Jump to content

Moto Zajednica

BAJK ROK MISIJA 2017

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova

Pa ne moze tako Aco! Bacis "kosku" i pobegnes sa teme! Ako nema svrhe raspravljati onda nemoj nista ni inicirati niti donositi zakljucke kako "nema svrhe" nesto organizovati!

Niti vlast organizuje, niti se trose pare iz budzeta(tvoje pare) tako da nemoj da brines za to! Ljudi , bajkeri, svi oni koji dolaze imaju razlog za voznju, druzenje sa poznanicima, drugarima, rodjacima, kolegama, provod... Poslednjih godina je organizacija losa ali i bez toga ljudi i dalje dolaze.

Bolje ti je da se provozas negde ili se pak pridruzi protestima  nego sto trujes i pljujes po temama o moto skupovima.

Ljudima ovde znaci ta voznja, defile, podrska, narocito mladjima. Ja znam koliko meni znaci ali kada sam 2016-te, igrom slucaja bio poslednji u grupi i vozio sporije zbog kvara na ortakovom motoru,od prelaza do Km i kada sam video starca , od 70ak godina,  stoji kraj puta  mase bajkerima i place... e taj osecaj ne mogu opisati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovo poslednje sto si napisao... ko nije doziveo ne moze ni otprilike da shavti osecaj. Ja sam prvi put bio odavno, neke 2011. cini mi se. Vidis da ljudima to znaci, pune su mi oci bile suza kad smo ulazili a narod mase i gleda nas pravo u oci.  Vidis im neku iskru, nisu zaboravljeni. Imao sam osecaj da zive za taj dan da se pojavimo! Uh....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Evo da dodam i jos jednu stvar. Nije tacno da nije oduzimano u Vojvodini. Mojim precima su uzeli sve. Moj cukundeda je bio treci kulak u banatu. Inace je bio Madjar. I od sramote kad su mu uzeli sve se ubio. Mojoj familiji nista nije vraceno a niti ce jer se zemlja ne vraca vracaju se samo zgrade po centrima gradova...

Za one koji ne znaju kulak je bio covek koji ima veliku povrsinu u njivama, imanje van naselja ili ti salas, a posto je bio na trecem mestu mozete onda misliti koliko je to bilo. Njegovo imanje je pretvoreno u drzavno zemljiste a njemu pod pricom da isto vredi data kuca i okucnica bez baste u delu koji se sad zova Borca centar 3, tada mocvarno podrucje nadomak Beograda. Tako da molim lepo o tome da nije oduzimano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 1 sat, aca bre je napisao:

Evo da dodam i jos jednu stvar. Nije tacno da nije oduzimano u Vojvodini. Mojim precima su uzeli sve. Moj cukundeda je bio treci kulak u banatu. Inace je bio Madjar. I od sramote kad su mu uzeli sve se ubio. Mojoj familiji nista nije vraceno a niti ce jer se zemlja ne vraca vracaju se samo zgrade po centrima gradova...

Za one koji ne znaju kulak je bio covek koji ima veliku povrsinu u njivama, imanje van naselja ili ti salas, a posto je bio na trecem mestu mozete onda misliti koliko je to bilo. Njegovo imanje je pretvoreno u drzavno zemljiste a njemu pod pricom da isto vredi data kuca i okucnica bez baste u delu koji se sad zova Borca centar 3, tada mocvarno podrucje nadomak Beograda. Tako da molim lepo o tome da nije oduzimano. 

- Verovatno se misli da nije bilo oduzimanja i otimanja  prilikom seobe 17-18 vek i pri ujedinjenju  Banata , Bačke , Baranje i Srema 1918  Kraljevini .  Ti pišeš o konfiskaciji 1945.  

 

( Dekonfiskacija se može ostvariti i pojedinačni postupkom stavljanja van snage sudke ili administrativne odluke kojom je prethodno izrečena mera konfiskacije. Znači , moraš pokrenuti postupak . 

Po pravilu dekonfiskacija se ne sprovodi kada je imovina konfiskovana kao stečena izvršenjem krivičnog dela, ili učešćem u okupacionim snagama tokom ratnih dejstava ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A pa što ne kažeš da si Mađar, pa da znamo odakle duva vjetar...Šta je, bil volili da je milion godina ostala Austro-Ugarska, a vi zapadni nobles, a Srbi niža rasa koju treba pokatoličiti, raseliti i ubiti...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 27 minuta, SlobodanR1 je napisao:

A pa što ne kažeš da si Mađar, pa da znamo odakle duva vjetar...Šta je, bil volili da je milion godina ostala Austro-Ugarska, a vi zapadni nobles, a Srbi niža rasa koju treba pokatoličiti, raseliti i ubiti...

Mudro zboris zemljak! Ocigledno da je rijec o sasvim drugoj konotaciji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
Evo da dodam i jos jednu stvar. Nije tacno da nije oduzimano u Vojvodini. Mojim precima su uzeli sve. Moj cukundeda je bio treci kulak u banatu. Inace je bio Madjar. I od sramote kad su mu uzeli sve se ubio. Mojoj familiji nista nije vraceno a niti ce jer se zemlja ne vraca vracaju se samo zgrade po centrima gradova...
Za one koji ne znaju kulak je bio covek koji ima veliku povrsinu u njivama, imanje van naselja ili ti salas, a posto je bio na trecem mestu mozete onda misliti koliko je to bilo. Njegovo imanje je pretvoreno u drzavno zemljiste a njemu pod pricom da isto vredi data kuca i okucnica bez baste u delu koji se sad zova Borca centar 3, tada mocvarno podrucje nadomak Beograda. Tako da molim lepo o tome da nije oduzimano. 
Meni su Madjari u raciji ubili pradedu i cukundedu, deda je od sedme godine morao sam da radi na njivi, pa ne sirim govor mrznje... A ti se zalis zbog oduzetog imanja...

No, da ne idemo u off, ovo je moto forum i treba da se druzimo i vozimo... Zna li se neki datum za polazak ili cemo sami da se dogovaramo?

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne znam da li si stvarno nevest ili se samo pravis. Ovde nismo pisali o oduzimanju imovine posle drugog rata,vec o otimanju srpske imovine na Kosovu od devedesetih na ovamo od strane siptarskih ekstremista i siptarskih vlasti. Kazi mi kojem Janosu je Ilija oteo kucu i kravu u Cantaviru 2010. Godine? Nemoj mesati odvodjenje na Goli otok i Lonsko polje iz '48. i ovo na Kosovu posle devedesetih. 

Jos nesto da ti kazem. Nije tacno da se zemlja nije vracala. Moji nisu uspeli sve da vrate,ali smo vratili jedan deo. Veci mi je problem da vratim bastu u selu koju su nam oduzeli komunisti nego 15 jutara zemlje. Mojoj porodici su veci prolem bile godine robije,ali to sad nije tema...

Ja sam samo hteo da ti kazem da je na Kosovu katastarski povrsina koja pripada nama veca. A niko u Srbiji nije obavezan da Kosovo osecaa kao svoje. Ako izuzmemo ustav,to je opet licna stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
Ne znam da li si stvarno nevest ili se samo pravis. Ovde nismo pisali o oduzimanju imovine posle drugog rata,vec o otimanju srpske imovine na Kosovu od devedesetih na ovamo od strane siptarskih ekstremista i siptarskih vlasti. Kazi mi kojem Janosu je Ilija oteo kucu i kravu u Cantaviru 2010. Godine? Nemoj mesati odvodjenje na Goli otok i Lonsko polje iz '48. i ovo na Kosovu posle devedesetih. 
Jos nesto da ti kazem. Nije tacno da se zemlja nije vracala. Moji nisu uspeli sve da vrate,ali smo vratili jedan deo. Veci mi je problem da vratim bastu u selu koju su nam oduzeli komunisti nego 15 jutara zemlje. Mojoj porodici su veci prolem bile godine robije,ali to sad nije tema...
Ja sam samo hteo da ti kazem da je na Kosovu katastarski povrsina koja pripada nama veca. A niko u Srbiji nije obavezan da Kosovo osecaa kao svoje. Ako izuzmemo ustav,to je opet licna stvar.
Vraca se zemlja oduzeta za vreme socijalizma svakome ko je imao vise od "maksimuma". Ne verujem da se vraca zemlja oduzeta onima koji su bili na strani okupatora za vreme drugog rata.

Nego, kada se dogovaramo za datum polaska? :-)

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kako vas,  bre, nije sramota? (pojedine, sa kojima se inače često slažem u mišljenju)!

http://www.telegraf.rs/vesti/2315433-pre-nego-sto-je-nasmrt-iskrvario-uzviknuo-za-ovu-zemlju-vredi-poginuti-ovo-je-najherojskija-prica-sa-kosara-foto

Koliko je Srba izdalo Kosovo i dokle da jedni drugima analiziramo DNK?

Ne interesuje me ko je odakle, dok poštuje moju porodicu, mene i moju zemlju.

Čika Rajko, upotrebi gumicu, inače ode i ova tema.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 17 minuta, Saler je napisao:

Zvanicno obavestenje je da se skupljamo 30.06.2018 u 10h ispred Skupsine.

Oces ti sa biciklom?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Pa da idemo kad je zvanicno obavestenje:zdravo:

Nadam se da ce nas ove godine bit vise u odnosu na proslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
13 hours ago, Saler said:

Zvanicno obavestenje je da se skupljamo 30.06.2018 u 10h ispred Skupsine.

Hvala za info i super što se tradicija i organizacija nastavljaju :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja