Jump to content

Moto Zajednica

Gilera rx 125 Arizona...

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Potrebna pomoć kupio sam klincu ovo motorče da ima šta da vozi kad polaži. Pa me interesuje pošto ne mogu da izguglam koliko mu ide ulja u viljuške da li neko zna ili da li neko ima service manual za njega bio bih mu zahvalan. Motorče je u dosta dobrom stanju ima par sitnica da se odradi (semerinzi na viljuskama, semerig na biraču brzina) pa pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Daj neku sliku, davno kao klinac probao sam takvu, ili 200 ako je postojao takav....

Da se posetimo, koiko kostaju danas takvi?

 

 

 

Sent from my Sporet using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Motorce je super nemiran kao i svaki 2T al lepo ide cena kao i sve u Srbiji svi traže koliko im treba Ja sam ga platio 550e i trebaju još neke sitnice da se urade inače nije registrovan. Čudi me da nema nekoga ko zna koliko ulja ide u viljuške.

WP_20170612_18_50_03_Pro.jpg

WP_20170612_18_50_11_Pro.jpg

WP_20170612_18_50_18_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ide 220ccm po stapu. Ako će zaista da vozi neko mladji (i laksi) ok je 10w...i ako je viljuska u dobrom stanju. Ako ne rokaj jače (ne više) 15w, 20w...za viljuške naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Drugari potrebna pomoć prijatelja... Treba mi dobar majstor električar da proveri CDI koji je nešto budzen na ovom motoru i bombinu. Majstor kaže slabu varnicu baca i nece da upali . Pa ako znate nekog dobrog a proverenog dajte broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 Probajte nešto krajnje jednostavno, a prilično pouzdano.

Skinite kapu svećice i uverite se da su niti u srcu kabla tu odmah na ivici. Dobro je iseći komadić od par milimetara samo, čisto da se dodje do novog srca (bakarnih žica). Postavite ga tako da bude oko 1 cm od mase, najbolje cilindra...i zakurblajte ili alnasujte. Ako varnica uspe da "skoči" na masu na toj udaljenosti...sve je u redu. E sad jel' trenutak dobar, to eventualno treba dodatno proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

 Evo mene opet posle dužeg vremena. Da javim klinac položio hvala auto školi Vir na saradnji. Hvala svim poštenim majstorima koji su bili uključeni u nastale probleme sa motorićem oni će se prepoznati, a majstoru prevarantu želim sve najbolje u daljem radu i životu. Kao što sam napisao oldtajmer se i dalje vozi klinac ne silazi sa njega. Odradjeno su semerinzi na viljušci i novo ulje, nov akomumator, zamenjen filter vazduha, novo ulje u menjaču, klip, karike, hilzovan cilindar, pločice, očišćen karburator i našelovan, semering ispod malog lančanika, semering ispod birača brzine, nov cdi, uradjeni namotaji na statoru valjda se tako zove, ostalo još par sitnica i sve gotovo. E i da ne zaboravim pravljenje novih ključeva za bravu i kofer klinac ih izgubio a nismo imali rezervne :) . Evo još nekih slika. 

IMG_20171014_153805.jpg

IMG_20171014_153740.jpg

IMG_20171014_153724.jpg

IMG_20171014_153711.jpg

IMG_20171014_153703.jpg

IMG_20171014_153644.jpg

IMG_20171014_153612.jpg

IMG_20171014_153556.jpg

VID_20171013_160414.mp4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja