Jump to content

Moto Zajednica

Kakve su jakne i oprema firmi Fastway, Buese, Probiker, Cycle Spirit, Vanucci

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650
  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Od gore pomenutih firmi:
"Fastway" je niza klasa, to jest najlosijeg kvaliteta, radi posao, zadovoljava osnovne standarde i kriterijume ali nista preko toga, materijali nisu bas vrh vrhova.
"Cycle Spirit"  ima svoju nizu i visu klasu jakni, niza klasa im je u rangu sa "Fastway", mada zadnjih godina vise potenciraju visu klasu , to jest svoje top modele, njih ces cesce naci u prodaji , i vrlo dobrog su kvaliteta, ali opet razumne cene, solidan odnos ulozenog i dobijenog.
"Probiker" bi stavio rame uz rame sa "Cycle Spirit" sto se tice kvaliteta.

"Vanucci" i "Buse" su kao neka top klasa, pogotovo Vanucci, odlicne su jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Што се фармерки тиче, слободно узми модел Highway Denim II, већ се варијанта 1 показала као одлична на тесту листа Motorrad, а цена је врло повољна. Лично сам их пробао пре пар месеци у Луису, апсолутно "раде посао". 

 

Што се јакни тиче, ту доста зависи од тога, како је која јакна опремљена (улошци итд.) Probiker и Vanucci су Луисове "кућне марке" односно то је Луисова роба. Пробајкер је као неки "доњи средњи сегмент" а Ванући "горњи средњи сегмент". Büse је добар произвођач са сасвим "цивилним" ценама. Од Fastway-a сам у рукама имао само летње јакне и панталоне, као што колега рече, то је добро за лето али штеде на протекторима (докупљују се за неке моделе посебно итд.). Обрати пажњу на то, ако узимаш неку јакну од њих. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao sto su drugari rekli, okej su uz nedostatak dobre ventilacije.

 

Uzmi u obzir i "Belo" motoopremu. Ja sam dobio jednu jaknu od rodjaka, za 4 godine nikada nije propustila kap kisa niti se poderala. Odusevljen sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam se odavno opredelio za Dainese zbog kvaliteta ali i dizajna, ali sam imao i hocu ponovo da kupim Buse textilne pantalone jer su sve imale. Vrhunsku izradu, kombinaciju fantasticnih materijala, dizajn, udobnost, kvalitetne, tvrde i dobre protektore na kolenima bokovima i dupetu, ventilaciju, topli ulozak. Zao mi je sto sam ih prodao jer su mi bile malo male u struku. Po meni, izuzetan kvalitet, ali ne sve serije naravno.... i kada sam ih uporedjivao sa nekim dainese pantalonama, po meni su bile i lepse i kvalitetnije uradjene i opremljene. Opet ima toliko serija da je tesko reci. *ps ako neko prodaje buse 100cm u struku il hoce da se dzora za nesto, nek mi javne.

Nazalost imao sam prilike da vidim Cycle spirit koji bukvalno truli po savovima pa se sve verovatno opet svodi na to koliko para toliko muzike. Kad pogledash kvalitet protektora i sav na jakni, sve ce ti biti jasno, po meni je uvek bolja polovna kvalitetna jakna nego jeftina sminka koja samo lepo izgleda.... Treba da ima ventilaciju koja zaista radi, koja je na pravom mestu, protektore koji nece da se istope na asvaltu bez obzira dal su CE itd, savove koji nece da se raspadnu u ne daj Boze situaciji....

Imao sam prilike u urgentnom da pricam sa momkom kome su se divno dizajnirane IXS patike raspale po savovima kao orhideja samo od pada na asvalt bez sudara i dodatnih komplikacija, a kupljene su jer izgledaju i zovu se Moto patike......

Ako mene pitas, a ne pitas, ja bih ovde izabrao Buse, bez obzira sto nije najlepsa, ako vec moras da biras od ponudjenih modela. Za Vanucci takodje nisam do sada cuo zamerke.

Velika je razlika izmedju prave moto opreme i opreme koju proizvodjaci nazivaju i izgledaju kao moto oprema.

Ako dakle pricamo o ponudjenim modelima, ekonomskoj ceni i klasi, ja bih sto se jakne tice birao Buse, za farmerke kolege imaju vise iskustva.

Izvinjavam se na duzini teksta.

Srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Imam dve letnje jakne. Jednu tekstilnu mash jaknu i durgu kožnu koja ima po celom prednjem delu perforaciju (rupičasta je).  Prva je za baš toplo vreme, a druga za recimo preko 22-23 stepena. Ispod toga osetiš hladno po grudima čak i ako obučeš neki tanji duks ispod, a nema mesta za nešto deblje ispod. Ludi talijani kao da su pravili jakne za dugoruke čačkalice.

Sada tražim nešto recimo jesenje, Za malo manje temperature, 15-20C. Nisam od onih koji će terati motor na 10 stepeni i manje.

Pretpostavljam da je onda ovo OK što se tiče toplote i luftiranja.

Što se tieč kvaliteta i preskakanja jeftinijih stvari za nešto pošteno (Dainese)...

Sada mi je iskrslo da ću ići do Beča, pa rekoh da vidim šta ima u Luisu i da vas pitam kakvo je. Svi pričaju o Luisu, valjda je čemu. U Pešti, u Shox-u nisam video ništa interesantno. Mnogo bolje stvari (bar na pogled) i za normalnije pare sam video u Motostore-u u Noventa di Piave outletu kraj Venecije, ali posle Kozine mi je bilo dosta trošenja.

Ne znam kada će me sledeći put naneti u Sloveniju i do Kozine, pa da za neke normalne pare uzmem Dainese jaknu, pantalnone... A i onda je pitanje šta i koje brojeve će imati na sniženju, a ne daje mi se za jaknu 500+ €, kolike su im full cene. Proletos nisam uspeo naći ni jedne farke koje bi mi odgovarale. Valjda zato što sam neke relativno normalne građe.

Uz to možda neku kornjaču, umesto leđnih protektora što idu u jaknu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Furam Fastway jaknu i ne fali joj ništa... 
Ima vodonepropusnih dzepova koliko ti volja (4), kisnuo sam u njoj (kišica, oko sat i po), nisam bio mokar.
Jedinu stvar koju joj zamjeram je nedovoljna ventilacija. (to znam sada, nakon godine korištenja)
Skida se unutrašnja membrana i samim time pravi se potpuno ljetna jakna od nje.
Protektori - laktovi, ramena, leđa (doduše dodatno kupljen ali nikakve pare, ne sjećam se ali 15-ak jevreja)
Vozim je i danas, kada je 30 stepeni, vozio sam i kada je bio snijeg (imaju slike na forumu) i nije mi falilo ništa...

 


Imam i Buese (Büse) hlače, predobre, udobne, pametno napravljene, sa puno dzepova i lufterima...

Ne odbacuj nešto jer nema zvučno ime... Ljudi furaju (u inostranstvu) i neke Indijske jakne za koje nikada nisam čuo pa ih hvale...



Evo teme gdje sam opisao jaknu... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Buse jakna, sto zbog kvaliteta, sto zbog gornjih dzepova. Ja kada biram jaknu, gledam da ima 4 dzepa, dva dole, dva gore. Tu moze da stane brdo sitnica i papira, od pasosa do putnickog osiguranja, od vozacke do saobracajne, ako si pusac cigare, pa maramice, pa da ostane mesto i za kljuceve kada se simnes, ...... to su moji kriterijumi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Vienna
  • Motocikl: Aprilia Tuono 1100RR, KTM EXC 450 SixDays

vanucci i büse su ok, ono ostalo zaboravi.
mozes i da gledas na racer.at
kvalitet za dobru cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Ова Fastway меш за лето се по мени јако лепо показала. На +40 стојим у Немањиној на семафору, ништа. Само памучна мајца да скупља зној, а чим даш гас осетиш како ваздух струји и мајца се на теби брзо осуши. Та јакна није за испод 20 степени (читај док се возиш). Проблем је само што је не дају леђни протектор

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Nisam stizao od posla i odmora da sednem i odgovorim na temi šta je na kraju bilo.

Na kraju je izabrana ova jakna:

https://www.louis.eu/artikel/buese-murano-pro-textile-jacket/212301?filter_gender=HU&list=253672183

Ostale mi već i na sam pogled, a kamoli probanje nisu delovale interesantno. Pre svega zbog materijala, kako taj materijal stoji, tj. visi, izgleda...

Jakna dolazi sa kao nekim leđnim protektorom, od punijeg sunđera debelog možda santimetar. ali sam svakako uzeo leđni protektor za tu jaknu koji je takoreći od istog materijala samo debeo 3-4 santimetra.

Jaknu nisam još probao na motoru jer mi je bilo suviše toplo i da razmišljam o njoj...

 

Što se tiče moto farki/pantalona, ništa nisam uzeo jer nije bilo broja.

Ove farke su odlične, ali su mi bile malo velike.

https://www.louis.eu/artikel/highway-1-denim-ii-jeans/211186?filter_gender=H&list=253672057

Čak i takve sam razmišljao da ih uzmem. Razmišljao sam da će možda biti OK, kada stavim protektore u njih, ali nisu imali odgovarajuće protektore da probam.

 

Žao mi je sada što nisam tada uzeo ili barem probao odgovarajuće pantalone za jaknu jer su i one bile na popustu,

https://www.louis.eu/artikel/buese-murano-pro-textile-pants/211230?list=290368295

ali sam tada razmišljao samo o farkama i nisam ni video, ni znao da ima tih pantalona, a kamoli da su na popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da je u ovoj zbirci Buse na prvom mestu. Pa 2 mesta ništa, i onda idu ostali rame uz rame i zavisnosti koji model od koje marke uzmeš. Rekao bih da Vanucci prednjači međju ostalim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Zaboravio sam dam review za jaknu koju sam uzeo, pošto sam je "istestirao", tj. nosio je neko vreme i u različitim vremenskim uslovima.

https://www.louis.eu/artikel/buese-murano-pro-textile-jacket/212301?filter_gender=HU&list=253672183

 

Jaknu sam nosio i po gradu i na otvorenom putu, na temperaturama između 25 i 5 stepeni celzijusa i po kiši i po suvom.

Prednosti:

Jakna je dobra, kvalitetna. Kvalitetna je izrada, dobro izgleda, može se nositi i bez protektora, kada si na 2 noge, a ne na dva točka. Postava i jakna fino greju. Vozio sam se i na ispod deset stepeni i uopšte mi nije bilo hladno gde me je jakna grejala, doduše naravno da nisam ispo bio samo u majci kratkih rukava, nego sam imao potkošulju, majcu dugih rukava i duks. Za nijansu malo jače obučen za dotične vremenske prilike da ste na dve noge. Iskreno čak sam se ispod jakne tako obučen i oznojao, tako da sigurno ima prostora za vožnju i po hladnijem vremenu od +5. Lufteri fino hlade. Ventilacija na jakni je dobra. Nisam je nosio baš na 30+ stepeni tako da ne mogu da kažem sa sigurnošću, ali na 25, sa otvorenim lufterima i bez postave, bilo je sveže(na otvorenom putu). Zatezači na jakni džepovi, sve je dobro urađeno. Nepromočiva je i to zaista, uhvatio me je pljusak(ma provala oblaka, potop) na putu, prvi put kada sam je obukao. Nisam imao gde da se sklonim pa sam nastavio još jedno pola sata. Jakna nije promočila nimalo.. Međutim ispod pojasa gde sam imao farke... Jbg. Inače ispod leđnog protektora, se lako desi da se oznojite jer su u pitanju oni penasti protektori.

Kao što sam rekao, žao mi je što nisam tada uzeo i odgovarajuće pantalone i stojim uz to uprkos manama koje slede.

 

Mane: Do sada sam video tri. Koliko su velike i koliko su vam bitne procenite sami.

Prva mana je da jakna nema štitnik cipzara, pa ako ti je tank pad kraći može se desiti da malo izgrebeš rezervoar prilikom penjanja na motor i silaska sa njega, kada se obično naginjemo napred. 

Druga mana, loši reflektori. Jakna navodno ima delove koji reflektuju svetlost na leđima i rukavima, ali ja ih nisam video. Tačnije video sam delove za koje pretpostavljam da su reflektori, ali oni, a i bilo šta drugo reflektuju manje svetlosti od grumena uglja u mrklom mraku.

Treća mana je dostupnost luftera na leđima. Ne znam kako je na drugim jaknama, ali na ovoj mi je jako nezgodno, skoro i nemoguće da sam dohvatim luftere i otvorim ih ili zatvorim dok je jakna na meni, a imam solidno dugačke ruke. Znao sam ponekad da pitam i slučajne prolaznike da mi to urade jer me je mrzelo da stajem, skidam se i ponovo je oblačim.

 

Zaključak:

Da li sam za iste pare(manje od 150€, 135 mislim) mogao da nađem i nešto bolje? Možda, ali tada to nisam našao u Luisu. Pretpostavljam da bi trebalo da mi se baš posreći da naletim da dobar popust ili u Luisu ili u Dainezeovom outletu u Kozini ili gde god već... 

Da prve dve mane ne postoje već bih rekao da je savršena. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pre par meseci sam sa kolegom gledao kacige po moto radnjama u BG-u, i slucajno u Barelu naletim na jaknu Acerbis Braaid, posto vec imam odlicnu putnu jaknu Stadler u kojoj prokuvam na +20 bacim se u rebus da li kupiti ili...

Jakna ima hrpu otvora za ventilaciju a isto tako poseduje termo ulozak koji ne zauzima mnogo prostora u koferu, jakna je sport fit kroja, ono sto mi se jako svidelo u vezi nje jeste da napred jedva prekriva snalu kaisa a pozadi je spustena tako da pokrije dzepove na farkama, neka kombinacija sport i enduro jakne.
U Barelu nisu imali u mojoj velicini (XXL) pa sam je kupio na FC Moto sajtu inace je ista cena, i cekam da je kum donese.

Uz jaknu se dobija termo ulozak, stitnici za ramena i laktove dok za ledja se dobija ulozak od Eva pene par mm debljine, ja sam odma porucio i stitnik koji je dodatnih 50evra, posto sam imao neki popust zbog prethodne kupovine cela jakna sa svim stitnicima me je izasla 180 evra.
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectID=152799157&ViewAction=ViewProduct

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Vanucci RacingII kozna Jakna  - Vrhunska , drugar pao sacuvala ga bez oderotina i preloma na delovima gde je stitila ostalo prilicno povredjeno

Ja nosim vec drugu po redu, prvu sam prodao!

https://www.google.rs/search?q=vanucci+racing+2+jacke&rlz=1C1AVNG_enRS680RS680&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwihnOnT7cHZAhXJh7QKHeDrDscQsAQIKg&biw=1280&bih=933#imgrc=xaBZ3wGQi5IXfM:

 

Vanucci Estivo II farmerke , za toplike vreme dobre udobne extra , kevlar zastita + protekroti na kolenima , nekoliko sezona skoro da im se ne prepoznaje upotreba https://www.google.rs/search?q=vanucci+racing+2+jacke&rlz=1C1AVNG_enRS680RS680&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwihnOnT7cHZAhXJh7QKHeDrDscQsAQIKg&biw=1280&bih=933#imgrc=xaBZ3wGQi5IXfM:

 

Rukavice Vanuci letnje + zimske Vrhunske kozne 

Sve u svemu misljenja sam da je super kvalitet , e da i potkapa i okovratnik naravno vanucci windstoper

 

Ove zime kupio Fastway summer jaknu i pantalone - nisam jos probao ali za te pare mislim da ce biti ok (mislim da imaju u velicinama i za za dzinove)

 

jako bitno i korisno ko porucuje preko neta, velicine se uklapaju u tablice slobodno porucite bez probe tacno je !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja