Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Rkv 125cc ~~Pomoć

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Pozdrav svima, posedujem ovaj motor skoro godinu dana do sad ima pređenih 7900 kilometara. Imam problem sa menjačem (moje mišljenje) možda grešim, problem nastaje tako što kad hoću da  prešaltam iz druge u neutral on preskoči i ubaci u prvu brzinu takođe kad hoću iz prve u neutral on prešalta u drugu brzinu čini mi se da je veći razmak brzina od druge do pete  nego između neutrala i prve odnosno druge brzine (nikako da ubode u neutral),  ponekad kada je hladna mašina šalta dobro. Svaki savet  bi mi dobrodošao. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Mozda je kao i kod Keeway Speeda,prvo zaustavi motor pa onda prebaci u neutral ili bese prvo ugasi motor pa onda ubaci u neutral.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ha, ha, haaaa verovatno i ti imaš isti problem? Pošto vidim da voziš Keeway Speed 125 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

A gde si to pročitao "Genije" budi ljubazan pa podeli sa nama tu internet stranicu ili šta već... :lol2:

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

U temi o Speed - u.

Za ovo "Genije" ne vidim cemu taj sarkazam?

Hteo sam samo da ti pomognem,naravno ako znas bolje onda podeli ti sa nama tvoje znanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ja da znam ne bih otvarao temu i pitao za savet, a od tebe niko nije tražio ovakav primitivan odgovor ako neznaš nemoj da pišeš. I ne vidim čemu reč "Sarkazam" .

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Odgovor je takav kakav je i ne vidim po cemu je primitivan?

Naravno sa takvim tvojim stavom zao mi je sto nisam doktor nauka pa da ti naucno objasnim kako da menjas brzine.

Procitaj u upustvu od motora kako da ubacis u neutral

Rec sarkazam je za tvoje "Genije".

Iduci put kada ti bude trebao savet odmah naglasi i od koga ti treba odgovor da ti ne bi odgovarao "obican narod" koji sedi na sajtovima i pokusava da pomogne vec da ti odmah odgovore visoko kvalifikovani kadrovi.

Sto se mene tice zavrsio sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Odgovor ti je primitivan zbog:  Mozda je kao i kod Keeway Speeda,prvo zaustavi motor pa onda prebaci u neutral ili bese prvo ugasi motor pa onda ubaci u neutral.  Mislim šta reći, nemoj da ismejavaš nikog nego ako si u mogućnosti i znaš nešto onda podeli svoje mišljenje, a ako neznaš ništa bolje ćuti i ne blamiraj se, kao što sam gore napisao ne treba meni nikakav a posebno ne takav doktor nauka kao ti,  brzine znam menjati otvorio sam temu za pomoć na menjaču pošto mi motor ne pogađa svaki put neutral. Ne znam za druge ali da sam ja Administrator ovog foruma takav običan narod  kao što si ti ja bih izbacio zauvek sa sajta jer ipak mislim da je ovo ozbiljan forum i nije namenjen za pojedinca koji hoće da leči komplekse, mudruje, izmišljao toplu vodu i tome slično. A što se mene lično tiče kod mene si završio pre nego što si i počeo, stoga svaki moj dalji odgovor na tvoj komentar biće suvišan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da smanjimo tenziju i da se vratimo na temu...

Menjac je verovatno kako i svaki drugi. Jesi li menjao skoro ulje u motoru. Ovo lici na istroseno i lose ulje, posebno ako ide bolje kada je motor hladan.

Moje iskustvo je je da kada se teze salta a posebno teze nalazi ler, uglavnom krivo lose ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ćao Lemy, ulje u motoru sam menjao pre oko dva meseca SAE 10W/40 (kao što piše u uputstvu) takođe sam imao isto mišljenje kao ti ali na žalost ništa se nije promenilo. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Nije nikakvo ismejavanje vozim Speeda i zato znam da kod njega tako ide.

Vidim i razlog zasto ti nisi admin,ako nekome treba zabraniti prisustvo na forumima to su upravo ljudi poput tebe.

" forum i nije namenjen za pojedinca koji hoće da leči komplekse, mudruje, izmišljao toplu vodu i tome slično " ovo mi stvarno nije jasno po cemu ja to lecim komplekse?

Vise mi lici da si time sam sebe opisao.

Ako ti se savet nije svideo onda iskuliraj nema potrebe da nikoga nazivas "genijem" a ono sto sam ja napisao slobodno potrazi u temi o Speedu nacices da su to napisali ljudi koji su iskusniji od mene a verujem i od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сале брате мили, што одма' скачеш човеку у очи? За време колико је он овде на форуму, ја видим да је Алекс апсолутни почетник, а то значи да много тога или не зна или мало погрешно схвата, али видим и да је добронамеран тип. Да није имао такав наступ, вероватно би те он тебе назвао "генијем"који не зна да шлата брзине. А видиш и сам - није тако поступио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: On top of the world ;)
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 2 sati, Зорге je napisao:

Сале брате мили, што одма' скачеш човеку у очи? За време колико је он овде на форуму, ја видим да је Алекс апсолутни почетник, а то значи да много тога или не зна или мало погрешно схвата, али видим и да је добронамеран тип. Да није имао такав наступ, вероватно би те он тебе назвао "генијем"који не зна да шлата брзине. А видиш и сам - није тако поступио.

Zorge ne skacem ja nikom u oči sto se njega tiče prvi je počeo ja sam samo tražio savet a ne da neko piše po meni koješta, opet navodim šta je napisao: prvo zaustavi motor pa onda prebaci u neutral ili bese prvo ugasi motor pa onda ubaci u neutral. Šta bi ti pomislio na mom mestu da je takav savet dobar? Izvini ali ja ne mislim tako za mene je to provokacija, uostalom ako je tako kao što je dotični Alex1974  napisao onda ler (neutral) i nije potreban u menjaču (pali gasi pa dokle stigneš) jbg. za nekog je i bajs pojam. To koliko je dugo ovde na forumu ne igra nikakvu ulogu a da je dobronameran to sam zaključio iz priloženog teksta, čovek jednostavno nema granica prepirao bi se 24 sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
1 hour ago, Sasa-R said:

opet navodim šta je napisao: prvo zaustavi motor pa onda prebaci u neutral ili bese prvo ugasi motor pa onda ubaci u neutral. Šta bi ti pomislio na mom mestu da je takav savet dobar?

Ja mislim da ovo nije bila provokacija, nego možda on tako radi na svom motociklu i koristi ler samo kad parkira.

Ima ljudi koji drže pritisnuto kvačilo na semaforu i ne koriste ler skoro nikada, ali ne bih rekao da je to pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сале, заиста сам сигуран да Алекс није имао лоше намере према теби, ма колико ти покушавао да то нађеш. Шта бих помислио да мени неко да свој суд о нечему налик на то што је он написао? Вероватно би ми реакција била "Ма види овог пацера. Овај није тер'о ни бајс са брзинама...". Није он непријатељ наше самоуправне социјалистичке заједнице који покушава да је сруши својим провокацијама. Просто не зна и то што не зна га не дисквалификује са овог форума.

 

Искрено, када сам прочитао "твој случај", ја сам помислио: "Ау, немам снаге да ређам шта би у теорији могло да не ради како треба...", али Алекс је имао вољу да ти помогне како је знао и умео.

 

Него, то није оно због чега пишем још један пост. Ствар је у томе што си ти, ако ја нешто нисам пропустио, први власник РКВ-а на овом форуму, па некако ти је допала незавидна дужност да свима нама који се интересујемо за "Кинезе", представиш свој моторин, како текстом, тако и фоткама појединих детаља. Не било ти заповеђено, одвоји своје време за то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja