Jump to content

Moto Zajednica

Stvarno je DOSTA!

Recommended Posts

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja cu svake nedelje tokom leta da se provozam kroz grad, sta mi tesko.

 

Ako to dovede do popularizacije motociklizma u naredne dve godine recimo, i jos veceg broja motora na ulicama, porasce i svest (jer ce mozda sestric onog sto oduzima prvenstvo voziti motor), kao i pozornost svih ucesnika u saobracaju.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Neki nikako da shvate da ne postojimo mi. To sto imamo zajdnicki hobi ili kako god zelite da nazovete voznju motora ne znaci da postojimo kao organizovana skupina koja treba da se bavi uredjenjem propisa ili zivota. Ko zna koliko "nas" ovde podrzava nesto protiv cega se na prvi pogled vecina "nas"buni.

 

Ovo je forum koji okuplja ljude sa istim interesovanjem ali samo jednim istim interesovanjem a ostala interesovanja nam se nadam se razlikuju u meri u kojoj je potrebno da bi drustvo bilo zdravo. Izneti predlog ako malo bolje sagledate ima i obrise "politickog delovanja" mada sam siguran da to nije bila namera. Ali organizovano delovanje u cilju postizanja nekog cilja a usmereno ka delu vlasti (ministarstvu unutrasnjih poslova) jeste politicko delovanje. Da to jeste tako potkrepljuje i Savanov pokusaj da objasni smisao ili besmisao fontane i reakcije na isti. Da se razumemo u potpunosti razumem Savanov stav i to da se sa 1,8 miliona eur mogla obnoviti decija bolnica je takodje politicka demagogija. Koja bolnica, gde, zasto bas ta i zasto bas tu a ne ova kod mene. Zasto decija a ne dom za penzionere?...

 

Dokle god neko pokusava da moj hobi predstavi kao pripadnost nekoj grupi koja ocigledno zeli da organizovano utice na zivot u Srbiji ja necu da me zovu "bajker". Dokle god na ovom forumu pisemo o trkama, tehnikama voznje, popravkama, opremi, savetima za kupovinu pa cak i o analizama nesreca ovaj forum ima smisla kada pocnemo da koristimo ljubav prema motorima za organizovanje radi nekih drugih stvari postali smo politicari.

 

Drugo bi bilo da BJB ima neki statut i neku skupstinu i da znamo pravce u kojima zele da deluju pa da se opredelimo da li ih podrzavamo ili ne ali onda placanje clanarine pa da ljudi mogu da zive od tog rada. Naravno pod uslovom da oni to uopste zele. Opstali bi taman toliko da odstampaju statut i svi bi smo napustili i forum i BJB

 

Nekoliko puta sam i sam upao u zamku da pomislim kako odavde treba da ide neko saopstenje dok nisam shvatio ovo sto sam napisao, ne postojimo MI ovde smo svi individualno i svako svojom voljom i sa svojim stavom.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Замолио ме црно дете да вам ископирам ове линкове:
   http://www.blic.rs/vesti/hronika/dve-tragedije-na-putu-za-isti-moto-skup-jedan-bajker-usmrtio-devojcicu-drugi/57q3zmc http://www.telegraf.rs/vesti/2822912-teska-nesreca-na-zlatiboru-motociklista-se-zakucao-u-automobil-pa-poginuo



Stavka dva. Dosta od mene.
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Hm... odsustvo bilo kakve kulture je uzrok situacije u saobraćaju, u kojoj se vožnja motocikla pretvara u preživljavanje, a ni vozačima nije znatno bolje, jedino što ima nešto metala između njih i okoline.

Dodatno je to što se ovde život ne vrednuje više uopšte, masa ljudi ne voli ni svoj život, a kamoli tuđe, a sve kao odraz bede i beznađa.

 

Ovakvo stanje se ne može promeniti dok god pozitivni primeri nisu propagirani, a oni negativni ne naiđu na osudu, ali ne medijsku - društvenu (neću da se družim sa nekim ko kuca poruke dok vozi ili ko na žuto daje gas umesto da koči ili sl...). Medijska osuda negativnih primera pobuđuje bes protiv svih, i onih pozitivnih.

 

Iz ovog razliga, po meni je predlog bdada sasvim OK - budite svesni i motociklista, motociklisti su uglavnom dobri ljudi, kao i svi drugi, gledahte retrovizor, pomerite se 20cm, ima mesta za sve.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Od 1950 i neke, pa na ovamo, motociklisti su od strane komunjara obelezeni kao bagra i ne mogu da se setim drugog pravog naziva...

I to ce ovde ostati zauvek! 

Sve do one atomske bombe koju je @bocca_bastard spomenuo u nekoj temi pre neki dan!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Kao mali sam vozio Jawu babetu,pa apn 4,pa apn 6 ,apriliu 125,sad savage ls 650...u stvari do pre 20-ak dana dok me nije krnuo neki mali sa strane u levu nogu...kaže nije me video,postavljena je tema...elem,sećam se nebrojeno puta da je malo falilo da sletim u kanal sa apn-cima,što zbog auta,što zbog kamiona,a bogami i autobusa...jel sam vozio 40-50...i još im je smešno...rešio sam čim sredim nogu i savage-a stavljam na motor neki pajserić,naći ću mu mesto pa da vdimo...što se tiče vožnje,raskrsnica,koči,20 na sat...neko se uključuje,koči...mora tako,da paziš više na druge dok se,daj Bože,ne dovede neki red...skoro sam pročitao u nekoj temi da kad izlaziš u saobraćaj ponašaš se tako kao da svi hoće da te ubiju...Bogami čovek u pravu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 3 sati, nedokazani je napisao:

Hm... odsustvo bilo kakve kulture je uzrok situacije u saobraćaju, u kojoj se vožnja motocikla pretvara u preživljavanje, a ni vozačima nije znatno bolje, jedino što ima nešto metala između njih i okoline.

Dodatno je to što se ovde život ne vrednuje više uopšte, masa ljudi ne voli ni svoj život, a kamoli tuđe, a sve kao odraz bede i beznađa.

 

Ovakvo stanje se ne može promeniti dok god pozitivni primeri nisu propagirani, a oni negativni ne naiđu na osudu, ali ne medijsku - društvenu (neću da se družim sa nekim ko kuca poruke dok vozi ili ko na žuto daje gas umesto da koči ili sl...). Medijska osuda negativnih primera pobuđuje bes protiv svih, i onih pozitivnih.

 

Iz ovog razliga, po meni je predlog bdada sasvim OK - budite svesni i motociklista, motociklisti su uglavnom dobri ljudi, kao i svi drugi, gledahte retrovizor, pomerite se 20cm, ima mesta za sve.

 

Odlično rečeno. Lično, imam priliku da učestvujem u saobračaju već  30-tak godina i posmatram i iz ugla motocikliste - jer mi je to velika ljubav, vozim šlepere po celom svetu - to mi je posao i automobil - zimska potreba :). Valjda zbog svih ovih spojeva i dopunjavanja znanja i iskustva refleksno uočavam motociklistu kada mi se približava, usporavam jer znam kako udar vetra može biti poguban i dajem mu pokazivačem signal da je bezbedno. Dok vozim moju Pan Evropu (Hondu jel te :)) tačno po kretnji vozila ispred mene ili ako se neko vozilo približava raskrsnici ili izlazi sa sporednog puta (mali automobili) odmah primetim da me vozač nije ni registrovao, bezobrazan je, nema pojma o vožnji i prilagodim moju brzinu i kretnju. A vozim sredinom puta ili uz levu liniju. Isto tu nepažnju a nekad i bezobrazluk uočavam i kad vozim šlepera i s obzirom da sam svestan svoje veličine i snage čuvam i te neiskusne , bezobrazne ili neodgovorne. Tako se ponašam i kad vozim motor. Davno sam naučio da bes i teranje pravde na drumu nikad ne izadje na dobro. Da nedavim više  :) 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pre 2-3 godine sedoh na motor u Loznici. Negde sam i zapisao taj dogadjaj i to je bio blagi užas doživljaj. Sa svoj strana se izlece, prvenstvo niko ne pruža kako treba nego do zadnjeg momenta si u dilemi jel će ti pružiti ili će se ispreciti. Takođe i infrastruktura i osvetljenje..
Autom nekako nisam imao toliko takav osecaj nebezbednosti, moguće sto se automobili medjusobno više respektuju, šta znam..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 25 minuta, Savan je napisao:

Autom nekako nisam imao toliko takav osecaj nebezbednosti, moguće sto se automobili medjusobno više respektuju, šta znam..

- Zavisi koji auto voziš.   Retko sedam u auto ali evo danas sam imao  dve stresne situacije.  Izletanje dostavnog vozila  i  neka žena, gospodarica prstenova...    A lepo mi je ćerka govorila da neozbiljno, sitno  izgledam u 206-tici. Sreća sporo vozim a  dobro kočim.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda je i do toga, zadnjih godina sam vozio mb pa možda zbog veličine da je upadljiviji.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Odlicno je sto ste pomenuli fontanu iako naizgled nema veze sa temom.

Ako zanemarimo da je preplacena x puta

Ako zanemarimo rasvetu i ozvucenje-muziku koji asociraju na cirkus Medrano ili luna park

Ako zanemarimo da je teski kich koji bi mozda legao u Las Vegas ali u Beograd,na Slaviju nikako

ne mozemo zanemariti cinjenicu da je ta skalamerija opasna po saobracaj po vise faktora

ako treba objasnjavati koji su to faktori onda odmah pocepajte vozacku dozvolu dok jos imate glavu na ramenima

 

E ta fontana oslikava nase drustvo,sav debilizam ovih LOSIH DJAKA koji su na vlasti,sav debilizam zakona,nepostovanja istih,korupcije i malogradjanstine.

Prema tome mozete vi da protestvujete koliko hocete ali nasem drustvu nema leka.

Ja sam odustao od borbe za normalnu drzavu,ziveo nam vodja a mi--ko prezivi pricace!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 6 sati, dvlns je napisao:

Ali organizovano delovanje u cilju postizanja nekog cilja a usmereno ka delu vlasti (ministarstvu unutrasnjih poslova) jeste politicko delovanje

Ako je cilj podizanje vozacke kulture,skretanje paznje na motocikliste kao ucesnike u saobracaju (u pozitivnom smislu) politicko delovanje onda OK nazovi to tako,a to sto kazes da je usmereno ka delu vlasti tj mup-u je lepo objasnjeno i ima poruku "radite svoj posao,savesno" i nisam pozivao ninakakve proteste nego na ucestalu voznju u cilju skretanja paznje,nema "upotrebe sile" odnosno blokiranja saobracajnica i slicno.

Takodje,kazes da shvatimo da ne postojimo,mozes reci u svoje ime,bitisati na forumu ili ne tvoja je stvar ali mi postojimo samo ti to ne gledas tako i ne vidis se u ovome ali opet i to je tvoja stvar.

 

@Svaler Ja bih te zamolio da obrises post,nije lepo da ONO koristi tudju nesrecu i tragediju zarad promovisanja svog stava! Hvala.

 

@Savan koliko ima ovakvih bilborda kod vas?

 

 

bilbord1.jpg

bilbord 2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Malo je tu i dužina ekspozicije odradila svoje ali ok, imaš poentu, ne treba nešto namerno da odvlači pažnju iako veliki deo odgovornosti je tu i kod samih vozača. Dobar primer je npr veliki pljusak gde se vidljivost takođe umanji a nema se ko okriviti niti se to može sprečiti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Onda se zamisli u srednjoj traci,kada se ugao promeni,kako li onda izgleda,to nije smanjenje vidljivosti da poredis sa pljuskom nego iznenadna promena svetlosti koja te dekoncentrise,bilbord je napravljan da privlaci paznju zarad reklamiranja.

A ono zeleno (na obe slike je zeleno) iza je od semafora sa sledece raskrsnice,inace to je magistralni put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
3 hours ago, bdada said:

Ako je cilj podizanje vozacke kulture,skretanje paznje na motocikliste kao ucesnike u saobracaju (u pozitivnom smislu) politicko delovanje onda OK nazovi to tako,a to sto kazes da je usmereno ka delu vlasti tj mup-u je lepo objasnjeno i ima poruku "radite svoj posao,savesno" i nisam pozivao ninakakve proteste nego na ucestalu voznju u cilju skretanja paznje,nema "upotrebe sile" odnosno blokiranja saobracajnica i slicno.

Takodje,kazes da shvatimo da ne postojimo,mozes reci u svoje ime,bitisati na forumu ili ne tvoja je stvar ali mi postojimo samo ti to ne gledas tako i ne vidis se u ovome ali opet i to je tvoja stvar.

 

@Svaler Ja bih te zamolio da obrises post,nije lepo da ONO koristi tudju nesrecu i tragediju zarad promovisanja svog stava! Hvala.

 

@Savan koliko ima ovakvih bilborda kod vas?

 

 

bilbord1.jpg

bilbord 2.jpg

Zaboravio sa da iskopiras deo u kojem sam napisao da ne verujem da je tvoja namera za pokretanje teme bila politicka namerno ili slicajno.

 

Lepo je to sto mislis da samoorganizovanje kao vid protesta postoji, ali da li mozes da prihvatis da nosenje poruke u policiju nije samoorganizovanje. Da li ce tekst poruke biti jedinatven? Ako hoce neko ga mora napisati a to je vec organizovanje, ako nece kako znas da u na primer Cacku ili Novom Sadu ili Nisu neko nece odneti neku "politicku" poruku?

 

Imas plemenitu ideju ali nisi sagledao sve uglove pogotovo ako mislis da se to desava iz nedelje u nedjelju. To je poenta mog pisanja.

 

Kada kazem ne postojimo mi mislim na nas clanove BJB foruma kao organizovane grupe ljudi. Veliki deo ljudi ovde su clanovi moto klubova i mislim da se ova ideja treba tamo izneti. Ja nisam clan kluba ali neka neko ko jeste napise zasto klubovi (koji su registrovani kod drzavnih organa) ne bi izneli tu tvoju ideju.

 

Ne znam da li se secas saobracajke u NS kod Mercatora kada je troje mladih poginulo jer su na crveno krenuli kolima a Audi silazeci sa mosta udario u njih. Tada se polemisalo da li je LED bilbord sa Mercatora izazvao zabunu kod vozaca da pomisli da se upalilo zeleno svetlo i nista nije uradjeno.

 

Jasno mi je da kao pokretac, opet kazem plenenite ideje, mislis da sam nesto usmerio protiv tebe ali nadam se da sam sada uspeo da objasnim stav a da razumes da nemam ništa ni protiv tebe ni protiv ideje samo mislim da nije do kraja razradjena i da sa pogresnog mesta trazis podrsku. Svakako imas apsolutno pravo da pokusavas kao i da koristis forum kako ti mislis da treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa znaš kako DeLarzeu, ako ćeš da se provlacis izmedju vozila - ali na zadnjem točku - ima pomalo bahatosti zar ne :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mene je provlačenje jedan put skupo koštalo.

No, ima svoju draž kad si pristojan kao i još neke radnje koje mi daju osjećaj slobode...

 

Bahatost je, ka šta savan reče, provlačenje na zadnjem.

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@dvlns razumeo sam odma sta si hteo da kazes,nas dvojica bi se razumeli u dve reci da sednemo i pricamo,pisem tako da bi svi shvatili i sto manje recenog izvlacili iz konteksta jer takvi smo ljudi :takoje:

Sto se tice klubova tu ne polazem velike nade jer su uglavnom svi pod MAS-om i bez njih ne smeju nista a ...

Nadam se da razumes.

Takodje i ovo "pismo" mup-u se moze izbaciti iz predloga,u pravu si.

Zato sam i zamislio da ovo bude neobavezno vozanje "drugara iz kraja" sa jasnom porukom i naravno ovo je predlog i kao sto napisah ocekujem sugestije,predloge pa i kritike bilo sta samo da se pomerimo sa mrtve tacke.

Sto se tice provlacenja i sam to radim ali kada uslovi to dozvoljavaju,sto se tice granice,kada sam obisao kolonu (bez onog "upozoravajuceg" turiranja) cariniku koji se naostrio da me vrati kulturno objasnim da to ne radim zbog bahatosti nego sto sam u opremi na suncu a vozaci imaju ako ne klimu bar lim iznad glave,samo je klimnuo glavom,nije tesko biti fin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Bilbord,fontana,itd,mogu da te dekocentrisu u voznji,ali "ti"si kao vozac ucesnik u saobracaju i tu je "problem" u glavi,ako hoces da gledas fontanu parkiraj se prosetaj i uzivaj u pogledu,a ne da zevas iz kola ili sa motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
pre 35 minuta, Nidža016 je napisao:

Zato ja vozim motor u šumi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Ubedljivo naj pametnije !! 

Staza i suma, i nigde vise. Em bezbedno,em mozes ici do maksimuma i za svaku gresku si sam kriv.

Kad finansijski ojacam prestajem da vozim u saobracaju,motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
18 hours ago, dvlns said:

Neki nikako da shvate da ne postojimo mi. To sto imamo zajdnicki hobi ili kako god zelite da nazovete voznju motora ne znaci da postojimo kao organizovana skupina koja treba da se bavi uredjenjem propisa ili zivota. Ko zna koliko "nas" ovde podrzava nesto protiv cega se na prvi pogled vecina "nas"buni.

 

Ja sam moj revolt rešio na način kao što je Astral gore opisao - KLX za šumu i YZF za stazu, ali to ne znači da me više ne zanima katastrofalno stanje u saobraćaju. Dvlns, mislim da mešaš pojmove "politika" od koje mi se stomak prevrće i "društveni pokret" koji za cilj ima rešavanje nekog problema - u ovom slučaju isključivo bezbednost motorciklista.

Kažeš ne postojimo mi, a ko će onda poboljšati "našu" bezbednost, država? Ovo je retoričko i ironično pitanje koje ne zahteva odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Nidža016 said:

Zato ja vozim motor u šumi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Ovo je pametna odluka. Samo ovde u Vojvodini bi se smorio sa off roadom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja