e85a52b74a2dcf13a3.jpg

 

3. Problem je bio taj što nostavak za zglob i ovaj produženi nastavak, koji treba da se uklope jedan u drugi i zašrafe nisu bili odgovarajući, tj kad bi se uklopili sa obe strane bi bila zatvorena matica.

    Rešenje je bilo da sa jednog nastavka skinem tu zatvorenu maticu i probam da tako uklopim.

IMG_20170619_222011.thumb.jpg.dda52155eab466b79b598eb58f9be5aa.jpg

 

4. Šaf koji se dobio u setu je kratak za ovakvo uklapanje nosača pa moram pronaću duži. 
 

 

Nastavak koji sam uzeo kako bi obezbedio telefon od gubljenja usled pucanja nosača ili neček sličnog sam iskoristio tako što sam jedan deo zalepio za fotrolu a drugi za korman pored bravice. Jedan kanap koji ide uz te nosače je bio dovoljan da sa njim povežem ova dva nosača. Bukvalno sam napravio kao dve omce, evo slike da bude jasnije

IMG_20170619_201330.thumb.jpg.75aa5d095b87814f17390461808f5305.jpg

Tako isto sam provukao i drugi deo. Kad hovu da skinem nosac, moram celu maskicu da provučem kroz konopac da bi skinuo sa nosača zalepljenog na kormanu.

IMG_20170619_210923.thumb.jpg.d086426ca290b1d6e906db5ff458b327.jpg

 

Izolirkom sam samo pričvrstio šaf u test voznji dok ne pronađem neki duži. Ako neko zna u NS radnju sa safovima dobro bi došla ta inf.

 

U vožnji se lepo pokazalo. Dodati sunđer je skroz neutralisao vibracije, moguće je podesiti ugao gledanja (pomeranjem levo desno produženog nosača).
U poređenju sa starim držanjem u tank torbi, sad manje moram da spustam pogled sa puta da bi video navigaciju. 

 

Sve namontirano na motoru izgleda ovako (slika je loša ali nemam bolje)

1.thumb.jpg.13cf088dbbd85a465e10fdf2c83d32fe.jpg

 

Sve sam platio 800din, stim što sam kupovao pakovanja po više istih delova kako bi koristio i za kameru. Tako da realno nisam potrošio više od 350din na ceo nosač.  

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, steefanv said:

Izolirkom sam samo pričvrstio šaf u test voznji dok ne pronađem neki duži. Ako neko zna u NS radnju sa safovima dobro bi došla ta inf.

 

Ugao Subotičke i Futoške (u Futoškoj), prodavnica "Vijak". Drže samo šrafove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Odlično si to uradio, ali je moglo i ovako nešto... :P:D

Ja ga imam i sasvim dobro drži telefon, pošto ja preko telefona koristim navigaciju.

Šteluje se prema veličini telefona, šteluje se ugao preko te savitljive sajle i samog držača, kači se na šraf...

Univerzalni držač za motocikle i bicikle ( retrovizor )

Univerzalni držač za motocikle i bicikle ( retrovizor )

 

Univerzalni držač za motocikle i bicikle ( retrovizor )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Da, da, svakako odlična improvizacija.:takoje:

Nego ovaj nosač telefona se i ne kači na korman, već na neki šraf da tako kažem.

Dakle moglo je na retrovizor npr., pa ga našteluješ na udoban ugao gledanja.

Međutim onda nema prebacivanja sa motor na motor tako ležerno kao sa ovim tvojim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Evo kako sam ja rešio nosač navigacije na CBR-u, koristio sam kupovni nosač predviđen za montažu na korman koji sam kupio za prethodni motor. Pošto više nemam korman, morao sam da prepravim kačenje.

 

 

IMG_20170730_144724.jpg

IMG_20170730_144734.jpg

IMG_20170730_145008.jpg

IMG_20170730_145020.jpg

IMG_20170730_194937.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Naletih na jednu malu i zanimljivu stvarcicu sa Alia, drzac mobilnog koji je predvidjen za automobil ali moze i na motor..... klik Ovde.

Predvidjeno je da se zalepi ili umetne, fora je u tome, sto ima sraf sa zadnje strane, tacno po sredini koji se moze iskoristiti ne bi li se pricvrstilo za nesto na motoru. Malih je dimenzija i magnet bas jako drzi mobilni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja