Jump to content

Moto Zajednica

Spyder Grossglockner Challenge 2017

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sudeci po ovom prvencu, mislim putopisu, ne bi se ja ustrucavao da procitam jos po neki...i to sa zadovoljstvom! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Subota 10.06.2017

 

Na redu je ono, zbog cega smo u stvari svi dosli....

Osvajanje Grossglocknera.

 

Kako ko pristize, redamo se ispred naplatne rampe ......

383.jpg

 

384.jpg

 

388.jpg

Okupljanje je na najvisem platou.....

390.jpg

 

391.jpg

 

392.jpg

 

393.jpg

 

394.jpg

 

395.jpg

 

396.jpg

 

Opet se ja odlucujem na solo povratak, jer vecina zeli da se vrati najbrzim butem, a ja opet hocu rutu sa naj vise krivina.

 

401.jpg

 

404.jpg

 

407.jpg

 

408.jpg

 

409.jpg

 

410.jpg

 

411.jpg

 

412.jpg

 

Grossglockner je osvojen, a osvajac, posle onih silnih krivina mora nesto

i da prezalogaji.....

413.jpg

 

 

Zvanicni snimak:

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Posto sam u Subotu sa Grossglocknera opet isla sama do hotela, sakupilo se nekih 530 km,

sto u tom regionu uopste nije zezanje.

 

Gala vece pocinje u 19:00 h. Ja pred hotel stizem u 18:56 kao poslednja. Svi su vec gotovi, svjeze okupani i namirisani vec na putu do svecane sale. Nema veze, meni je bilo ekstra.

 

Tamo me cekaju Gorica i Slobodan, novi prijatelji.

 

Screenshot_20170612_191311.png

 

Uz muziku nove grupe ABBA iz Ceske, zurka je u punom jeku.

Lijepo smo se druzili ove godine, ako sve bude kako treba,

najvjerovatnije i sledece.

 

Evo jos neka slika od povratka, koji sam podijelila na dva dana:

 

426.jpg

 

430.jpg

 

435.jpg

Svi su pobjegli kada su me vidjeli..... :jee:

437.jpg

 

441.jpg

 

442.jpg

Posle 420 km i preko 30 stepeni sam malo pocrvenila ! Zar ne ?

447.jpg

 

450.jpg

 

Nadam se, da vam se svidio moj prvi putopis.

Meni je tek posle ovog putovanja jasno zasto moj muz voli da putuje motorom.

Volim i ja sa njim, ali ovo iskustvo je sasvim drugaciji dozivljaj.

 

Moj facit je:

 

Ova navigacija sa opcijom " najvise krivina " je san snova.

Nikada ne bi upoznala ovako divlje predjele, kao sto sam ih vozila.

 

Toliko sam upoznala novih ljudi, a sa nekima ostajem i u kontaktu,

tako da cu ovo putovanje sigurno ponoviti i 2018 god.

 

Do tada, sledece avanture cu takodje podijeliti sa vama.

 

Zelim vam ugodne voznje......:2kolce:

 

Tanja

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svaka cast! Odlican putopis,slike su nestvarne! Kada se vozi u grupi dozivljaj je jak ali prave hrabrosti treba da bi se u ovakvu avanturu upustila sama ,skidam kapu,svaka cast!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Bravo Tanja i veliki pozdrav od Sneže i mene.

Stvarno sam uživao čitajući a i gledajući slike.

Prelepa tura,vožnja,uživancija.

Neka Milan malo gleda.......pozdrav svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
Pre 7 sati, djolji je napisao:

Odlično ti ovo ide, a da li si muža vozila na spajderu, i kakva su ti iskustva?:takoje:

Hmm, zagrizenog GS vozaca da provozam na tome ? Malo teze...:jee:

Jesam sina provozala. Bez naslona, suvozac , drzeci se za drzace dobije dva metra dugacke ruke. Drzanje za vozaca je nemoguce, jedino ako neko ne pozeli u prvoj krivini da provjeri da li ima krila.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
On 18.6.2017 at 11:29, Savan je napisao:

Ozbiljno zanimljiva sprava, svakim danom mi se sve više svidja :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Otkacena svar, ali tebi kao motoristi bi bilo malo teze da sa motora predjes na ovo. Ne sto se tice voznje, nego treba to u glavu utuviti.

To ti je isto  kao kad muskarci za malu nuzdu moraju da sjednu na WC solju. Svaki ce da ti kaze " oni sto sjede nisu musko ".:P

Tako ni ovo cudo nema veze sa osobinama motora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Odlično, fenomenalno.

Nadao sam se da će nekada na ovom forumu izroniti neko žensko biće i oduševiti nas svojim pisanjem. 
Prva takva je (za mene), već davno, bila @Phantom UK ako se dobro sjećam, ali evo sada ponovo, sija sunce!

Hvala Tanja što si podjelila sve ovo sa nama i najljubaznije te molim da ne prestaješ... Obraduj nas bar (!) jednom svake sezone...

Srdačan pozdrav iz zemlje planina, jezera i čokolade... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Sjajno putovanje. Super ispričano! Prelepa, zanimljiva mašina, koju retko imamo prilike da vidimo.....

 

Bravo Tanja! RESPECT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
Pre 23 sati, eduardo je napisao:

Pozdrav i iz Bele Crkve, svaka čast na avanturi. I jedno pitanjce, ima li to "čudo" rikverc? emoji1.png

Ima rikverc !! Cak i rucnu ( park ) kocnicu :):). Ko bi ga inace izgurravao iz parkinga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Одличан путопис :takoje: него шта би са твојим моторином :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
Pre 12 sati, srrdjan je napisao:

Одличан путопис :takoje: него шта би са твојим моторином :stabre:

 

 

Dragi moji, kada sam prije desetak dana zavrsila sa pisanjem putopisa i pustila poslednje slike, nije mi ni na kraj pameti bilo, da moja prica ni priblizno nije dostigla kulminaciju.

 

U Ponedeljak tacno nedelju dana posle dolaska iz Austrije je haos vreo dan. U stvari vec cijela nedelja je jaka vrelina. Ne moram da radim cijeli dan, pa reko, aj da begam malo ranije s posla.

 

Tako sam vec u tri kuci. Ujutro sam dobro izluftirala kucu, rano pozatvarala prozore i spustila roletne, da bar malo svjezine ostane unutra. Ulazim unutra, mrkli mrak, u odnosu na napolju untra - frizider. „Klinci „ sjede u dnevnoj sobi u mraku i kuckaju telefone. Kazu, ne palimo ni svejtlo, da se ne zagrijava, a samo tako je podnosljivo. U skolama skraceni casovi pa su vec u 11:30 zavrsili sa nastavom.

 

Malo da spremim salaticu za veceru, ali prvo pod tus, sto hladniji. Imam utisak da se topim. I tako malo posle palim komp, malo muzike i caskamo. Prolazi vrijeme mi i dalje u mraku.

 

Oko 17:45, aj malo da gledam FB, sta pisu ostali ucesnici koji su bili u Austriji. Svi se lagano vracaju kucama, te svako kako stize kaci slike i pise o svojim utiscima.

 

I onda SOK...... Neko ubacio LIVE snimak od dilera koji mi je dao masinu da putujem u Austriju. Hala od nekih 4000 kvadrata gori. Ni vulkan joj nije ravan koliki se plamen i dimna zavjesa dizu.

 

Cek,cek...... jaooooooo, pa tu je i moj Spyder u radionici.

 

Ne mogu da vjerujem zovem Milana, on jos na poslu. Kazem „ Diler gori ….... moja masina je tamo „. Nevjerica....Vidjela sam je prije nedelju dana kad sam se vratila. Sto posto je u radionici, a radionica gori neopisivo. Javljaju se na FB ljudi i do 70 km udaljeni, toliko daleko se vidi dimni stub. Odmah raporti preko online novina. Glavni magacin i radionica su prepusteni sami sebi jer nema svrhe da se vatrogasci bore protiv Golijata, spasavaju nadovezani prodajni prostor i jos jednu firmu u produzetku. Posto je industrijska zona i firme blizu jedna drugoj, prijete i magacini drugih firmi da izgore. Slike su strasne. Pada mi na pamet, nema mojoj spasa...al opet, mozda je bila gotova pa su je izbacili negdje napolje. Pisem svima redom moju muku, svi me tjese, ali opet niko ne moze da mi kaze sa sigurnoscu stanje. Gledam u forum , jos neki se javljaju da su i oni tamo imali masine. Svabe kazu, „ podijeljena muka, je pola muke“, ali meni bas i nije. Nocas nema spavanja, najradije bi isla tamo, ali nema tu prilaza, sigurno ce do jutra da gase.

 

Sutradan probam da zovem... naravno crknute linije pa se niko ne javlja. Sjetim se da je preko puta bio Skoda diler. Zovem njega, covjek na telefonu samo - "Uzasno je“. Rekla sam da je moja masina bila tamo, a on tek onda ne bi nista da mi kaze, samo da jos mjestimicno gase. U 9:00 ujutro!!!!??? Pa to je onda jos gore nego sto sam mislila. Kaze mi Milan, pa probaj na mail. Posle pola sata, samo kratak odgovor „stanje je lose, hvala Bogu bez zrtava, ali materijalna steta je katastrofalna“. Dok dodju malo do vazduha, javlja se neko da me obavijesti o detaljima. Posto je u 5 kraj radnog vremena, ja kuci, da vidim najnovije vijesti. Mucim se. Da ne kazem, kmecim, da je vec svima postalo po malo dosadno, ali trpe me. Sutradan, poruka od dilera. Cjelukopni vozni park koji se nalazio u tom magacinu je izgoreo. Magacin je bio na prvom i drugom spratu, a u prizemlju radionica.  U radionici je u pozaru kompletno izgorela i moja masina. Iako ti zdrav mozak kaze, kad vidis slike takve stihije, da tu nista nije cijelo ostalo, ipak me je ova oficijelna vijest pogodila.  Jeb...s pare, platice osiguranje, ali ja sam sebi birala i po zelji jos nesto dodala i sad je nema. Zovem dilera, treba mi potvrda da mogu da odjavim kod osiguranja i policije. Kaze jos nemaju nista. Dok dobiju javljaju se, ako imamo volje mozemo u Subotu da dodjemo, da porazgovamo i ako mogu, da pogledam kako to sve izgleda, ali samo iz vana.

 

https://www.wp.de/staedte/kreis-olpe/verheerendes-feuer-in-olper-gewerbegebiet-id210966517.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Ponekad ti je bas potrebno da vidis nesto svojim ocima pa da povjerujes.

 

Ostatak nedelje mi je onako, nikakav. Milan mi kaze,da ne brinem bice nova.

 

Moram da priznam da sam posle drugog dana mog putovanja rekla Milanu, da gleda sta ima na trzistu, da mi se dopada.

Po povratku iz Austrije sam i dileru rekla, kad je moja vec kod njega, neka je popravi i razmisli sta za moju staru daje, a koliko bi bila nova.

 

Iskreno receno, cak bi mi se ova ista sto sam je vozila u Austriju najvise dopala. Imala je na satu nesto ispod 2000 km, a u povratku oko 4500 i nesto. Taman razradjena, vozila sam je i znam kakva je. A i boja je bas moja. Nazalost i ona je zajdno sa mojim brojem 122 kompletno izgorela.

 

Nisam bas nesto sujeverna, ali ovaj broj 122 je pozivni broj za vatrogasce u Austriji :stabre:

 

Imaju 5 vozila jos neraspakovanih, bili su u magacinu, dvije ulice dalje, gdje i moj auto za vrijeme putovanja, pa su se spasli... Mozda ima tu nesto za mene.

 

Cekam Subotu, sa cudnim raspolozenjem. Htjela bi novu, ali nisam na ovakav nacin zeljela da se rijesim moje. Bas ne ovako.

 

Nekako mi dodje, kao da sam je izdala. Ali ako hocu da vozim, treba mi nova. U Subotu ustajanje u 06:00 i pravo za Olpe, a rade od 09:00.

 

Tako smo se dogovorili. Ne volim da kasnim, bolje ja da cekam nego da mene cekaju. Kafa i jos jednom informisanje sta sve ima na trzistu. Bili su bas fer prema meni, za cijelo vrijeme mojih peripetija i bas bih bila stoka, ako prvo ne bi sacekala njihovu ponudu, ali ne bi htjela da me bas iz tog razloga ogule za novu masinu. Na kraju, nije mi nuzda, cekam isplatu od osiguranja i trazim sama. Nista ne mora, sve moze. Dolazimo tamo, bas strasno izgleda.Meni onako, neka mukica u stomaku, ajmo bolje odavde. Stari prodajni prostor jos nije oslobodjen od vatrogasaca i policije, pa je zato samo izvana moguce baciti pogled na unutra, kroz izloge. Sto od opreme unutra nije pojela vatra, to je voda nakvasila... I tu ima dosta stete. A hala gdje je, medju ostalima, bio i moj motor, izgleda neopisivo. Metalni nosaci su se savili kao slamcice. Tu halu ce, sa svime sto je bilo unutra, komplet rusiti i sklanjati. U nju je zabranjen ikakav pristup jer moze da se srusi. Za cudo, covek sa kojim cijelo vijeme imam kontakt, je bas smiren, cool. Mada, mi je Milan rekao da ne placem, tamo, ali da ovaj tip nije tako cool, ja ne bi mogla da izdrzim kad sam sve to vidjela. Od komsija su dobili dvije prazne hale odmah pored, na koristenje, tako da posao ide dalje. The show must go on. Zaposleni i dalje treba da primaju platu, a i musterije treba sacuvati. Malo kafa, malo smalltalk, zna on zasto smo mi dosli, a znamo i mi sto nas je pozivao da malo pricamo. Treba sto prije unovciti to sto je ostalo neosteceno. Dok se sa osiguranjem sve regulise mogu proci i dva mjeseca. A kad nema toka para, firma moze da pukne za kratko vrijeme. Daj pokazi sta jos imas pa da razmisljam. E, ali meni bi najdraza bila bas skroz crna, mat, ali ih nema vise na trzistu. Novi modeli koji izlaze imaju bas glupe boje, necu njih. Trazim jos topcase i umjesto normalnih fuzastera ploce, kao kod one sto sam vozila za Austriju, extra odmaraju noge. Nek malo razmisli, pa nek kaze ponudu. Ostavi nas 5 minuta same i vraca se. Ponuda je takva, vidi se da im trebaju pare, da ako ne prihvatim, sam kao prvo budala, a kao drugo bas govno od coveka. Vidi se da je isao do krajnosti. Cak nudi da preuzmem novu masinu bez para, da platim kad ja sa mojim osiguranjem rijesim. Pa i da je malo skuplje bilo, pristala bih, a der pod ovakvim okolnostima. Tako sam postala vlasnik nove Can Am Spyder F3 T, nije bas crna, moze da se folira, ali i ne mora. Cekam da mi posalje potvrdu od policije da mogu moju staru da odjavim, jer hocu opet moj broj na tablici, pa onda idem po nju. Sad cekam, kao na iglama.

 

A moju staru imam samo jos na slici........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Уффф , какав обрт , са срећом нек је нови и још лепих путописа очекујемо ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Tanja, svaka cast na osvojenom Grossu i putopisu!   

Cini mi se da imamo dosta zajednickog, od ijekavice, do Zumo 660 (ponekad beskorisnog), preko izabrane crne boje & osvojenog Grossa spomenutog u prvom putopisu. Girl power!   :sampion:

Pozz iz Londre & uzivaj na novom Spyder-u!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012
On ‎20‎/‎06‎/‎2017 at 10:42 AM, GuMi5 said:

Odlično, fenomenalno.

Nadao sam se da će nekada na ovom forumu izroniti neko žensko biće i oduševiti nas svojim pisanjem. 
Prva takva je (za mene), već davno, bila @Phantom UK ako se dobro sjećam, ali evo sada ponovo, sija sunce!

Hvala Tanja što si podjelila sve ovo sa nama i najljubaznije te molim da ne prestaješ... Obraduj nas bar (!) jednom svake sezone...

Srdačan pozdrav iz zemlje planina, jezera i čokolade... :)

Hvala GuMi5 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja