Jump to content

Moto Zajednica

Udes Slepcevic kod Šapca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@sashac nisi ni ti sigurno parametar objektivnog razmisljanja,ali si u pravu za par stvari.

On je namerno prosao blizu mene i da sam se ja malo zamislio ili usao sire u krivinu on  bi vozio po polju ili bi udario u mene.

Ali on spada u kategoriju onih idiota koji tekstiraju dok voze, izlaze iz njiva ili sporednih puteva bez gledanja, preticu u krivini i sl koje ja stavljam u opasnosti na putu. Svako ko sedne na motor ili u kola mora da prihvati i taj rizik.

To ti je kao kad si klinac prcas na sve strane, uvek imas sansu da ti se omakne, ja ne znam nikog ko je zbog toga odustao od prcanja.

A sudije , porotnici i mentalni penzosi ce nam dovesti gradsko ogranicenje na 30km i placene parkinge za motore.

Ne znam za tu nesrecu sa detetom koga je udario motor ali znam za gomilu onih kad je dete na motoru udareno. Ja zelim da verujem da je ljudima kojima se to desi crna mrlja na dusi ali to treba da sankcionise zakon-rigorozno.

Bolje od supljih prica i kritika napraviti ili angazovati grupicu advokata koja ce kao nasi predstavnici ganjati vozace koji su izazvali teske udese sa motorima i ne dozvoliti da se napravi bilo kakav olaksavajuci dogovor.

Pozdrav
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Da li je bajker neko ko ti profijuce 160,magistralnim putem,bez da te upozori.Sta da si hteo da izbegnes rupu i skrenuo u levo.Takvim bajkerima,sam licno uek antiprotivan,doduse to za mene i nisu bajkeri vec nesto drugo.Te fore,dobar covek,ovo ono,je isto kao kad momak ubi dete,motociklom,a svi doobar decko ne bi ni mrava zgazio.Mozda ne bi mrava,ali zgazi  dete.A tipova kao  Sremac,ima puno.Ali on nije parametar objektivnog misljenja.


А видиш, бајкеру, ја се сећам неких снимака где си ти исто тако "фијукао" брзинама већим од дозвољених. И још да додамо, снимано на веома не безбедан начин.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 21 minuta, Svaler je napisao:

 


А видиш, бајкеру, ја се сећам неких снимака где си ти исто тако "фијукао" брзинама већим од дозвољених. И још да додамо, снимано на веома не безбедан начин.

 

Kao sto sam naglasio,umem i ja da poludim,ali molim te pusti taj snimak,da ja to vidim kako sam fijukao pored kolega bajkera sa 160 na sat,bez ikakvog obavestenja.Ima jedan snimak gde zaobilazim kolegu sa neverovatnih 80 na sat,na mestu gde je isprekidana linija,i koji je unapred obavesten blicanjem,pa se covek lepo pomerio u desno.Ako me zbog toga prozivas,ok,istrpecu kritiku.Zena sedela iza mene,obuhvatila me sa obe ruke,i drzala telefon i snimala...Ako je pak to veoma nebezbedan nacin,prihvatam kritiku i za to.A ono sto je sindrom ljutok deteta je da kada zelis nekoga da unizis koristis tehniku izjednjacavanja sa problemom.Umesto da das misljenje o situaciji,ti se trudis da unizis mene poistovecujuci me sa kolegom,bez dokaza,uz navodno neke tamo snimke.Ali sve je to ok.

A jedini covek koji moze da ma iskritikuje po tom pitanju je kolega nas najdrazi https://forum.bjbikers.com/index.php?/profile/10434-luckyvladano/jerbok sam ga jedared isprepadao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
pre 59 minuta, kepo je napisao:

Ovaj isao 130 i on je bezbedan, a ovaj sa 160 pored njega nebezbedan ... :)

 

Dobro primeceno... Kolicina logickih nedoslednosti na ovom forumu je impozantna. Vrti mi se u glavi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ljudi, kad sam otvarao temu nije mi bila namera da se bilo ko prepucava, već samo da dobijemo informacije o zdravstvenom stanju ucesnika. Da su vozili polako,zasigurno nisu. Koncentracija im sigurno nije bila na nivou, jer kao sto neko reče išli su iz Trebinja, sto znaci da im je to bio 4-5 sat vožnje. Ja sam stigao par minuta nakon nesreće, kad ih je hitna pomoć odvezla, a kolone vozila u oba smera su bile po 3 km, sto znaci da su oni od Loznice sva ta vozila verovatno obišli. Nedelja popodne, na granici gužva, na putu kolone, vrućina, prolazi se iz sela u selo, i kakav god da je put uslovi su realno sranje. S obzirom da ih nisam pre toga video na putu pretpostavljam da su vozili brze od mene, a ja taj deo od granice sam sve vreme vozio iza čoveka u chipovanoj Alfi 156 karavan, cuvajuci se radara (uzeo mi hercegovac već u Bileći 15€), ali opet 130-140 km/h. Tako da najbitnije je da su ljudi živi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
@mc sremac,Trebinje-Loznica 333km,potrosio pun rezervoar,jel moguce da nesto nije bilo u redu sa motorom?GSA je rezervoar 30L,ispravite me ako gresim.

Pretpostavljam da je sve u redu motorom, ali isto tako možda nije krenuo bas pun iz Trebinja, a isto tako i to verovatno govori o tempu kojim su se vozili, a verovatno je stao da sipa gorivo i zbog kolege na RRu koji nema toliku autonomiju. Samo nek se ljudi oporave i da se sve završi na polupanim motorima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 24.6.2017. at 10:35, kepo je napisao:

Nije nikakvo prozivanje. Stavili ste coveka na giljotinu, jos samo da se dogovorite ko ce da mu odrubi glavu.

To je otvoren prav put na kome umemo svi da zavrnemo gas, s tim sto covek ovaj put nije imao srece kao milionipo puta do sada u istoj situaciji.

Nije vozio na zadnjem 120 na sat po sred bulevara u centru grada, pa da kazes, debil je. Nije se trkao sa jos par ortaka na magistrali. 

Vozio je motor sa odlicnim karakteristikama, on je odlican vozac, i desilo se sta se desilo. 

Hvala Bogu zavrsilo se sve dobro, i kraj price. 

Ne, nije  kraj, posto nije nastradao daj da ga mi dotucemo.  

Jel treba sutra kad se nedaj Boze skrsite isti vi, da vam pricam kako ste kreteni koji ugrozavaju saobracaj? Pitam se da li je satelis, ili ti, ili neki treci dzelat u ovoj temi imao ozbiljan udes sa motorom?

Ako ljudi koji su se takođe vraćali iz Trebinja i pored kojih su prošli, kažu "naisli smo minut posle udesa, kolko smo shvatili i culi od ocevidaca RR yakocio da ne udari u kadeta a gs ga udario od nazad pa se odbio u stojadina koji je dolazio iz suprotnog smera. tako smo bar mi shvatili! inace su nas obisli kao da stojimo na nasih odprilike 100km h...", šta onda tu još nije jasno.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@kepo @jelenko upravo o tome pricamo, objasnjenjima i osudama bez informacija ili u vasem slucaju preskakanja u citanju.

Ali nema veze forum se promeniti nece ali se bar nadam da ce biti znatno manje udesa do kraja godine.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Al je krenula polemika kao da je decembar mesec. Brzina i krivina su dve stvari zbog kojih obozavam motor. Svako je kovac svoje srece pa neka tako i vozi. Mala greska i snosis posledice. 

Momcima zelim brz i uspesan oporavak i da se sto pre vrate u sedlo. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Lakše je voziti u decembru. Natrontaš se i voziš lagano. Od ove vrućine ljudi pošize ili na drumu ili na forumu (što je bezbednije) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, Mikulanac je napisao:

Al je krenula polemika kao da je decembar mesec. Brzina i krivina su dve stvari zbog kojih obozavam motor. Svako je kovac svoje srece pa neka tako i vozi. Mala greska i snosis posledice. 

Momcima zelim brz i uspesan oporavak i da se sto pre vrate u sedlo. 

Sve to stoji ali ima jedna malena sitnica u takvom stavu. Po ko zna koji put vas upozoravam da se setite kako je nastradao pokojni Predrag Pero Rep Bogićević. Čovek koji je ispod sebe imao na stotine hiljada kilometara, a uz to se trudio da vozi oprezno i po propisima. Sudski spor je pri kraju, a kako sam čuo drugi vozač, jedan od onnih koji svakog bogovetnog vikenda na putu od Čačka do Ovčar Banje glumataju Rosija i ekipu, je prihvatio krivicu za udes. I šta sad od toga ima Perova porodica koja je izgubila hranitelja? Šta od toga što je on prihvatio krivicu i što će morati da živi sa tim imamo njegovi prijatelji, osim da neprestano upozoravamo i apelujemo na te, koji su kako ti kažeš, kovače svoje sreće koji umesto svoje često zapečate i tuđu sudbinu da putevi i ulice nisu trkačka pista gde si zaista kovač svoje sreće i sudbine. Onog trenutka kada umisliš da ono što se radi na trkačkoj stazi možeš da radiš i na putu ti si u pitanje doveo i tuđi život i zato manite se više tih palamuđenja kako motor služi da se njime peglaju krivine i nadima do ibera jer u protivnom vožnja gubi svaki smisao.

A da bi vam bilo jasno o čemu govorim evo fotke sa rekonstrukcije udesa, s tim da treba da znate da je nesretni Pero u trenutku udesa bio u svojoj traci, da je na tom mestu dupla puna linija a ograničenje 40 ili 50 kilometara na sat i da nije imao ama baš nikakvu šansu.

 

udes.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Jalova rasprava.

Niti će ova tema, niti mišljenja izneta u njoj nešto promeniti. 

Pratim temu od početka i vidim da ne može doneti nikakvog dobra, osim, možda, nekih novih rasprava. Ko je peglao krivine, peglaće ih i dalje, ko se zgražavao takvom vožnjom, činiće to i dalje. I ništa se neće promeniti.

Uvek osetim jezu, kada vidim kacigu na onom postolju u Ovčar Banji. Ali pored te kacige i posle Perine nesrećne i žalosne  pogibije , neki novi klinci (manje-više klinci) ispituju svoje granice. I tako će uvek biti.

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 13 minuta, Šumadinac je napisao:

Jalova rasprava.

Niti će ova tema, niti mišljenja izneta u njoj nešto promeniti. 

Pratim temu od početka i vidim da ne može doneti nikakvog dobra, osim, možda, nekih novih rasprava. Ko je peglao krivine, peglaće ih i dalje, ko se zgražavao takvom vožnjom, činiće to i dalje. I ništa se neće promeniti.

Uvek osetim jezu, kada vidim kacigu na onom postolju u Ovčar Banji. Ali pored te kacige i posle Perine nesrećne i žalosne  pogibije , neki novi klinci (manje-više klinci) ispituju svoje granice. I tako će uvek biti.

  

Nije bas jalova,@sashac smanjuje gas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ko zna ko to sve pročita pa ga nagna da malo razmišlja i možda neki od njih takođe smanje brzinu -> potencijalno spasen život.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, Savan je napisao:

Ko zna ko to sve pročita pa ga nagna da malo razmišlja i možda neki od njih takođe smanje brzinu -> potencijalno spasen život.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ovako nesto sam i mislio,mozda neko pocne da razmislja o uzivanju u prirodnim lepotama pa malo smanji gas,tako da mislim da ovakve teme nisu bez veze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 14 sati, Arso je napisao:

Sve to stoji ali ima jedna malena sitnica u takvom stavu. Po ko zna koji put vas upozoravam da se setite kako je nastradao pokojni Predrag Pero Rep Bogićević. Čovek koji je ispod sebe imao na stotine hiljada kilometara, a uz to se trudio da vozi oprezno i po propisima. Sudski spor je pri kraju, a kako sam čuo drugi vozač, jedan od onnih koji svakog bogovetnog vikenda na putu od Čačka do Ovčar Banje glumataju Rosija i ekipu, je prihvatio krivicu za udes. I šta sad od toga ima Perova porodica koja je izgubila hranitelja? Šta od toga što je on prihvatio krivicu i što će morati da živi sa tim imamo njegovi prijatelji, osim da neprestano upozoravamo i apelujemo na te, koji su kako ti kažeš, kovače svoje sreće koji umesto svoje često zapečate i tuđu sudbinu da putevi i ulice nisu trkačka pista gde si zaista kovač svoje sreće i sudbine. Onog trenutka kada umisliš da ono što se radi na trkačkoj stazi možeš da radiš i na putu ti si u pitanje doveo i tuđi život i zato manite se više tih palamuđenja kako motor služi da se njime peglaju krivine i nadima do ibera jer u protivnom vožnja gubi svaki smisao.

A da bi vam bilo jasno o čemu govorim evo fotke sa rekonstrukcije udesa, s tim da treba da znate da je nesretni Pero u trenutku udesa bio u svojoj traci, da je na tom mestu dupla puna linija a ograničenje 40 ili 50 kilometara na sat i da nije imao ama baš nikakvu šansu.

 

udes.jpg

Bravo na komentar, bolje ni sam ne bi sročio.Znam samo da sam se strašno potresao kad je Pera poginuo mada čoveka nisam ni znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja znam samo da kada pocne adrenalin da me radi odgledam par snimaka udesa motorima i vrlo brzo me prodje zelja za divljanjem,ALI kada sam imao 20 gledao sam drugacije snimke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja