Jump to content

Moto Zajednica

Stvarno je DOSTA!

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Drugari,ne znam ni sam kako bih poceo ali situacija u saobracaju (akcenat stavljam na motocikliste) je dosla do usijanja,kako smo svedoci da se nista ne radi po pitanju bezbednosti i ugrozenosti Nas motociklista mislim da je vreme da sami ucinimo nesto za sebe,svoje zdravlje,zivote,porodice i voljene.

Imam da Vam izlozim jedan predlog koji bi MOZDA malo promenijo stanje,svest,bilo kakav pomak da se napravi.

 

Ovako,posto od nekog organizovanja protesta,blokade puta ili slicnih stvari nema vajde a moze se navuci samo gnev drugih vozaca blokiranjem saobracajnica i slicno,narocito odlazak ljudi u npr BG iziskuje mnogo vise i vremena i novaca a samim tim ne moze biti ucestalo sto je po meni naj bolji recept za skretanje paznje.

                                                                                                                            Predlazem sledece:

 

Da se  izabere jedan dan (naj bolje nedelja) da se organizuje jedna jednocasovna voznja kroz grad,svako u svom mestu!

Da se isto ponavlja svake nedelje,mislim da svako od nas moze odvojiti 1h vremena i 2-3l goriva za isto!

Da se na celoj teritoriji Srbije voznja odvija u isto unapred dogovoreno vreme!

Ukoliko bi bilo ucestalo verovatno bi se i medijski ispratilo (kakav god izvestaj bio) i sama policija bi shvatila ozbiljnost situacije!

Znaci par krugova po gradu grupe motociklista ne mogu proci neopazeno i ostalim ucesnicima u saobracaju i nadleznim organima,naravno bez blokiranja puteva,pravljenja guzve i slicno.

Starije i iskusnije kolege da okupljanje iskoriste za "edukaciju" mladjih koji bi dosli ako nista ono zbog voznje.

I ponavljati svake nedelje isto,mislim da bi bilo efekta.

Neko od pravnika da sacini tekst koji bi svako u svom gradu predao u policijsku upravu,cisto da okupljanje bude zvanicno i dobije na tezini.

 

Policiju spominjem jer meni licno naj vise smeta njihova pasivnost kada je saobracaj i odvijanje istog u pitanju i NE sankcionisanje drugih prekrsaja osim ne vezivanja pojasa i paljenja svetla a krajnja ciljna grupa su vozaci kamiona.

Sto se tice kojekakvuh agencija i asocijacija njih necu ni da spominjem,jedini cilj im je uzimanje naseg novca ubedjujuci nas da je to za nase dobro i bezbednost (po meni primer ne mogucnosti uvoza motocikala smanjene snage a to je prvi korak ka vecoj bezbednosti,ali to sad nije tema).

 

Jos cu samo spomenuti da zivim na granici sa HR,ovdasnji vozaci kada predju granicu odjednom se "resetuju" koriste migavac,propustaju pesake,ne oduzimaju prvenstvo prolaza ... znaci moze se!

 

 

Jos jednom da ponovim,svake nedelje 1h kroz grad u sto vecem broju (SVI u isto vreme da bi nadlezni shvatili ozbiljnost situacije) i ubedjen sam da bi vremenom nesto postigli.

U Srbiji su uvek stvari resavali kuka i motika,nase su brojnost i sloznost!

Leto je pred nama a ili imamo decu ili smo necija deca,trebamo jedni drugima,razmislite!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Dobra ideja, da se odredi isti dan i isto vreme za sve gradove, fluo prsluci kod kineza po 100 kinti i natpise neke da prikacimo, pa ko moze moze ko ne moze pojavice se sledece nedelje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

A za pocetak da probate da ne divljate da se ne guzite izmedju automobila da dajete migavce da ne secete vozace automobila i da svirate i ablendujete kad preticete i pojavljujete se iznenada u retrovizoru i da drzite odstojanje. Vecina su teska govna i jedni i drugi. Iste scene dozivljavam i na dva i na cetiri tocka. Teska bahatost. Vozim i motore i kola i pun mi je kurac i jednih i drugih. Sve sami ludaci. Idi na auto put. Svi nervozni neki ulicni trkaci. Stoka na prekvalifkaciju. Po dzepu pa kamere i radari na svakom cosku pa se junaci. Pijano naduvano neispravna vozila umisljeni vozaci... Kakvi protesti. Po krovu treba da lupam napaljenog u konzervi na 4 tocka a ovaj sa dva bi da presecece i proleti izmedju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, dejankiss je napisao:

A za pocetak da probate da ne divljate da se ne guzite izmedju automobila da dajete migavce da ne secete vozace automobila i da svirate i ablendujete kad preticete i pojavljujete se iznenada u retrovizoru i da drzite odstojanje. Vecina su teska govna i jedni i drugi. Iste scene dozivljavam i na dva i na cetiri tocka. Teska bahatost. Vozim i motore i kola i pun mi je kurac i jednih i drugih. Sve sami ludaci. Idi na auto put. Svi nervozni neki ulicni trkaci. Stoka na prekvalifkaciju. Po dzepu pa kamere i radari na svakom cosku pa se junaci. Pijano naduvano neispravna vozila umisljeni vozaci... Kakvi protesti. Po krovu treba da lupam napaljenog u konzervi na 4 tocka a ovaj sa dva bi da presecece i proleti izmedju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 

Nisam slucajno spomenuo skretanje paznje policiji na njihov rad,opet kazem moje misljenje je da su pasivni po pitanju sankcionisanja svih vozaca,to sa radarom dokazano ne pije vodu jer su uvek "uhvaceni" oni sa naj manjim prekoracenjima,jednostavo SVE sankcionisati,kako sve vozace tako i sve prekrsaje.

Naveo sam primer HR,zasto daju migavac tamo a ovde ne,pa pitaj nekog saobracajca kada je napisao kaznu za tu vrstu prekrsaja ...

Takodje sam spomenuo,da se tako izrazim "pametovanje" starijih mladjima,nece im skoditi i ja sam slusao starije i njihove price.

Ili ostaviti stvari ovakvima kakve jesu i misliti "nece se to meni dogoditi"!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Generalno nasa saobracajna kultura je ocajna. Vozim i auto i motor,i svega i svacega se nagledam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ovde policija prepusta slucaju da se sto vise budala poubija medjusobno manje posla za njih izvesna penzija a i hitna pomoc ima posla. Svi placeni na budzetu.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, dejankiss je napisao:

Ovde policija prepusta slucaju da se sto vise budala poubija medjusobno manje posla za njih izvesna penzija a i hitna pomoc ima posla. Svi placeni na budzetu.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 

Bojis se za Nadu Macuru?  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 39 minuta, dejankiss je napisao:

A za pocetak da probate da ne divljate da se ne guzite izmedju automobila da dajete migavce da ne secete vozace automobila i da svirate i ablendujete kad preticete i pojavljujete se iznenada u retrovizoru i da drzite odstojanje. Vecina su teska govna i jedni i drugi. Iste scene dozivljavam i na dva i na cetiri tocka. Teska bahatost. Vozim i motore i kola i pun mi je kurac i jednih i drugih. Sve sami ludaci. Idi na auto put. Svi nervozni neki ulicni trkaci. Stoka na prekvalifkaciju. Po dzepu pa kamere i radari na svakom cosku pa se junaci. Pijano naduvano neispravna vozila umisljeni vozaci... Kakvi protesti. Po krovu treba da lupam napaljenog u konzervi na 4 tocka a ovaj sa dva bi da presecece i proleti izmedju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 

Objašnjeno , tačka!

 

Kad se desi saobraćajna nezgoda (konkretno motocikl) krivice skoro uvek ima kod obe strane - osim u slučaju gde bezobzirno ubiješ nečije dete na ulici.

 

Bdada briši ovu temu jer nema svrhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)
Objašnjeno , tačka!
 
Kad se desi saobraćajna nezgoda (konkretno motocikl) krivice skoro uvek ima kod obe strane - osim u slučaju gde bezobzirno ubiješ nečije dete na ulici.
 
Bdada briši ovu temu jer nema svrhe

Kad te obori neko s ledja kao mene,jel ko zna gde gleda covek i nevidi da ti kocis koja je tu moja krivica ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pročitaj još jednom šta sam napisao, ovog puta se skoncentriši...ne raspravljam dalje

 

P.S.

I ja sam takođe bio oboren, čisto da me razumeš bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Možda je došlo vreme da se trkačkim motorciklima zabrani vožnja po naseljenim mestima. Ako si na semaforu i ležiš pogrbljen na vrelom rezervoaru na plus 30 sa kacigom i kožnom jaknom, tebi je mozak krompir-pire, znoj ti se sliva u oči, refleksi su kao u mrtvog konja. R-isti u Beogradu su potpuno odlepili, to više nije bahatost, to je siledžijstvo za izolaciju i psihijatriju. Kašalj i mali q se ne mogu sakriti ;)

 

p.s. pokretaču teme, molim te nemoj da dolaziš u BG i zaustavljaš saobraćaj, napravićeš kontra-efekat, motoristi su se svima popeli na onu stvar.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/114130-obrazovanje-vozača-automobilaprevencija-nezgoda/&do=findComment&comment=1860709

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/114130-obrazovanje-vozača-automobilaprevencija-nezgoda/&page=4

 

Postavio sam svoja dva prošlogodišnja posta na istu temu i gde si i ti Bdada učestvovao, i u kojima ima nekoliko linkova ka starim temama iste problematike. I ja sam kao vozač dupljak i meni je pun kufer kao što je naveo Dejankiss. Svi smo nekako pogledom uperenim na "evropski drum" , verovatno zbog očekivanja meterijalne zadovoljštine, a kulturološki se krećemo potpuno suprotno i još i ubrzavamo. Kod mene u kraju ima restoran sa odličnim ćevapima, Borska ulica u Beogradu, do je perionica automobila, puna linija, autobuska stanica preko puta, ispod i iza raskrsnica, provedem otprilike dvadesetak minuta i prosto je neverovatno koliko ljudi za to vreme poseti oba lokala čineći to skrećući i polukružno okrećući preko pune linije i mahom bez žmigavca. Svakodnevno prolazim tuda i ne retko vidim i policijski ili neki drugi državni auto pa čak i sa L tablicom,  koji je učinio isto i zapitam se da li sam ja lud i budala  što stanem malo dalje i ispešačim da ne bi činio prekršaj. Ovakvih primera ima na svakom koraku, poštujući propise striktno, ne toliko zbog kazni koliko zbog bezbednosti i nekog kulturnog urbanog ponašanja, svakodnevno se osvedočim da sam glup jer neko kršeći sve norme prođe mnogo brže dok ja čekam. Znam mnoge koji na 4 točka čine upravo ono za šta bi na dva da biju i to uopšte ne razumem, doduše, takvi ni na motoru nisu bolji i doprinose da smo se mnogima popeli na onu stvar, kako reče Miloš.

 

Slika iz prvog posta kazuje sve, na koji način to suzbiti ne znam, bojim se da problem postao mentalni i stalno rastući. Nisam pesimista ali činjenice su takve, podržavam svaku dobrobitnu akciju, međutim nisam uveren u masovnije učešće bez obzira koliko nas žulja i boli, ustalom, videće se kako se tema razvija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, dejankiss je napisao:

A za pocetak da probate da ne divljate da se ne guzite izmedju automobila da dajete migavce da ne secete vozace automobila i da svirate i ablendujete kad preticete i pojavljujete se iznenada u retrovizoru i da drzite odstojanje. Vecina su teska govna i jedni i drugi. Iste scene dozivljavam i na dva i na cetiri tocka. Teska bahatost. Vozim i motore i kola i pun mi je kurac i jednih i drugih. Sve sami ludaci. Idi na auto put. Svi nervozni neki ulicni trkaci. Stoka na prekvalifkaciju. Po dzepu pa kamere i radari na svakom cosku pa se junaci. Pijano naduvano neispravna vozila umisljeni vozaci... Kakvi protesti. Po krovu treba da lupam napaljenog u konzervi na 4 tocka a ovaj sa dva bi da presecece i proleti izmedju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 

Može li neko možda da ospori bilo šta od ovoga što je Dejan naveo. Ljudi prvo očistite svoju kuću pa onda gledajte i komentarišite đubre u tuđoj. Verovatno je i mnogima od Vas pun q..c licemerne i lažne solidarnosti i kolegijalnosti sa budalama koje su se domogle novca, kupile žestoki motor, ne zbog toga što zaista vole motor već zato što je što skuplji, što jači i što jači motocikl odličan način da se meri kita sa sličnim njima. A što je najgore u svemu većina njih je pre kupovine motora jedva savladala vožnju bicikla što im naravno ne smeta da sednu na nešeto što bukvalno ima više konjskih snaga od kilograma. Svi mi to gledamo svakog dana i većina ćuti i pravi se mrtva, bilo da je reč o divljanju na ulicama ili na putevima, jer zaboga to su kolege. bajkeri (ma šta to značilo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pretpostavljam da je covek mislio da se skrene paznja svim ucesnicima u saobracaju, znaci trebalo bi da ima efekat i na ove "nase" sto divljaju po gradu da to ne cine (ako bi ih dotaklo, jedino da se obezbedi par klipova da pogledaju sta sve moze da se desi). Mozda bi akcija i gradjanima pokazala da je vise normalnih vozaca a manje ulicnih trkaca...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, Biker Q je napisao:

Pretpostavljam da je covek mislio da se skrene paznja svim ucesnicima u saobracaju, znaci trebalo bi da ima efekat i na ove "nase" sto divljaju po gradu da to ne cine (ako bi ih dotaklo, jedino da se obezbedi par klipova da pogledaju sta sve moze da se desi). Mozda bi akcija i gradjanima pokazala da je vise normalnih vozaca a manje ulicnih trkaca...

Upravo to sam mislio,ali ocigledno vecini odgovara anarhija i glasniji su kako u saobracaju tako i na forumu.

Jasno sam podvukao da niti dolaziti u Bg niti blokirati saobracaj bas zbog kontra efekta i davanja opravdanja stavu da smo bahati.

A kako sam se obratio motociklistima znaci da sam krenuo od "svog dvorista".

Rekao bih da od ovoga nema nista i da cemo opet sagnuti glavu pred bahatima kao uvek.

Ako pogledamo pogibije zadnje dvojice kolega tesko da mogu reci neka nam je bog u pomoci jer je i on od nas digao ruke.

Da,da ne bude kako samo prdim po forumu,u saobracaju se ponasam savesno prema drugim ucesnicima,imam obicaj da kada stanem da propustim pesaka a vidim da vozac koji dolazi u susret nece uciniti isti,krenem u njegovu stranu uz blicanje (kada stajem to je uz belu liniju da ne krenu jos i oni iza mene),takodje sam x puta sugerisao saobracajcima (cak sam i pisao kada sam se kao pesak vratio do saob.kada je iskulirao oduzimanje prvenstva kolegi),dakle kako god to vama izgledali meni je savest mirna i nastavicu po svom a ostalima zelim svako dobro i cuvajte se,sami od sebe.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Arso je napisao:

Može li neko možda da ospori bilo šta od ovoga što je Dejan naveo. Ljudi prvo očistite svoju kuću pa onda gledajte i komentarišite đubre u tuđoj. Verovatno je i mnogima od Vas pun q..c licemerne i lažne solidarnosti i kolegijalnosti sa budalama koje su se domogle novca, kupile žestoki motor, ne zbog toga što zaista vole motor već zato što je što skuplji, što jači i što jači motocikl odličan način da se meri kita sa sličnim njima. A što je najgore u svemu većina njih je pre kupovine motora jedva savladala vožnju bicikla što im naravno ne smeta da sednu na nešeto što bukvalno ima više konjskih snaga od kilograma. Svi mi to gledamo svakog dana i većina ćuti i pravi se mrtva, bilo da je reč o divljanju na ulicama ili na putevima, jer zaboga to su kolege. bajkeri (ma šta to značilo).

Da li i koliko još puta treba da podsetim kako je, pre nepune dve godine, nastradao Predrag Pero rep Bogićević???!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 hours ago, dejankiss said:

A za pocetak da probate da ne divljate da se ne guzite izmedju automobila da dajete migavce da ne secete vozace automobila i da svirate i ablendujete kad preticete i pojavljujete se iznenada u retrovizoru i da drzite odstojanje. Vecina su teska govna i jedni i drugi. Iste scene dozivljavam i na dva i na cetiri tocka. Teska bahatost. Vozim i motore i kola i pun mi je kurac i jednih i drugih. Sve sami ludaci. Idi na auto put. Svi nervozni neki ulicni trkaci. Stoka na prekvalifkaciju. Po dzepu pa kamere i radari na svakom cosku pa se junaci. Pijano naduvano neispravna vozila umisljeni vozaci... Kakvi protesti. Po krovu treba da lupam napaljenog u konzervi na 4 tocka a ovaj sa dva bi da presecece i proleti izmedju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 

Svaka ti je ko u Njegosa! BRAVO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Policija neradi nista korisno. Ima i kod nas svakakvih nazovi bajkera. Skoro sam nisao na kanal na yuotube,momci iz Beograda voze R-ove,i snimaju u toku voznje. Od onoga sta rade mi se prevrce zeludac. Voze preko 200 u gradu. Kako tome stati u kraj ? Zbog takvih nas i ostali ucesnici u saobracaju gledaju tako kako nas gledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ma ne moze nista da se uradi.Kazne su nam male,jeftini su prekrsaji,anarhija na drumu,policije nigde.

Retrovizor nemas,vandredni pa plus 100.000 rsda kazne.

MOBILNI U RUCI,300.000 rsd,dozvola minimum godinu dana  u fioku.

Nisi upalio migavac.....100.000 rsda

Alkohol trajno oduzimanje dozvole

.....itd.i te najteze kazne da budu full cena.

 

 

Kad tako bude,kad se to bude primenjivalo,imace efekta.

Za paradiranje narod zabole,mi kao nacija imamo Error u glavama,samo dzep i radikalno represivne mere.

 

Vozim svaki dan,ziv sam svedok....covek,zena,nebitno doba starosti,pre nego li se veze ili upali auto,vata se za telefon.

Imao sam sam i odgovore na savet:Ostavi taj telefon......Ma brate,bole me usi,i ako me uhvate,pa to je 2.5 soma.

Znaci metak u cevi prislonjen na glavu sa vrednoscu necijeg zivota od 2500,oo dinara.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5
Da li i koliko još puta treba da podsetim kako je, pre nepune dve godine, nastradao Predrag Pero rep Bogićević???!!!

To je onaj kolega koji je nastradao u sudaru dva motora u Medjuvrsju?Jeza me podilazi kada prodjem to mesto.Pozdrav sa Rzava

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisu ovde motociklisti problem vec su samo drvo od koje se ne vidi suma.

Katastrofalno ponasanje u saobracaju, ne ne poznavanjem propisa vec postupcima koji su uzrokovani losim ponasanjem, svestnim.
Ja od kuce do centra grada imam 4 kilometara, do posla oko 9. Gotovo svaki dan me neko svestno isece, trubi sto vozim 50, trube mi sto pustam pesake i sl. Niko o nikome ne vodi racuna, apsolutno 0 empatije, postovanje i brige za ostalima. Kada imate takvu situaciju u saobracaju, prvo ce stradati oni najslabiji, pesaci, biciklisti i motociklisti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 3 sati, Miloš A je napisao:

Možda je došlo vreme da se trkačkim motorciklima zabrani vožnja po naseljenim mestima. Ako si na semaforu i ležiš pogrbljen na vrelom rezervoaru na plus 30 sa kacigom i kožnom jaknom, tebi je mozak krompir-pire, znoj ti se sliva u oči, refleksi su kao u mrtvog konja. R-isti u Beogradu su potpuno odlepili, to više nije bahatost, to je siledžijstvo za izolaciju i psihijatriju. Kašalj i mali q se ne mogu sakriti ;)

 

p.s. pokretaču teme, molim te nemoj da dolaziš u BG i zaustavljaš saobraćaj, napravićeš kontra-efekat, motoristi su se svima popeli na onu stvar.

Ja ne znam vi što vozite skutere zašto ste uopšte ovde..ovo je moto forum..Ovo je kao ja da odem na neki programerski forum i dajem savjete...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja