Jump to content

Moto Zajednica

Mišeluk, 09.06.2017. Dušan (Dule Katana) Kresojević

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Nađoh na onoj FB stranici uživo sa NS ulica, nesrećni kolega podleteo pod kamion na Mišeluku.. :(

 

 

 

18951515_1867281890205999_7564158416210441936_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Meni ovo lici na ubistvo sa umisljajem,na motoru ni retrovizor nije otpao a kamoli ...

Saucesce ozaloscenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ne mora da znači. Možda je preticao, kamion krenuo da skreće, pokupio ga, motor samo klizao, a on završio pod točkovima. Užas, kako god da je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

...poginuo je moj drugar. Duško Kresojević, otac dve velike devojke u svojoj 64 godini. Nije divljao, vozio je normalno ... ako i svi mi manjeviše... ubio ga je kamiondžija kog je boleo kurac da gleda u retrovizor.... no to je nebitno...
video sam na FB slike i kocke su se poklopile, motor , patike, pantalone, tobica oko noge.... odsekao sam se... otišao sam tamo , možda pola sata nako što se sve izdogadjalo... još je bio tamo gde se i zaustavio.... 
Zbogom Dule .... poginuo si radeći ono što si voleo... nadam se da sada uživaš tamo gore i teraš krivine koje si toliko voleo     :'(:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pocivaj u miru kolega. Upoznali smo se na miseluku, cesto je bio tamo. Imao sam prilike par puta da razgovaram sa njim. Strasno je voleo motore i pricao mi je kako nije vozio neko vreme, pa je kupio crnog GSXRa i vozao se po miseluku... Nadam se da sad uzivas i vozas se negde tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Dule Katana za nas starije... kolega iz AMD Novi Sad, dugogodisnji sportski funkcioner, sudija za auto, moto i karting sport. Vozio je motore bar 45 godina. Dule prijatelju juce smo jos pricali, ..........

   Nadimak Katana dobio je po Suzukiju 1100 koji je svojevremeno vozio kada se taj motor pojavio. Celog zivota voleo je motore, auto i moto sport, bio dugo aktivan u AMD Novi Sad. Nikakva priredba ove vrste nije mogla proci bez njega, secam se bas dobrog primera. Trebalo je u neka nezgodna vremena da se odradi trka u Bjeljini, od celog AMD-a bili smo nas 5 (pet) od kojih su dvoje bili Dule i njegova cerka Dunja! Dohvatili smo se posla, odradili kratku ubitacnu obuku lokalaca i napravili dobre trke. 

   Onako miran, sasvim ladan, ostrog pogleda i reci bio je neko na koga se mozes osloniti u svakoj situaciji, nikad nije zabrljao nista, ni pod pritiskom najgorih krimosa oko sebe i svega sto prati taj opasan i preskup sport.

   Ziveo je za porodicu, voleo svoje ukucane. Sada je najteze njima, porodici, ostaju zauvek neutesni supruga Magdalena, cerke Dunja i Ivana, i rodbina.

    Laka mu zemlja, SLAVA MU.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Poznavao sam te sa miseluka, ne mogu da verujem. Neka ti je vecna slava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Saučešće porodici i prijateljima ! 

 

   Pošto u podnaslovu ove teme ( Crna hronika ) piše i " Analiziranje udesa " , pokušao sam da napravim neku analizu:  Prvo slike do kojih se može doći : 

 

  Na svim slikama se može videti mesto udesa iz različitih uglova. Sam motocikl deluje neoštećeno koliko se može videti, a takođe se ni na kamionu ne primećuju neka nova oštećenja, pa deluje kao i da nisu imali međusobni kontakt - ipak, čudno je to što je motocikl okrenut u suprotnom smeru od onog u kojem kažu da se kretao . Na slikama se nigde ne vide tragovi kočenja , a motocikl je pao na pola metra od kamiona , pa se nameće zaključak da motocikl nije išao brzo. 

  Na trećoj slici se vidi kamion - šleper pun cigala i stovarište u koje je skretao pa se iz toga može zaključiti da ni on nije mogao da ide brzo jer je bukvalno mogao samo da uđe u stovarište i tu stane radi istovara.  Na kolovozu se vidi da je tu isprekidana linija i da je tu dozvoljeno i preticanje i skretanje u stovarište. 

  Ono što ne znamo je to šta se tu stvarno dogodilo. Možda je iza ovog šlepera bio još neki kamion od koga nastradali kolega nije mogao da vidi ovaj koji skreće, a ni vozač šlepera nije mogao da vidi njega, kolega krenuo u preticanje, video kamion, prikočio, možda je samo malo očešao šleper, al nezgodno pao i nastradao.   Eto, to bi bila neka moja logika i analiza. Možda i nisam u pravu, valjda ima i nekih svedoka koji bi sve ovo mogli da razjasne jer kolko ja mogu ovo da ocenim - tu nije bilo velike brzine ! 

18951515_1867281890205999_7564158416210441936_n.thumb.jpg.def6402bfbbd7cee0a6b849758d9a1e2.jpg

1207671_nastradali-motoiklista--1foto-ss_ff.jpg

1207673_nastradali-motoiklista--2foto-ss_ff.jpg

1207675_nastradali-motoiklista-foto-ss_ff.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

dule,laka ti crna zemlja,jos sinoć si mi rekao kako mi ljulja zadnji u krivini i sav ponosan otisao da odvozas jos koji krug.Eto ,ispostavilo se da ti je to zadnje veče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja