Jump to content

Moto Zajednica

GSR600 Kočnica "agresivno" hvata

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Pozdrav, 

U pitanju je GSR600 2006...

Naime, prije par dana sam primjetio da, kada motor stoji jedno vrijeme na suncu, kocnica postane tvrda i izgubim mogucnost "doziranja" (u pitanju je prednja kocnica).

U tom slucaju, kada pritisnem kocnicu, nema laganog propadanja vile, nego CAK! odmah jace uhvati i cimne...Naravno, ne na sami dodir kocnice, ali nema te fluidnosti u kocenju.

Ovo se ne desava kada motor izvezem iz garaze i vozim... Bukvalno kada stoji na suncu i ugrije se.

Ovo se prestane desavati nakon par kilometara voznje....kao da se ohladi...nesto....i sve je OK.

 

Jucer sam izvrsio zamjenu kocione tecnosti i ozracivanje sistema. Ali opet isto :(

 

Pomisljao sam da je do vila-amortizera, ali u tom slucaju kocnica ne bitrebala biti postati tvrda. Valjda?!

 

Ima neko ideju (?) ili mu se nesto slicno desavalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Skini polugu kocnice, izvadi saraf koji je drzi, ocisti to sve i dobro podmazi tovatnom masti, imao sam isti problem,
nije htela kocnica lepo da se dozira vec je seckala onako malo po malo,
a sve to jer skoro da i nije bilo nikakvog lubrikanta izmedju poluge, sarafa i kucista, i kad povuces polugu i ona se napne dolazi do zapinjanja zbog pojacane frikcije, i malo sam kopao po netu i forumima nasao ovu soluciju i upalilo je

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Skini polugu kocnice, izvadi saraf koji je drzi, ocisti to sve i dobro podmazi tovatnom masti, imao sam isti problem,
nije htela kocnica lepo da se dozira vec je seckala onako malo po malo,
a sve to jer skoro da i nije bilo nikakvog lubrikanta izmedju poluge, sarafa i kucista, i kad povuces polugu i ona se napne dolazi do zapinjanja zbog pojacane frikcije, i malo sam kopao po netu i forumima nasao ovu soluciju i upalilo je

Hvala na savjetu! To je bilo to. Svaka cast!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova
On 6/16/2017 at 16:12, Biker-Boy je napisao:

Skini polugu kocnice, izvadi saraf koji je drzi, ocisti to sve i dobro podmazi tovatnom masti, imao sam isti problem,
nije htela kocnica lepo da se dozira vec je seckala onako malo po malo,
a sve to jer skoro da i nije bilo nikakvog lubrikanta izmedju poluge, sarafa i kucista, i kad povuces polugu i ona se napne dolazi do zapinjanja zbog pojacane frikcije, i malo sam kopao po netu i forumima nasao ovu soluciju i upalilo je

Da li posle treba da se odzracuje sistem ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Hvala.

Kada sam skidao centralni stender morao sam da raskacinjem neke poluge od nozne kocnice i posle vise nije htela da koci kako treba pa sam mislio da i ovde nesto tako ne zeznam,mada onda i kod nozne mozda nije kvar u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Cao svima. Radi se o GSR-u iz 2009 god. sa ABS-om. Meni zadnja kocnica je bila bas tvrda, ali je malo kocila. Sad uzeo sam da promenim ulje i u prednjoj i zadnjoj kocnici. Prednja je prosla super, ali zadnja je jos vise postala tvrdja i sad ko da i uopste ne koci. Sta bi bilo problem? Hvala svima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja