Jump to content

Moto Zajednica

RT 1150 vs ST1300 PanEuropean

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav kolege forumasi,

 

Imam u planu da ovu sezonu otpocnem jednim od ova dva motora pa bih voelo da cujem utiske vas koji ste ih vozili/posedovali .

 

Sledece nedelje bi trebao otici na probnu voznju.Blagu prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza, kvaliteta, sestostepenog menjaca, potrosnje a i imam jedan bas ocuvan primerak .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Telelever, paralever, integralni ABS.  mene bi to opredelilio

 

RT malo laksi ali i malo slabiji. Max brzina RT-a 204kmh a ST-a  oko 220kmh. ST verovatno nesto veci obrtni moment ali RT ga ima bas dosta,ST vise KS,mada i RT ima dovoljno.Doduse toga uvek treba :)  A ti probaj pa vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
pre 59 minuta, Borhez je napisao:

 

Sledece nedelje bi trebao otici na probnu voznju.Blagu prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza, kvaliteta, sestostepenog menjaca, potrosnje a i imam jedan bas ocuvan primerak .

Ovo daje dovoljnu prednost BMW-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre sat vremena, Borhez je napisao:

Pozdrav kolege forumasi,

 

Imam u planu da ovu sezonu otpocnem jednim od ova dva motora pa bih voelo da cujem utiske vas koji ste ih vozili/posedovali .

 

Sledece nedelje bi trebao otici na probnu voznju.Blagu prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza, kvaliteta, sestostepenog menjaca, potrosnje a i imam jedan bas ocuvan primerak .

 

Bas si neki saljivdjija. :) Pan Evropa bolja za dvije klase od RT-a. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam bas ovih dana hteo da otvorim temu ali za 1200rt  vs  st1300 .  Hondu jos nisam terao pa mi rade crvici za nekom zamenom za sledecu sezonu. 

Pratim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

sedeo na oba.

probao ih u krugu firme i ovako malo cackao na tehnickom.

ST>RT po mom jako skromnom iskustvu. iskreno mislim da je ST za 2 koplja bolji motor (po tom istom ogranicenom iskustvu).

 

btw> ne znam odakle info da je max brzina 220 za ST...nadam se da je greska. ja sa starom st1100 idem lagano iznad 220

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 5 sati, Borhez je napisao:

U cemu je bolja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kratko: U svemu, pa ti razmisljaj.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Neznam dali pricas engleski ....

 

http://advrider.com/index.php?threads/bmw-r1150rt-vs-st1300.66061/

 

imas post br.17 , lik sa nikom T-1 , vozio oba , cini se dosta realno uporedenje 

 

a mozes i kolegu Utjerivaca da slusas i kupis Hondu .... on je bio kratak i jasan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
On 6/15/2017 at 12:42, Borhez je napisao:

Pozdrav kolege forumasi,

 

Imam u planu da ovu sezonu otpocnem jednim od ova dva motora pa bih voelo da cujem utiske vas koji ste ih vozili/posedovali .

 

Sledece nedelje bi trebao otici na probnu voznju.Blagu prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza, kvaliteta, sestostepenog menjaca, potrosnje a i imam jedan bas ocuvan primerak .

 

To što daješ prednost BMW'u zbog imidža je skroz u redu. BMW ima definitivno bolji imidž.

Kvalitet. Tu si se prevario. Ova motora su VEOMA kvalitetna. Suvišno je diskutovati o tome. RT i ST prelaze boga oca kilometraže.
Menjač. Ovde si u pravu. 6 brzina fali na ST-u. Ja na VFR-u imam 6 brzina i trenutno sam u potrazi za sedmom :)

Potrošnja. Oba motora troše oko 5.5-6 litara. 

 

Kao savet ću ti samo reći da kupiš onaj koji ti se više svidja. Koji ti više leži. Težina tim motorima je jedino zbog čega sam ja pobegao od tih motora. 300kg gurati unazad na blagoj uzbrdici je slično samoubistvu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

...kupuje motor prvom misli a onda i recenicom..... prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza .....i sta onda dalje pricati i objasnjavati sta je bolje  i zasto je bolje...horor....:grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

I ja sam imao sličnu dilemu. Opredelio sam se za Pan Evropu i nisam se pokajao. Imam drugare koji voze BMW-e i čak ni oni nemaju primedbe na moju Hondicu :). Sa potrošnjom je super, povozna je i lako se s njom manevriše u vožnji. Na gabarite se brzo privikneš. E sad guranje uz brdo 300 kg..... pa ne znam brate da li bi je neko normalan gurao nego lepo okreneš i vratiš se nizbrdo :tras2:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sistem BMW vešanja je unikatan, pojedini ga ni ne vole, potrebno je neko vreme privikavanja da bi se doneo zaključak, blic krug nije dovoljan. 6 stepen na BMW-u je štedni, overdrive, nije vučni,  na malim brzinama može samo naškoditi kvačilu i menjaču, integrisani kočioni sistem, tačnije partly integral, je jednak funkcionalno kao na seriji 1.2 do modela 2007 kad je izbačen iz ugradnje kao kvarljiv, nepouzdan i nebezbedan, radi se o elektro hidrauličnom servo ABS-u. RT je ne baš zanemarljivo lakši, nešto kraći iako ne na račun komfora, bolje se kreće po lošoj podlozi, nešto je okretniji i na neki način univerzalnije upotrebe iako prvenstveno turing, dok  ST je praktično više linijski. ST je jako kvalitetan motor i nema mesta nipodaštavanju, nesporan je kod oba motora, koče i idu zavidnom putnom brzinom oba, Honda radi uglađeno naspram BMW-a koji pa opet ima svoj šarm pa ko se na šta zalepi. Lično opredeljenje je primarno, kao drugo, pretežna namena upotrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Jedan stari video u kojem biraju najbolji turing motor napravljen negde do 2003...

 

Oba motora koje razmatraš su u testu,pa pogledaj i vidi utiske i kritike od "profesionalaca" koji su vozili i probali gomilu motora svih klasa i kategorija.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 17 sati, Mindžake Merava je napisao:

Jedan stari video u kojem biraju najbolji turing motor napravljen negde do 2003...

 

Oba motora koje razmatraš su u testu,pa pogledaj i vidi utiske i kritike od "profesionalaca" koji su vozili i probali gomilu motora svih klasa i kategorija.

 

 

 

 To je bilo pre ovog

 

http://www.motorcyclenews.com/news/2007/april/apr2707paneuropeansposerseriousrisksayscoroner-/

 

posle toga su se englezi malo ohladili od Pana .. i vecina onih koje su imali policija i ambulantne jedinice prodata je ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, Utjerivac je napisao:

To prisac o Englezima...Najvecim svjetskim mutikasama! <_<

 Ma sve ima objasnjenje , kad nama nesto nije po volji , jedino jos masone da okrivimo ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ja za sebe znam , posle tog clanka , nema sile da vozim Pan European , koliko god bila mala sansa da se to desi , a izgleda i nije bas mala ....

 

mozda zato jer sam tih godina bio u Engleskoj i o tome vise citao ...

 

Jebes kardan , pukne , izgori , procuri ... al ostanes ziv ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ja odavno imam stres od BMW-ovog boxer motora koji kad mu das gas zaljulja cijeli motor, tako da sto se tice serije R hvala i dovidjenja. :) K-a seriju nisam vozio i ne bi se izjasnjavao po pitanju horizontalca 4 cilindra, a vertikalac je vjerovatno kao i svaki drugi japanac. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda
On 6/16/2017 at 6:57 PM, srbenda said:

...kupuje motor prvom misli a onda i recenicom..... prednost dajem BMW-u, malo zbog imidza .....i sta onda dalje pricati i objasnjavati sta je bolje  i zasto je bolje...horor....:grr:

Motor pre svega kupujem novcem. 

 

Blagu prednost koju sam dao BMW-u, zasniva se na procitanim clanicama, testovima, iskustva vlasnika itd.Ako kazem dajem blagu prednost ne znaci i odlicio sam.

I ne vidim kakve to veze ima sto prednost dajem BMW-u? Evo posle isprobana tri motora, situacija se pomalo menja. RT mi je odlican motor ali vise mi se svidja ugladjenost i snaga Honde.

Imidz znaci kvalitet, sarm boxer motora, resenje ogibljenja, itd a ne samo plavi propeler :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Φοβοῦ τοὺς Δαναοὺς (BMW) καὶ δῶρα φέροντας - "Ne vjeruj Danajcima (BMW-ašima) ni kad darove nose." Stih iz Vergilijeve Eneide koji u izvornom obliku glasi (Quidquid id est BMW) timeo Danaos et dona ferentes.

Još su stari Grci znali :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dobro he čitati tuda iskustva, ali svoje osobno stičeš lrobnom vožnjom malo dužom od one po krugu firme


Vozim motor a nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja