Jump to content

Moto Zajednica

Mišeluk, 09.06.2017. Dušan (Dule Katana) Kresojević

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Nadam se da ova dvojica , žuti i plavi kamion, nisu svedoci.  Van grada bi trebali biti udaljeni 240m, jel da? Ako neko zna tačno, kakva su pravila za njihovu međusobnu udaljenost u naselju i van njega, neka napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, rasko78 je napisao:

Nadam se da ova dvojica , žuti i plavi kamion, nisu svedoci.  Van grada bi trebali biti udaljeni 240m, jel da? Ako neko zna tačno, kakva su pravila za njihovu međusobnu udaljenost u naselju i van njega, neka napiše.

 

  Ne znam dal su svedoci, al za ovu situaciju nema pravila jer ovo nije vožnja već je policija blokirala put i vozila stoje u koloni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Meni izgleda kao da je kolega bio u preticanju negde na polovini kamiona kada je ovaj poceo skretanje ka stovaristu

Sent from my MI 4W using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Moguce, na motociklu skoro da nema ostecenja. Iskreno zao mi je i kamiondzije, sigurno nije kako neki tvrde "Nije ni pogledao". 

Nek mu je laka zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Negde sam pročitao da je kamion kočio ali nije uspeo da se zaustavi i da je prešao preko glave u tom kočenju.

Ali kako znamo da novinari svašta lupetaju uzmite ovo sa rezervom.

 

RIP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Danas je u Novom Sadu na gradskom Novom groblju sahranjen nas Dusan (Dule Katana) Kresojevic. Saucesce majci, supruzi, cerkama, unuci, i rodbini iskazali su mnogobbrojni Duletovi prijatelji, kolege i postovaoci. 

    Pocast kod ovakvih dogadjaja izrazava se na nacin u zavisnosti od licnosti kojoj se pocast ukazuje. Prisustvujemo sahranama gde se pocast rukovodiocu lovackog drustva ukazuje plotunom iz lovackih pusaka. Oficiru se ukazuje pocast plotunom iz vojnih pusaka. Nekome se pocast ukaze odgovarajucom pesmom ili instrumentalnim izvodjenjem, muzikom.

    Dule je bio stari motordzija, zaljubljenik u voznju i putovanje, sportski funkcioner AMD Novi Sad, ucesnik i cinilac mnogih sportskih dogadjaja po Novom Sadu i drugim gradovima. Obozavao je zdrav prodoran zvuk visokih obrtaja u kojima se dobro snalazio sve ove desetine godina.... bez obzira jeli on sam upravljao vrhunskom masinom ili je kontrolisao druge u vrhunskom sportu. I takva pocast mu je priredjena od prijatelja i postovalaca.

    Prolog je kratkim slovom izveo kolega iz kluba. Pogrebnu povorku je prilikom pocetka Duskovog sprovoda do vecnog pocivalista docekao orkestar prijatelja. Odsvirali su Dusku uvertiru iz svih svojih limenih instrumenata prvo palenjem i lakim gasom... onda su se smenjivale arije Sebringa, Lasera, Akrapovica, Marvinga, Bosova, Lafrankonija, Remusa, Josimura..., od turiranja u talasima do drzanja u elektronskoj blokadi. Kada je pogrebna kolona prosla, oktanski zvukovi su stali svi istovremeno, kao da je dirigovao bar Zubin Mehta. Kada je pogrebna kolona stala na mestu Duskovog vecnog pocivalista, izveden je epilog iz istih visokoturaznih limenih instrumenata prilikom Duskovog spustanja u vecnu kucu. Pocast mu je ukazana, laka grudvica mu je dodata, sve je zaliveno nasim suzama.

    Ostaje zauvek upamcen medju nama.

                 VECNA MU SLAVA.

    

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Usudiću se citiram mog komšiju Sašu Medovarskog:  

"I tako....ispratismo našeg drugara na svoj način. Razmišljajući o nedavnim događajima, zaključio sam da bih najviše voleo da, kada mi dođe vreme da pređem u neko drugo agregatno stanje, završim isto ovako na motoru, bez ikakvih povređivanja bilo koga drugog osim samog sebe."

 

Dule večna ti Slava i Hvala za sve ove godine divnog prijateljstva... valjda ćemo se jednom negde sresti u nekoj drugoj dimenziji i terati motore i uživati.... do tada nadam se da je tamo gde si asvalt oštar, krivine lepe i sunce sija onako potaman.... :'(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja