Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa 3,4,5 brzinom cudan zvuk

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: a

Nadam se da nisam napisao temu na pogresnom mestu :)
Ovako, u pitanju je kros Suzuki DR600 1989god. Motor je presao samo 25000km, nije mnogo vozen.Pali, radi lepo.
Kada pocnem da vozim Prva i Druga brzina sve lepo ubacuje, ide odlicno ubrzava, / Treca brzina e tu je sad problem, pritisnem kvacilo ubacim u trecu brzinu i kada pustim kvacilo pocne nesto da se cuje, neko kao lupanje u predelu menjaca, pretisnem kvacilo prekine da se cuje, znaci samo dok je u brzini. Motor u trecu ne gubi snagu, ne vibrira, ubrzava samo sto se cuje nesto kao da nesto tandrce,  "ta ta ta ta" i pod mali gas a pod veliki gas brze se cuje. Isto se desava sa 4 i 5 brzinom. Ubacuje u 3 4 5 ali ne smem da vozim mozda nesto se polomi zbog tog lupanja.  Motor nikad nije rastavljan.
Skidao sam poklopac magneta zategao sam spaner balans lanca, mislio sam da je do toga, ali nije. lanac lancanici deluju mi solidno nisu losi. 
-Bilo ko ako nesto zna neka napise!
kako da postavim video da cujete to lupanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ajde skini deklu od pogonskog lancanika i proveri da li je pogonska osovina mozda kriva, desi se da pukne lanac i napravi kurcslus opsti a to malo ko primeti ( osim kad je bas izrazeno )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: a

Ovaj dekle iza prednjeg lancanika?

-Nesto sam razmisljao da li mozda nema neke veze sa lanac bregaste da je labav.

Ne znam koliko treba da je zategnut. Kada sam okretao magnet levo, desno culo se kako se taj lanac zategne i otpusti zvecka kao da ima luft, ali vrlo malo, cak cak 

2017-06-17_22.54.15.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: a

Isto kao u ovom video imam i ja problem, tako se cuje u 3 4 5 brzinu, cini mi se da malo i lanac skace dok vozim. Zadnji lancanik zubi ima luft istanjili se, lanac seta napred nazad ne lezi cvrsto na lancanik, prednji lancanik onako nije bas sjajan a ni los, lanac mozda i on ima luft. Da li to moze da bude problem?????
Skinuo sam prednji lancanik i lanac samo osovina ostala i probao u svaku brzinu, nista se ne cuje, ne lupa ne struze.
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 5 sati, Sallee95 je napisao:

Zadnji lancanik zubi ima luft istanjili se, lanac seta napred nazad ne lezi cvrsto na lancanik, prednji lancanik onako nije bas sjajan a ni los, lanac mozda i on ima luft. 
Skinuo sam prednji lancanik i lanac samo osovina ostala i probao u svaku brzinu, nista se ne cuje, ne lupa ne struze.

 

 

Pa eto, odgovorio si sam sebi...

Promeni lančanike i lanac. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Verovatno se na manjim brzinama ne oseti, a koliko vidim motor ti je jednocilindras i kao takav voli da cepa lance - nista cudno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovo bas nije dobro. Nemaš nekog majstora u blizini da ti to pogleda?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: a

Znate mozda gde ima lanac i lancanici da se kupe, jer u krugu 40km nigde ili preko interneta nesto?

 

Metorolog/ nadam se da je do toga.

Grnca/ pod mali gas trese se motor kao da preskace zub pa povuce. Kao da sklizne lanac tako nesto se oseti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Lanac i lančanici su ti za zamenu, a možda i klizač lanca. Privremeno probaj da zategneš lanac, mada verovatno slaba vajda jer se obično neravnomerno isteže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja