Jump to content

Moto Zajednica

Šta treba gledati prilikom kupovine polovnog motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

I dalje smatram da je ubedljivo najbolja tema za kopuvinu polovnih motora Bokiliceva. Josh su na bju i pridodati neki vrlo korisni komentari. Ja sam je memorisao napamet kad sam ishao da kupim motor i evo 5000km za pola sezone i NISHTA. Samo sipaj i vozi. Sacu da nadjem link...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15288.0

 

Meni je pomogla ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

@bigbad

 

Procitao sam , ali to nije ono sto meni treba,ja mogu da gledam i da pipam do sutra motor koji pi pazario,ali opet ne znam cemu sta sluzi itd..to je vise za same majstore i ljude koji se bar malo razumjeu u materiju.

Meni su potrebni konkretni odgovori i pomoc oko pitanja koja sam postavio : )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
1.Da li je bolje prvo kupiti motor , pa se onda "zezati" oko polaganja?

2.Koja je procedura kada se kupuje motor koji nije registrovan(kad prodavac kaze "ide na vase ime")

3.Kako da se osiguram prilikom kupovine(od prevaranata) i sta trebam obavezno da uradim (kako da saznam da li je kraden,da li je placena carina itd)

4.Drugarov mehanicar-majstor bi isao sa mnom kada bi kupovao motor; koja pitanja bi trebao da mu postavim(sta je meni bitno ,kao buducem vozacu da znam)

5.Koliko bih morao da izdvojim novca,izuzimajuci cenu samog motora,na ostale stvari(registracija,prenosi vlasnistva,auto skola itd)

6.Koji skuter bi vi preporucili (ja sam bacio oko na malaguti madison-a 250 ili 400,piaggio x8,x9 ,ili mozda apprilia atlantic 250,napominjem da se meni ovi svidjaju,ako imate nesto da kazete bitno o tim modelima bilo bi super)

 

Evo ti moje misljenje (mada sam ja imao vise srece nego pameti :))

1. Da - polazes sa tvojim motorom, a i obuka za A ne postoji, uzmes L tablicu i vozikas se, pa ako prezivis, odlicno.

2. Znaci odmah ga registrujes na svoje ime (tako uglavnom rade prerpodavci)

3. Da li je kraden proveris u supu, takodje trebao bi da ti da dokumenta sa carinjenja, mada ovo proveri sta kako, ne znam tacno.

4. Ako je mehanicar, neces verovatno znati sta da ga pitas sto vec nije pogledao (ako je korektan).

5. a) Pitaj koliko kosta registracija za tu kubikazu. b) Prenos vlasnistva, placas porez (uglavnom mali) i vadis novu saobracajnu prilikom registracije. c) Idi u auto skolu pa pitaj :). (kakvo ti je bre ovo pitanje? :))

6. Potrazi ovde teme ili otvori temu, sigurno ce ti neko odgovoriti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: klr

tema je prebacena iz foruma oglasi, gde sam tako fino komentarisao neke oglase, al mi vise nedadose, te napravih tako cinican start :)

elem, ja naucih da gumice ipak traju malo duze, a i objasnjenje za drugu brzinu je mnogo logicnije od onog mog, te cu bez imalo cinizma reci hvala

 

i tako...

I dalje smatram da je ubedljivo najbolja tema za kopuvinu polovnih motora Bokiliceva. Josh su na bju i pridodati neki vrlo korisni komentari. Ja sam je memorisao napamet kad sam ishao da kupim motor i evo 5000km za pola sezone i NISHTA. Samo sipaj i vozi. Sacu da nadjem link...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15288.0

 

Meni je pomogla ;)

extra link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

@Kuchuk  Samo da ti kazem da imas perverzan Madison 250 od kolege RS-a u oglasima. Ako ga vec nisi pogledao, obavezno vidi. Jako dobar i pre svega ocuvan motor, posto je kolegin 100 posto je legalan i ispravan i oko toga nema da se brines, samo ne znam imas li novca za to planinarenje  :D  Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne mozes polagati na skuteru jer motocikl mora imati manuelni menjac, pre su koristili vespe ali sa menjacem na levoj rucki pa je to prolazilo.

 

menjac ne smeta voznja na zadnjem nego dizanj na zadnji, pogotovo kod majstora koji nemaju mnogo sluha. neki dizu motor tako sto ga ubace u drugu, smanje malo gas i kad motor uspori malo tad ga potope i motor skace na zadnji, onda voze dok ima gasa pa opet sve nanovo.

 

slazem se da prvu ne treba puniti do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne mozes polagati na skuteru jer motocikl mora imati manuelni menjac, pre su koristili vespe ali sa menjacem na levoj rucki pa je to prolazilo.

prolazi valjda i dalje, posto sam ja uzeo ovlascenje auto skole za njihovu vespu 200. Iskren da budem predstavu nemam kako ide to menjanje sa ruckom (vozio sam one sa noznim menjacem - prva dole ostale gore  ;D ;D ;D ) a ovo sa ruckom pojma nemam... jel ima neko iskustva sa ovim...

 

sorry za poluoff

 

@Kuchuk

 

ako nemas ni jednu dozvolu... onda moras prvo PSP da polazes - za skutere do 50ccm da bi posle mogao da polazes za A (da imas B to bi se podrazumevalo). Moj ti je savet prvo vozacka, onda sve ostalo... za kola sam mogao da se iskuliram da mi stoje ispred kuce dok ne polozim a za motor cisto sumnjam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja sam polagao na Vespi 125... Joj koja je to sprdancija od motora  ;D

Brzina se na lijevoj rucki, gdje je i kvacilo. Tako da rukom moras stisnuti kvacilo i okrenuti da uhvati brzinu. Zvuci komplikovanu, ali nije. Samo je problem ako ostane izmedju dvije brzine, to je ler, al onda se napravis baja pa kao ti saltas sa medjugasom ;D

Slicno je kao kod noznog saltanja,1 N 2 3 4

Okrenes rucicu ka gore, ubacis u prvu

Vozis, kvacilo, rucica dole za dva "skljocaja", posto je ler izmedju, i druga

Onda opet dole, treca

I skroz dole, da se sav jadan uvijes i rame iskrivis, e to ti je cetvta...

Ne smijem misliti sta bi bilo da ima 5 ;D

Ler se osjeti samo izmedju prve i druge, posto je i ucrtan na rucki, a izmedju 2,3-3,4 se ne osjeti ali ima cini mi se, bar se meni desavalo, to izgleda izlizani zupcanici kako je svaka budala vozila il ne znam sta...

Sve u svemu, zanimljivo je motorce ta vespa i ide fino, nema ni neki zvuk zujalice nego onako, sminkeraj... I moram da kazem da mi je onaj rezervni tocak sa strane najjaci ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

moram da vidim do auto skole da provozam malo to cudo da ne bude neprijatnih iznenadjenja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Na prodaju skuter Qingqi Qm Kitovan na 65 cc . Radjen kit na 65cc . Max brizina na pravcu oko 70 km/h .Treba staviti vecu diznu za vecu brzinu .Plastike su malo okrzane od padanja ali nije mnogo.Iz auspuha izvadjen katalizator (nije bucan).Juce stavljena nova svecica.Saobracajna je kod mene, uvek moze da se prevede. Moze zamena za neki skuter do 50cc - 80cc .Cena nije fix-na. Odgovaram mail i poziv na broj. Zoran. <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">

<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">0641528234 <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">

<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">nikolanesakg@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Suzuki Drz 400Sm

Svaka cast mocima na savetima, ja bih samo dodao svoje iskustvo i ako sam malo zakasnio ali sigurno nece skoditi.

Motor treba odmah prevoditi na sebe!

Kupio sam yamahu xtx od decka iz mog grada,motor se vodio na nekom liku iz obrenovca ali taj sto mi je prodao imao je punomoce,motor mi se svideo i dogovorili smo se sve otisli napravili kupoprodajni ugovor sa tim punomocem ja ga isplatio i to je to,otisao sam u obrenovac da odjavim motor platio sve poreze i to i kad sam dosao da odjavim nisu mi dali jer punomoce je bilo povuceno i moj ugovor nije vazio,nazvao sam pravog vlasnika on je rekao da mu ovaj duguje jos 800e i da nece da odjavi ,isao sam kod advokata svih mogucih i niko nije mogao da mi da pravo resenje rekli su mi da takav slucaj nisu imali a sezona je uveliko bila pocela,kad bih tuzio lika sto me je prevario ne bih nista dobio jer u obicnim ugovorima sto se prave na tehnickim pregledima pise suma za sve 10 000 din,i on bi mi dao toliko i to je to,a nemam od njega sta da naplatim kad nema svoje imovine i to bi se oduzilo,jedini izlaz je bio da odnesem pare i posle da ganjam tok sto mi je prodao,morao sam odneti 400e na toliko je ovaj pristao da bi odjavio tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha fz 600 s fazer

Prilikom kupovine motora obavezno proveriti broj šasije i agregata! Ako je moguće pre carinjenja proveriti u ovlaštenom servisu, ja sam kupio motor u Švajcarskoj na oglasima na kojem je bio promenjen ram pa dok sam našao ovlaštenu garažu koja je promenila ram i naknadno ukucala broj prošao sam kroz pakao. U mom slučaju broj je ukucan na nov blanko ram i to je u Švajcarskoj regularna stvar ali kod nas bez papira iz ovlaštene garaže, generalnog zastupnika u ovom slučaju Yamahe (Planer) i izveštaja krimi tehnike motor je ne legalan! Hvala Bogu dobio sam potvrdu iz agencije za bezbednost saobraćaja i sada je registrovan. Povedite računa i o ovoj stvari prilikom kupovine motora!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Moje lično mišljenje i iskustvo je to da prilikom kupovine do sada od preko 10-tak motora, svi su bili polovni, na žalost ni jedan nov, PRVO vizuelizacija, Motor prvo treba da je atraktivan, da Vas privuče, nisam od onih koji kupuje na šta prvo naleti samo da bi se reklo vozi nešto i da što pre zajašem, nisam ni od onih koji kupuju 2 godine i koji su picajzle, što pre shvatite da kupujete polovan Motor biće Vam lakše, ne očekujem da bude fabrika, ali naspram godina starosti, održavanju, sve treba da bude uzajamno, naravno d avolim ako Motor ima istoriju servisa, dokumentaciju pored toga o poreklu opremi i dr.

Msm mogao bih pisati do besvesti, ima svega na našim oglasnicima o polovnim Motorima, čast izuzetcima ali većina ima neku sitrnicu ili skrivenj manu koju budući Vlasnik sazna tek po kupivini, ako grešim ISPRAVITE ME.

 

Uglavnom kada odaberem određeni model prvo se informišem na forumu o iskustvima, servisima, manama, vrlinama, uporedim cene ovde i preko, upoznam se koliko-toliko i kada se dam na put povedem nekog ko ima iskustva, tačnije majstora jer nije mi žao da platim majstoru da ide i pogleda ga, svakako je to jeftinije nego da uzmem nešto a da posle visim kod istog da mi otklanja kojekakve greške, probleme ili slično

I ukoliko je i Vlasnik razuman, ponudim dogovor oko cene i prelamam, ne davim ga danima sa kojekakvim pričama ili tada uzimam ili idem dalje, retko kada se vraćam na isti ako tada ne dogovorimo. Nagledao sam se svega, d ane davim dalje, pouka, povesti nekoga iskusnog ako već VI NISTE!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja