Jump to content

Moto Zajednica

F650CS: Menjac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova

polako ubacujem iz neutrala u prvu i u momentu poluga menjaca trese i zvuk kao da kaci ali ne moze da "zakaci" slicno iz prve u drugu

kada saltam normalno kao da lupa unutra nesto na onaj trzaj kada upadne u prvu. Skoro sam uzeo motor i danas primetim ovo. Pitao bih je li to normalno ali mi prilicno ne zvuci kao takvo :-P jedan mi mehanicar kaze da umisljam a drugi da treba otvarati motor. trenutno sam u spaniji sa losim spanskim a spanci u garazama i engleski kao nebo i zemlja :P plan mi je zameniti kais i na put 3000km pa bih se pobrinuo da je sve ok. ako ko ima savet znacio bi mnogo, pa makar i onaj nadji dobrog majstora to je ozbiljno 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Mozda ne bi bilo lose da okacis neki snimak kako bi ostali mogli bolje da steknu dojam o cemu je zapravo rec, mislim lepo si i opisao al opet...tako ces pre dobiti tacniju dijagnostiku i savet...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da je OK, treba da budes energican i precizan sa menjacem, eventualno da se proveri koliki je ler gas i kako odvaja kvacilo.... naravno da stoji to da je tesko biti vidovit na daljinu.

Snimak bi pomogao za precizniju dijagnozu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Постави снимак са звуком. 

Evo snimka, , tacno se moze osetiti prateca vibracija polugice menjaca uz zvuk. Nekad upadne normalno, nekae ovako

Sent from my F5 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Mislim da je OK, treba da budes energican i precizan sa menjacem, eventualno da se proveri koliki je ler gas i kako odvaja kvacilo.... naravno da stoji to da je tesko biti vidovit na daljinu.
Snimak bi pomogao za precizniju dijagnozu!

Kada ubacim u brzinu Ne osetim mi malo da motor krece, to bi znacilo da kvacilo odvajq dobro? Zvuk se nekad poiavvi nekad ne, to me zbunjuje, ako je OK treba da se javlja stalno...?

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Нисам никада овако нешто чуо на мом Скарверу. Можда ако се покушава лагано убацити у брзину а не брзо и одлучно....како би требало.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pa ti na snimku pritiskas polugu menjaca kao da je kocnica ili gas. Lepo ti je neko napisao, odlucno i jasno pritisni.

Послато са HUAWEI Y560-L01 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Нисам никада овако нешто чуо на мом Скарверу. Можда ако се покушава лагано убацити у брзину а не брзо и одлучно....како би требало.

I kada ubacim brzo po zvuku se cuje razlika.I na leru kada,. Radi neiad se cuje tk tk... Tiho to znaci bice ovako , ako nema zvuka top

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Probaj da dotegnes sajlu kvacila.

Motor je pre mene vzen sa labavim kvacilom, tako da is to bilo prvo so Sam naprav.io.... Ali mozda he ovo posledica toga, samo ja ideju nemam sta moze biti. Nije auto, u brizinu bi trebalo da upada ili Ne.. .

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Колико ја видим, он упада у брзину, кад га стиснеш "жустрије"? Иначе свака Бембара тражи мало жустрије убацивање у прву. Као што Бојан рече, ово никад нисам доживео на Скарверу. Мислим да мењач мора код стручног лица. Имам неку предпоставку шта је али је то само нагађање, док се не отвори. Контактирај члана форума "Bokilic", човек је сређивао неколико квачила на Скарверима и има прилично искуство. Сигуран сам да ти може рећи "шта и како даље". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Meni na snimku izlgeda kao kombinacija previsok ler, slabije odvajanje kvacila i neodluco sporo ubacivanje....
Kapiram da si namerno ovako sporo da bi nam bilo ociglednije, nadam se da ne saltas tako i kad vozis!


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Meni na snimku izlgeda kao kombinacija previsok ler, slabije odvajanje kvacila i neodluco sporo ubacivanje....

Kapiram da si namerno ovako sporo da bi nam bilo ociglednije, nadam se da ne saltas tako i kad vozis!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ne, bi ni u ludilu samo nikada nisam no na jednom motor cuo niti osetio ovo pa mi cudno. I nekad se javi, nekad Ne, to mi nejasno. Kako god , da uzmem set gedora, otvorim I vidim IMA li nesto krivo, zagrebano, neobicno a i vozim sefov BMW u servis pa cu pitati za motor, ako se sporazumemo ler je na savrsenih 1400 rpm kako je preporuceno .

Mnogo hvala za odg momci, ako ustanovim sta je javljam, Ne bi li nekome koristilo

 

Sent from my F5 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja