Jump to content

Moto Zajednica

Zamena lanca i lancanika

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

dakle , MilosV i ja , narucismo juce nov lanac i lancanike za nase thundercat-ke i voljni smo da ih promenimo... 

 

generalno , sve mozemo i hocemo sami , skidanje tocka, lancanika , pranje svih sranja koja tu mogu da se nadju , montiranje novog lanca , ali kad dodjemo do nitovanja - prc ! niti umemo a i nemamo odgovarajuci alat .

 

pitanje je dakle , ima li nekog iz BG-a ko je raspolozan da jedan dan izbleji sa nama i zanituje nam lanac ( kod nas ili kod njega ) , sve jedno je ... ako budemo bili negde u goste :) , obecavamo da cemo sve uraditi sami , da necemo smetati i da cemo poneti koliko god je potrebno piva ili kole :)

 

ako pak nema takvog i plan nam ne uspe , dajte kontakt nekog majstora kod goga bi mogli da zavrsimo sve to ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam pre 2 nedelje menjao lanac. Kao presu za nitovanje sam koristio nosac nozeva za strug.

T00A1-PP.jpg

Izmedju srafa i nitne sam podbacio celicnu kuglicu iz lezaja odgovarajuce velicine (prvo manju, pa onda malo vecu kako bih dobio zeljeni oblik).

 

Eto vam jedne ideje kako mozete zavrsiti posao ako ne nadjete alat namenjen bas za nitovanje. Takodje ako vam nisam daleko (i ako imate poverenja u ovu budzevinu :D ) mozete svratiti do mene da zanitujemo lanac, nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Zanimljivo ... :)

 

Nosač noževa za strug je otprilike 10ak puta skluplji od nekog amaterskog alata za zanitati lanac ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Strug već imamo, kao i desetak nosača. :D

Imaš na kupujemprodajem sličan nosač za 30-ak eura, a cenim da se na nekom vašaru može naći i za upola manje para. :D D.I.D. alat je koštao oko 20.000 kada sam se raspitivao, amatersku varijantu ne znam ni gde bih mogao naći ni koja je cena. Ako se negde može naći povoljno to je definitivno nešto što bi svako od nas ko sam održava motor trebao da ima... :takoje:

 

Pre par godina (kada nismo imali strug i ove nosače), čelične kuglice ležaja sam utiskivao u nit vodoinstalaterskim kleštima (velika poluga). To je baš bila velika muka, ceo dan sam izgubio za zamenu lanca, ali dobro je ispalo na kraju... Šta ću kad sve na motoru volim sam da popravim/zamenim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja