Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fzr 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Pozdrav ljudi. Za ovaj motor nema nigde service manual pa ako neko zna kolika je fabricka glavna dizna bilo bi mi od pomoci. Kod mene je sad trenutno 107,5 ali nju nalazim u fzr 600 tako da verujem da je neko budzio karburatore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da je to fabricka, i da je razlika samo u kubikazi kod ta dva modela. Davno dam radio jedan, ali mi tako secanje...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Moguce. Ugusi mi se kad vozim izmedju 2000-3000 obrt, pogotovu sa dvoje uz brdo pa sam mislio da dobija vise goriva tj da su dizne vece. Kad izvadim filter vazduha malo se stanjje poboljsa a kad skinem celo kuciste e tek onda ide normalno tj ne gusi se na tim obrtajima i normalno krece iz mesta!  Samo nisam probao krajnje obrtaje dal nece dobijati vise vazduha. Juce sam stavio manje dizne( negde oko 90) ali problem je ostao cak i ima viska vazduha (prkce u visokim obrtajima)pa sam morao da zatvorim jednu rupu na kucistu filtera i cini mi se da je zivahniji na gasu ali se i dalje gusi na malim obrtajima od 2000-3000. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Evo da sumiram zakljucke na kraju. Vidim da je gro ljudi imalo slicnih problema, neko je resio ali nigde niko nije dao objasnjenje sta je radio i kako je resio. Ja sam uspeo da resim problem koji me je mucio otkako sam uzeo motor tj. kupio sam ga sa tim problemom i u pocetku mi nije smetalo ali vremenom sve me je vise nerviralo. Posto se gusio izmedju 2000-3000 obtraja tj na prelazu sa ler dizne na glavnu diznu predpostavio sam da je nesto do sibera i do iglice. Naime iglica je bila spustena max. ali ispod nje je bila neka plasticna podloska debljine oko 2mm. Dali je to tako fabricki ili nije uglavnom ja sam je izvadio i stavio manje(tanje) metalne podloske. Vratio sam dizne 107,5 ,namontirao karburatore i problem je nestao! Motor nema vise gusenje i normalno se ponasa. Sad dali je se pojela iglica ili dizna ispod nje  ili je neko stavljao naknadno te plasticne podloske to ne znam ali je bitno da je problem resen! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja