Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad-Herceg Novi-Trst-Venecija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova

Sredjujem nesto stvari, gledam torbu laptopa koju sam zamjenio sa prijateljicinom pre par god i u njoj stari hard disk. povezi sa laptopm da vidimo sta ima, kad slike sa moje avanture na Sprint Challenger v250, kako gledam slike tako se prisecam kako je pocelo....

2014. mart ako se ne varam.... Fakultet  u igalu ide dobro pa odlucim da skoknem kuci u ns na par dana, jos hladno ali suncano, ma sto ne bih motorom, isli smo vec par puta, malo je gmizanje popeti se do niksica ali sve ostalo je ok. Na granici tip pita, "zemljace jesi ti malo poranio" kaze prvi motorista u njegovoj smjeni ove godine :P Ns par dana, u masstechnic po jeftine delove, pakne 300rsd, lanac...pa nazad

mnb,v,b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Na slici je Zabljak u cg, e sad da li je bilo kada se islo ili vracalo ko ce ga znati...

Naime, motor onako prilicno zapostavljen i natovaren sa masom alata, obzirom na poreklo i kako se vodilo racuna o njemu prethodnih kisovitih meseci,  prilicno me iznenadio. u povratku pokupim eksercinu, sav ponosan kako sam se opremio da nadjem set za krpljenje gume kada ono medjutim, sjetim se da sam ga ostavio sestri u auto posto nema rezervni tocak u pezou, pa udri psovati po njoj i po sebi :-P

19:20 kisa me juri citavim putem, na pumpi, pred kojom se desilo incident rekose ima vulkanizer, par stotina metara nize. Rekoh eto sreca u nesreci, guraj motor do tamo, a on do 19:00 radi.... Upoznah par ljudi do skoro ponoci, nadje se neko da ga zovne sredi se guma, vise ne znam ni koje vrijeme bilo, samo znam da kisa konstantno rominja, covjek kaze 200 din, pocastim ga crvenu pa misli je li pametno dalje i odlucim da krenem.

sve fino bilo dok se prodjosmo ponovo zabljak na kojem temperatura ispod nule bese kako mi rekose ljudi u kafani u sred nicega. Kako i zasto oni piju u te kasne sate nisam ih pitao jer mi hladnoca u kosti usla, a strah kroz glavu prolazio ako se ugrijem u kafani pa kranem ponovo nagrabusicu.

prezivjeh i tih par sati, prodje se niksic i naprosto kada ugledah ono more kako svjetluca u daljini poce osjecati toplinu, a nakon drugog-treceg tunela ta toplota iznenadno dobi i fizicki osjet. Za preostalih dvadesetak minuta kada sam se ugrejao vozeci uz more, svatih da mi je guzica utrnula i da je ne osjecam kada se ustinem a desno rame i citava ruka ubijaju od bola, vjerovatno od siline kojom sam drzao korman zbog onih kineskih grijaca koji su mi pored srca i motora bili jedini izvor toplote.

 

Po dolasku kuci se cujem sa bratom is trsta koji mi baci provokaciju, ti da imas muda dosao bi sa tom kantom ovamo... Legnem da spavam, ali mi onako umorno i iscrpljenom te rojeci odzvanjaju u glavi.

Kako sam oci otvorio, bacih se da vidimo kinesce u kakvom je stanju, ulje smo zamjenili pred polazak za ns, nesto vise od 1000 km, znaci ok, zadnje pakne, mrtvo, pocelo disk jesti, mijenjaj, predje ... mijenjaj, gumu smo brigstonku u ns stavili nesto deblju sto je mozda bio uzrok iznenadjujuce potrosnje 3.2-3 l. Cimerka pita jel to prodajem motor jer stalno samo nabudzim nesto da se vozi i govorim sutra sutra.... a sada sve u delovima, svaki lezaj na kontrolu :P

Karburator za kraj, vec kano u noc, plan je bio da sve bude gotovo do 8, pa pakovanje do 10 i na spavanje, a tada negdje oko 11 uvece odlucim se za pauzu, kako god ostalo je samo sastaviti karburator. Korak dva osjetim nesto pod nogama ne obratih paznju, kad posle pauze vidim, magarac stao na iglu od karburatora. Aj lagano da je ispravim kad puce. Psuj, drz ne daj, ujutru zovi druga, otac mu drzi servis za vanbrodske motore, nadjemo slicnu iglu, natovari kofere, kera na rezervoar, sunce u retrovizoru, predivan dan. prvo kod pekara milana na burek pa na put

 

 

SUNP0003.JPG

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

mala neprijatnost na pumpi u zadru, gdje uprkost svoj ljubazosti ne dobismo gorivo jer nece evre da prime, sve ostalo ide glatko, malo se po nekad motor zagusi, ali iglica karburatora nije ni slicna originalnoj tako da je i dobro, trebalo bi biti goriva do rijeke. taman prolazimo odvajanje za autoput na koji bi bilo suludo ici sa ovim motorom, ali i vjerovatno ni na zadovoljstvo gledati kako te auti preticu dok vozis pravo, a i kera bi nam neki sleper mozda oduvao. U tom momentu ponovo sreca u nesreci, nestade goriva! okreni rezervu i vracaj se na pumpu. znacu umjesto 4l motor trosi 6.5. Pakao. Ali da se desilo nakon 50 km, pitanje sta bi se desilo sa mnom, ni za do rijeke ni za do nazad tako da hvala bogu za tih 0.5 l vise potrosnje.

Natoci gorivo i naprijed. Oblaci iznenada kao da me opkoljavaju, put mokar ispred, iza mene munje i grmljavina, put je vec uzeo sat dva vise od planiranogu, alil dobro je mali krug vedrine bez kise je iznad mene i prati me. Put tako spor vjetar, prejak, u momentu me umalo ne obori sa motora, u daljini mala ogolela ostrva sa nicim u kombinaciji sa napustenom po kojom kucom u daljini daju sliku horor filma. Od jednom covek na putu, ponusih se da ga povezem, kako je jos jedna kaciga stalno sa mnom, a on rece izasao malo da proseta. Kuda pitao sam se dugo jer u krugu od 10-45 km kuce video nisam ali neka... na izlasku iz rijeke dzukac spazio pticu n putu koju smo spasili, popili kafu i jos malo do cilja. 

16 sati voznje uz katastrofalno gusenje motora nakon zadra, u kombinaciji sa ekstremnim vjetrom nas je mnogo usporilo, 200km puta za skoro 5 i vise sati...mnogo... ali eto nas, sutra malo odmora pa u veneciju.

Sada je pred povratak trebalo srediti karburator, ali nece zabari da ti pokazu koje iglice imaju pa ti da izaberes, samo prodaja po modelu, a za viragovu iglicu 55e najjeftinije. za te pare eto meni goriva za povratak :P skalpel, napravi rez iznad postojeceg da ode malo nize, provozaj sa dva tri deci goriva da vidimo potrosnju, odlicno ajmo, mislim da je ta iglica i dan danas na motoru...

povratak mnogo bolji, sa dosta vise pauza i uzivanja 11h20min od vrata do vrata

Fina voznja od splita skoro do dubrovnika sa grupom motorista i na moje iznenadjenje da sam ih ispratio, mada je to bilo i malo previse za ovo motorce....

SUNP0162.JPG

SUNP0011.JPG

SUNP0025.JPG

SUNP0036.JPG

SUNP0077.JPG

SUNP0084.JPG

SUNP0089.JPG

SUNP0090.JPG

SUNP0097.JPG

SUNP0099.JPG

SUNP0118.JPG

SUNP0126.JPG

SUNP0134.JPG

SUNP0145.JPG

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 6/14/2017 at 10:41, Jupiter je napisao:

A je li na prvoj slici kera ono pored njega otvoren saht?

 

Ulicni slivnik, a ne saht. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Pas ti je svetski !!! Hvala ti na putopisu !!
Hahaha nema na cemu, dzukac je ludak
Ja Sam sent upravo vratio sa kruga kroz evropu 7000 km I bas Nam je falio, am rekao veterinary nema vise motors za njega no ako IMA naocare, posebno ako je hladno, problem I saw ocima

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja