Jump to content

Moto Zajednica

Udes Slepcevic kod Šapca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
6 hours ago, dvlns said:

Pa nema nikakve veze ti si potegao pitanje staze i napisao da vestina i staza ne pomazu u saobracaju. Covek vozio trke kolima sto nikako ne moze da implicira daima vestinu voznje motora a koliko kapiram motor nikad nije ni vozio na stazi jer bi MC. Sremac verovatno to napisao kada ga je opisivao.

 

Sad si zamenom teze prebacio na mene da objasnjavam nesto sto si ti potegao a znas ko to u Srbiji najbolje radi :P

 

 

Generalno se nismo razumeli...mislim da ne poznajem nikog ko vozi motor kao Boban ali ste stvarno otišli u off,tema je bila udes,ja sam Vam napisao šta i kako i to je to...koga baš interesuje neka se raspita o Bobanu,siguran sam da u svakom gradu ima onih koji ga znaju pogotovo ako imaju veze sa motorima i automobilima jer drži veliku radionicu za mašinsku obradu sa tridesetak zaposlenih a od nedavno i Pežo salon u SM.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 11 sati, Mc SREMac je napisao:

Moj najbolji prijatelj je u mladosti poginuo na apencu a u pravu si 100%,ovde na forumu je već duže vreme skoro pa zabranjeno voziti motor!

Pre par godina kod sela Bobovište (Aleksinac), poginuše muž i žena na APN-u. A poginuli tako što ih sustigla dvojica "bajkera" (koji se malo "poterali") pa ih jedan promašio a drugi ih Yamahom zakucao odpozadi i ubio i sebe i njih.

Prema tome u pravu si, gine se i na APN-u!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 7 sati, Shortshifter je napisao:

Sashac, jesi vozio nekad na stazi, kakvi su ti utisci?

Jesam,odlicni.:takoje:Kolegama brzo ozdravljenje,i jos puno bezbednih kilometara,uz malo vise paznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 9 sati, sashac je napisao:

Pa nece da bude...:takoje:Mislim na bas ovu situaciju.Sa 50-60-70 na sat da naleti na kolegu sa te razdaljine?I naravno mozes da okines i iz mesta i tesko da stradas.Ali nije tako cesto-bas.

Jel to hoces reci da bi ti inace na toj deonici vozio 50 - 60?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Upravo sada, kepo je napisao:

Jel to hoces reci da bi ti inace na toj deonici vozio 50 - 60?

E ovo je osnovni problem u komunikaciji.Kakve veze ima kako bih ja tu vozio.Sad kao opet prozivka.Kolege,ili ja,ili ti,ili bilo ko drugi,da vozimo u blizini okvira ogranicenja,ne bi se ovakve stvari desavale,ili da opet budem precizniji,mnogo redje.Ja bih voleo da se kolega oglasi,i da nam kaze koliko je vozio,ako moze onako iskreno.Ako ne naucimo nesto iz ovakvih situacija,onda smo glupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 19 sati, Mc SREMac je napisao:

svi znaju o kakvom se vozaču radi,kako god da brzo vozi nikad nije nikog drugog ugrozio u saobraćaju...

Ovu izjavu bas i ne kontam. Pa zasto onda postoje zakoni i ogranicenja? Ti cim prekoracis brzinu, automatski ugrozavas druge u saobracaju, posto brzinu nisi prilagodio uslovima puta, bez obzira na to da li je krajnji ishod tvoje voznje saobracajna nesreca. 

Ne kazem da ja uvek vozim po ogranicenjima, nego da gornja izjava jednostavno nije logicna. 

Motor je prevozno sredstvo, kao i svako drugo... nije istina da moras da divljas 200 na sat na sporednom putu da bi "vozio motor"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

@Mc SREMac druze izvini i moram ti reci da smo se razumeli ali je Sashac preneo diskusiju iz druge teme kada je napisao da iskustvo sa staze nema nikakve koristi u javnom saobracaju. Iskreno pijma nemam ko je covek ni kako vozi ali ocigledno su ovaj put okolnosti prevazisle njegove vestine. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 1 sat, sashac je napisao:

E ovo je osnovni problem u komunikaciji.Kakve veze ima kako bih ja tu vozio.Sad kao opet prozivka.Kolege,ili ja,ili ti,ili bilo ko drugi,da vozimo u blizini okvira ogranicenja,ne bi se ovakve stvari desavale,ili da opet budem precizniji,mnogo redje.Ja bih voleo da se kolega oglasi,i da nam kaze koliko je vozio,ako moze onako iskreno.Ako ne naucimo nesto iz ovakvih situacija,onda smo glupi.

Nije nikakvo prozivanje. Stavili ste coveka na giljotinu, jos samo da se dogovorite ko ce da mu odrubi glavu.

To je otvoren prav put na kome umemo svi da zavrnemo gas, s tim sto covek ovaj put nije imao srece kao milionipo puta do sada u istoj situaciji.

Nije vozio na zadnjem 120 na sat po sred bulevara u centru grada, pa da kazes, debil je. Nije se trkao sa jos par ortaka na magistrali. 

Vozio je motor sa odlicnim karakteristikama, on je odlican vozac, i desilo se sta se desilo. 

Hvala Bogu zavrsilo se sve dobro, i kraj price. 

Ne, nije  kraj, posto nije nastradao daj da ga mi dotucemo.  

Jel treba sutra kad se nedaj Boze skrsite isti vi, da vam pricam kako ste kreteni koji ugrozavaju saobracaj? Pitam se da li je satelis, ili ti, ili neki treci dzelat u ovoj temi imao ozbiljan udes sa motorom?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nesreće se dešavaju i najboljima a dešavaju se onda kad im se najmanje nadas. Problem kod (jako) iskusnih je samouverenost gde veliki deo operacija postane rutina i to ume nekada da 'uspava'.
Ne kažem da je to ovde bio slučaj ali česta je pojava da kod iskusnih ljudi (i u raznim disciplinama) se dese takve greske.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@kepo

Nikad nisam imao ozbiljan udes jer sebe smatram za vrlo ozbiljnog i odgovornog vozaca kako na 2, tako i 4 točka.

Imam jedan zivot i ni jedan vise, imam porodicu kojoj trebam tako da nema mesta za izazivanje sudbine. Ako se nekad odlucim da hocu da peglam brzine, to cu raditi gde je predvidjeno za tako nesto a to je staza.... the end.


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 30 minuta, kepo je napisao:

Nije nikakvo prozivanje. Stavili ste coveka na giljotinu, jos samo da se dogovorite ko ce da mu odrubi glavu.

To je otvoren prav put na kome umemo svi da zavrnemo gas, s tim sto covek ovaj put nije imao srece kao milionipo puta do sada u istoj situaciji.

Nije vozio na zadnjem 120 na sat po sred bulevara u centru grada, pa da kazes, debil je. Nije se trkao sa jos par ortaka na magistrali. 

Vozio je motor sa odlicnim karakteristikama, on je odlican vozac, i desilo se sta se desilo. 

Hvala Bogu zavrsilo se sve dobro, i kraj price. 

Ne, nije  kraj, posto nije nastradao daj da ga mi dotucemo.  

Jel treba sutra kad se nedaj Boze skrsite isti vi, da vam pricam kako ste kreteni koji ugrozavaju saobracaj? Pitam se da li je satelis, ili ti, ili neki treci dzelat u ovoj temi imao ozbiljan udes sa motorom?

E bas to je problem,sto ti razgovor o situaciji,vidis kao to sto si opisao...dotuci,giljotina.  Veze sa zivotom nema,samo si ti to tako protumacio jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 8 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Dal je realno da se u ovoj temi u ovu vrstu off-a otišlo...

Pa sta je trebalo da procitamo,i placemo?Razgovaramo o situaciji...uvek je to granica off-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 1 minut, sashac je napisao:

Pa sta je trebalo da procitamo,i placemo?Razgovaramo o situaciji...uvek je to granica off-a.

Koliko sam ja shvatio u ovakvim temama se dobiju obavještenja o nesrećama..A u drugim se raspravlja zašto, kako, kako ne...Mislim da si skoro baš ti otvorio jednu takvu..pa ono reko možda je deplasirano baš u ovoj temi soliti pamet

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

stampar, koji put u Srbiji pa nije opasan i na kom se nije stradalo kao na ovom?

 

satelis, ne dao Bog da te snadje ta nesreca, ali sam ubedjen da bi posle toga malo drugacije pisao po forumu na ovu temu.

 

 

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
On 6/17/2017 at 21:28, Satelis je napisao:

Sudeci po slikama tj nacinjenoj steti, kolege peglaci su ga bas dobro peglali, koliko procitah Bogu hvala nema stradalih. 

 

Ja se samo pitam, sta te tera da tako vozis, sta te tera da obogaljis il ubijes nekog?

Jeba*i vas motori da vas je*u i gas taj prokleti sto ga zavrcete, malo li je stradalih od pocetka sezone, malo, treba li jos neko stici u crnu hroniku, lepo tamo izgleda?

Iskren da budem, kolega peglaca nije mi zao, bahato ponasanje obilo se o glavu. Zao mi je coveka sto vozi zastavu, zao mi je mucenika jer pored slupanog prevoznog sredsta, sva krivica bice njemu prepisana + sto je mogao peglaca nositi na dusi iza resetaka da se drugacije zavrsilo.

 

Pre 2 sati, sashac je napisao:

E bas to je problem,sto ti razgovor o situaciji,vidis kao to sto si opisao...dotuci,giljotina.  Veze sa zivotom nema,samo si ti to tako protumacio jbg.

 

A kako ovo gore da protumacim?

 

Aj zdravo ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, kepo je napisao:

stampar, koji put u Srbiji pa nije opasan i na kom se nije stradalo kao na ovom?

 

satelis, ne dao Bog da te snadje ta nesreca, ali sam ubedjen da bi posle toga malo drugacije pisao po forumu na ovu temu.

Kepo, daj molim te nemoj me zezati..... po sezoni prelazim nesto preko 10K, imao sam raznoraznih situacija u saobracaju, kako u gradu tako i van njega i to shvatam kao "normalno".....moto, gledaj, citaj "budale" i budi korak ispred njih.

 

Da moja brzina nije prilagodjena, neka od tih situacija bi se katastrofalno zavrsila u to sam siguran. Zato opet kazem i ponovicu 100x ako treba.... budi umeren u svemu i nema problema. 

Ne smatram sebe za nekog ko vozi odlicno, daleko sam ja od odlicnog vozaca ali smatram i ubedjen sam da nema gasiranja jer tad apsolutno nemam situaciju u rukama, vec sam prepusten sreci il nesreci.....biram srecu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 6 sati, SlobodanR1 je napisao:

Koliko sam ja shvatio u ovakvim temama se dobiju obavještenja o nesrećama..A u drugim se raspravlja zašto, kako, kako ne...Mislim da si skoro baš ti otvorio jednu takvu..pa ono reko možda je deplasirano baš u ovoj temi soliti pamet

Nisi dobro shvatio...sedi 1 opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
5 hours ago, Alex DeLarge said:

Šteta i ne treba nikom da se desi.  

Pominjanje kako je dobar vozač a umalo nije njegovom greškom stradalo pored njega još nekoliko nevinih nekako bode oči. 

Ako je još pun love,  ima novog GS,  firmu,  vozi trke,  pa može da se zaključi da ne poštuje baš sve zakone za obične smrtnike,  ograničenje brzine, preticanje kolone...

Šta znam,  može čovek da ne priznaje zakone ali zakoni fizike su isti za sve,  hteo ne hteo. 

Vidis kakve gluposti pisete..."ne postuje bas sve zakone za obicne smrtnike",Bobanov otac je bio stari mitrovacki mehanicar,Boban je to nastavio i razradio,poceo da radi masinsku obradu i dosao do toga da ima ozbiljnu radionicu sa tridesetak majstora,od malih nogu je sa kljucem i safcigerom u ruci,nikad nije mrava zgazio,ima troje dece,isao je koliko se secam u civilnu vojsku,nije se nikad potukao u zivotu...a da voli da vozi voli,jednostavno je uvek bio kao rodjen za voznju i to bilo cega,motor,auto,kvad....sta hoces i kako hoces,padne i Rosi,svakom se desi...bas zbog ovakvih i slicnih pisanja su mnogi napustili ovaj forum,zapitajte se zasto...ovo je verovatno jedini moto forum na svetu na kojem neko moze da napise u jednoj temi da bi zabranio sportske motore u gradu,eto toliko o motociklizmu,ja vise necu pisati u ovoj temi niti je posecivati...pozdrav

Evo Vam link Bobanove firme ako nekom treba kad vec ne znate:

http://www.servis-radosavljevic.com/masinska-obrada.html

 

a drugi momak koji je bio sa njim je isto na novom motoru i isto verovali ili ne ima potpuno legalan posao,ne znam samo kako se za druge GS motore na forumu ne zapitate odakle...

Nenad Avramovic je bio na RR

http://www.avramovic.rs/pileca-klanica-avramovic.html

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Da se odmah ogradim, nisam od onih koji koji su i sudija ,porota i dzelat. Apsolutno se slazem sa @Sremcem da je ovo jedini bajkerski forum koji je vrlo cesto antiprotivan bajkerima.

Meni to sve vise lici da je doslo vreme za penziju pojedinih kolega. (uvek me to asocira na komsiju iz prizemlja koji je bio cool a onda je pocelo da mu smeta parkiranje, deca, izduvni gasovi, .......)

Sto se tice decka sa GS ja i moj ortak smo skoro vozili tim putem i pretekao nas je jedan sa GS-om slicne ili identicne boje kao taj skrseni sa bajkerom koji je nosio istu kacigu kao ova sa slika. Mene je pretekao pred samom krivinom, prosisao je vrlo blizu mene bez ablenda ili sirene da se javi. Ja sam ga na srecu vidi malo pre toga u retrovizoru ali to moze biti vrlo neprijatno, prosto te strecne.  Ja sam vozio oko 130 a on preko 160 sigurno. Posle smo ga sreli kad se vracao u kontra smeru  peglajuci kolonu.

Ako je to isti decko samo mu ostaje da slavi dva rodjendana 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@mc sremac,Trebinje-Loznica 333km,potrosio pun rezervoar,jel moguce da nesto nije bilo u redu sa motorom?GSA je rezervoar 30L,ispravite me ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mislim, ne razumi zašto nekom smeta što netko drugi piše ili misli o nečemu ili nekomu.

Moraju li svi ljudi razmišljati jednako..jednoumlje??

 

 

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 10 sati, Bokichica je napisao:

Da se odmah ogradim, nisam od onih koji koji su i sudija ,porota i dzelat. Apsolutno se slazem sa @Sremcem da je ovo jedini bajkerski forum koji je vrlo cesto antiprotivan bajkerima.

Meni to sve vise lici da je doslo vreme za penziju pojedinih kolega. (uvek me to asocira na komsiju iz prizemlja koji je bio cool a onda je pocelo da mu smeta parkiranje, deca, izduvni gasovi, .......)

Sto se tice decka sa GS ja i moj ortak smo skoro vozili tim putem i pretekao nas je jedan sa GS-om slicne ili identicne boje kao taj skrseni sa bajkerom koji je nosio istu kacigu kao ova sa slika. Mene je pretekao pred samom krivinom, prosisao je vrlo blizu mene bez ablenda ili sirene da se javi. Ja sam ga na srecu vidi malo pre toga u retrovizoru ali to moze biti vrlo neprijatno, prosto te strecne.  Ja sam vozio oko 130 a on preko 160 sigurno. Posle smo ga sreli kad se vracao u kontra smeru  peglajuci kolonu.

Ako je to isti decko samo mu ostaje da slavi dva rodjendana 
 

Da li je bajker neko ko ti profijuce 160,magistralnim putem,bez da te upozori.Sta da si hteo da izbegnes rupu i skrenuo u levo.Takvim bajkerima,sam licno uek antiprotivan,doduse to za mene i nisu bajkeri vec nesto drugo.Te fore,dobar covek,ovo ono,je isto kao kad momak ubi dete,motociklom,a svi doobar decko ne bi ni mrava zgazio.Mozda ne bi mrava,ali zgazi  dete.A tipova kao  Sremac,ima puno.Ali on nije parametar objektivnog misljenja.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja