Jump to content

Moto Zajednica

Prenos motora pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pozdrav,

Uzeo sam jedan motor od drugara a on se ne vodi na njega,nego na jednu zenu.

Motor je 125cc i jos je na bele tablice,nije registrovan bio 10god i tako je ostalo.

On je kontaktirao vlasnika i nije problem oko prenosa. Problem je sto ja radim i ne mogu da uzmem slobodan dan.

Pa me zanima sledece.

Da li mogu ja da posaljem tablicu i saobracajnu vlasniku i on da odjavi motor. Zatim da ode u euro kuci i da napravi kupoprodajni ugovor a ja da dam sve potrebne podatke koji trebaju za ugovor. I da li moze ona samo svoj potpis da overi u svojoj opstini i da ugovor posalje nazad meni i da ja taj ugovor overim u mojoj opstini ?

Kako bi onda islo placanje poreza ?

Da li bi mogao u svojoj opstini da platim porez i da time zavrsim svu papirologiju ili je potrebno jos nesto ? 

Nadam se da ste me.razumeli sta u sustini zelim da pitam

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tebi vlasnik neka posalje podatke i ti napravis ugovor,potpises tj overis potpis kod notara i saljes njoj ugovor,ona potpisuje,placa porez i odjavljuje tablicu i vrati ti overen ugovor i odjavljenu saobracajnu zatim sa tim ides da registrujes.

Porez se mora platiti u opstini gde je registrovano vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Можеш да саставиш уговор о поклону, овериш потпис па јој пошаљеш тај уговор и таблицу. Она овери свој потпис на уговору о поклону, одјави таблицу, поништи саобраћајну и врати ти уговор и саобраћајну. У том случају ти плаћаш порез у твојој општини.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Tebi vlasnik neka posalje podatke i ti napravis ugovor,potpises tj overis potpis kod notara i saljes njoj ugovor,ona potpisuje,placa porez i odjavljuje tablicu i vrati ti overen ugovor i odjavljenu saobracajnu zatim sa tim ides da registrujes.

Porez se mora platiti u opstini gde je registrovano vozilo.

Znaci ja napravim ugovor u euro kucu i odem u opstinu i overim samo moj potpis,ne overavan 2 potpisa jer za nju ta overa nece da vazi u njenoj opstini ? 

I saljem joj ugovor i tablicu i saobracajnu i ona odjavi motor i overi svoj potpis.

I posle toga ona plati porez i svu dokumentaciju salje meni. I to je to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 12 sati, Savic019 je napisao:

Znaci ja napravim ugovor u euro kucu i odem u opstinu i overim samo moj potpis,ne overavan 2 potpisa jer za nju ta overa nece da vazi u njenoj opstini ? 

I saljem joj ugovor i tablicu i saobracajnu i ona odjavi motor i overi svoj potpis.

I posle toga ona plati porez i svu dokumentaciju salje meni. I to je to ?

Svako moze samo svoj potpis da overi sa licnom kartom, e sad mnogi notari ne overavaju ugovor ako nisu obe strane prisutne, bar je tako bilo u pocetku kad je preslo na notare ali proveri u svom mestu. Mozda ce prvo ona morati da overi zato sto se podaci iz saobracajne vode na nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 12 sati, Biker-Boy je napisao:

Ims agencije koje se bave sa time, odes tamo, platis nesto sitno i oni ti sve urade.

ja sam ovako uradio kada sam kupovao auto. Kupio ga u Zemun polju, vodi se na lika koji je iz Arilja , a živi u Italiji, njegova žena ima ovlašćenje... Da se ne bi jebavao, dao agenciji i za 4-5 dana otišao po tablice u agenciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia
Pre sat vremena, Biker Q je napisao:

Svako moze samo svoj potpis da overi sa licnom kartom, e sad mnogi notari ne overavaju ugovor ako nisu obe strane prisutne, bar je tako bilo u pocetku kad je preslo na notare ali proveri u svom mestu. Mozda ce prvo ona morati da overi zato sto se podaci iz saobracajne vode na nju.

Е да...и ово је могуће. Код мене оверавају понаособ али у Бгду момку нису хтели да овере без присуства обе стране. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Znaci onda je najbolje da se ode tamo licno i zavrsi sve.

Znaci ja bih trebao da pitam u mojoj opstini dal moze ponaosobno i ona bi morala u svojoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bolje je sto su kolege rekle preko agencije,procedura je kao sto sam ti napisao samo sto agencija u tvom gradu salje agenciji u njen grad,kod nas kada sa ugovorom dodjes u poresku dobijes cifru koliki porez da uplatis i kada se vratis sa uplatnicom kazu dodji sutra kada im legnu novci bez obzira na overenu uplatnicu tako da postoji verovatnoca da iako odes ne uradis,ovo je primer iz Sida ali da ne rizikujes bolje slati pa kada se vrati.

Samo u Srbiji uzimas neplaceno tri dana da registrujes i prevedes auto i opet nekada ni to nije dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Negde ako uplatis na salteru u poreskoj onda moze odmah, negde se ceka resenje o visini poreza i po 15 dana, Evropa je to bato...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 6/17/2017 at 8:19 AM, bdada said:

Bolje je sto su kolege rekle preko agencije,procedura je kao sto sam ti napisao samo sto agencija u tvom gradu salje agenciji u njen grad,kod nas kada sa ugovorom dodjes u poresku dobijes cifru koliki porez da uplatis i kada se vratis sa uplatnicom kazu dodji sutra kada im legnu novci bez obzira na overenu uplatnicu tako da postoji verovatnoca da iako odes ne uradis,ovo je primer iz Sida ali da ne rizikujes bolje slati pa kada se vrati.

Samo u Srbiji uzimas neplaceno tri dana da registrujes i prevedes auto i opet nekada ni to nije dovoljno.

Ja sam za prenos automobila i sve ostale zezalice oko papirologije morao da idem tri puta do Bgd-a - Rakovica... To je 260 + 260 km, i tako 3 puta...

On 6/17/2017 at 11:23 AM, Biker Q said:

Negde ako uplatis na salteru u poreskoj onda moze odmah, negde se ceka resenje o visini poreza i po 15 dana, Evropa je to bato...

Nigde vise u Srbiji, ali NIGDE se ne moze zavrsiti sve u jednom danu. Do pocetka ove godine kod nas, u Kladovu se cela procedura oko prenosa zavrsavala za 2h30min. Sada vec mora da odlezi barem jedan dan zabog uplate poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Nije ovo baš tačno. Letos išao sa drugaricom da kupi Beverly 500 u Pančevu (ustvari lik je iz nekog sela između Pančeva i Alibunara ali Pančevo je nadležno). Sve završili u toku prepodneva i još stigli da sednemo na pivo i ribu u nekom restoranu na Tamišu :) 

 

Moja preporuka je svakako da se sve završi preko neke agencije ako je kupovina dalje od mesta stanovanja. Oni sve završe, nema cimanja a i tarife su oko 1500 do 3000 dindži što mislim da ne može da se kompenzuje izgubljenim vremenom i potrošenim gorivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja