Jump to content

Moto Zajednica

Spyder Grossglockner Challenge 2017

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Putopisi, putopisi i putopisi......

 

Nacitah se ja putopisa, sto poznatih i nepoznatih bajkera, u ovih par godina koliko sam na ovom forumu.

 

Ponekad nesto napisem, dam glas ili plusic. Uglavnom citam sa accounta mog muza koji je non stop ulogovan, sta dzabe da se sto puta prijavljujemo i odjavljujemo. Pise on svoje putopise o putovanjima sa njegovim drugarima, ili ponekada i nasih zajednickih. Ja sam u takvim slucajevima prvi citalac i kriticar, ako trebaju neke izmjene, ali konkretno on sam pise. Nadjem se na ponekoj slici i to je O.K. Ne obozavam nesto da se fotografisem , pa mi ni ne smeta kad nisam na fotografijama. Jos kao klinka sam bjezala da me ne fotografisu, a na onima iz skole sam uvijek pravila grimase .

 

Jbg. Neko je fotogenican, neko nije, a neko ni ne voli da bude fotografisan. Dakle , ja sam uvijek bila pomalo, a moji prijatelji iz djetinjstva kazu, malo vise, otkacena. Furam svoj fazon, i kome se ne svidja, pali dalje ili razguli :vlajko:.

Tako i danas, posle dvadeset dvije godine braka, troje djece i Srbije kao Domovine, ja i dalje guram ijekavicu. Neki su mi rekli, izbaci kliker, ali ja mislim da ti nikad nisu bili na Ravnoj Gori , gdje sam sad kod kuce. Ma, znala sam ja gdje mi je prava kuca. :BJB-love1:

 

Malo uvertire, prije nego li pocne srz putopisa nikad nije na odmet, da bi citac malo upoznao i pisca -putnika. Tako ja, ( vec receno ) malo otkacena osoba, pozeilm da uradim dozvolu za motor. Nije to tek iz cista mira doslo. Tome je predhodilo da je moj muz napravio dozvolu, kupio motor i kad god bi se provozali nase klinke pisu ko je kada i koliko kilometara sa tatom bio na motoru. Tako da nas je tada bilo tri u redu za voznju. Sin je bio jako mali, da bar on nije jos trazio da se vozi. I prodje tako godina i ja nesto mislim, kad su ostali ovi testovi, daj da i ja probam oce li to da udje u ovu bosansku glavu. :lud:

 

Treba sa troje djece naci vremena za bubanje testova. I tako popunjavam ja svako vece testove, kad klince strpam u krevet , i cetvrti dan kaze mi Milan, ako ti to ozbiljno mislis onda se prijavi u Autoskolu i polazi. Pa samo to i cekam :na_glavi:, zeleno svjetlo, ne zato sto mi treba njegova dozvola, nego mi treba njegova podrska i razumijevanje. Ipak porodica, posao, kuca i sve ostale obaveze koje nosis svakodnevno na ramenima, pritiskaju i stisnu te pomalo da vise bas nisi onako opusten kao sto smo bili dok smo bili samo dvoje i imali samo nas dvoje kao obavezu. Sa troje djece i svakodnevnicom je spontanost strana rijec.

 

Jednom se dodje do te tacke kad spoznas da ti treba ventil da bi i dalje bio stijena na koju mogu i muz i djeca i kuca i roditelji i svekar i svekrva i posao i....... ko zna ko jos da se nasloni, a ti da to sa osmijehom zadrzis i usmjeris u pravom pravcu. I tako pozelim i ja da malo izduvam glavu, da otputujemo nas dvoje negdje zajedno, da opet pricamo o nama, o glupostima koijma cemo se zajedno smijati kao prije. Ima tih razgovora uvijek, ali su rijetki jer su djeca najvaznija i njih treba izvesti na put. Sve ostalo je tek u nekom petom ili sestom planu, a ti si sam sebi na samom dnu liste obaveza. Kako sam se ja prijavila u Autoskolu pocinje trazenje adekvatne masine. Jao vidi ovo , pa vidi ovo, uuuuu a tek OVO :ooo:.

 

Ipak se na kraju nadjosmo kod BMW dilera. I gledaj ovo i ono, a tamo u zadnjem redu stoji jedna crvena , sa koferima godisnjakinja R 1200 GS. Najljepsa koju sam vidjela, ali prva misao „ nemoj ni da mislis o njoj , kolika je „, ali svako ima svog istomisljenika iliti jedan prica, drugi misli, pa tako i kod mene. Ja mislim , a moj Milan „ ova je napravljena za tebe „. I tako bi.

 

 

 

P1060034.jpg

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

 

Ja jos ni d... od dozvole, a motor vec kupljen i ceka u garazi. Kraj Decembra je, zima, snijeg i led tako da dozvola nije ni u skorije vrijeme na vidiku. :kafa:

 

Prolazi Januar, Februar, Mart. Tek pocetkom Aprila mogu da pocnem sa prakticnim casovima voznje. Trema je bas velika, osim Tomosa Automatika od neke trinaeste do sedamnaeste godine nisam vozila nikakav motorizovani dvotockas, a kamoli mijenjala brzine. Kako li cu ja to ? Prvi cas vozi ucitelj, drugi cas on mi namjesta radio stanicu i slusalice ispod kacige.  Ja „ cemu to ?“, on „ pa ti vozis, ja te pratim kolima „ !!! „ STA , ja sama ? - „ da , ti sama !“ . :zbunjen:  Najbolje je kad te neko tako iznenadi, nema razmisljanja ni vremena da te uhvati trema. Sjedi i vozi.  I gle cuda, ide , ja vozim, ekstra. Tako ja u Maju dobijem dozvolu . :sampion:

 

Pocnem ja pomalo da vozim. Krace ture ponekad. Kad god bi malo vise, nema ko da cuva klince. Ipak ih je troje, mali su pa kad ih ostavim same da se mi provozamo, ja kao da sam metlu progutala. Sva napeta, vozi mi se, ali samo muvam po glavi sta li njih troje rade. Ne predjoh ni 1000 kilometara na mojoj ljepotici, ali odlucih za sebe da ne mogu da vozim dok su djeca mala. Sta su oni imali samo 11, 9 i nepune 3 godine. Ej, pa ipak sam prvo mama, pa sve ostalo.

 

Znaci masina u garazu pa kad svi spavaju ja se uvucem i samo sjedim na njoj. U medjuvremenu moj muz polako poceo da batali njegov K1200R i sve vise vozi GS. Pocela su i njegova duza putovanja. Prvo sa komsijom svabom, Alpi, Dolomiti, Jadranska magistrala do Srbije i nazad. Zatim jos neke ture, a onda od 2011 Avanture sa BJB drustvom. Tu se kao suvozac prikacim i ja . Super je, ali opet je ljepse kad sam vozis i sam lijezes u krivinu.

 

I onda, 2013 na sajmu motora u Kelnu, zapazim ja nesto ludo interesantno.

 

Boja neka narandzasta metalik , kao kod Kawa Z1000, neka drececa , haos. E, kad sam vidjela to cudo, brate, ostao mozak na njemu. To je bio osjecaj, slican onom, kad sam prvi put vidjela Milana. Tu mi je bio kraj oba puta.

 

Posle toga ja vise ne idem u garazu, ponekad reda radi. Samo razmisljam o tom Can Am Spyderu.

Vidi i Milan da sam bas zapela. Natezemo se mi tako, pa sta ce ti to, pa nije motor, pa ovo, pa ono.

Dzabe sva prica, mozak kad zakaze , gotovo.

 

Pocnem ja onda da citam o Spyderu, performanse, razlike u modelima, sta sve tu ima od dodatnih zezalica.... Sve znam napamet i niko ne moze nista da mi kaze novo jer samo to proucavam i sve najbolje znam, ma luda glava sto posto. Vidi i Milan da nema druge nego da mi to kupi i dodje krajem 2014 jedan crni Spyder ST LTD kuci.  :ljubav: Jao koja sreca, moja naravno, a i nas Aleksandar u medjuvremenu malo porastao, nece vise na motor nego samo na Spyder. Cerke, onako, upale u pubertet pa ih zanimaju druge stvari. Nema veze, ovaj mali moze onda sa nama kud i mi. Uzivancija moze da pocne.

 

 

 

Mai 2015.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
pre 9 minuta, e-mayl je napisao:

Sad mi je jasno ko je Tanja i ko je Milan. Super, idemo dalje.

 

 

Da, da, to je ona sto casti muza pred put za Spaniju....... :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Posto su ta vozila i ovde jako rijetka na ulicama, nemam drugog izbora nego da idem na ture sa bajkerima. Znaci dva, tri, pet ili deset i vise motora i JA. Trudim se da pratim, ali i onako u vecim grupama nema jurcanja pa nema problema. Ja sam u raju.

 

IMAG1185.jpg

 

Padne poneka vikend tura, pa se sakupi i nekih 1200 - 1300 km za 3 dana.

 

 

20160909_184415.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Ponekad jos po internetu gledam sta ima, ali na Youtube je svako vece, neki video klip obavezan program. Tako slucajno jednom nabasam na Spyder Grossglockner Chellenge.

 

Fura citava kolona ovih, malo otkacenih kao ja, prema Grossglockneru i medju njima jedan crveni sa NS tablicama.

Brate, kod mene u kuci zurka. Vidi neko iz Srbije , fantazija. :2kolce:

 

Onda nadjem i na FB, taj Event i pocnem da listam i pregledam i naravno hocu i ja. Pronadjem tu jos osoba sa prostora cijele bivse Jugoslavije. Nadjem i jedan bracni par koji zivi u Austriji, a on radi kod Rotaxa, ciji motor je ugradjen u Spydera. Pa to je super, evo nekoga od nasih, a jos moze da mi odgovori na poneko pitanjce oko masine.

 

Kada sam prestala da vozim GS, nije mi palo na pamet da pravim muzu pitanje sto on ide na putovanja niti da pravim neke scene. Svak treba da ima hobi, a to je njegov. Ja sam se odlucila da prvo budem majka i supruga pa onda sve ostalo. Pa kad ja ne mogu da putujem s njim, neka ide sa drustvom makar on. Neka odmori mozak od obaveza, napuni baterije i dodje kuci ziv i zdrav, bice vremena za mene.

 

Gledam ja i dalje na FB, opet Event u Austriji i ja bi isla, ali obaveze, djeca..... Mladja cerka stanuje sa deckom vec skoro godinu dana, starija trazi stan , htjela bi svoja cetri zida i svoj zivot, a ovaj mali,njemu je svejdno, glavno da ima drustvo za igru. Izgleda je doslo vrijeme i za mene, ali opet nekako mi je sve to prebrzo doslo.

 

Pricam ja svima kako mi se svidja ta dogadjaj, kako bi ja tamo isla. Rezonancija kod kuce, onako, „ idi kad ti se ide „. I ja se prijavim na listu jos u Februaru, da ne bi slucajno bilo popunjeno, jer je ogranicen broj ucesnika. Nadjem hotel za ta tri dana u Austriji, uplatim avans i cekam pokret.

Sve je to nekako, za nepovjerovati, radujem se, ali u podsvijesti razmisljam, ima jos dosta vremena dotle, ko zna sta moze da iskrsne.

Polako razgledam mape, pa kuda bi, pa kako bi, pa kolike dnevne ture..... Snima se muzika za usput. Razgleda oprema, sta mozda fali...

Milan ide sa drustvom u Spaniju i Francusku, bas kratko prije mog termina. Sve je knap planirano, ali super odgovara. On i drustvo se vracaju nepunu nedelju prije mog polaska.

 

Spanska banda.....

 

IMG-20170618-WA0002.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

A da, kad smo vec kod nepredvidjenih situacija...

 

Prije takvog putovanja ipak treba pregledati vozilo, a meni sleduje i inspekcija, tako da 16.05. dajem masinu kod dilera gdje je i kupljena.

 

Mala inspekcija, mijenjanje ulja i dva filtera, nista specijalno, mislio bi covjek. Masinu dajem posle posla i treba da bude gotova sutradan. Posto je diler udaljen nekih 50 km od nas, vozim ja Spyder, Milan kolima za mnom da me vrati. Tako bi me sutradan opet odvezao tamo i ja da vratim masinu. On sa drustvom putuje za Spaniju 18.05., tako da mora da bude sve 17. gotovo. E, jest malo morgen.... -_-

 

Imaju pogresan filter pa cekaju drugi. Znaci gotov 18. uvece kad mene nema ko da odveze tamo. Kaze diler, nema problema poslacemo nekoga po vas. Pa reko kad je tako, ne salji u Cetvrtak vec u Petak, jer mogu prije da zavrsim sa poslom. Tako i dogovorismo. Petak kisa pada grozno vrijeme, nema veze, kisno odijelo i vozi. Ma nisam ja od secera. Dodjem tamo, platim inspekciju, obucem odijelo i `cu da krenem. Kad ono …. Prc. Ni glas od masine. Cuti i muli. Vratim se ja u radionicu, rekoh "ne pali". Eto njih trojica odmah trce, vrte, pritiskaju dugmad, jasu ko pomahnitali. A moj Spyder samo cuti. Pametni prodavci automobila se dosjete, aj mi to da palimo na kablove. Dovezu neku BMW trojku i pocnu da cackaju, probavaju i opet nista. Onda neka pedercina doveze neku bateriju na kolicima. Brate, kao da je iz traktora izvadio, tolika je. Ja samo mislim, alo jel vi znate, da li to uopste smije da se pali na kablove :zbunjen:  Pa jos pitam, a oni, ma kako da neeee. Ali moje cudo i dalje cuti. Mislim da su mu …... kevu sa tim kablovima. I sa time pocinje moja borba. Dali da idem ili ne idem na to druzenje. U stvari ja bi isla, ali …

 

Kao prvo.... masina ne pali, pokazuje stalno BAD KEY. Davim se sa njima svakodnevno da je poprave do 30. da mogu da putujem. Niko nema pojma ni o cemu. Zovem, pisem mailove, molim, psujem, pa sve tako u krug i opet nista.

 

Kao drugo.... nedelju dana pred polazak, javlja se hotel. Iako je vec uplacen avans od 30 %, oni se izvinjavaju, ali jedna veca grupa se jos povecala pa im treba moja soba. :gaa:

 

Zato mi se izvinjavaju, ali moraju da mi otkazu i preporucuju mi jedan drugi, bolji hotel nekih 6 km udaljen. Hotel je 4 zvjezdice i na samom jezeru. Alo ljudi, ja ne dolazim da plivam nego da vozim u drustvu. Ne interesuje me ko i sta, ja ne trazim drugi hotel. Znaci prenociste sipak, mozes da radis sta hoces i pitam se da li uopste da idem ili ne.

 

U medjuvremenu vec nekoliko dana imam kontakt sa drugim dilerom, posto ovi ludaci nemaju blage veze sta mojoj masini fali, ali me salju da ipak krenem na put, posto ponekad za zivo cudo upali.

 

Znaci, glavu u torbu i tjeraj, pa dokle stignem. Kazu, imas auto-moto-klub, pa kada stanes nek te slepaju.... :lud:

 

Posle te izjave od zvanicnog dilera, oduzimam im nalog za rad, palim masinu i dodjem 130 km dalje do drugog dilera.

Covek koji me ceka, posto mi je hitno da se popravi motor, odmah kada sam stigla u servis, uzima ga u radionicu preko reda i ostavlja sve ostalo.Prikljucuje ga na dijagnozu i vidi da komunikacija izmedju kljuca i elektronike pravi probleme.

 

Majstor se vraca posle 30 minuta sa izjavom sve je ok, mozes na Grossglockner. :jee2:

 

Subota je, znaci prvo 130 km kuci pa u Ponedeljak strafta u pravcu Austrije.

 

Posto smo vec od 6 ujutru na putu, odlucimo se 20 km od kuce da svratimo na dorucak.

Price, planovi, kuda cu, sta cu......... Da nemam usi, smijala bi se oko glave od srece. :oda2:

 

Sedam na moj Spyder, kad ono.......>:( opet, ne pali. Sada ni jedan kljuc ne radi.......

Izgleda da su u onoj prvoj radionici nesto tesko zajebali.....

 

Slep sluzba i nazad kod ovog drugog majstora, od koga upravo dolazim.....

 

137.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ozbiljno zanimljiva sprava, svakim danom mi se sve više svidja :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

E bas mi se ne da...... -_-

 

Milan zove dilera i saopstava mu da je masina potpuno stala i da ga slep sluzba dovozi u Utorak, posto je Ponedeljak praznik, direktno kod njega u radionicu.

 

Motor je pod garancijom, pa nek mu rade sta hoce, ja sam vec ionako izgubila nadu da cu da putujem. I tako sjedimo Milan i ja i cekamo na slep sluzbu, kad..... stize email, da je ona hotelska soba koju sam vec uplatila i iz koje su me izbacili, za mene slobodna i da me cekaju.  :stabre:

 

Nekoliko minuta kasnije, zove diler i kaze " Pakujte se i dodjite u Utorak u 09:00 h kod nas, ceka rezervno vozilo koje placa Car Assistence za vase cijelo putovanje "

 

290.jpg

 

Novi Spyder F3 - T Limited Special Edition sa 117 ks i 1330 ccm, taman razradjen, na satu nekih 2000 km :takoje:

 

Avantura moze da pocne...... :jee3:

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svaka čast Tanja jedva čekam nastavak, nego htedoh da ti kažem da si one pare Milanu uzalud dala, ništa to on nije iskoristio, on sve nalazio fine koje ne traže pare :lol3::takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Nedelja 04.06.2017

 

Nervoza pocinje debelo da me drma. Svadjala bi se, ali se svi sklanjaju i sve moje opaske ignorisu. :grr:

 

Sve sto treba da nosim je u stvari vec odavno spremno, samo ceka da bude ubaceno u tasne.

Najvaznije mi je kisna oprema. Vrijeme ne obecava nista lijepo, pa cu kao i obicno te stvari u posebnu tasnu,

na dohvat ruke da mogu po potrebi brzo da uskocim.

 

Guram u dzep od jakne USB-Stick sa muzikom. Na novoj masini dobijam njihov Zummo 590 lm.

Moj Zummo 660 sa rutama i muzikom je beskoristan jer su nosaci sasvim razliciti.

I to pocinje da me nervira. Dobijam novu navigaciju, treba da vozim, a ni jedne rute u njoj.

Znaci ukucavanje adrese pa cu da vidim sta ce da bude. Milan mi kaze da ta navigacija ima jednu super opciju,tzv. „ ruta sa najvise krivina“. Znaci izaberes to, izbacis sve autoputeve, magistralne puteve ili one sa drumarinom i udri. Kako li ce to da bude? Probali smo takvu jednu rutu ovde u nasoj okolini na Milanovom BMW Navigator V,520 kilometra krivina, krivina i krivina. Malo saobracaja, pa sta ces vise.

Znaci i moje rute bi trebalo da budu bar priblizno lijepe.

 

Pored ostalog na novu navigaciju moram da prikacim telefon i moj novi komunikator Sena 20 S.

Sve je to vec bilo spremno na mojoj navigaciji <_<, dodatna nervoza.

 

 

Ponedeljak 05.06.2017

 

Lose raspolozenje na vrhuncu. Od muke mi palo na pamet da radim generalku po kuci, a moja porodica i dalje cuti i sklanja mi se s puta.

 

Noc. 03:45 h, ja i dalje skroz budna.... Kako ja za dva sata da ustajem i da palim na tako dalek put? Ma sta se zajebavam, NECU.... I tako od muke nekako zaspim, kad,  nemam pojma, ali bilo je daleko posle 04:00 sata. U 06:00 h zvoni sat , svi ustaju, onako lagano sa mnom , ocul kafu, da mi odnesu stvari do kola...

 

OTISLA......

 

Moram da vozim nekih 130 km do dilera, gde me ceka novi Spyder.

 

Stizem oko 08:30 h, malo sam poranila, otvaraju tek u 09:00 h. Nema veze, sto prije, to bolje.

Taj dan moram da predjem jos oko 350 km do hotela koji mi je Milan predhodno vece rezervisao,

bas u nekoj vukojebini.

 

Diler konacno otvara.........

 

Spyder se pere, zajednicko pregledanje da li vozilo ima ostecenja, primopredaja motora, prebacivanje muzike sa USB-a na navigaciju, i ostale neophodne konekcije, tako da tek u 10:30 pijem jos jednu kafu pred polazak.

 

Sjedim na motoru i kucam po navigaciji, ruta sa najvise krivina do dnevnog cilja.

Gledam nebo, crno, pomalo prokisnjava, bolje odmah da obucem kisno odelo.

Prvih pola sata, nista, a posle toga POTOP. Dva sata kasnije, vidim neki Mc Donalds

i svratim da popijem toplu kafu.

Troje radnika je posle mene brisalo baru u restoranu gdje se  sve slivalo :kafa:.

 

Prva fotografija koju sam mogla da napravim je nastala tek posle podne. I to samo reda radi.

 

 

151.jpg

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

:lol: Dobro tu nocnu generalku nisi prisilno nastavila u Mek-u. mogli su da ti daju zoger da obrises za sobom :lol3::lol3::lol3:

 

Nego mi nesto nije jasno. Ja sam na Pirinejima koristio tu tvoju navigaciju u onom fabrickom nosacu na GS-u. Zar oni nisu isti za navigator V, zumo 660 i 590?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Pred vece stizem u hotel........

 

Sta mi treba je samo vreo tus, da se zagrijem malo i ne razbolim odmah.

Posle toga odoh nesto da pregrizem i da spicim jedno hladno bavarsko....... :kotlic:

 

 

 

156.jpg

157.jpg

158.jpg

159.jpg

160.jpg

161.jpg

167.jpg

168.jpg

169.jpg

170.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited
pre 12 minuta, LuckyVladano je napisao:

:lol: Dobro tu nocnu generalku nisi prisilno nastavila u Mek-u. mogli su da ti daju zoger da obrises za sobom :lol3::lol3::lol3:

 

Nego mi nesto nije jasno. Ja sam na Pirinejima koristio tu tvoju navigaciju u onom fabrickom nosacu na GS-u. Zar oni nisu isti za navigator V, zumo 660 i 590?

Zumo 660 je iz 2011 ili 2012 god.

Navigator V od BMW-a je nesto mladji i ima mnogo vise opcija, a iste nosace kao Zumo 660

Zumo 595 lm je naj novija serija od Grmina sa drugim prikljuckom.

Navigaror VI od BMW-a je naj noviji i ima jos kontrolu Virb kamere, a prikljucak je isti kao Navigator V i Zumo 660

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Srijeda 07.06.2017

 

Bas mi je ona pivkana od sinoc ekstra prijala. Spavala sam kao mecka.

Ustajanje u 06:00 h, pakovanje pa na dorucak......

 

173.jpg

Sala za dorucak jos prazna, ja prva :P

174.jpg

Napolju sunce, obecava lijep dan....

175.jpg

Palim navigaciju i muziku. Danas do cilja 353 km, dobra tura :moto3:

177.jpg

Sve staje u top case, sa strane ladno jos po gajba pive....

178.jpg

Kao princeza na svom konju, haram po bavarskim sumama :Golub:

182.jpg

 

185.jpg

 

194.jpg

U sledecem mjestu, ne pitajte kojem, kafa i apfelstrudel :ooo:

195.jpg

Do sada je sve bilo super, ali.... jedan sat posle pauze, malo grada i kise.....

200.jpg

Skloniste za par minuta, pa ajmo dalje.....

201.jpg

Malo ledica, nista narocito.....

203.jpg

Zumo 595lm, radi svoj posao..... Tako sam i htjela :jee3:, ekstra vukojebina...

U stvari, tu sam pokusala da nadjem zaklon, jel su se nebo i zemlja sastavili.

Munje sijevaju, grmi da pucaju usi, led i kisa razvaljuju, nigdje zaklona.

A ucili smo u skoli, da kad grmi i sijeva ne treba ispod drveta.

Znaci opet na otvoren put, pa sta bude..... Na meni samo obrve suve :aha:

204.jpg

Posle kise uvijek dolazi sunce..... Fala Bogu.

206.jpg

A jedan sat kasnije.....  jos vise sunca

208.jpg

 

215.jpg

 

221.jpg

Stizem do vecerasnjeg cilja......

229.jpg

I opet prvo vreo tus i jedno hladno bavarsko......

233.jpg

 

234.jpg

Corbica od bijelog luka cini svoje da mi niko ne dosadjuje :zvizduk:

239.jpg

A i klopica je super.....

240.jpg

 

241.jpg

Evo malo i za romantiku bolan...... ali j.... romantiku kad moram sama da veslam.....:haha2:

249.jpg

 

252.jpg

Opet nesto za romantiku :confused0068:.

256.jpg

 

258.jpg

 

268.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Cetvrtak 08.07.2017

 

Dorucak, pa ajmo dalje. Ostala je etapa od samo 60 km do cilja, mjesta Altmünster am Traunsee.

U tom mjestu je od 14:00 h prijava ucesnika ovogodisnjeg zvanicnog BRP susreta.

 

Jutro obecava fantastican dan......

273.jpg

 

275.jpg

Posla baba na pijac, da li cu i ja ovako za 30 god. ???

278.jpg

 

279.jpg

 

283.jpg

 

284.jpg

Silueta Alpa se nazire u daljini.....

285.jpg

 

287.jpg

 

291.jpg

Prije nego sto ista drugo uradim, obaveza zadata od mojih ukucana....

292.jpg

Jos 300 metara do hotela, pogled je predivan....

293.jpg

 

295.jpg

Kao po mom obicaju, dolazim svugdje ranije nego sto treba, pa imam vremena

i za osvjezenje...

297.jpg

Ekipa se polako okuplja.....

Prijavljeno je 177 Spydera i preko 300 ucesnika na ovogodisnjem eventu.

Zaljubljenici u ovo vozilo nasli su put od Svedske, Rusije, Ukrajine, Litvanije,

Ceske, Poljske, Rumunije, Bugarske, Slovenije, Belgije, Nemacke, Holandije,

Svajcarske i naravno zemlje domacina Austrije. Posto ove godine iz Srbije

direktno nema nikoga, ja cu da nosim iducih dana nasu zastavu :BJB2:

 

299.jpg

 

300.jpg

 

302.jpg

 

304.jpg

 

305.jpg

Od 17:00 casova pocinje zvanicno otvaranje.... peto po redu !

311.jpg

Najbrojnija ekipa ove godine dolazi iz Svedske.....

312.jpg

 

313.jpg

 

314.jpg

 

315.jpg

 

 

 

Zvanicni video snimak od 1. dana.....

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: Can Am Spyder F3 Limited

Petak 09.06.2017

 

Ponovo ustajanje u 06:00 h

 

Pocinje danasnji zadatak. Po koordinatama treba obici 3 tacke

i na svakoj pokupiti pecat. Nije fazon u pecatima,

nego da se ljudi na tim tackama nadju,

porazgovaraju i upoznaju.

329.jpg

Pocinje tura zvana " 3 jezera "

316.jpg

Banda zauzela sve parkinge ispred hotela....

317.jpg

 

318.jpg

Kao svako jutro, dorucak pa magla....

321.jpg

 

322.jpg

 

Posto sam sama dosla, odlucila sam opet da krenem sama po navigaciji

i opcijom " naj vise krivina " :jee3:

Tako su nastale najljepse fotografije....

 

323_1.jpg

 

323_4_1.jpg

 

324.jpg

 

325.jpg

 

326.jpg

 

327.jpg

 

328.jpg

Prva etapa danasnje ture je odradjena...

330.jpg

Svi traze neku ladovinu...

332.jpg

Stvarni cilj ovih etapa, je da se nadju ljudi i upoznaju, koji se inace nikad ne bi susreli....

Kakva slucajnost, nalaze se brojevi: 121, 122, 123, 124, 125, kao da smo se dogovorili.....

335.jpg

 

337.jpg

 

339.jpg

 

341.jpg

Druga etapa je takodje odradjena, ja po obicaju opet prije vremena.

344.jpg

 

348.jpg

 

Organizatoril su dogovorili sa vlasnikom izletista da nas ceka pokosena livada,

gde ce kako koji Spyder pristize da staju jedan pored drugog.

 

351.jpg

Sjedim i pijuckam kaficu, kad odjednom trci mladic sa kamerom u ruci prema mom Spyderu, siri zastavu, fotografise je

nekoliko puta a onda i celu masinu. Trcecim korakom se vraca opet u restoran. Ja mu dovikujem " Jel valja zastava " ?

A on odgovara : Jooooooj, naaajbolja jeee.... i dize palac :takoje:

352.jpg

 

358.jpg

I treci etapni cilj za danas je postignut...

361.jpg

 

364.jpg

Put me vodi polako nazad prema hotelu...

366.jpg

 

368.jpg

Od 17:00 h ponovo okupljanje i zurka....

375.jpg

 

Svake godine se bira najbolje tjunirana masina, tako i ove.

Svako svog konja najbolje hvali, pa tako i ovaj gore.

 

Jedan dio grupe se odlucio da poseti fabriku ROTAX, a drugi da obidje 3 zadane tacke.

 

Zvanicni video:

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R

Свака част Тања! Права авантура и доста леп путопис.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja